نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط mehdi-e62
  • 1 توسط popco
  • 1 توسط popco
  • 4 توسط halvaei
  • 1 توسط Shahabs
  • 1 توسط judon3t

موضوع: آیا میشه از اکتیودایرکتوری بک آپ گرفت و بعد دوباره روش برگردوند ؟

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311

Icon8 آیا میشه از اکتیودایرکتوری بک آپ گرفت و بعد دوباره روش برگردوند ؟

سلام
    من یک سرور دارم که روش AD با کلی تنظیمات نصب هستش .
    حالا می خواهم ویندوزش رو عوض کنم خیلی داغون شده . 4 ساله ویندوزش عوض نشده . وکلی هم میزبان ویروس های محترمه .
    ولی مشکل اینجاست که من سیستم دیگری ندارم که نتونم دامین رو به اون انتقال بدم . و بعد به عنوان AD اصلی معرفیش کنم .
    یعنی می خوام بدونم میشه با اون دو تا فایل اصلی که اطلاعات AD روش ذخیره میشه کاری کرد ؟...؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی مرادی

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    12
    بله، شدنش میشه و میتونید اینکارو انجام بدید. ولی قبلش باید خوب مفاهیم ADرو بدونید تا به مشکل نخورید. قبلش 1 مطالعه در مورد بک آپ گرفتن اکتیو انجام بدید حتما

mahdy سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: NewNet

عضو عادی
    نوشته
    1,840
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    315
    چندتا کامپیوتر داری که از اکتیو استفاده میکنند؟؟اگر کم هستن Backup بگیر و بعد ویندوزو عوض کن

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    تو شبکه 20 تا کلاینت هستش ولی تعداد یوزر ها زیادن ( 100 تا )
    همین بک آپ گرفتن چه جوری هستش ؟
    سرور ویروسی اگر از خودش بک آپ بگیرم ویروس محترم هم میاد توش و بعد دوباره در گیرشم . و تازه کلاینت هایی که جوین هستن با این سیستم جدید ارتباط برقرار می کنند ؟
    اگر منظور از بک آپ گرفتن همون بک آپ گرفتن از رول های سیستمی باید بگم خیلی که نه اصلا هیچی ازش نمی دونم .

نام حقيقي: NewNet

عضو عادی
    نوشته
    1,840
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    315
    هم میتونی با backup ویندوز اینکارو انجام بدی و از system state فایل پشتیبان بگیری
    هم میتونی از نرم افزارهایی مثل Backup exec استفاده نمایی

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز با اینکه اشاره کردید که نمی توانید از سرور دوم استفاده کنید .اکیدا توصیه می کنم از یک سرور دیگر استفاده کنید ! حتی اگر به صورت موقت هم شده باشد .روی سرور کمکی Windows نصب کنید ، join به دامین کنید و به عنوان add dc آنرا آماده سازید .dc جدید را Global catalog کنید و رول های 5 گانه را از سرور قبلی به سرور جدید انتقال دهید .
    پس از مطمئن شدن از صحت عملیات و منتقل کردن تمامی رل ها سرور اولیه را از مدار خارج کنید و هر بلایی خواستنید سر آن بیاورید !!!!!
    ویندوز سرور را عوض کرده و دقیقا مراحل فوق را برای سرور اولیه اجرا کنید و سرور دومی را برای همیشه از مدار خارج کنید .حالا شما سرور را نو کرده اید در حالیکه هیچکدام از اطلاعاتتان از بین نرفت !

SADEGH65، mahdy، judon3t و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    دوست عزیز با اینکه اشاره کردید که نمی توانید از سرور دوم استفاده کنید .اکیدا توصیه می کنم از یک سرور دیگر استفاده کنید ! حتی اگر به صورت موقت هم شده باشد .روی سرور کمکی Windows نصب کنید ، join به دامین کنید و به عنوان add dc آنرا آماده سازید .dc جدید را Global catalog کنید و رول های 5 گانه را از سرور قبلی به سرور جدید انتقال دهید .
    پس از مطمئن شدن از صحت عملیات و منتقل کردن تمامی رل ها سرور اولیه را از مدار خارج کنید و هر بلایی خواستنید سر آن بیاورید !!!!!
    ویندوز سرور را عوض کرده و دقیقا مراحل فوق را برای سرور اولیه اجرا کنید و سرور دومی را برای همیشه از مدار خارج کنید .حالا شما سرور را نو کرده اید در حالیکه هیچکدام از اطلاعاتتان از بین نرفت !
    ممنون ظاهرا باید بریم تو کار این !

نام حقيقي: Shahab Sadeghian

عضو عادی شناسه تصویری Shahabs
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    نظر منم همینه، اینجوری کاربرا متوجه مشکل سرور هم نمیشن .

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    سلام
    من یک سرور دارم که روش AD با کلی تنظیمات نصب هستش .
    حالا می خواهم ویندوزش رو عوض کنم خیلی داغون شده . 4 ساله ویندوزش عوض نشده . وکلی هم میزبان ویروس های محترمه .
    ولی مشکل اینجاست که من سیستم دیگری ندارم که نتونم دامین رو به اون انتقال بدم . و بعد به عنوان AD اصلی معرفیش کنم .
    یعنی می خوام بدونم میشه با اون دو تا فایل اصلی که اطلاعات AD روش ذخیره میشه کاری کرد ؟...؟
    سلام.دوست عزیز اگه اونجایی که کار میکنی پول نداره یک سیستم اضافه کنه که اونو additional domain controllerکنی مطمئن باش متوجه ارزش کارت نمیشه و لی این رو در نظر بگیر اگه بک آپ رو نتونی بازیابی کنی چقدر به اعتبارت لطمه میخوره.
    ضمنا یک پیشنهاد دارم.اگه واقعا مجبور هستی با یک سرور کار کنی علاوه بر پیشنهاد دوستان؛با acronisهم یک بک آپ بگیری ولی اینکه چقدر مطمئن باشه این بک آپ بهتره دوستان نظر بدن(مثل دوست محترم آقامیثم) و بقیه

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf78t57227-new.html

آیا بک آپ بگیرم ویروس هم میاد

مراحل بک آپ از اکتیو دایرکتوری و ریستور کردن ان

یوزر اكتيو دايركتوري بک آپ

آیا میشه از ویندوز بک آپ گرفت؟

بک آب اکتیودایرکتوری

نصب اکتیو دایرکتوری بک آب

طریقه ریستور کردن بک آپ اکتیو دایرکتوری

طریقه رول بک کردن اکتیودایرکتوری

رول های اکتیو دایرکتوری