صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 20 از مجموع 20

موضوع: مشکل سه ورودی در یک شبکه LAN

نام حقيقي: سیروس

عضو عادی
    نوشته
    26
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط delusive1 نمایش پست ها
    سلام

میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ من یک LAN دارم با IP 10.1.1.4 و یه اینترنت دارم با یه IP 94.182.207.33 و یه اینترانت دارم با یه IP 10.8.211.150 حالا من روت نوشتم که هروقت میخواد مثلا سایت بانک اقتصاد نوین رو بیاره بره از رو اینترنت و هرچیزی به غیر از اون رو از اینترنت بیاره. ولی الان میخوام وقتی کلاینت ام گیت وی ش رو گذاشت 10.1.1.4 به اینترنت و اینترانت وصل بشه! لطفا کمک کنید. (یعنی کلاینت گیت وی ش رو بذاره IP LAN سرور که همون 10.1.1.4 هست)
    دوست عزیز، اون سیستمی که قراره گیت‌وی بقیه سیستم‌های شما در شبکه داخلی‌تون باشه باید کار یک روتر رو انجام بده. اصلا وقتی می‌گیم روتر (مسیریاب) یعنی همین دیگه. از بین چندتا مسیر مختلف، مسیر مناسب و بهینه رو پیدا کردن!
    در هر حال برای اینکه بسته‌های کلاینت‌های شما بنا به صلاحدیدی که شما می‌دونی (حالا هر چی می‌خواد باشه) از مسیر‌های مختلف ارسال بشوند، یکی از مسیر اینترنت یکی دیگه از مسیر اینترانت و غیره، شما اول باید روی گیت‌وی خودت یک نرم‌افزار روتینگ نصب کنی. هزار تا از این نرم‌افزارها هست مثلا TMG مایکروسافت یا Kerio Winroute یا هر چیز دیگه‌ای. بعد داخل این نرم‌افزار که اصلا کارش همین هدایت کردن بسته‌های شما به سمت شبکه‌های مختلفه، مسیرهای مختلف و شرایط استفاده از هر مسیر رو تعریف می‌کنی. فکر کنم سر خط مطلب دستت اومده باشه و حالا دیگه می‌دونی کجا باید دنبال جواب خودت باشی. اگه با این نرم‌افزارها آشنا بودی می‌دونستی که جواب مشکل شما خیلی خیلی ساده است.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط delusive1 نمایش پست ها
    سلام

میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟ من یک LAN دارم با IP 10.1.1.4 و یه اینترنت دارم با یه IP 94.182.207.33 و یه اینترانت دارم با یه IP 10.8.211.150 حالا من روت نوشتم که هروقت میخواد مثلا سایت بانک اقتصاد نوین رو بیاره بره از رو اینترنت و هرچیزی به غیر از اون رو از اینترنت بیاره. ولی الان میخوام وقتی کلاینت ام گیت وی ش رو گذاشت 10.1.1.4 به اینترنت و اینترانت وصل بشه! لطفا کمک کنید. (یعنی کلاینت گیت وی ش رو بذاره IP LAN سرور که همون 10.1.1.4 هست)
    در هر حال برای اینکه بسته‌های کلاینت‌های شما بنا به صلاحدیدی که شما می‌دونی (حالا هر چی می‌خواد باشه) از مسیر‌های مختلف ارسال بشوند، یکی از مسیر اینترنت یکی دیگه از مسیر اینترانت و غیره، شما اول باید روی گیت‌وی خودت یک نرم‌افزار روتینگ نصب کنی. هزار تا از این نرم‌افزارها هست مثلا TMG مایکروسافت یا Kerio Winroute یا هر چیز دیگه‌ای. بعد داخل این نرم‌افزار که اصلا کارش همین هدایت کردن بسته‌های شما به سمت شبکه‌های مختلفه، مسیرهای مختلف و شرایط استفاده از هر مسیر رو تعریف می‌کنی. فکر کنم سر خط مطلب دستت اومده باشه و حالا دیگه می‌دونی کجا باید دنبال جواب خودت باشی. اگه با این نرم‌افزارها آشنا بودی می‌دونستی که جواب مشکل شما خیلی خیلی ساده است.

delusive1 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    34
    نقل قول نوشته اصلی توسط pn-sirus نمایش پست ها
    دوست عزیز، اون سیستمی که قراره گیت‌وی بقیه سیستم‌های شما در شبکه داخلی‌تون باشه باید کار یک روتر رو انجام بده. اصلا وقتی می‌گیم روتر (مسیریاب) یعنی همین دیگه. از بین چندتا مسیر مختلف، مسیر مناسب و بهینه رو پیدا کردن!

- - - Updated - - -

سلام:

یه چندتا سوال داشتم:
    1. حتما باید ISA یا TMG بر روی سروری باشه که ورودی اینترنت من به شبکه هست؟ چون من میخوام یه سرور داشته باشم که فقط ورودی اینترنت و اینترانت باشه و خروجی این سرور وصل بشه به یک سروری که بر روی اون فایروال (TMG) نصب هست و من هر دو شبکه رو توی سرور فایروال که جدا از اینترنت و اینترانت می باشد مدیریت کنم.
    2. من با استفاده از محیط Command Prompt چندین روت نوشته ام! که در حال حاضر دقیقاً داخل سرور تمام سایت ها از IP اینترنت میرن بجز اون سایت هایی که در ایران هستن و من میخوام از روی اینترانت برن. یعنی من مشکل خودم رو توی سرور حل کردم اما حالا میخوام اون رو به کاربرا بدم. مشکل من در اصل چند رنجی بودن شبکه بود که یک رنج برای اینترنت بود یک رنج برای اینترانت! که دیوانه کننده هست و شبکه رو هم داغون میکنه و اصلا خوشم نمیاد.
    3. مشکل اصلی من الان این هست که موقع نصب TMG من فقط دو تا کارت شبکه رو می تونم بهش بشناسونم! وقتی Single Network رو انتخاب می کنم! در صورتی که من یه کارت اینترنت و یکی اینترانت و یکی هم LAN یا اینترنال دارم!
    4. یکی دیگه از مشکلات من اینه که خوب من نمی خوام TMG رو روی سروری که ورودی اینترنت و اینترانت ام هست نصب کنم من میخوام خروجی اینترنال سرور اینترنت و اینترانت ام بیاد تو یه سروری که تازه روی اون TMG نصب هست! پس باید بتونم کاری کنم که سرور اینترنت و اینترانت من بصورت Gateway عمل کنه! اگه از RRAS استفاده کنم که فقط یک شبکه من برای کاربرانم مشاهده خواهد شد! چون توی RRAS فقط یک شبکه رو روی یک شبکه دیگه NAT می کنه.

5. الان من دو ماهه که شبکه ام تعطیله و فقط اینترنت دارم و هر کاری هم می کنم نمی تونم این مشکل رو حل کنم چون واقعا تو این مدل (دو تا ورودی به شبکه با یک رنج IP) اصلا تجربه ای ندارم! قبلا با دو رنج شبکه رو پیاده سازی کرده بودم ولی الان میخوام یک رنج باشه! اگر راهی هست که بشه با دوستان ارتباط برقرار کرد ممنون میشم حتی YAHOO ای چیزی...

با تشکر.

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    34
    ببخشید نمی تونم ویرایش کنم. اشتباه زدم Single Network!!!! منظورم EDGE بود.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    ببین برادر ، راستش من حوصلم نیومد تمام پست های این تاپیک رو بخونم فقط یه کلیاتیش دستم اومد .
    ببین این لینک کمکت میکنه ؟ البته عکسش پاک شده اما وقتی بخونیش خودت میفهمی جریان چیه
    راه حل استفاده هم زمان از اینترنت و اینترانت در شبکه های مبتنی بر آیزا

delusive1 و mgholami سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    34
    سلام

من روت هامو توی CMD نوشتم ولی خیلی عجیبه که بعد از چند روز روت هام از بین میره! البته روی سرور درست عمل می کنه و دو روز پیش رو کلاینت ها هم درست عمل می کرد! اما الان کلاینت ها نمی تونن سایت مورد نظر رو Ping کنن و بیارن!!! وقتی Ping می کنن IP رو Resolve می کنه ولی Reply نمی ده. من لیست روت هامو هم پیوست کردم اگه میشه یه نگاه بکنین ببینین کجای کار من اشتباهه!!!

Windows and ISA Route.png - 4shared.com - photo sharing - download image

10.8.211.113 مودم اینترانت من هست!
    10.1.1.4 آدرس اینترنال
    94.182.208.60 مودم اینترنت

با تشکر

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

اینترنت شماره گیت وی

رنج ورودی آیزا

چگونگی نوشتن استاتیک روت static route

چند آی پی استاتیک به مودم می توان داد؟

مشکل در روت کردن در isa