نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس

موضوع: نصب اکتیو دایرکتوری

نام حقيقي: parham

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

نصب اکتیو دایرکتوری

سلام اساتید بزرگ و محترم

من قصد دارم شبکه محل کارمون رو تا چند روز آینده به دامین منتقل کنم و AD رو نصب کنم. فقط چند تا مسئله هست ،

1-نمی خوام از DHCP استفاده کنم و به DHCP مودم بسنده خواهم کرد. آیا دسترسی کلاینت ها بعد از نصب اکتیو دایرکتوری به اینترنت که به مشکلی بر نخواهد خود ؟ همه کامپیوتر ها قراره اینترنت داشته باشن ....

2- برخی از کلاینت های فعلی که لوکال هستن و قراره ببرمشون به دامین ، از نرم افزارهایی مثل حسابداری رافع و ... استفاده می کنند ... آیا برای اونها که مشکلی پیش نمیاد ؟

3- تو شبکه دو تا سرور ( که workgroup) هستن و فقط روشون SQL نصبه و یه نرم افزار ثبت داریم که رو شبکه کار می کنه و وصل هستن به SQL اون دو تا سرور ( جفتشون 2003 سرور هستن ...) آیا برای نرم افزار ثبت مون مشکلی پیش نمیاد ؟

واقعا سپاسگزام. پرهام

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    آقا بعد از 75 مرتبه مشاهده ، کسی نبود ما رو راهنمایی کنه ؟

نام حقيقي: مرتضا

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    در مورد dhcp که مشکلی پیش نمیاد و هیچ تغییری لازم نیست بدی و مودم کار خودشو میکنه رافع رو هم من نمیشناسم ولی معقولش اینه که مشکلی پیش نیاد! مورد سوم هم گنگ بود! قراره اکتیو دایرکتوری روی یکی از این 2003 ها نصب بشه؟

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    نقل قول نوشته اصلی توسط parhamsoft نمایش پست ها
    سلام اساتید بزرگ و محترم

من قصد دارم شبکه محل کارمون رو تا چند روز آینده به دامین منتقل کنم و AD رو نصب کنم. فقط چند تا مسئله هست ،

1-نمی خوام از DHCP استفاده کنم و به DHCP مودم بسنده خواهم کرد. آیا دسترسی کلاینت ها بعد از نصب اکتیو دایرکتوری به اینترنت که به مشکلی بر نخواهد خود ؟ همه کامپیوتر ها قراره اینترنت داشته باشن ....

2- برخی از کلاینت های فعلی که لوکال هستن و قراره ببرمشون به دامین ، از نرم افزارهایی مثل حسابداری رافع و ... استفاده می کنند ... آیا برای اونها که مشکلی پیش نمیاد ؟

3- تو شبکه دو تا سرور ( که workgroup) هستن و فقط روشون SQL نصبه و یه نرم افزار ثبت داریم که رو شبکه کار می کنه و وصل هستن به SQL اون دو تا سرور ( جفتشون 2003 سرور هستن ...) آیا برای نرم افزار ثبت مون مشکلی پیش نمیاد ؟

واقعا سپاسگزام. پرهام
    سلام.1-مشکلی نیست (در حالت معمول)
    2-اینو باید از شرکت پشتیبان نرم افزار بپرسی ولی قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد
    3-من ریسک نمیکنم و اکتیو را با sqlتو یک سرور نصب نمیکنم.جدا باشه بهتره.
    یک مساله خیلی مهم اینه که اول این کارها رو تو محیط مجازی مثل vmware workstationتمرین و اجرا کن تا وقتی مطمئن شدی مشکل پیش نمیاد انجام بدی و حتما با گروه پشتیبان سرور حسابداریت هماهنگ باش.موفق باشی.نتیجه کار رو که چی کار کردی بعدا بنویس ممنون میشم.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط romorteza نمایش پست ها
    در مورد dhcp که مشکلی پیش نمیاد و هیچ تغییری لازم نیست بدی و مودم کار خودشو میکنه رافع رو هم من نمیشناسم ولی معقولش اینه که مشکلی پیش نیاد! مورد سوم هم گنگ بود! قراره اکتیو دایرکتوری روی یکی از این 2003 ها نصب بشه؟
    سلام و عرض ادب ، من AD رو نصب کردم فقط یک موضوع ، اینکه آیا DHCP باید حتما نصب بشه برای اکتیو دایرکتوری ؟ چون تو نصب AD ، گیر داد که آی پی کارت شبکه دامین کنترلر رو Manual ست کنم ، منم ست کردم ، و بعد از اینکه NIC سرور رو دستی ست کردم ، دیگه اینترنت رو نمی بینه ،
    در واقع هدف من از نصب اکتیو فقط مدیریت کاربران و فایل ها تو شبکه هست و سرویس های دیگری آنچنان مورد نیازم نیست ، البته بعدا شاید بخوام ISA رو هم نصب کنم که خوب اون مقولش جداست ، من فقط می خواهم دامین بشه شبکه م و کاربرا محدود بشن و هرچیزی رو سیستم ها نصب نکنن.
    برای بستن اینترنت ها هم از MAC FILTERING خود مودم استفاده می کنم و جواب کارمو میده.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط romorteza نمایش پست ها
    نه ، اکتیودایرکتوری فقط رو یک کامپیوتر می خواهم نصب باشه ، اون سرور چون سخت افزار خوبی دارن روشون SQL نصب کردیم که سرویس بدن به اون نرم افزار ثبتی که داریم ، در واقع سوالم این بود که اگر شبکه رو از workgroup به Domain تغییر بدم و اون دو تا سرور که روشون SQL نصب هست رو به دامین join کنم واسه سیستم هایی که وصل میشن به اون دو تا سرور مشکلی که پیش نمیاد ؟ چون قاعدتاً تمام کامپیوتر ها رو هم بعد از راه اندازی دامین باید join کنم به دامین جدید.

نام حقيقي: مهدی

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    82
    سپاسگزاری کرده
    34
    سلام و عرض ادب ، من AD رو نصب کردم فقط یک موضوع ، اینکه آیا DHCP باید حتما نصب بشه برای اکتیو دایرکتوری ؟ چون تو نصب AD ، گیر داد که آی پی کارت شبکه دامین کنترلر رو Manual ست کنم ، منم ست کردم ، و بعد از اینکه NIC سرور رو دستی ست کردم ، دیگه اینترنت رو نمی بینه ،
    توی شبکه یک سری از سرویس ها هستند که حتماً باید IP آنها Static باشد . یعنی حتما باید IP آنها را دستی set کنید. مثل DC و DNS و DHCP

نه نیازی نیست موقع نصب اکتیودایرکتوری سرویس DHCP نصب باشه . کار DHCP اجاره دادن IP به کلاینت ها می باشد .

برای اینکه اینترنت داشته باشید باید IP پورت روتر (IP مودم) را به عنوان Default Getway سیستم ها قرار بدی .

parhamsoft و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مرتضا

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط parhamsoft نمایش پست ها
    نه ، اکتیودایرکتوری فقط رو یک کامپیوتر می خواهم نصب باشه ، اون سرور چون سخت افزار خوبی دارن روشون SQL نصب کردیم که سرویس بدن به اون نرم افزار ثبتی که داریم ، در واقع سوالم این بود که اگر شبکه رو از workgroup به Domain تغییر بدم و اون دو تا سرور که روشون SQL نصب هست رو به دامین join کنم واسه سیستم هایی که وصل میشن به اون دو تا سرور مشکلی که پیش نمیاد ؟ چون قاعدتاً تمام کامپیوتر ها رو هم بعد از راه اندازی دامین باید join کنم به دامین جدید.
    تو Domain همه ی کلاینت ها با رعایت permision ها میتونن با هم ارتباط داشته باشن و اون 2 تایی که ویندوز سرور روشون نصبه چون یه کلاینت مثل بقیه‌ن از این قاعده مستثنی نیستن. فقط احتمال داره برای وصل شدن به این سیستمها یوزر domain admin ای بخواد بجای یوزر لوکال.

کلمات کلیدی در جستجوها:

شرایط بعد از نصب اکتیو دایرکتوری

اكتيو دايركتوري

اکتیو دایرکتوری روتر

برای ip دادن شبکه حتما باید عضو اکتیودایرکتوری باشه

برچسب برای این موضوع