نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 1سپاس

موضوع: محدود کردن دسترسی های بعضی از یوزرهای ادمین به برخی از سرور ها در یک شبکه

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552

محدود کردن دسترسی های بعضی از یوزرهای ادمین به برخی از سرور ها در یک شبکه

با سلام
    من یه شبکه با 4 سرور دارم که یکی از این سرورها مربوط به برنامه حسابداری تحت شبکه ، یکی مربوط به DC یکی مریوط به DHCP و یکی مربوط به file sharing می باشد.
    حال با توجه به اینکه برای تنظیم سرور حسابداری نیاز به دسترسی کامل برای پشتیبان برنامه می باشد میخواهم دسترسی کامل پشتیبان را از سرورهای دیگر بردارم و ایشان نتوانند به بقیه سرورها و تنظیمات آنها دسترسی داشته باشد. لطفاً مرا راهنمایی کنید.
    اگه در مرحله اول دسترسی ریموت دسکتاپ را برای ایشان ببندم نگرانیهایم کمتر می شود و در مرحله های بعد بقیه مواردی که می تواند باشد.
    تمامی سرورها از ویندوز سرور 2003 r2 استفاده می کنند. و کلاینتها هم از xp sp3 .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Hamed Khosrozadeh

عضو عادی شناسه تصویری Hamed_H8
    نوشته
    245
    سپاسگزاری شده
    201
    سپاسگزاری کرده
    48
    اینجوری که از توضیحاتتون بر میاد شما همون ریموت دسکتاپ رو ببندید حل میشه . غیر از این ، برای اتصال ریموت به سرور نیاز به پسوورد هست ، و طبیعتا فرد نمیتونه به تمامی سرور ها ارتباط ریموت داشته باشه مگر اینکه پسوورد تمام سرور ها یکسان باشه !!! که کار صحیحی هم نیست و شدیدا امنیت رو به خطر میندازه !

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دو نکته : اول اینکه این سرور دوم که بهش نیاز هست ، چه نوع عملیاتی باید بتونه این کاربر روش انجام بده ؟

دوک هم اینکه سرور اول رو با اکانت دامینی دسترسی بهش دادید یا داره از ادمین لوکال استفاده می کنه ؟

نام حقيقي: hrk

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    ميخواستم بدونم نرم افزاري براي محدود كردن يوزر ها در كافي نت اگر هست معرفي كنيد البته كرك شده و مطمئن لطفا اگر ميشود آموزشي كوچكي هم بدهيد . با تشكر...

نام حقيقي: سید یحیی زاهدی فرد

خواننده شناسه تصویری YahyaZahedi
    نوشته
    349
    سپاسگزاری شده
    261
    سپاسگزاری کرده
    188
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط hrkhazan نمایش پست ها
    با سلام
    ميخواستم بدونم نرم افزاري براي محدود كردن يوزر ها در كافي نت اگر هست معرفي كنيد البته كرك شده و مطمئن لطفا اگر ميشود آموزشي كوچكي هم بدهيد . با تشكر...
    از این لینک کمک بگیر
    محدود کردن سرعت کاربران کافی نت فقط برای دانلود

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamed_H8 نمایش پست ها
    اینجوری که از توضیحاتتون بر میاد شما همون ریموت دسکتاپ رو ببندید حل میشه . غیر از این ، برای اتصال ریموت به سرور نیاز به پسوورد هست ، و طبیعتا فرد نمیتونه به تمامی سرور ها ارتباط ریموت داشته باشه مگر اینکه پسوورد تمام سرور ها یکسان باشه !!! که کار صحیحی هم نیست و شدیدا امنیت رو به خطر میندازه !
    دوست عزیز
    شبکه من تحت دومین است و این آقا برای انجام کارهایش به یک یوزر مختص به خودش کار می کند که باید دسترسی domain admins داشته باشد چون برنامه اش یک دیتابیس سرو می باشد و application برنامه باید بر روی سیستمها نصب شود و من امتحان کردم با دسترسی های administrators در انجام کارهایش به مشکل برمیخورد.
    حال سوال اصلی من اینجاست که اگه بخواهیم سرورهای DC و DHCP و ... برای ریموت زدن بر روی یوزر ایشان یا هر کس دیگری حتی با دسترسی domain admins ببندیم چکاری باید انجام شود.
    ساده تر اینکه من به غیر از یوزر خودم هیچ یوزری در هر سطحی نتواند به سرورها ریموت بزند باید چکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.g نمایش پست ها
    دو نکته : اول اینکه این سرور دوم که بهش نیاز هست ، چه نوع عملیاتی باید بتونه این کاربر روش انجام بده ؟

دوک هم اینکه سرور اول رو با اکانت دامینی دسترسی بهش دادید یا داره از ادمین لوکال استفاده می کنه ؟
    برنامه اش یک دیتابیس سرو می باشد(SQL server) و application برنامه باید بر روی سیستمهای کلاینت نصب شود و من امتحان کردم با دسترسی های administrators در انجام کارهایش به مشکل برمیخورد.
    ایشان با یک یوزری کار می کند که دسترسیش در سطح domain admins می باشد من در مرحله اول می خواهم دسترسی ریموت بر روی سرورهای دیگر بجز سرور خودش را ببندم و فقط با یوزر administrator اصلی که دسترسی ها را در تمام سطوح (Enterprise admins) دارد بتوان به سرورهای اصلی ریموت زد!

ویرایش توسط dodvaod : 2012-06-19 در ساعت 09:11 AM

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    آقا چی شد ؟!؟!؟!

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    ببینید دوست عزیز واضح تر بپرسم:
    ما در شبکه 3 سرور داریم که یکی از اونها سرور حسابداری ، یکی DC و سومی DHCP & File sharing حالا مشکل اینجاست که آقای پشتیبان برنامه حسابداری در کل شبکه و از هرجایی بر روی کلاینتها بتونه به سرور خودش ریموت بزنه ولی بر روی 2 سرور دیگه نتونه ریموت بزنه ناگفته نمونه که برای ایشان یک یوزر در سطح Domain admins تعریف شده (بتونه همه فعالیتی در شبکه داشته باشه).در کل من نمی خوام تنظیمات داخل این سرور رو ببینه و دسترسی داشته باشه این رو هم بگم فقط با دیدن می تونه یه اطلاعاتی به دست بیاره اطلاعات شبکش در حدی نیست که بتونه از راه دور و با دستور داخل شبکه اطلاعات سرورها رو ببینه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دادن دسترسی ادمین به یوزر

محدود کردن یوزرها در شبکه

دسترسی های یوزر

دسترسی دادن ادمین به یوزرها به صورت محدود

محدود کردن یوزر ها در سرور

دسترسی به ادمین در شبکه

تغییر یوزر توسط ادمین در سرور 2003

محدود کردن کاربران در ویندوز سرور

تنظیم دسترسی یوزر های تحت شبکه

آموزش ادمین کردن یک یوزر محدود در دامین

دسترسی کامل یوزر در شبکه

محدود شدن ویندوز توسط ادمینیستریتور

دسترسی ادمین دادن به یوزر

دسترسی یوزرها

محدود کردن یوزر در شبکه

تنظیمات سرور در ادمین

نحوه دسترسی ادمین به یوزر در شبکه دامینتنظيمات و دسترسي به Ftp براي 2003اموزش محدود کردن یوزر هامحدود کردن کاربران در شبکه به یک سیستمطریقه محدود کردن یک یوزر در ویندوز 2003محدود کردن نصب بر نامه ها در ادمینساخت یوزر درسرور ویندوز 2003 با دسترسی محدودروش محدود کردن یوزرها در شبکهمحدود کردن اکانت در ویندوز سرور

برچسب برای این موضوع