نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط msdos
  • 1 توسط endevb
  • 1 توسط kavehashoori

موضوع: mac address duplicate - مك هاي تكراري

نام حقيقي: محمد ذبیح مند

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2

mac address duplicate - مك هاي تكراري

سلام

گل بود و به سبزه نيز آراسته شد.
    امروز يكي از سرورهاي شهرستان پيغام ip conflict با ip خود سرور رو داد.
    بعد از كلي كلنجار تونستم كانكت بشم.

نظرتون در مورد عكس زير چيه؟ 14 تا mac تكراري!!!!!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    ip ها از dhcp هستن ؟
    مگه رزرو نکردی ip سرورتو اگه چند تا dhcp داشته باشی و درست تنظیم نکرده باشی رنج هاتو این مشکل پیش میاد

در مورد مک آدرس ها پیشنهاد میکنم تو خود کارت شبکه هم مک رو چک کن ببین همینه که بهت نشون میده یا نه چون بعضی وقتها این نرم افزارا اشتباه میکنن

کارتهای شبکنو از یه شرکت خریدی ؟
    معتبره ؟

اگر هم همه اینها بود میتونی با نرم افزار مک هارو تغییر بدی

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    ها از dhcp هستن ؟
    بله
    مگه رزرو نکردی ip سرورتو اگه چند تا dhcp داشته باشی و درست تنظیم نکرده باشی رنج هاتو این مشکل پیش میاد
    رزرو هست - manual اين كار رو كرده بودند

در مورد مک آدرس ها پیشنهاد میکنم تو خود کارت شبکه هم مک رو چک کن ببین همینه که بهت نشون میده یا نه چون بعضی وقتها این نرم افزارا اشتباه میکنن
    فعلا دسترسي ندارم

کارتهای شبکنو از یه شرکت خریدی ؟
    معتبره ؟

اگر هم همه اینها بود میتونی با نرم افزار مک هارو تغییر بدی
    شهرستانه - دسترسي ندارم - خودم هم وصل نكردم . مطمئنم كه خير
    اين مك هاي تكراري از يك بخشي از كارخونه وصل ميشن كه wireless به سرور اصلي كانكت ميشن !

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    دسترسی برای دادن ip دستی رو ازشون بگیر
    شاید همشون به یه access point وصل میشن و داره مک اونو نشون میده

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    2
    اون يك laptop بوده كه تلفني قضيه حل شد
    اما access point : چرا بايد mac اون رو نشون بده با ip كلاينت؟

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    بعضی وقتا این نرم افزارا اشتباه میکنن واسه همین گفتم از پایه دستگاه چک کن چون یه دفعه هم زمان این همه مک یکسان یه کم غیر معقوله
    تا حالا هم داشته کار میکرده دیگه

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    دوست عزيز من درست متوجه نشدم . اما چيزي كه من متوجه شدم اينه كه شما دو جاي مختلف داريد كه به هم متصل هستند و يا اون قسمتي كه مك هاون رو يكي ميبينه به يك راديو يا هر چيز ديگه متصل هستند كه سيستم شما داره مك آدرس اون آخرين چيزي رو كه باهاش در ارتباطه ميبينه و بقيه سيستمها پشت اون هستند.

نام حقيقي: bAhRaM

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    7
    Duplicate MAC Address زمانی پیش میاد که شما فرض کنید یک ویندوز رو روی یه کامپیوتری نصب کردید. حالا با یه نرم افزار Image برداری از اون سیستم عامل Image می گیری و روی یه سیستم دیگه Restore می کنی...در این حالت MAC Address تمامی کامپیوترهایی که روشون Image رو Restore کردی برابر با MAC Address سیستم عامل اولیه ای میشه که نصب کردی و ازش ایمیج گرفتی...این کارو بیشتر در آموزشگاهها و اداره جاتی که بحث شبکه درشون مطرح نیست انجام میدن....با استفاده از نرم افزارهای مخصوص تبدیل MAC میتونی MAC Address اونا رو عوض کنی

- - - Updated - - -

در مورد آی پی هم تا نحوه Config دقیق DHCP رو ندیده باشم نمیتونم نظری بدم اما پیشنهاد میکنم IP اون سروری رو که Conflict میده تو لیست Excludes در Scope تعریف شده قرار بدید...حالا اگه سرور مورد نظر تو cmd دستور ipconfig /renew رو بزنه یه IP جدید از DHCP دریافت می کنه.

alisc سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط msdos نمایش پست ها
    Duplicate MAC Address زمانی پیش میاد که شما فرض کنید یک ویندوز رو روی یه کامپیوتری نصب کردید. حالا با یه نرم افزار Image برداری از اون سیستم عامل Image می گیری و روی یه سیستم دیگه Restore می کنی...در این حالت MAC Address تمامی کامپیوترهایی که روشون Image رو Restore کردی برابر با MAC Address سیستم عامل اولیه ای میشه که نصب کردی و ازش ایمیج گرفتی...این کارو بیشتر در آموزشگاهها و اداره جاتی که بحث شبکه درشون مطرح نیست انجام میدن....با استفاده از نرم افزارهای مخصوص تبدیل MAC میتونی MAC Address اونا رو عوض کنی

- - - Updated - - -

در مورد آی پی هم تا نحوه Config دقیق DHCP رو ندیده باشم نمیتونم نظری بدم اما پیشنهاد میکنم IP اون سروری رو که Conflict میده تو لیست Excludes در Scope تعریف شده قرار بدید...حالا اگه سرور مورد نظر تو cmd دستور ipconfig /renew رو بزنه یه IP جدید از DHCP دریافت می کنه.
    ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????
    نه دوست عزيز مك آدرس يك آدرس فيزيكيه . باايميج برگردوندن نميشه كه عوض بشه. ايميج فقط با نرم افزارها كار داره . درسته كه ميشه نرم افزاري مك آدرس رو عوض كرد ولي با برگردوندن ايميج امكلن نداره كه مك كارت شبكه رو هم كپي كنه. من تا حالا كلي ايميج برگردوندم ولي تا حالا همچين چيزي نديدم كه مك كارت شبكه هم براي سيستمهاي ديگه برگرده. با توجه به صحبتها بايد همون قضيه اي كه گفتم باشه . اون سيستمهايي كه مك يكجور دارن احتمالا دارن از يك قسمتي ميان كه روتري ، وايرلسي ، چيزي سر راهشون هست كه مك هاشون يكي ديده ميشه

alisc سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: bAhRaM

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط endevb نمایش پست ها
    ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????
    نه دوست عزيز مك آدرس يك آدرس فيزيكيه . باايميج برگردوندن نميشه كه عوض بشه. ايميج فقط با نرم افزارها كار داره . درسته كه ميشه نرم افزاري مك آدرس رو عوض كرد ولي با برگردوندن ايميج امكلن نداره كه مك كارت شبكه رو هم كپي كنه. من تا حالا كلي ايميج برگردوندم ولي تا حالا همچين چيزي نديدم كه مك كارت شبكه هم براي سيستمهاي ديگه برگرده. با توجه به صحبتها بايد همون قضيه اي كه گفتم باشه . اون سيستمهايي كه مك يكجور دارن احتمالا دارن از يك قسمتي ميان كه روتري ، وايرلسي ، چيزي سر راهشون هست كه مك هاشون يكي ديده ميشه
    منظورم رو متوجه نشدید...لطفا با دقت بخونید

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    می بخشید ذوباره و با دقت خوندم . منظور شما اینه که وقتی از سیستم عامل ایمیج می گیری ، مثلا با NortonGhost و ایمیج رو روی یک سیتم دیگه بر میگردونیم مک آدرس سیستم قبلی روی این سیستم میافته ، من اینجوری متوجه شدم و توضیح دادم ، اگر منظورشما چیزدیگری بود معذرت میخوام من اینجوری متوجه شدم و خواستم که دیگران اشتباه متوجه نشوند، اگر منطورتون چیز دیگه ای بود ممنون میشم توضیح بدید که دیگران هم مثل بنده اشتباه فکر نکنند ، به هرحال ابنجا هر کسی تجربیاتش رو بیان می کنه و اونایی که توی این زمینه تجربه ندارن دنبال جوابشون میگردن و بهتره به جواب درستشون برسن ، باز هم اگر بیشتر در این مورد توضیح بدید فکر می کنم افرادی مثل من که منظور شما رو متوجه نشدیم ، دچار اشتباه نشیم . ممنون

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    بنظرم بهتر اول از پشت خود سیستم چک کنی تا مطمئن بشی
    این نرم افزارا بعضی وقتا نمیتونن دقیق باشن و همونطور که گفتم احتمالا مال همون accesspoint هستش که بالاتر صحبت کردیم

باید دقیقتر بررسی کنی

و مهمتر از همه اگه mac ها یکسان باشند اصلا از dhcp نمیتونن ip بگیرن , حتی اگه دستی هم بدی باز ارتباطشون برقرار نمیشه

زیاد نگران نباش چیز مهمی نیست

viper سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

duplicate mac address مشکل

مک آدرس تکراری

چرا mac address رو عوض میکنن

برچسب برای این موضوع