صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 39

موضوع: نصب ویندوز تحت شبکه

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141

نصب ویندوز تحت شبکه

سلام دوستان
    سوالمو این طوری بپرسم که فرض کنید 40 تا لپ تاب یه مدل به شما میدن میگن سریع ترین راه برای این که ویندوز و نرم افزار و درایور و خلاصه یه سیستم آماده به کار تحویل بدین. حالا شما چه کار میکنید چه راهی رو پیشنهاد میدین؟
    من میگم یه تعدادی سی دی آکرونیز می خواد و 40 هارد اکسترنال که توش ایمیج مربوطه رو داشته باشه بعد دونه به دونه بیایم ری کاوری کنیم
    این راه بود
    یه راه دیگه این که سناریو رو ببریم توی یه شبکه با یک سرور با سرویس های DHCP/WDS که من تا اینجا شو اطلاع دارم بقیشو نمیدونم
    اصلا این کار درسته منظورم راه دوم( بدون در نظر گرفتن هزینه تجهیزات)
    بعد از اینکه سرویس ها رو نصب کردیم بعدش چیکار کنم؟
    ملاک و ارزش این سناریو فقط زمان هست یعنی در کوتاه ترین زمان جواب رو بده
    ممکنه دوستان نظرشونو بدن

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: سید یحیی زاهدی فرد

خواننده شناسه تصویری YahyaZahedi
    نوشته
    349
    سپاسگزاری شده
    261
    سپاسگزاری کرده
    188
    نوشته های وبلاگ
    4
    نگاه کن شما میتوانید روی یه لپ تاپ ویندوز و داریوراشو و همه نرم افزار های ان را نصب کنید.
    سپس با دستور Sysperp رو اجرا کنید و سپس با سی دی ویندوز PE از ویندوز image بگیرید .
    و این image رو share کنید.
    سپس با سی دی ویندوز PE بوت کنید
    سپس به کامیپوتر که Image رو در آن Share کردی وصل شوید و سپس اقدام به نصب ویندوز کنید.
    از لینک زیر میتونی کمک بگیری
    How to install Windows 7 from the network? - Super User

drezaie و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی مرادی

عضو عادی
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    12
    سلام
    به نظر من اگه میخوای دردنسر نکشی و هزینه زیاد نکنی از بابت تجهیزات و سیستمها قابلیت بوت شدن با کارت شبکه رو داشته باشن، دو راه من پیشنهاد میکنم.
    1- سورس تمام نرمافزارایی که میخوای رو در یک سرور شیر کن و 1 دی وی دی unattent ویندوز بساز و توش همه درایورها و چیزای لازم مثل یوزر و پسورد رو توش بزار و اگرم خواستی دو یا سه تا بیشتر بزن و بزار تو دستگاه همه چی حودش اتومات نصب کنه و بعد از نصب هم خودش میره از اون آدرسی که بهش گفتی همه نرم افزارهایی که میخوای رو نصب میکنه.
    2- میتونی 1 سیستم رو کامل نصب کنی و با اکرونیس ازش ایمیج بگیری و با 1 هارد اکسترنال و یا ریات رو ذی وی دی اونو سریع رو سیستمها سریع نصب کنی.
    به نظر من دردسرش از راه اندازی RIS کمتر هستش

drezaie سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    تشکر از دوستان
    ببینید من می خوام لپ تاب ها رو فقط کابل شبکه بهشون وصل کنم بعد بره از رو ایمیجی که از روی لپ تابی که قبلا ویندوز و نرم افزار و درایور نصب کردیم بره اون ایمیج رو به طور همزمان از رو سرور برداره و ری کاوری کنه در واقع 40 تا لپ تاب همزمان ویندوزشون نصب و آماده تحویل بشه بله میشه
    mehdi درست می فرمائین بله اما نمی خواهیم دونه به دونه بریم پای سیستم دی وی دی بزاریم و ری کاوری کنیم
    Setyaesh تشکر از راهنماییتون اما می خواهیم سریع ترین راه رو پیشنهاد بدیم عرض کردم زمان برای این عزیزان که این سناریو رو دادن خیلی خیلی مهمه من حدس می زنم که می خوان یه جور رکورد بزنن ؟؟؟ فقط این سناریو به من دادن و گفتن نظرتونو بگین
    آیا نسخه آکرونیز تحت سرور وجود داره که یه جورایی نقش همون هارد اکسترنال رو پیدا کنه که ما بتونیم دونه به دوه لپ تاب ها رو رو کارت شبکه بوت کنیم بعد خودش بره سراغ سرور آکرونیز و ویندوز ری کاوری شه ؟

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    بازم تشکر از دوستان
    سناریو مربوط به یه شرکت هستش که می خواد روزانه یه سری لپ تاب نو و آک رو ویندوز نصب کنه و بده به بازار
    حالا به نظر شما سریع ترین راه حل این موضوع چیه؟

نام حقيقي: mohsen

عضو عادی شناسه تصویری xp_black
    نوشته
    229
    سپاسگزاری شده
    192
    سپاسگزاری کرده
    22
    سلام دوست عزیز
    برای راه دوم که تحت شبکه منظورت بود , روی لپ تاپ ها باید قبلش یک ویندوز باشه تا بتونی تحت شبکه مجدد ویندوز نصب کنی در ثانی بجز DHCP باید DNS و ADDS هم داشته باشی (( و حتما باید در یک vlan جداگانه این کارو انجام بدی چون هر سیستمی که روشن باشه شروع به نصب مجدد می کنه )).
    حالا اگر لپ تاپ ها خام هستند این راه را اصلا پیشنهاد نمی کنم
    به نظر من اگر همه لپ تاپ ها chipset مادربورد یکسان دارند روی یکی , تمام درایور ها و هر چیزی که لازم داری نصب کن بعد sysprep کن
    به بعد هم خیلی راحت روی بقیه نهایتا در عرض 10 الی 15 دقیقه می تونی یه ویندوز با تمام جزئیاتش نصب کنی
    البته اگر می خواهی partition بندی هم انجام بدی یا باید دستی خودت انجام بدی یا این که کلا از راه سومی استفاده کنی که اونم ساخت یه autounattend.xml است و تمام جزئیات را بدی تا طبق همون برات نصب کنه
    حالا برای سرعت بیشتر میتونی تعداد DVD هاتو یا ... بیشتر کنی تا سرعت کار بیشتر بشه
    امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    ببینید دوست عزیز شما 3 راهکار داری بسته به نوع ویندوزت
    1-اگر ویندوز xp باشه باید یک سی دی unattend درست کنی که اگر خواستی طریقشو بهت میگم
    اما اگر از نوع ویندوز 7 شما 2 راهکار داری
    1-یک سی دی درست کنی و بعد بیای روی هر سیستم این سی دی رو بذاری تا نصب خودکار انجام بده همون طور که دوستان گفتند
    اما راهکار دیگه همون wds هست که شما باید یک سرور داشته باشی که روش dhcp هم نصب باشه و کارت شبکه لب تاب ها که اکثرا همه ساپورت می کنند این قابلیت رو داشته باشن
    بعد تنها کاری که می کنی اینه که سیستم ها رو روشن کنی البته بعضی سیستم ها ممکنه به علت شلوغی سرور time out بشن و دوباره restart کنی برای شناسایی و نصب
    موفق باشی

drezaie و vs20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: hashem

عضو عادی
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    724
    نقل قول نوشته اصلی توسط shabake_it نمایش پست ها
    1-اگر ویندوز xp باشه باید یک سی دی unattend درست کنی که اگر خواستی طریقشو بهت میگم
    1-یک سی دی درست کنی و بعد بیای روی هر سیستم این سی دی رو بذاری تا نصب خودکار انجام بده همون طور که دوستان گفتند
    اما راهکار دیگه همون wds هست که شما باید یک سرور داشته باشی که روش dhcp هم نصب باشه و کارت شبکه لب تاب ها که اکثرا همه ساپورت می کنند این قابلیت رو داشته باشن
    بعد تنها کاری که می کنی اینه که سیستم ها رو روشن کنی البته بعضی سیستم ها ممکنه به علت شلوغی سرور time out بشن و دوباره restart کنی برای شناسایی و نصب
    موفق باشی
    آیا منظور شما wireless distribution system است؟ wds?
    میشه بیشتر در مورد راهکار wds و نحوه کارش توضیح دهید

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    اولا دوست عزیز wds مخفف اینه
    windows deployment services

- - - Updated - - -

اولا دوست عزیز شما برای استفاده از wds باید یک سرور داشته باشی بعد باید این رول رو در سرور نصب کنی و باید در اون سرور رول dhcp رو و بعد ادامه مراحل طبق اون چیزی که در بالا گفتم

vs20 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سید یحیی زاهدی فرد

خواننده شناسه تصویری YahyaZahedi
    نوشته
    349
    سپاسگزاری شده
    261
    سپاسگزاری کرده
    188
    نوشته های وبلاگ
    4
    اولا دوست عزیز wds مخفف اینه
    windows deployment services
    wds هم اون چیزی که دوستمون گفت است و هم چیزی که شما میگید.
    یعنی هردوتاش درست است .

vs20 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    نقل قول نوشته اصلی توسط xp_black نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    برای راه دوم که تحت شبکه منظورت بود , روی لپ تاپ ها باید قبلش یک ویندوز باشه تا بتونی تحت شبکه مجدد ویندوز نصب کنی در ثانی بجز DHCP باید DNS و ADDS هم داشته باشی (( و حتما باید در یک vlan جداگانه این کارو انجام بدی چون هر سیستمی که روشن باشه شروع به نصب مجدد می کنه )).
    حالا اگر لپ تاپ ها خام هستند این راه را اصلا پیشنهاد نمی کنم
    به نظر من اگر همه لپ تاپ ها chipset مادربورد یکسان دارند روی یکی , تمام درایور ها و هر چیزی که لازم داری نصب کن بعد sysprep کن
    به بعد هم خیلی راحت روی بقیه نهایتا در عرض 10 الی 15 دقیقه می تونی یه ویندوز با تمام جزئیاتش نصب کنی
    .
    بله لپ تاب ها خام هستند نمی دونم شاید فردا بگن آقا 1000 تا لپ تابو آماده کن !!!!! ممکنه در مورد sysprep بیشتر توضیح بدین

- - - Updated - - -

موفق باشی
    بله می خوان روش ویندوز 7 نصب بشه
    بله درست می فرمایین wds نیاز به سرور داره چون خودش یه سرویس ویندوز سروره من هم عرض کردم اما اینکه چه طوری این کار رو انجام بدم نمی دونم ممکنه بیشتر توضیح بدین

ویرایش توسط drezaie : 2012-08-07 در ساعت 06:32 PM

نام حقيقي: mohsen

عضو عادی شناسه تصویری xp_black
    نوشته
    229
    سپاسگزاری شده
    192
    سپاسگزاری کرده
    22
    در حالت شبکه اگر بخواهی ویندوز نصب کنی باید DNS server داشته باشی تا بتونه ip بهت برگردونه برای شناسایی اسم سیستم هایی که می خوان ویندوز نصب کنن و اینکه بتونه بره source ویندوز را بگیره برای نصب
    لازم داری DHCP داشته باشی تا بتونه بهت ip تخصیص بده چون اگر این کارو انجام نده چطور می خواهی سیستم در شبکه برای ادامه نصب نگه داری
    و ADDS می خوای که object ها رو manage کنه (user)
    البته کارت شبکه باید قابلیت PXEboot داشته باشه که الان اکثر کارت شبکه ها دارن
    و برای vlan جداگانه که گفتم علت این است که تمام سیستم هایی که روشن و یا در حال boot شدن هستن شروع به نصب میکنن که این مشکل ساز است برای همین یا باید تمام سیستم ها بجز آنهایی که می خواهیم خاموش باشند یا در یک vlan مجزا این کار را انجام بدیم
    و برای این که گفتم حتما قبلش باید ویندوز داشته باشند تا بتوان از این روش استفاده کرد این هست که client بتواند با سرور ارتباط بر قرار کند تا بتواند این کار هارو انجام بدهد اگر ویندوز نداشته باشد و join نباشد نمی تونه این کار هارو انجام بدهد اون هم فقط از طریق سرور .

- - - Updated - - -

sysprep میاد تنظیمات unic سیستم را از ببین می بره و زمانی که روی یک سیستم دیگه این کار را انجام دادی یکبار که restart کنی از شما تنظیمات جدید می خواهد که مخصوص همان سیستم می باشد و با سیستم قبلی فرق می کند
    وقتی sysprep کردی از اون ویندوز image بگیر قبل از اینکه restart کنی و بعد رو بقیه نصبش کن به هین راحتی
    چون خام هستش برای partition بندی یا باید دستی انجام بدی یا از autounattend.xml استفاده کنی

- - - Updated - - -

البته من نسبت به چیزی که میدونم دارم بهت میگم ممکنه راهای دیگری هم باشه که من اطلاعی ازش ندارم

drezaie و vs20 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Hamid

عضو عادی
    نوشته
    39
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    16
    با سلام

آقا پیشنهاد میکنم یک سری هم به راه کار Microsoft Deployment Toolkit (MDT) 2012بزنید خیلی عالیه

این نرم افزار میتوانید با WDS هم کار کند .

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    نقل قول نوشته اصلی توسط h-samadi نمایش پست ها
    با سلام

آقا پیشنهاد میکنم یک سری هم به راه کار Microsoft Deployment Toolkit (MDT) 2012بزنید خیلی عالیه

این نرم افزار میتوانید با WDS هم کار کند .
    فکر کنم نیاز به WAIK باشه پس نقش این WAIKچیه این وسط؟ یه جور رابطه با فایل سورسم؟
    دیدم که یه گزینه داره برای ایمیج شما خودت ایمیجی که قبلا گرفتی مثلا با آکرونیز رو تونستین بشناسونین به MDT?
    تازه اگر هم کارت شبکه ها PXEboot داشته باشن اونوقت باید یه فلش بوت بسازم
    مگه MDT نباید رو سرور نصب بشه؟ پس نسخه سرور باید تهیه کنم؟
    Download: Microsoft Deployment Toolkit 2012 - Microsoft Download Center - Download Details

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط xp_black نمایش پست ها
    در حالت شبکه اگر بخواهی ویندوز نصب کنی باید DNS server داشته باشی تا بتونه ip بهت برگردونه برای شناسایی اسم سیستم هایی که می خوان ویندوز نصب کنن و اینکه بتونه بره source ویندوز را بگیره برای نصب
    لازم داری DHCP داشته باشی تا بتونه بهت ip تخصیص بده چون اگر این کارو انجام نده چطور می خواهی سیستم در شبکه برای ادامه نصب نگه داری
    و ADDS می خوای که object ها رو manage کنه (user)
    البته کارت شبکه باید قابلیت PXEboot داشته باشه که الان اکثر کارت شبکه ها دارن
    و برای vlan جداگانه که گفتم علت این است که تمام سیستم هایی که روشن و یا در حال boot شدن هستن شروع به نصب میکنن که این مشکل ساز است برای همین یا باید تمام سیستم ها بجز آنهایی که می خواهیم خاموش باشند یا در یک vlan مجزا این کار را انجام بدیم
    و برای این که گفتم حتما قبلش باید ویندوز داشته باشند تا بتوان از این روش استفاده کرد این هست که client بتواند با سرور ارتباط بر قرار کند تا بتواند این کار هارو انجام بدهد اگر ویندوز نداشته باشد و join نباشد نمی تونه این کار هارو انجام بدهد اون هم فقط از طریق سرور .
    تشکر از راهنماییتون پس با این اوصاف لپ تاب ها که نو هستند باید برم سراغ روش دیگه چون می فرمائین باید قبلا ویندوز داشته باشه درسته؟

ویرایش توسط drezaie : 2012-08-08 در ساعت 04:31 PM
    vs20 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: hashem

عضو عادی
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    724
    سلام
    با اجازه صاحب تاپیک اگر میشه در مورد نصب و نحوه راه اندازی و کار با MDT 2012 توضیحاتی بدهید. ایا همزمان نصب aik هم نیاز است؟ فرق MDT با AIK چیست؟ تشکر

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب ویندوز تحت شبکه

نصب ویندوز از طریق شبکه

نصب ویندوز 7 از طریق شبکه

نصب ویندوز از شبکهنصب ویندوز در شبکهنصب ویندوز 7 تحت شبکهآموزش نصب ویندوز تحت شبکهنصب ويندوز از شبكهنحوه نصب ویندوز تحت شبکهو tftpboot.exeآموزش نصب ویندوز از طریق شبکهنصب ویندوز با کابل شبکهنصب ویندوز از روی شبکهنصب ویندوز 7 از شبکهنصب ويندوز در شبكهنحوه نصب ویندوز 7 از طریق شبکهنصب ویندوز در شبکه imageنصب ويندوز تحت شبكهنصب ویندوز درشبکهنصب ویندوز 7 در شبکهویندوز aik چیستکار با wdsآموزش sysprep ویندوزدرشبكه xpنصب ويندوز با شبكهویندوز تحت شبکه

برچسب برای این موضوع