صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 25

موضوع: راهنمایی برای نصب 5 دامین کنترلر

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    15

راهنمایی برای نصب 5 دامین کنترلر

با سلام
    من یک دامین کنترلر و اکتیو داریکتری با 1000 کاربر راه اندازی کردم و 100 تا کلاینت را به این سرور جوین کردم. حالا میخواهم در 5 قسمت دیگر 5 دامین کنترلر نصب کنم کلاینتهای هر قسمت را به همان سرور جوین کنم و کاربران با همان یوزر و پسوردی که در سرور اصلی تعریف شده به کلاینت لاگین کنند. چگونه میتوانم این کار را انجام دهم؟
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    خب عزیزم این کارو شما فقط با اینکه اون 5 سرور دیگه به عنوان Child Domain تعریف کنی ! امکانپذیره که البته کمک زیادی بهتون نمیکنه ، شما میتونید هدفتون از این کار رو بیان کنید !!!!! ؟

hadi576 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط tavananarg نمایش پست ها
    خب عزیزم این کارو شما فقط با اینکه اون 5 سرور دیگه به عنوان Child Domain تعریف کنی ! امکانپذیره که البته کمک زیادی بهتون نمیکنه ، شما میتونید هدفتون از این کار رو بیان کنید !!!!! ؟
    سلام ممنون از توجه شما
    هدفم اینه که کامپیوترهای قسمتهای دیگر را هم به دامین جوین کنم ولی در هر قسمت یک دامین کنترلر نصب کنم و کار جوین کردن کلاینتها را شخص دیگری انجام دهد و به پسورد سرور اصلی دسترسی نداشته باشد ولی یوزرها همه در سرور اصلی که راه اندازی کرده ام تعریف شده اند. فکر کنم باید اکتیو داریکتوری را به صورت additional نصب کنم. درسته؟

نام حقيقي: MRM

خواننده
    نوشته
    81
    سپاسگزاری شده
    64
    سپاسگزاری کرده
    72
    سلام شما میتونید همون جور که گفتید از additional DC استفاده کنید و replication را ست کرده و یک یوزر تعریف کرده و فقط پرمیژن خاص جوین بدید

hadi576، Leon و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    این کاری که میخوایید بکنید کاملاً به سناریویی که دارید ربط داره
    چند تا سایت دارید؟
    این سایت‌ها چطوری به هم وصل هستن

قرار یک دومین داشته باشید ؟!
    یک دومین و چند تا ساب دومین داشته باشید
    یا چند تا دومین داشته باشید و بینشون تراست برقرار کنید ؟!

این سناریو خیلی مهمه

اگر میتونید توپولوژی حدودی شبکه و نوع ِ امکانات و میزان سرورهای فیزیکی رو بگید که بشه بهترین راه حل رو داد !

hadi576 و judon3t سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی ملک لی

عضو عادی شناسه تصویری malekli
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    155
    سپاسگزاری کرده
    13
    سلام.
    جواب پست 4 درست هست. شما در هر طرف میتونید از additional DC استفاده کنید. یوزرها و کامپیوترها و گروه های هر ساختمان را داخل OU خاص خودش قرار دهید. سپس روی اون OU به یوزر خاصی امکان Join to domain رو delegate کنید. با این کارها, دیگر ادمین ساختمانها احتیاج به پسورد ادمین سرور ندارند.

hadi576، bihamegan، Leon و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    ولی فکر کنم اگر اصلاً هیچ DC دیگه ای نداشته باشه بهتره که ! فقط یکی داشته باشه ! بعد یک یوزر هم Delegate کنه که بتونه کار JOIN کردن رو براش انجام بده ! چه کاریه 5 تا سرور داشته باشی !

نام حقيقي: علی ملک لی

عضو عادی شناسه تصویری malekli
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    155
    سپاسگزاری کرده
    13
    ولی فکر کنم اگر اصلاً هیچ DC دیگه ای نداشته باشه بهتره که ! فقط یکی داشته باشه ! بعد یک یوزر هم Delegate کنه که بتونه کار JOIN کردن رو براش انجام بده ! چه کاریه 5 تا سرور داشته باشی !
    چون ساختمانهاشون در نقاط مختلف شهر قرار داره و احتمالا با یک لینک ضعیف وصل هستن, بهتره که ادیشنال داشته باشه تا در مواقع قطعی لینک, بتونه کارها رو انجام بده. ضمنا اگر ادیشنال در هر ساختمانی وجود داشته باشه, در صورت پیکربندی صحیح سایت در اکتیودایرکتوری, تمامی ترافیک Authentication و همچنین DNS روی این لینک نمیاد.

hadi576، Leon، judon3t و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    آخه خودشون می فرمایند ، که میخوام 5تا سرور باشه که دیگه من صراغ قسمت های مختلف ساختمان نرم ولی پسورد یوزرم هم کسی نداشته باشه !!!!! اصلاً صورت سوال اشتباه هست ! خب اگر شما ادمین جایی هستین که باید به وظیفه تون عمل کنید ! اگر شما به همکاراتون در این حد اعتماد ندارین یا نمیتونید اونا رو کنترل کنید بازم یا خودتون از این کار بیرون برید یا همکاراتونو اخراج کنید !!!!

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    15
    ممنون از راهنمایی های شما دوستان
    من ادمین سایت مرکزی هستم و در سایت مرکزی حدود 100 تا کلاینت دارم که یوزرها را در سرور سایت مرکزی تعریف کرده ام و کلاینتها به دامین جوین شده اند. در ساختمانهای دیگر هم هر کدام یک سایت جداگانه با چند تا کلاینت موجود است که هنوز در دمین نیستند ولی به صورت work group یوزرها از اینترنت استفاده می کنند. و هر ساختمان یک مسئول سایت دارد. من میخواهم دامین اصلی همان سایت مرکزی باشه و در ساختمانها sub domain راه اندازی کنم. و کلاینتهای ساختمانها به سرور همان ساختمان توسط مسئول هر ساختمان جوین شوند. چون یوزرهایی که از سایت مرکزی استفاده میکنند می خواهم در ساختمانهای دیگر هم بتوانند با همان یوزر و پسورد به کلایینتها لاگین کرده و از اینترنت و بقیه امکانات استفاده کنند.
    تشکر از راهنماییتون

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    بااین توضیحات ، برو تو هر ساختمان یک Child بساز و اصلاً به هیچ سناریو دیگه ای هم فکر نکن !

نام حقيقي: بماند

عضو عادی شناسه تصویری Leon
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    156
    سپاسگزاری کرده
    288
    بااین توضیحات ، برو تو هر ساختمان یک Child بساز و اصلاً به هیچ سناریو دیگه ای هم فکر نکن !
    بد نیست دوستان قبل از ارائه راهکار کمی بیشتر در مورد نیازهای کاربر دقت کنند. ضمن اینکه تو مباحث فنی مثل شبکه این ادبیات بدون هیچ توضیح و دلیلی ( برو تو هر ساختمان یک Child بساز و اصلاً به هیچ سناریو دیگه ای هم فکر نکن !) چندان قابل قبول نیست.

ضمنا اگه شما سایت های جانبی رو به صورت Child تعریف کنید در صورت قطع شدن ارتباط با دامین اصلی شبکه سایت ها Down میشن که این اتفاق در ارتباطات رادیویی (بین ساختمان ها) دور از ذهن نیست./

من دقیقا توی شبکه مجموعه خودمون با همین موضوع مواجه شدم، هم Child رو تست کردم که نتیجش رو هم گفتم، هم دامین ها رو Forest تعریف کردم و بین اونها Trust ایجاد شد که تا حدی قابل قبول بود اما برای تعریف Policy و Permission ها شما باید به تعداد دامین ها تنظیمات رو روی سرورها تکرار کنی و علاوه بر اون عملا شما باید 4 شبکه کامل رو نگهداری کنی که حجم کاری بالاتری داره و ... آخرین راهکاری که من هم بهش رسیدم همون Additional Domain هست که دقیقا برای همین موضوع طراحی شده.

از آقای ملک لی هم به خاطر راهکار مناسبشون تشکر میکنم. اگه ممکنه یه کم جزیی تر روش اجرای این سولوشن رو توضیح بدید یا لینک مفیدی رو معرفی بفرمایید./

با تشکر

hadi576، judon3t و 1qaz2wsx سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    "رتباط با دامین اصلی شبکه سایت ها Down میشن که این اتفاق در ارتباطات رادیویی (بین ساختمان ها) دور از ذهن نیست./" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جاااااااااااااااااااان !!!!!!!!!!!!! شبکه سایتها دون میشن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اولین باره که میشنوم !!!!!!!

فقط اگر ربطشون هم به همدیگه لطف کنید ممنون میشم ! چون ما رفتیم MCSE,MCSA که گرفتیم چیزی راجع به این مطلب نگفتن !!!!!!!

بابا بیخیال ، اگر قطع بشه هم میره ااز تو کش خودش یوزر و پسورداشو میاره !

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    چون ساختمانهاشون در نقاط مختلف شهر قرار داره و احتمالا با یک لینک ضعیف وصل هستن, بهتره که ادیشنال داشته باشه تا در مواقع قطعی لینک, بتونه کارها رو انجام بده. ضمنا اگر ادیشنال در هر ساختمانی وجود داشته باشه, در صورت پیکربندی صحیح سایت در اکتیودایرکتوری, تمامی ترافیک Authentication و همچنین DNS روی این لینک نمیاد.
    سلام
    ساختمانها در نقاط مختلف شهر قرار ندارد بلکه به فاصله 1 کیلومتری از هم قرار دارند و همه از طریق فیبر به هم متصل هستند با توجه به راهنماییهای دوستان فکر کنم یک یوزر Delegate تعریف کنم بهتر باشه.
    نظر دوستان چیه؟

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    شاید بحث به اینجا رسیده وارد شدن به این شکل درست نباشه اما چند تا نکته

اول اینکه کاش زمانیکه سناریو و شرایط شبکه تون رو مطرح میکنید کامل همه چیز مثل نیاز های مختلف، بستر ارتباطی، سیاست هایی که میخواین اعمال کنید و سایر موارد رو توضیح بدید تا زودتر به جواب مورد نظرتون برسید و بقیه هم دید بهتری نسبت به موضوع داشته باشند.

دوم،هدف شما از اینکار چیه؟چرا 5 DC؟اآیا نیازها فرق داره در سایتها؟سیاست کاری سایتها و دفتر مرکزی با هم تفاوت دارن؟چه ترافیکی بین سایت اصلی و سایتهای فرعی منتقل میشه در حال حاضر؟
    به نظرم با توجه به اینکه بستر ارتباطی بین سایت مرکزی و بقیه سایتها فیبره و ارتباط مطمئنی رو به شما میده و ناپایدار نیست شما میتونید همه رو به DC موجود در سایت اصلی join کنید و مدیریت مرکزی که هدف راه اندازی domain هست رو اعمال کنید.برای تقسیم بار مدیریتی کار هم دسترسی های لازم رو به مسئولین هر سایت delegate کنید تا هم پسورد admin دامین را در اختیار نداشته باشند و هم بتونن از پس کارهای لازم بر بیان.
    وقتی شما 5 DC داشته باشید باید روی 5 سرور تمرکز کنید،back up گیری کنید،نگهداری و مدیریت داشته باشید، افزونگی و در دسترس بودن رو تضمین کنید و... اما اگر همه چیز 1 جا باشه و برای 1 سرور افزونگی رو درنظر بگیرید نتیجه بهتری خواهد داشت

ARM، hadi576، Leon و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نرم افزار rsat

وظیفه دامین کنترلر

چگونه روی 7 دامین نصب کنیم

دامین کنترلر ادیشنال چیست

برای یک سرور چند تا ادیشنال می توان داشت

چگونه dns را نصب کنیم؟

نصب دامین کنترلر ادیشنال

چگونه سرویس DNSرا روی ویندوز7 نصب کنیم

نصب و راه اندازی domain controller

تعریف دسترسی کلاینت دامین کنترلر

نصب چند دامین کنترلر

شبکه دامین کنترلر تعدادتفاوت دامین و دامین کنترولرrestricted groupsدر گروپ پالسي چيست ارتباط بین چند دامین مدیریت domain از طریق نرم افزار RSAT در ویندوز7deligate کردن در اکتیو دایرکتوری یعنی چی ؟نحوه ایجاد دو دومین کنترلر در اکتیودایرکتوریسناریو راه اندازی دامین در یک ادارهچگونه دوتا دامین کنترل را با هم replication کرد.مفهوم دامين كنترلرنصب 3 تا دامین توی شبکهنصب چند تا دامین توی شبکهنصب ادیشنال دامین کنترلرراهکار حل خطای There are currently no logon servers available to service the logon request

برچسب برای این موضوع