نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط paravand20
  • 3 توسط paravand20

موضوع: نصب ویندوز از طریق wds

نام حقيقي: h_M

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

نصب ویندوز از طریق wds

با عرض سلام
    برای نصب ویندوز 7 یا سرور 2008 از طریق شبکه من اومدم ابتدا از طریق wAIK، یک answer file ساختم و بعد هم این answer file رو تو wds به فایلimage ویندوز مربوطه add کردم. روی vm درست نصب شد ولی تو روی یه سیستم واقعی error میده که کارت شبکه ات match نیست و باید درایور کارت شبکه رو در wds اضافه کنیم. برای رفع این مشکل رفتم درایو کارت شبکه سیستمی که می خوام روش ویندوز 7 نصب کنم را تو wds اضافه کنم ولی نمی دونستم چه فایلی رو باید add کنم . تو helpش میگه باید در قالب package باشه ولی من نمی دونم چطور این package رو باید درست کنم. اصلا پسوند این package چیه؟؟؟ در کل درایور ها رو چطور باید به wds اضافه کنم؟؟؟ البته بیشنر مشکلم آماده سازی package مربوط به درایورهاست؟ لطفا خیلی سریع کمک کنید تو محل کارم باید خیلی زود راهش بندازم

سوال دوم اینکه این وسط MDT چیه؟ ارتباطش با wds چیه؟ بدون هم کار می کنن یا به هم وابسته اند؟ ارتباط این دو رو اگر میشه برام واضح بفرمایید.

من در مورد wds خیلی خیلی سوال دارم نمی دونم یکی هست که به همه سوالهای من پاسخ بده؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    من با MDT نصب نکردم اما این لینکا رو بیبین :
    Deployment Research > Research - Going Production – Deploy Windows 8 using MDT 2012 Update 1
    Deploy Windows 7 The Easy Way: Using WDS, MDT and AIK - Step-By-Step Video - ITProGuru Blog by Systems Management Expert Dan Stolts - Site Home - TechNet Blogs

حالا اگه بخوای با WDs نصب کنی که یکسرس سرویس ها هم لازمه بیبین :
    how can I setup WDS in Windows Server 2008 - Windows Deployment Services - www.windows-noob.com

- - - Updated - - -

ببخشید که لینک دادم آخه نای نوشتن رو ندارم امیدوارم کمکی کرده باشم

موفق باشی

mavrick و H_Mahdavi سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط paravand20 نمایش پست ها
    من با MDT نصب نکردم اما این لینکا رو بیبین :
    Deployment Research > Research - Going Production – Deploy Windows 8 using MDT 2012 Update 1
    Deploy Windows 7 The Easy Way: Using WDS, MDT and AIK - Step-By-Step Video - ITProGuru Blog by Systems Management Expert Dan Stolts - Site Home - TechNet Blogs

حالا اگه بخوای با WDs نصب کنی که یکسرس سرویس ها هم لازمه بیبین :
    how can I setup WDS in Windows Server 2008 - Windows Deployment Services - www.windows-noob.com

- - - Updated - - -

ببخشید که لینک دادم آخه نای نوشتن رو ندارم امیدوارم کمکی کرده باشم

موفق باشی
    با سلام
    ممنون که جواب دادید. من لینک ها رو دیدم ولی سوالام با این لینک برطرف نشد. لینک اول در مورد win8 بود من نمی دونم این رو برای win7 یا 2008 چطور شبیه سازی کنم. اگر خود شما یا یکی هست که به wds و MDT تسلط داره خواهش می کنم پاسخ منو بده. یه جوارایی فکر می کنم قضیه رو پیچیده کردم!!!
    نمی دونم از MDT میشه به جای wds استفاده کرد؟ یا ترکیبی باید استفاده کرد؟
    من می خوام ویندوز 2008 و ویندوز7 به اضافه چند تا برنامه کاربردی مثل office و adobe رو روی شبکه بزارم و از روی شبکه نصب کنم. کاربر هم نیازی نباشه به هیچ سوالی پاسخ بده. بهترین راه حل چیه؟ ثانیا این سیستم هایی که می خوام روشون به این طریق ویندوز نصب کنیم آیا باید از جهت سخت افزار مشابه باشن؟

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    1-به WDS نیاز داریم جهت فعال کردن قابلیت Pxe boot
    2-به Waik نیاز داریم جهت ویرایش و تکمیل Answer file و Unattend.xml تا حتی الامکان فرایند نصب به صورت خودکار و بدون دخالت کاربر انجام شود
    3-به MDT به عنوان یک Framework نیاز داریم تا بتوانیم راحتتر Custom image های شامل درایورها وHotfix و نرم افزارهامختلف را بسازیم.به بیان دیگر با استفاده از WDS تنها هم میتوان یک Custom image ساخت اما با طی مراحل Install Windows->Audit mode->Customization->sysprep->Capture و چند بار ریست و از این محیط به آن محیط رفتن .ناگفته نماند که MDT برای Customize کردن فرایند نصب از Waik استفاده میکند پس Waik پیش نیاز نصب MDT محسوب میشود.
    4-سرو کله زدن با Waik جهت تکمیل کردن پارامترهای مورد نیاز جهت نصب خودکار مثل (computer name-regional settings-domian name,...) چندان راحت نیست اما از طریق MDT به مراتب با سهولت بیشتری انجام میشود.
    5-از طریق به کارگیری MDT قادر به پیاده سازی Linked deployment share-LDS جهت توزیع یکپارچه image ها به نقاط دیگر هستیم(البته بافرض وجود WAN بسیار سریع و قابل اطمینان مابین شعب سازمان) همینطور ارائه Windows thinpc به Thinclient ها
    در کل استفاده از MDT به عنوان آسان کننده و تکمیل کننده قابلیتهای متد معمول Wds+Waik توصیه میشود .

این هم یک آرتیکل آموزش کامل فارسی

http://up.toca.ir/images/16y413hdpfm3rhgii1.pdf

مرجع : سیسکو به پارسی

- - - Updated - - -

این هم یه مجموع کامل آموزش deploy اما اول رجیستر کنید

http://www.truesec.com/deploymentcd/signup

mavrick، H_Mahdavi و - rasool - سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام.وقت بخیر
    خیلی ممنونم از راهنماییتان. pdf خیلی خوبی بود
    چند تا سوال دیگه دارم: لطفا اگر میدونید راهنماییم کنید

1- ارتباط بین wds و MDT رو چطور باید برقرار کرد؟

2- MDT رو روی یه client نصب میکنیم و روش فایل ویندوز و درایورها و برنامه ها رو import می کنیم بعدش روی یه سیستم دیگه (یا همون سیستم ؟؟؟) از طریق شبکه (که فکرکنم همون PXE BOOT است) بوت میشیم و بالا میایم و از این ویندوز نصب شده capture می گیریم. بعد این image رو add می کنیم تو MDT و باقی ماجرا .درست متوجه شدم؟

3-آیا اگر فقط بخواهیم یه image یه ویندوز clean بدون هیچ نرم افزاری بذاریم روی شبکه و کاربر باکمترین دخالت نصبش کنه باید حتما از روش sysyprep کردن استفاده کنیم؟؟
    اگر بخواهیم نرم افزار هم توی این imageباشه باید حتما sysprep کنیم،
    عدم علاقه من به sysprep به این خاطرهکه سیستمی که روش فرمان sysprep اجرا میشه معمولا دیگه بالا نمیاد چون درایورهاش پاک میشه و به هم میریزه

4- اگر یه سناریو رو داشته باشیم به این صورت که: بخواهیم هر کابری که مایل بود ویندوز سیستمش رومثلا تغییر بده به win7 ، فقط کابل شبکه رو وصل کنه و بعد از حداقل کلیک روی همون درایو ویندوزش ، یه ویندوز نصب شه با دو تا نرم افزار کاربردی office و adobe , و همون پارتیشنبندی قبلی سیستم خودش برقرار باشه، آیا این با wds یا MDT قابل پیاده سازیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید اینقدر سوال می پرسم. آخه جواب این سوالا رو هیچ جا صریح ننوتشه

با تشکر فراوان

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب ویندوز از طریق wds

نصب wds

آموزش wds

نصب ویندوز از طریق شبکه

اضافه کردن درایور به wds

نصب ویندوز XP با WDS

نصب ویندوز7 از طریق wds روی vmware

در مورد wds

نصب ویندوز xp با استفاده از wdsآموزش نصب wdsنصب ویندوز از طریق wds-mdtدرست کردن answer file جهت نصب ویندوز 7pdf آموزشwdsنصب ویندوز به روش wdsنصب درایور در wdsآموزش راه اندازی wdsآموزش config wds ویندوز سرور2008نصب ویندوز از طریق pxeنصب ویندوز7 از طریق WDSنصب ویندوز با mdtwds نصبنصب ویندوز7 از طریق شبکهنصب xp در wdsنصب WDS در شبکهنصب ویندوز 7 از طریق شبکه

برچسب برای این موضوع