نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط farda255
  • 1 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط hamed_mhk

موضوع: نصب همزمان Cache server و DNS server بر روی ویندوز سرور 2008 R2

نام حقيقي: فردا

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

نصب همزمان Cache server و DNS server بر روی ویندوز سرور 2008 R2

با سلام و احترام به همه دوستان

اینجانب اولین پست رو دارم در این سایت می نویسم

من یک کافی نت دارم با یک خط adsl . الان می خوام بر روی ویندوز سرور 2008 R2 یک Cache server و DNS server بصورت همزمان نصب کنم برای اینکار شرکتها 300 هزار تومان از من پول خواستند اما من چنین پولی ندارم در ضمن یک سیستم سرور سوپر ماکرو با 4 گیگ رم و 2 تا هارد scsi 74 گیگ یکی از دوستان برای مدتی امانت داده من ویندوز رو نصب و آپدیت و کرک کردم حالا نیازمند کمک شما دوستان می باشم .
    فقط جسارتا از ارجاح به سایتهای دیگه خسته شدم
    لطفا با توجه به اینکه اینجانب تازه کار هستم
    یک آموزش جامع، کامل و به زبان شیرین فارسی نصب همزمان Cache server و DNS server بر روی ویندوز سرور 2008 R2 را خواستارم

با تشکر

موضوعات مشابه:
    barcairi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    به قول طرف: چه خوش اشتها !!!!

عرض کنم که یه نیمچه سرچ شاید زودتر به جواب میرسوندتت؛ علی حال این تاپیک نصب اکتیو دایرکتوری و dns که اتفاقاً میخ هم شده بالای همین بخش

برای کش سرور هم بگو چی میخوای و از چه سولوشنی میخوای استفاده کنی؟

نام حقيقي: A.G

خواننده شناسه تصویری adel28
    نوشته
    813
    سپاسگزاری شده
    180
    سپاسگزاری کرده
    192
    بنظر شما برای کافی نت نیازی با اکتیو دایرکتوری هست؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    بعید میدونم !

برای اینکه اکتیودایرکتوری یک سروری که دیتابیسی از یوزرهای کامپیوتر ها رو توی خودش نگه میداره
    برای یک کافی نت، فکر کنم یک سروری مثل ISA که هم کش سرور هستش و هم میتونه محدودیت اعمال کنه، کفایت میکنه
    حتی DNS هم شاید لازم نداشته باشی !

بازم بستگی به سناریو و کاری که میخوای انجام بدی داره !

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    ضمن عرض ادب و تشکر از تمامی دوستان که اظهار نظر فرمودند عرض می نماییم
    من می خوام برای کافی نت ام ویندوز سرور 2008 R2 یک Cache server و DNS server نصب کنم چرا ؟
    1- کش سرور به دو منظور یکی برای کش کردن بیشتر دانلودها و آبجکت ها و دومی کش DNS ها برای اینکه وقتی سیستم ریست شد DNSهای کش شده از بین نروند.
    2-آقا حامد DNS سرور هم برای اینکه آدرسها زودتر بارگذاری و اگه DNSهای مخابرات ایراد داشت من بدون مشکل کار کنم.
    از نظریه آقا حامد هم متشکرم اما من نمی خوام محدودیت اعمال کنم و به نظرم احتیاجی به اکتیو دایرکتوری ندارم.
    فقط خواهشا اگه کسی میتونه کمک کنه که خیلی گیرم
    ممنون

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    آقا اولاً شرمنده! من همش فکر میکردم میخوای اکتیور دایرکتوری نصب کنی در حالی که نگاه کردم و اصلاً صحبتی نکرده بودی توی این زمینه و من خودمم نمیدونم چرا همچین فکری کردم !!!!

دوماً در مورد dns فکر نمیکنم آنچنان بارگذاری رو برات زودتر کنه
    سیستم DNS سرور اینه که میاد یک سری رکورد ها رو توی خودش ذخیره میکنه
    مثلاً میگی Server1 = 192.168.1.99

حالا وقتی که همچین رکوردی توش ذخیره نشده باشه، میاد از DNS سرورهای دیگه میپرسه که Root Hints و Forwarer ها کارشون همینه. میگن که وقتی نمیدونی آی پی یک آدرس چیه، برو از Forwarder بپرس، اون اگر نمیدونست برو از Root Hints بپرس

حالا شما که بیایی برای کافی نتت DNS‌ بذاری، قرار نیست این DNS سرور رکوردی توش ذخیره بشه، فقط بجای اینکه کاربر شما مثلاً‌ از DNS مخابرات بپرسن که فلان سرور آی پیش چی، از DNS خودتون میپرسن، DNS شما میره از مخابرات میپرسه !! یعنی مزایای آنچنانی‌ای برات نداره

البته یک کارهایی میتونی بکنی، و یک سلسله تنظیمات و کارهای رو سرور DNS ت انجام بدی که کل ِ قضیه به سمت منفعت‌ داشتن برات سوق کنه منتهای مراتب این کار به سواد و تجربه و صد البته سعی و خطا کردن در طول کار نیاز داره.
    این نیست که مثلاً یک دستورالعملی باشه و شما اجراش کنی و همه چی حل بشه
    باید حتماً‌ بری کتاب‌های مرتبط با DNS رو بخونی، از چون و چراهاش آگاه باشی که بتونی سیستم پیاده کنی و متناسب با تغییراتی که پیش میاد و اتفاقاتی میافته و نیازهای جدید،‌ اقدام به تغییرات توی سیستم بدی
    ولی از اونجایی که شما صرفاً‌ میخوای یک صاحب سیستم باشی و نه طراح و کننده‌ی سیستم،‌ بعید میدونم که کل قضیه کمکی بهت بکنه.

در مورد Cache سرور هم بگم که اصولاً کش سرور رو وقتی بهترین تنظیمات رو هم روش انجام بدی، بیشتر از 10 درصد بهت توی کل ترافیکت کنم نمیکنه
    این رو تجربی دارم میگم
    من توی سیستم خودمون وقتی گزارش کش رو میگیریم تا حالا بیشتر از 6% نشده استفاده از کش ! خیلی هم تنظیماتش رو عوض کردم و ور رفتم باهاش و کلی Best Practice Senario‌ روش پیاده کردم

دلیلش هم مشخصه. اینقدر سایت‌ها با محتوایات دینامیک و سیستم‌های امن SSL و اینا هست که خیلی سرورت نمیتونه کش بده

البته برای شما که داری بیزنس روی این کار انجام میدی، شاید همون 10 درصد هم سود محسوب بشه و شاید بد نباشه که این کار رو انجام بدی....
    من خودم سیستم رو با ISA راه اندازی کردم با چیزایی مثل اسکوئید و کِریو کار آنچنان حرفه‌ای نکردم

سیستم آیزا هم یک سیستم نسبتاً‌ پیچیده‌ای هستش و نرم‌افزاری نیست که با دو تا دستورالعمل و آموزش بتونی باهاش کنار بیایی

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    حامد جان
    ببین اینو که وظیفه dns سرور ترجمه آدرس به ip هست رو خودت بهتر از من می دونی. اینهم می دونی که خیلی از قطعی های اینترنت مشکلش DNS سرورها می باشه اما اینترنت هست .حالا چرا من میخوام dns سرور راه اندازی کنم
    1- من حساب کردم تو کافی نتم با 25 سیستم حداقل در روز حداقل 100 بار فقط google لود میشه شما حساب کن در هفته و در ماه چقدر پهنای باند می بره. وقتی من dns سرور راه اندازی می کنم فقط 1 بار google فوروارد میشه و در خود سرور ip ذخیره میشه و تا وقتی که سیستم روشنه باقی میمونه .
    2-حالا من اگه کش سرور هم راه اندازی کنم میتونم علاوه بر کش (دانلودها، آبجکتها و ...)، همین dnsها رو هم می تونم کش کنم یعنی اگه 100 بار دیگم سیستم ریست بشه تو خودش کش شده و نیازی به فوروارد نیست مگه اینکه تو کانفیگش تعریف کنم که چقدر کش ماندگاری داشته باشه.
    3- نیاز به dns سرورهای مخابرات و گوگل خیلی کم میشه اگه dns هاشون جواب نده حداقل اون سایتهای که یکبار کش شده دیگه من باهاشون مشکلی ندارم.
    در مورد اینکه فرمودین یک سلسله تنظیمات و کارهای رو سرور DNS ت انجام بدی مراتب این کار به سواد و تجربه و صد البته سعی و خطا کردن در طول کار نیاز داره. باید بگم من به کمک یک کلیپ آموزشی در کمتر از 10 دقیقه تظیمات سرور 2008 رو انجام دادم الان dns سرورم راه اندازی شده خیلی عالی داره کار می کنه اینهم ip لوکلش 217.219.205.190 . اگه لینگشو خواستی می تونم برات بفرستم.

در مورد کش سرور هم باید بگم در کافینت ما که بشدت دانلود زیاده به نظر من اگه بتونم کش سرور با کانفیگ خوب راه اندازی کنم حداقل 40% در پهنای باند صرفه جویی می شه. شما می دونید بلوکات بهترین کش سرور دنیاست این کش سرور با الگوریتم های خاصیی مدعی است در یک شبکه 250 یوزری حداقل 60% در پهنای باند صرفه جویی می کنه.
    حالا من چی می خوام ؟
    1-راه اندازی کش سرور با آیزا 2010 که اسمش شده Microsoft Forefront Threat Management Gateway 2010 برای کش کردن دانلودها و آبجگتها و...
    2- با همین کش سرور بتونم dnsها رو هم کش کنم.

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    برادر اشتباه میکنی !!!

ببین اینو که وظیفه dns سرور ترجمه آدرس به ip هست رو خودت بهتر از من می دونی. اینهم می دونی که خیلی از قطعی های اینترنت مشکلش DNS سرورها می باشه اما اینترنت هست .حالا چرا من میخوام dns سرور راه اندازی کنم

اینترنت قطع نمیشه به خاطر DNS‌! اون سرور ِ DNS قطع میشه!‌ شما میتونی به کلاینت‌های 100 تا سرور معرفی کنی که اگر 99 تاش هم قطع شدن، 1 دونه باقی بمونه !! چیزی هم که زیاده DNS سرور مجانی !!

1- من حساب کردم تو کافی نتم با 25 سیستم حداقل در روز حداقل 100 بار فقط google لود میشه شما حساب کن در هفته و در ماه چقدر پهنای باند می بره. وقتی من dns سرور راه اندازی می کنم فقط 1 بار google فوروارد میشه و در خود سرور ip ذخیره میشه و تا وقتی که سیستم روشنه باقی میمونه .

خود رکورد DNS روی کلاینت ذخیره و کَش میشه
    یعنی اگر امروز یکی با یک کامپیوتری بره توی گوگل، و 3 ساعت بعد یکی دیگی بره، اون DNS روی کلاینتت ذخیره شده و دیگه درخواستی نمیره !
    تازه درخواست DNS حجمی نداره !

من به کمک یک کلیپ آموزشی در کمتر از 10 دقیقه تظیمات سرور 2008 رو انجام دادم الان dns سرورم راه اندازی شده خیلی عالی داره کار می کنه اینهم ip لوکلش 217.219.205.190 . اگه لینگشو خواستی می تونم برات بفرستم.

شما یک DNS سرور رو نصب کردی که فی‌الواقع 4 تا دکمه NEXT‌ زدی !
    اون چیزی که من گفتم این بود که بری یک سلسله کارهایی رو انجام بدی که این به درد نخوری ِ DNS سرور ِ‌ صرف، شاید با دستکاری و یک سری کارهای به درد بخور و منفعت آمیز بشه !!

خلاصه اینکه فکر نکن DNS‌ سرور داشتن کمک آنچنانی بهت میکنه !
    حالا اگر سرور داری و هزینه‌ها و اینا رو کردی که خب هیچی، شاید بودش از نبودش بهتر باشه برات !

در مورد کش سرور هم باید بگم در کافینت ما که بشدت دانلود زیاده به نظر من اگه بتونم کش سرور با کانفیگ خوب راه اندازی کنم حداقل 40% در پهنای باند صرفه جویی می شه. شما می دونید بلوکات بهترین کش سرور دنیاست این کش سرور با الگوریتم های خاصیی مدعی است در یک شبکه 250 یوزری حداقل 60% در پهنای باند صرفه جویی می کنه.

خیلی خیلی بعید میدونم بتونی این کار رو انجام بدی و 40 درصد داشته باشی
    دلیلش هم به خاطر ذات سیستم سرورهای دانلود امروزیه
    مثلاً یک سایت مثل رپیدشیر یا فایل فکتوری یا هر سایتی که وقتی میخوای دانلود کنی، برات یک Session باز میکنه، این تیپ سایت‌ها کش نمیشن برای اینکه وقتی نفر دوم میخواد دانلود کنه، اصلاً کل URL عوض میشه و کش سرور فکر میکنه که یک فایل جدیده
    تنها جاهایی که توی کش سرورت میمونه آدرس‌های ثابت هستن

ضمن اینکه به یک نکته توجه کن که سایز کش رو خیلی هم نمیتونی زیاد کنی
    معمولاً‌ میگی یک تا دو گیگ
    بیشترش سرعت رو میتونه تحت تاثیر خودش قرار بده !

ضمن اینکه یک اشتباه دیگه‌ت هم اینه که کار کش سرور هیچ ربطی به کش کردن DNS ها نداره !
    DNS‌ رو سرور دی‌ان‌اس و سرویس کلاینت هستن که کش میکنن .....

در مورد نصب آیزا هم من همونطور که بهت گفتم سرور نسبتاً سخت و پیچیده‌ایه برای کسی که دانش شبکه نداره یا کم داره
    تو یک DNS رو با چهار تا Next زدن نصب میکنی و شروع میکنه به کار کردن
    ولی TMG رو وقتی نصب کردی، تازه کانفیگ کردن‌ها شروع میشه

واقعاً سروریه که باید دانش اولیه شبکه داشته باشی، بعد بری یک آموزش اولیه ببینی

به هر حال یک سایتی هست :
    Microsoft ISA Server Firewall Resource Site: Articles & Tutorials

که از شیر مرغ تا جون آدمیزاد که در مورد TMG و ISA بخوای بدونی توش هست

مثلاً‌ اینجا مقالات در مورد نصب و راه اندازی رو گذاشته
    یا این مقاله در مورد سیستم کش آیزا توضیح میده

mohamad-23 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    برادر من نتونستم منظورم رو برسونم
    1-منظور من از قطعی اینترنت نداشتن اینترنت بعضی از یوزرها و یا باز نکردن بعضی ازسایتها بود حداقل بعد از 10 سال کار با اینترنت اینو می دونم
    2-رو دستگاهام
    deepfreeze نصبهدرسته سیستم خودش dnsها رو رکورد میکنه و روی سیستم ذخیره می شه اما تا وقتی که روشنه. حالا من مشتریکه میشینه کارش تمموم می شه بخاطر پول برق سیستم رو خاموش می کنم در ضمن اگه قرارباشه تو یک سیستم چندتا dns تعریف کنی خیلی دیر جواب می دهاین تجربه شخصی رو دارم.
    3-درباه نصب
    dns خودت میدونی با 4 تا next نصب نمیشه منظورم این بود که آموزش تصویری وگام به گامی پیدا کردم طبق اون یه 15 دقیقه ای وقت گذاشتم چون آموزشش بسیار جامع وکامل بود نتیجه گرفتم.
    4-برای بحث کش سرور اولا من یه نیمچه سرور فعلا در دست و بالم است دومامن تقریبا 50% دانلودها تو کافی نتم از سایتهای، دانلودها، میهن دانلود، پی سیدانلود، کمیاب، آسان دانلود و ... حتی دانلود فایلهای آپدیت خود مایکروسافت می باشهکه با یک کش سرور با کانفیگ خوب می تونم خیلی تو پهنای باند صرفه جویی کنم. سومایه چیز جدید یاد می گیرم.
    4-در مورد کش کردن
    dns وقتی آیزا رو نصب کنی می تونی توکانفیگ تعریف کنی که این dnsها رو هم کش کنه. اینکار شدنی است و قبلا هم برام انجام دادن.
    حالا یا شما با ما موافقید یا نیستید، یا شمااشتباه می کنید یا من. به دلیل اینکه اینکار در انجمن صحیح نیست من دیگه نمی خوامبه این بحثها ادامه بدم.
    اگه یادتون باشه در اولینپستم گفتم که از لینک گرفتن خسته شدم و از این آموزشها زیاد رو سایته اما حداقل منجواب نگرفتم .
    به قول شما من خیلی خوش اشتهام !!!

من فقط ازتمامی دوستان خواهش می کنم اگه یک آموزش تصویری در مورد نصب همزمان Cache server و DNS server بر روی ویندوز سرور 2008 R2 می تونند تهیه یا معرفی کنن که برای من کم سوادجواب بده ممنون می شوم.
    یکی از بزرگان می فرمایندزکات علم ، آموزشش آن است.

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    بله زکات علم اموزش آن است . اما ادم خوش اشتها باید همیشه تا آخرین قطره علمو بهش بدی و همه میدونیم که علم و دانش یکجا جمع نیست ...
    باید برید سرچ کنید تلاش کنید ... به خدا یک وقتهایی یه سر نخ که بهمون میدن باید کلی خوشحال باشیم و بریم بگردیم تا ته ماجرا رو در بیاریم ...
    علم روحیه جنگندگی میخاد ... کسی که سرچ و جستجو رو یاد بگیره هر وقت که این علم تغییر کنه سریع میره و خودشو آپدیت میکنه ...
    پس اگر کسی حتی یک سرنخ هم به شما میده باید متشکرش باشی ...
    به خصوص حامد جان عزیز که من دیدم بارها وقت گذاشته و هزاران خط برای راهنمایی دوستان مطلب نوشته . در صورتی که هیچ وظیفه و تکلیفی در این مورد ندارند . پس طلبکار نباشید که آره حتما باید بیایم و تا لقمه آخر علمو بذاریم تو دهنتون ... عزیز

نام حقيقي: عضو عادی

عضو عادی
    نوشته
    490
    سپاسگزاری شده
    207
    سپاسگزاری کرده
    73
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها

من توی سیستم خودمون وقتی گزارش کش رو میگیریم تا حالا بیشتر از 6% نشده استفاده از کش ! خیلی هم تنظیماتش رو عوض کردم و ور رفتم باهاش و کلی Best Practice Senario‌ روش پیاده کردم
    من خودم سیستم رو با ISA راه اندازی کردم با چیزایی مثل اسکوئید و کِریو کار آنچنان حرفه‌ای نکردم
    TOTALS
    ICP : 0 Queries, 0 Hits ( 0%)
    HTTP: 78692 Requests, 31476 Hits ( 40%)

به نظرم اگه با اسكوئيد كار ميكردي به نتيجه بهتري ميرسيدي .

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوستان و اساتید سلام
    از همه دوستان کمال تشکر رو دارم و از زحماتشان بی منشان ممنونم
    مثل اینکه چون علمم کمه باید 300 هزار تومان رو آماده کنم و به جیب سرمایه داری واریز کنم
    اگه دوستی یکبار با لینک های بالا این سرور رو راه اندازی کرد خوب آموزش فارسی شم میتونه رو سایت قرار بده تا ما هم مشکلاتمون رو برطرف کنیم
    چون من با علم ناقصم هر کاری کردم با آموزشهای بالا به نتیجه نرسیدم.

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    کسی از دوستان نبود ما را راهنمایی بفرمایید ؟؟؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

آموزش تصویری نصب ویندوز سرور 2008 r2

آموزش تصویری نصب dns در ویندوز سرور 2008

تنظیمات dns در ویندوز سرور 2008

آموزش نصب ویندوز سرور 2008 r2

راه اندازی dns server

نصب dns در ویندوز سرور 2008

آموزش dns server 2008

آموزش کامل DNS Server 2008

آموزش DNS Server 2008 R2

آموزش تصویریDNS در ویندوز2008

آموزش کار با ویندوز سرور 2008 r2