نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 5سپاس
  • 3 توسط endevb
  • 1 توسط endevb
  • 1 توسط aqfery

موضوع: قطع اینترنت کلاینت ها در شبکه Lan

نام حقيقي: Taknavaz

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96

قطع اینترنت کلاینت ها در شبکه Lan

در یک شبکه Lan که اینترنت از مودم به داخل سرور میره و از اونجا همه کلاینت ها بوسیله defalt gateway از اینترنت استفاده میکنند هر از چند گاهی اینترنت همه کلاینت ها قطع میشه. در حالیکه ارتباط شبکه ای کلاینت ها با سرور کاملا برقراره.اما اینترنت قطع میشه و تنها راه اینه که یه بار سرور restart بشه تا اینترنت دوباره برقرار شه.
    میخواستم بدونم واقعا مشکل از کجاست و چه چوری میشه عیب یابی و حل مشکل کرد؟

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    دوست عزیز اگه سرورت ویندوزه و اون مشکل پیدا می کنه و با ریست کردن سرور مشکل حل میشه باید malwarebytes نصب کنید . البته ویندوز سرویس پک 1 ایکس پی هم مشکل داشت که با یه پچ حل میشد ولی اگه سرویس پک 2 به بالاس مشکلش با اون نرم افزار حل میشه . ولی اگه مشکل این نیست به نظر من کارتهای شبکه شما D-Link هستش . اینقدر با این کارت شبکه از این مشکلها داشتم . پینگ داشتم و همه چی ردیف ولی اینترنت قطع بود. میکرونت نصب کردم البته به توصیه جناب آقای حکیمی و دیگه مشکل ندارم.

Hanif، judon3t و taknavaz12 سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط endevb نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه سرورت ویندوزه و اون مشکل پیدا می کنه و با ریست کردن سرور مشکل حل میشه باید malwarebytes نصب کنید . البته ویندوز سرویس پک 1 ایکس پی هم مشکل داشت که با یه پچ حل میشد ولی اگه سرویس پک 2 به بالاس مشکلش با اون نرم افزار حل میشه . ولی اگه مشکل این نیست به نظر من کارتهای شبکه شما D-Link هستش . اینقدر با این کارت شبکه از این مشکلها داشتم . پینگ داشتم و همه چی ردیف ولی اینترنت قطع بود. میکرونت نصب کردم البته به توصیه جناب آقای حکیمی و دیگه مشکل ندارم.
    سرور که ویندوز 2003 روش هست و کلاینت ها همه ویندوز Xp سرویس پک دو هستند.
    از دوتا کارت شبکه سرورم یکیش Dlink هست.یعنی الان کارت شبکه رو عوض کنم جواب میده؟
    چون همه ارتباطات شبکه ای برقرار.حتی نرم افزاری روی سرور هست که کلاینت ها مدام به سرور وصلن و از اون برنامه استفاده میکنند.یعنی ارتباط پایداره.ولی اینترنت قطع میشه!!!
    در مورد میکرونت هم توضیح بدین ممنون میشم.

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    خوب شما نفرمودید روی سرور هم مشکل دارید یا نه ؟ البته من فکر می کنم که ظاهرا سرور مشکل نداره ، یعنی از توی فرمایشات شما این استباط رو دارم . در مورد ایراد بعضی از کارت شبکه ها مثل D-Link که بنده تجربه شخصی خودم رو عنوان کردم . سیستم پینگ داشت ، نرم افزار کافی نت کار می کرد ولی اینترنت قطع بود . از وقتی میکرونت گذاشتم بجای D-Link دیگه این مشکل پیش نیومد . قیمت کارتش هم از D-Link ارزون تر هستش . من توی پست قبلی هم عرض کرده بودم یک امکان دیگه هم هست که من با توضیحات شما به اون بیشتر شک دارم و اونم اینه که یه بدافزار یا تروجان دقیقا دنبالش نرفتم ببینم چیه ولی با نصب Malware Byte و فعال کردنش مشکل شما حل میشه . احتمال 90 درصد شما این مشکل رو دارید. فکر نکنید که ویروس کش شما به روز هستش و نباید آلوده بشید نه این مساله 100 در 100 نیست چون من روی سیستمهایی که این مشکل رودیدم همه ویروس کش داشتن و به روز بوده اما این مشکل براشون پیش اومده . شما با دانلود ، نصب و فعالسازی MalwareBytes به احتمال بالای 90 درصد مشکلتون مرتفع میشه . ممنون میشم اگه مشکلتون حل شد اینجا جوابش رو بنویسید که بقیه هم استفاده کنند. یه چیزی رو یادم رفت بگم و اونم اینه که اگه این مشکل رو داشته باشید سیستم شما پینگ اینترنت رو داره ولی صفحه اینترنتی باز نمی کنه .

taknavaz12 سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط endevb نمایش پست ها
    خوب شما نفرمودید روی سرور هم مشکل دارید یا نه ؟ البته من فکر می کنم که ظاهرا سرور مشکل نداره ، یعنی از توی فرمایشات شما این استباط رو دارم . در مورد ایراد بعضی از کارت شبکه ها مثل D-Link که بنده تجربه شخصی خودم رو عنوان کردم . سیستم پینگ داشت ، نرم افزار کافی نت کار می کرد ولی اینترنت قطع بود . از وقتی میکرونت گذاشتم بجای D-Link دیگه این مشکل پیش نیومد . قیمت کارتش هم از D-Link ارزون تر هستش . من توی پست قبلی هم عرض کرده بودم یک امکان دیگه هم هست که من با توضیحات شما به اون بیشتر شک دارم و اونم اینه که یه بدافزار یا تروجان دقیقا دنبالش نرفتم ببینم چیه ولی با نصب Malware Byte و فعال کردنش مشکل شما حل میشه . احتمال 90 درصد شما این مشکل رو دارید. فکر نکنید که ویروس کش شما به روز هستش و نباید آلوده بشید نه این مساله 100 در 100 نیست چون من روی سیستمهایی که این مشکل رودیدم همه ویروس کش داشتن و به روز بوده اما این مشکل براشون پیش اومده . شما با دانلود ، نصب و فعالسازی MalwareBytes به احتمال بالای 90 درصد مشکلتون مرتفع میشه . ممنون میشم اگه مشکلتون حل شد اینجا جوابش رو بنویسید که بقیه هم استفاده کنند. یه چیزی رو یادم رفت بگم و اونم اینه که اگه این مشکل رو داشته باشید سیستم شما پینگ اینترنت رو داره ولی صفحه اینترنتی باز نمی کنه .
    باز ممنون از جوابتون.با بررسیهایی که من کردم بعیده از کارت شبکه باشه.
    ببینید سرور برای خودش مشکلی نداره.یعنی خودش اینترنت داره.اما کلاینت ها علی رغم اینکه از همه خدمات سرور استفاده میکنند اما اینترنتشون هر چند ساعت یه بار قطع میشه.دلیلشم ظاهرا به خاطر یه ویروس به نام Morto هست که متاسفانه آنتی ویروس نمیتونه پاکش کنه.من با کاسپر سیمانتیک و Nod32 امتحان کردم .اما هیچ کدوم نتونست این ویروس یا تروجان رو پاک کنه.

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    نقل قول نوشته اصلی توسط taknavaz12 نمایش پست ها
    باز ممنون از جوابتون.با بررسیهایی که من کردم بعیده از کارت شبکه باشه.
    ببینید سرور برای خودش مشکلی نداره.یعنی خودش اینترنت داره.اما کلاینت ها علی رغم اینکه از همه خدمات سرور استفاده میکنند اما اینترنتشون هر چند ساعت یه بار قطع میشه.دلیلشم ظاهرا به خاطر یه ویروس به نام Morto هست که متاسفانه آنتی ویروس نمیتونه پاکش کنه.من با کاسپر سیمانتیک و Nod32 امتحان کردم .اما هیچ کدوم نتونست این ویروس یا تروجان رو پاک کنه.
    خب می تونید از آنتی ویروسهای بوتیبل استفاده کنید/ آنتی ویروس های بوتیبل مثل آویرا - مک آفی و غیره که خوب و مطمئن هستن... البته پیشنهاد می کنم قبلش با اکرونیس از سرور یک بک آپ بگیرید که اگر اتفاقی افتاد... ضمن اینکه همیشه بعد از اینکه یک سروری رو راه اندازی می کنید و اوکی هست همون موقع با اکرونیس یک بک آپ بگیرید که اتفاقی افتاد ویروسی شد و اینها بتونید برگردونید به زمانی که تازه راه افتاده بود و درست داشت کار می کرد...

همیشه بعد از اینکه یک سروری رو راه اندازی می کنید و اوکی هست همون موقع با اکرونیس یک بک آپ بگیرید که اتفاقی افتاد ویروسی شد و اینها بتونید برگردونید به زمانی که تازه راه افتاده بود و درست داشت کار می کرد...

ویرایش توسط aqfery : 2012-09-30 در ساعت 12:28 PM علت: اشتباه
    taknavaz12 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دانلود نرم افزار کارت شبکه d-link برای ویندوز xp سرویس پک 3

قطع اینترنت کلاینت ها

قطع اینترنت برای سرور

دانلود برنامه كارت شبكه براي ويندوز ايكس پي پك 2

رفع قطع شدن اینترنت network

قطع کردن اینترنت در شبکه

فعال کردن اینترنت در شبکهlan

علت قطع شدن شبکه lan

قطع ارتباط کلاینت با سرور کافی نت