نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط SISYPHUS
  • 1 توسط SISYPHUS

موضوع: مشکل با dfs

نام حقيقي: mohammad

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396

مشکل با dfs

سلام دوستان من رو تا از سرورهام dfs راه اندازی کردم الان هر فایلی روی سرور اولی بریزم رو سرور دومی کپی میشه
    اما 1 مشکل دارم وقتی بر فرض سرور اولی با ادرس 192.168.88.200 خاموش میشه دیگه شیرینگ اون سیستم از کار میوفته ولی
    سرور دومی با ادرس 192.168.88.10 مشکلی نداره رو سیستم کاربران فولدر 192.168.88.200 رو گذاشتم واسه شیرینگ میشه کاری
    کرد بعد از این که سرور اولی خاموش شد وقتی کاربر 192.168.88.200 رو زد بره رو 192.168.88.10 دیگه کاربران ip سرور دومی رو نزنن

نام حقيقي: محمد رواقی

عضو عادی شناسه تصویری SISYPHUS
    نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام
    DFS رو فکر کنم مطالعه نکردی و یک مرتبه رفتی سمت راه اندازی
    به نظرم کمی در مورد ساختار عملکرد DFS مطالعه کنید در این مورد خیلی راحت تر خودتون مشکل رو حل میکنید.
    برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنم این مسیر رو مطالعه کنید.
    The Basics of the Windows Server 2008 Distributed File System (DFS) - Jose Barreto's Blog - Site Home - TechNet Blogs
    بای به این موضوع فکر کنید که چطور میتونید درخواست کاربر برای دیدن یک مسیر مشترک رو دچار تغییر کنید و امکان Failover ارائه کنید. در واقه DFS بر همین مبنا کار میکنه .
    زمانی که کاربر درخواست مسیر فولدر مشترک رو میده یک آدرس نام یا IP هست ! حالا فرض کنید این نام ، یک نام مجازی باشه که به طور منطقی به هر دو فایل سرور شما متصل شده باشه ! سرویس DFS هم داره هر دو این فایل سرور را همگام سازی میکنه . در نتیجه اتفاقی که پیش میاد امکان استفاده از هر دو فایل سرور از طریق یک آدرس هست
    برای مثال بعد از ایجاد یک ROOT DFS شما آدرس مانند زیر رو در اختبار دارید :
    \\DOMAIN.COM\DFS
    وقتی این آدرس در اختیار کاربران قرار گرفت کافیست که در تنظیمات DFS هر دو سرور رو به این آدرس متصل کنید.
    موفق باشید

msafari سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: mohammad

عضو عادی
    نوشته
    429
    سپاسگزاری شده
    123
    سپاسگزاری کرده
    396
    نقل قول نوشته اصلی توسط SISYPHUS نمایش پست ها
    سلام
    DFS رو فکر کنم مطالعه نکردی و یک مرتبه رفتی سمت راه اندازی
    به نظرم کمی در مورد ساختار عملکرد DFS مطالعه کنید در این مورد خیلی راحت تر خودتون مشکل رو حل میکنید.
    برای مطالعه بیشتر پیشنهاد میکنم این مسیر رو مطالعه کنید.
    The Basics of the Windows Server 2008 Distributed File System (DFS) - Jose Barreto's Blog - Site Home - TechNet Blogs
    بای به این موضوع فکر کنید که چطور میتونید درخواست کاربر برای دیدن یک مسیر مشترک رو دچار تغییر کنید و امکان Failover ارائه کنید. در واقه DFS بر همین مبنا کار میکنه .
    زمانی که کاربر درخواست مسیر فولدر مشترک رو میده یک آدرس نام یا IP هست ! حالا فرض کنید این نام ، یک نام مجازی باشه که به طور منطقی به هر دو فایل سرور شما متصل شده باشه ! سرویس DFS هم داره هر دو این فایل سرور را همگام سازی میکنه . در نتیجه اتفاقی که پیش میاد امکان استفاده از هر دو فایل سرور از طریق یک آدرس هست
    برای مثال بعد از ایجاد یک ROOT DFS شما آدرس مانند زیر رو در اختبار دارید :
    \\DOMAIN.COM\DFS
    وقتی این آدرس در اختیار کاربران قرار گرفت کافیست که در تنظیمات DFS هر دو سرور رو به این آدرس متصل کنید.
    موفق باشید
    چه جوری باید ip مجازی رو بسازم سایتی که داده بودید رو دیدم چیزی درباره این نبود

نام حقيقي: محمد رواقی

عضو عادی شناسه تصویری SISYPHUS
    نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    اگر کامل خونده و فهمیده باشید حتماً متوجه میشید که با DNS سرو کار دارید نه با IP
    مطلبی که در اون سایت هست کاملاً واضح هست و بهتره کمی دقیق تر مطالعه کنید. من هم اولین بار که میخواستم DFS رو راه اندازی کنم از همین مطلب شروع کردم.

حتماً و حتماً به دقت بخونید،مخصوصاً قسمت مرتبط با Replication، چرا که تنظیمات اشتباه ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات شما شود.هرچند که به نظر ساده است.

msafari سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

کار با dfs

مشکل در dfs

مثالهای dfs

عملکردdfs

مشكل با dfs

DFS راه اندازی

برچسب برای این موضوع