نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mohamad-23
  • 2 توسط DiGiBoY
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط DiGiBoY
  • 1 توسط DiGiBoY

موضوع: تعداد معقول host در هر Subnet

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    33

Icon14 تعداد معقول host در هر Subnet

سلام

به نظر شما ( با تجربه ای که دوستان دارن (در عمل) ) در هر subnet چندتا هاست معقول هستش.؟

مثلا اگه بخواهیم 800 آی پی را در یک subnet قرار بدیم آیا معقوله؟ رنج آی پی باید چی باشه؟

راه حل برای این تعداد هاست چیه که مدیریت هم آسون باشه؟

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    طراحی انجام شده برای شبکه شما چیه؟
    این قبیل موارد چیزهایی هستند که در فاز طراحی مشخص میشند. با داشتن این تعداد هاست شما باید از VLANing استفاده کنید، در نتیجه تعداد IP ها، رنج اونها و سایر موارد برمیگرده به اینکه چه تعداد VLAN داشته باشید

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    ببین دوست عزیز بهترین را ه برای مشخص کردن بهترین ip دونستن و یادداشتن بحث subneting هست اگر خواستید بگید تا مطلبشو که خودم نوشتم براتون بذارم
    به طور مثال برای شبکه ای که 20 کامپیوتر داره معقول نیست ما رنج کلاس c بذاریم چون broadcast زیادی ایجاد می کنه بلکه ما باید از class less استفاده کنیم
    موفق باشید

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    به طور مثال برای شبکه ای که 20 کامپیوتر داره معقول نیست ما رنج کلاس c بذاریم چون broadcast زیادی ایجاد می کنه بلکه ما باید از class less استفاده کنیم
    برادر عزيز برادكست وقتي اتفاق مي افته كه كامپيوتري وجود داشته باشه ! شما دو تا كامپيوتر بزار و رنجش رو بزار كلاس A . برادكستي اتفاق نمي افته !!!

مثلا اگه بخواهیم 800 آی پی را در یک subnet قرار بدیم آیا معقوله؟ رنج آی پی باید چی باشه؟
    برادكستش زياد ميشه . بعد به نحوه قرار گيري اونا هم بستگي داره . ولي بهتره بشكنيش به چهار پنج تا زير شبكه بشكنيش .

DiGiBoY سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    ببینید همیشه در طراحی شبکه مباحث ip و ... در آخرین مرحله بررسی میشه ...
    شما باید بیاین و تعداد کاربران رو در گروه های مختلف بر حسب اشتراکاتشون دسته بندی کنید و بعد بگین هر گروه باید به چه گروه های دیگه یا اینترنت دسترسی داشته باشه و ... بعد میاد Vlan بندی میکنیو اونجا ip مشخص میشه و تجهیزات مورد نیاز و بقیه مباحث تکنیکال

نام حقيقي: hooman afzali

عضو عادی
    نوشته
    193
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    38
    آقا امیر اگه ممکنه مطلب رو بزارین ممنون میشم

نام حقيقي: محمد

خواننده شناسه تصویری DiGiBoY
    نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    414
    سپاسگزاری کرده
    74
    انتخاب استراتژي مناسب کار آسونی نیست. یه فرمول خاصی هم نداره که ما اینجا برای شما بزاریم. خیلی بستگی به نوع کاربرا، نوع سرویس، تعداد کاربر همزمان و ... داره. شاید مجبور شید یه سیاست نسبتاً درست رو اتخاذ کنید و بعد بر اساس مشاهداتون از عملکرد واقعی شبکه اصلاحات انجام بدید تا به یه وضعیت نسبتاً ایده آل برسید تا این که از اول یه وضع ایده آل رو در ذهن داشته باشید و دنبال این باشید که براش طراحی کنید.
    بزرگی Subnet باعث میشه تا Broadcastها زیاد بشه. بنابراین اگر در قسمتی از شبکه احساس می کنید مه نوع سرویس از Client-Server بیشتر متمایل به Peer-to-Peer هست سعی کنید اون قسمت از شبکه رو کوچیک نگه دارید. توجه کنید که ارتباط بین Subnetهاتون با Routing باید انجام بشه و باری رو روی Routerتون خواهد گذاشت لذا اگه سرویسی دارید که بیشتر قسمتی از کاربراتون ازش استفاده می کنن سعی کنید تو همون Subnet خودشون بذاریدش بخصوص اگز قرار هست که Transfer زیادی انجام بشه.
    من هم اگه بودم همون طور که مهزراد هم گفت، با 5 یا 6 تا Subnet شروع می کردم و به مرور زمان با توجه به رفتار شبکه م تغییرات کوچکی رو در جهت بهینه کردنش انجام می دادم.

mehrzadmo و mohamad-23 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: amir

عضو عادی
    نوشته
    264
    سپاسگزاری شده
    169
    سپاسگزاری کرده
    10
    ببینید دوستان عزیز من هم می دونم در جایی که تعداد زیاد باشه از class less استفاده میشه اما فکر نکنم دوست ما برای دو تا کامپیوتر داره از ما سوال می پرسه و بنده عرض کردم 20 تا بعد دوست عزیز در ارتباط معمولی بله broadcast زیاد نیست اما اگر در همان 20 کامپیوتر ترافیک به قدری بالا رود بعد می توان مشاهده کرد که broadcast در همان 20 کامپیوتر هم معنا پیدا می کند

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ببینید دوستان عزیز من هم می دونم در جایی که تعداد زیاد باشه از class less استفاده میشه اما فکر نکنم دوست ما برای دو تا کامپیوتر داره از ما سوال می پرسه و بنده عرض کردم 20 تا بعد دوست عزیز در ارتباط معمولی بله broadcast زیاد نیست اما اگر در همان 20 کامپیوتر ترافیک به قدری بالا رود بعد می توان مشاهده کرد که broadcast در همان 20 کامپیوتر هم معنا پیدا می کند
    اين مورد رو مي تونيد ساده تست كنيد . يه جايي كه چند تا كامپيوتر رو داري آماده چند تا فايل حجيم رو بعنوان مثال بزار تو شبكه رد شه ! بعد با وايرشارك بشين ترافيك چك كن ببين مقدار برادكست چقدره ؟

نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    414
    سپاسگزاری کرده
    74
    امیر حق با مهرزاد هست. اکثر Broadcastهای لایه 2 مربوط به DHCP و ARP میشه. ترافیک تأثیر چندانی روی Broadcastها نداره. مگه این که همه بخوان به هم وصل بشن. وقتی مثلاً 20 تا Host تو شبکه داری، جدولهای ARP باید با حداکثر 20 تا Entry پر بشه دیگه.

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    هیچ وقت ترافیک Broadcast حتی توی شبکه های بزرگ چیز قابل ملاحظه ای نیست ... مهم لود بیخودی هست که روی Cpu ها میاد ... دلیلش هم واضحه

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    13
    اینطوری که من تحقیق کردم و از یکی از بهترین استادان سیسکو یعنی jeremi Cioara تو سری ویدئو های subnetting شنیدم. بیشترین تعداد هاست هایی که بهتره به یک شبکه در یک سابنت اختصاص داد 500 هاست هستش که میشه 255.255.254.0

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    33
    با تشکر از همه دوستان...

بزارید من یه کم بیشتر توضیح بدم:

در این شبکه که دانشگاهی هستش، سه تا دانشکده داریم و یه بخش اداری

حالا یه تعداد دانشجو هم هستن که همیشه به شبکه وصل نیستن و با وایرلس توسط vpn به اینترنت با ساعات محدود در ماه وصل میشن

حالا من به دانشجو ها کار ندارم... مهم سه تا دانشکده و بخش اداری هستش که میخوام مدیریت و ریموت کردن به همه آسون باشه و مشکل ندیدن شبکه ها

و ping نکردن و آپدیت ها ,... را نداشته باشم و از چند تا کامپیوتر خاص بتونم مدیریت کنم. حالا اگه از vlaning استفاده کنیم چه سناریویی را باید داشته باشیم و

اگه استفاده نکنیم چه سنارویی را باید داشته باشیم... اینجا بحث مدیریت مهمه و کار از راه دور به صورت ریموت

نوشته
    410
    سپاسگزاری شده
    414
    سپاسگزاری کرده
    74
    از VLAN که حتماً باید استفاده کنی. اون Subnetها که ما برات گفتیم، منظورمون این بود که هر کدومش رو بزار تو یه VLAN.
    برای وصل شدن که مشکلی نیست! تو اینترنت هم باشن که یه WAN خیلی بزرگه باز هم می تونی راحت وصل شی و مدیریت کنی.

ویرایش توسط DiGiBoY : 2012-07-27 در ساعت 02:18 PM
    sitnet سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

انجام subnetting آنلاین

تعدا host

مباحث راجع به subnetin

تعداد شبکه و تعداد کامپیوتر میزبان

تعداد host تعداد شبکه

تعداد هاست در کلاس a

subnettingمشخص کردن تعداد

توضیحاتی درباره ip subnet-zero

رنج ip و subnet برای 20 کامپیوتر در شبکه