نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 8سپاس
  • 2 توسط yassina
  • 1 توسط amir_vh
  • 1 توسط omid.koushki
  • 1 توسط imannami
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mahdiv

موضوع: راهنمایی در ویندوز سرور 2003

نام حقيقي: hamid

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61

راهنمایی در ویندوز سرور 2003

راهنمایی در ویندوز سرور 2003

سلام.

من یه کافی نت زدم با 5 تا سیستم و سرعت 1 مگ . من ابتدا برای سرور ویندوز xp نصب کردم ولی به دلیل اینکه نمیشید سرعت را بین تمام سیستم ها بصورت مساوی تقسیم کرد با مشورت یکی از دوستان ویندوز سرور 2003 نسخه اینتر پرایز نصب کردم البته با isa server 2006 و bsplitter2004 .

خوب مشکل من اینکه چون اصلا تا به حال با ویندوز سرور کار نکردم و از شبکه هم سر رشته ای ندارم نمیدونم چطوری این سیستم سرور را با دیگر سیستم ها شبکه کنم دوما چطوری از isa server و bsplitter استفاده کنم .به عبارتی کلا چیزی بلد نیستم .البته با ویندوز xp راحت می تونستم شبکه کنم ولی با ویندوز سرور نتوستم.

اگه دوستان در این رابطه چیزی بلد هستن گام به گام بگند چطوری این این را انجام بدم. فرض را براین بزارید که بعد از نصب ویندوز هیچ نرم افزار من نصب نکردم یعنی ویندوز دست نخورده هستش.

در ضمن سیستم سرور دوتا کارت شبکه داره که یکیش به مودم adsl وصله و یکیش به هاب سوئیچ .
    و همچنین مودم Adsl روتر هم هستش . این مدلش هست . shuttle adsl2+903 tr

مدیران عزیز اگر سوالم تکراری هست ببخشید ولی من خیلی سرچ کردم چون چیزهایی که گفته شده را اصلا نمیفهمم بخاطر همین تاپیک زدم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: یاسین احمدزاده

خواننده
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    16
    اول بابت اعتماد به نفس بهتون تبریک میگم.
    اول سعی کن dhcp روی سرورت تعریف کنی. (اگه هم نشد به کلاینت ها آی پی دستی بده!)
    gateway رو کلاینت ها آی پی سرور باشه ( یکی از آی پی ها. شما دو تا آی پی خواهی داشت چون دو تا کارت شبکه داری!)
    به کارت دیگر آی پی اختصاص بده ( برای اتصال به مودم)
    می تونی dns سرور هم تعیین کنی ولی اگه فقط 5 تا کلاینت داری ، تعریف هم نکردی مشکلی پیش نمیاد.
    ایزا رو نصب کن و رول های دسترسی به اینترنت تحت پروتکل های وب روش کانفیک کن.
    bspliter رو روی ایزا نصب کن و تنظیمش کن.

کلیت رو گفتم ولی شما یه نگاهی هم به این سایت بنداز.
    ISA SERVER 2004

amir_vh و hamidtbt سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: امیر واو

عضو عادی شناسه تصویری amir_vh
    نوشته
    260
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    212
    دوست من واقعا جواب دادن به سوال شما شاید ساعتها وقت بخواد. بیشتر از راهنمایی جناب یاسین نمیشه کمک کرد!

بهتره بدین یه متخصص شبکه بیاد و کارتون رو انجام بده. چون کاری که شما انجام بدی چیز خوبی از آب در نمیاد.

البته امیدوارم که موفق باشی.

hamidtbt سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط yassina نمایش پست ها
    اول بابت اعتماد به نفس بهتون تبریک میگم.
    اول سعی کن dhcp روی سرورت تعریف کنی. (اگه هم نشد به کلاینت ها آی پی دستی بده!)
    gateway رو کلاینت ها آی پی سرور باشه ( یکی از آی پی ها. شما دو تا آی پی خواهی داشت چون دو تا کارت شبکه داری!)
    به کارت دیگر آی پی اختصاص بده ( برای اتصال به مودم)
    می تونی dns سرور هم تعیین کنی ولی اگه فقط 5 تا کلاینت داری ، تعریف هم نکردی مشکلی پیش نمیاد.
    ایزا رو نصب کن و رول های دسترسی به اینترنت تحت پروتکل های وب روش کانفیک کن.
    bspliter رو روی ایزا نصب کن و تنظیمش کن.

کلیت رو گفتم ولی شما یه نگاهی هم به این سایت بنداز.
    ISA SERVER 2004
    ممنون دوست عزیز از پاسختون من این کتاب را پیدا کردم مشکلی که برای شبکه داشتم این بود که دامین را نمیدونم چطوری نصب کردم بودم که نمیشید پاکش کرد بخاطر همین ویندوز را دوباره نصب کردم و از طریق workgroup سیستم ها شبکه شد.

من از اون وبلاگی که گفتی بازدید کردم در قسمت اولش توضحی برای ست کردن با Valid IP گقته که من دقیقا مثل آموزش میرم ولی توی ست شده ارور میده این قسمت را اگه بگید چطوری انجام بدم ممنون میشم در ضمن توی درس دهم - نحوه استفاده از ISA SERVER با مودم یاADSL برای این کار همان مراحل نصب رو برای نصب ISA به شیوه تک کارت طی می کنیم ولی این بار دیگر IP به صورت مجازی وارد نمی کنیم همان IP که از جنس LAN است را استفاده می کنیم . یعنی من برای کارم فقط کارت شبکه ای که هاب وصله را بهش آی پی بدم و آی پی ر ا به این صورت بدم مشکلی نیست 192.168.0.1 تا 192.168.0.6 .

ببخشید که سوالاتم خیلی مبتدیانه هستش من خیلی دوست دارم شبکه را یادم بگیریم امسال فرصت نشد برم دانشگاه اما حتما سال بعد میخوام رشته آی تی را بخونم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_vh نمایش پست ها
    دوست من واقعا جواب دادن به سوال شما شاید ساعتها وقت بخواد. بیشتر از راهنمایی جناب یاسین نمیشه کمک کرد!

بهتره بدین یه متخصص شبکه بیاد و کارتون رو انجام بده. چون کاری که شما انجام بدی چیز خوبی از آب در نمیاد.

البته امیدوارم که موفق باشی.
    بله اینو میدونم چون اینجا معمولا همه یه سر رشته ای از شبکه دارند یعنی الفبای شبکه را میدانند . من دنبال یه کتاب خوب میگردم که این الفبای اولیه یاد . بازم تشکر بگیرم .

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61
    من بعداز بررسی کامل آموزش های اون وبلاگ تونستم ISA را نصب و تنظمات اولیه انجام بدم و به اینترنت دسترسی پیدا کنم.

1سوال و یک مشکل دارم.

سوال : در پکیج ISA SERVER یک نسخه کلاینت هم هست آیا اون را باید در تمام کلاینت هم نصب کنم.
    مشکلم : من طبق آموز همون وبلاگ برنامه BandWidthSplitter رانصب و تنظماتش را انجام دادم . در درس 16 . عکس سومی که توضیح داده باید آی پی آدرس کامپیوتر هدف را وارد کنم منظور کامیپوتر سرور هست یا یکی از کلاینت ها.

در عکس هفتم که توضیح داده باید آی پی سرور را هم وارد کنم یا فقط آی پی کلاینت که از این عدد شروع میشه 192.168.0.2 تا 192.168.0.6 .

در درس 17 بعد از مرحله IP address sets specified below همچین پنجره ای برای من باز میشه که بازم باید از اون لیست چیزی انتخاب کنم . ولی در اون آموزش همچین چیزی وجود نداره.

همچنین در همین قسمت من اگه بخوام به هر کامپیوتر سرعت دانلود 25 و سرعت آپلود 15 برسه چه اعدادی باید بزنم

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61
    سلام. دوستان من تنها مشکلی الان دارم اینکه طبق آموزش اون وبلاگ برای Bandwidth_Splitter رفتم سرعت دانلود و آپلود را گذاشتم 64 کیلو بیت یعنی 8کیلوبایت ولی وقتی دانلود میکنم تا 40 کیلوبایت هم سرعت دارم.

ویرایش توسط hamidtbt : 2011-10-08 در ساعت 05:18 PM

نام حقيقي: omid

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    10
    منم مثل اون دوستمون باید بهت تبریک بگم که مستقیم جرات کردی رفتی سراغ ISA و Spliter
    ببین دوست عزیز من جای شما باشم ابتدا یک سرور با کلاینت های خودش رو برقرار میکنم و تست های اولیه مو انجام میدم .
    گام به گام میرم سراغ پیکربندی نه اینکه یه باره بزنم به ISA
    بهتره از نرم افزارهای مشابه برای پراکسی همچون ccproxy یا wingate pro استفاده کنی
    اگه مدیریت قوی تر خواستی بعد برو سمت ISA
    در ضمن کتاب 70-290 مایکروسافت رو بخونی کامل تنظیمات یک شبکه روی دامین رو بهت در فاز اول میگه
    موفق باشی

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid.koushki نمایش پست ها
    منم مثل اون دوستمون باید بهت تبریک بگم که مستقیم جرات کردی رفتی سراغ ISA و Spliter
    ببین دوست عزیز من جای شما باشم ابتدا یک سرور با کلاینت های خودش رو برقرار میکنم و تست های اولیه مو انجام میدم .
    گام به گام میرم سراغ پیکربندی نه اینکه یه باره بزنم به ISA
    بهتره از نرم افزارهای مشابه برای پراکسی همچون ccproxy یا wingate pro استفاده کنی
    اگه مدیریت قوی تر خواستی بعد برو سمت ISA
    در ضمن کتاب 70-290 مایکروسافت رو بخونی کامل تنظیمات یک شبکه روی دامین رو بهت در فاز اول میگه
    موفق باشی
    دوست عزیز من فقط نیاز به تقسیم سرعت داشتم که دوستان گفتند سرور 2003 با آیزا را نصب کن . مشکل من تقریبا تو همچی حله به جز اون آخری که همه این تغییرات را بخاطر اون انجام دادم . من یه تاپیک دیگه برای این موضوع زدم میخوام اگه میشه یه نگاهی به اون بندازید هر مرحله که اشتباه رفتم را بهم بگید .
    نحوه تنظمات درBandwidth_Splitter ؟
    با تشکر.

ویرایش توسط hamidtbt : 2011-10-09 در ساعت 12:22 PM

نام حقيقي: imannami

عضو عادی . شناسه تصویری imannami
    نوشته
    885
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    10
    درسته دوست عزيز ولي يكم دقت ميخواد

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61
    کدوم قسمت را باید دقت کنم . چون من تمام مراحل مانند اون وبلاگ پیش رفتم البته با این تفاوت که ورژن نرم افزاری که تو اون وبلاگ آموزش داده با ورژن که من نصب کردم کمی تو قسمت منوهاش تفاوت داره.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    من پیشنهاد می کنم از میکروتیک استفاده کنید و قید ویندوز 2003 رو بزنید .

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    من پیشنهاد می کنم از میکروتیک استفاده کنید و قید ویندوز 2003 رو بزنید .
    من همین ویندوز سرورش هم به زور تا اینجا اومدم برم سراغ میکروتیک که دیگه کلا باید قید شبکه را بزنم

برای استفاده از میکروتیک نیاز به سخت افزاری هستش . و میشه روی ویندوز هم نصب کرد یا چنین امکانی وجود نداره . در ضمن من نسخه جدیدش را از همین جا دانلود کردم ولی وقتی رایتش میکنم نمیتونم نصبش کنم یعنی بوت نمیشه.

عضو عادی
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    61
    یکی راهنمایی کنه ما که نفهمیدیم مشکل از چیه اگه کسی میدونه بگه من فطق برای این ویندوز سرور نصب کردم که بتونم حدودیت سرعت بزارم حالا هر کاری میکنم نمیشه.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    برای استفاده از میکروتیک نیاز به سخت افزاری هستش . و میشه روی ویندوز هم نصب کرد یا چنین امکانی وجود نداره . در ضمن من نسخه جدیدش را از همین جا دانلود کردم ولی وقتی رایتش میکنم نمیتونم نصبش کنم یعنی بوت نمیشه.
    می تونی نرم افزار هم استفاده کنی مثل یه سیستم عامل نصب میشه . ولی سخت افزارش خیلی ارزونه -60 تومن - کار کردن باهاش آسونه و سریع راه می افتی و ...

نام حقيقي: mahdiv

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    اول باید خدمتتون عرض کنم که اصلا نیازی نیست از میکروتیک استفاده کنید,البته میکروتیک سیستم مناسب و خوبی هست اما برای کافی نت خیر
    بریم سر اصل مطلب:
    تا جایی که بنده متوجه شدم شبکه شما بر پایه workgroup هست و به درستی موفق شدید اینرنت رو به وسیله isa بین کلاینت ها به اشتراک بگذارید
    موارد زیر رو انجام بدید لطفا

مانند شکل زیر یک رنج آدرس ایجاد کنید,این رنج همان رنج آی پی کلاینت های شبکه هست که برای شما اگر اشتباه نکنم 192.168.0.2 تا 192.168.0.6

به bsplitter برید و یک shaping rule ایجاد کنید و مانند شکل های زیر تنظیمات رو انجام بدید

در قسمت applyies to همان رنجی که ایجاد کرده بودید رو انتخاب کنید

در شکل زیر نشان داده شده که باید در قسمت destinations کارت شبکه ای رو انتخاب کنید که متصل شده به مودم شما (اینترنت),در اینجا بنده از قبل نام این کانکشن رو به External تغییر دادم (برای سهولت بیشتر)

next رو بزنید تا به شکل زیر برسید و طبق شکل محدودیت ها رو انجام بدید

next بزنید تا به finish برسید,بعد از اتمام کار دکمه apply رو بزنید تا تغییرات اعمال بشه
    الان باید تمام کلاینت ها محدود شده باشند
    امیدوارم این آموزش مفید بوده باشه
    اگر مشکلی داشتید درخدمتم

ویرایش توسط mahdiv : 2011-10-12 در ساعت 12:39 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب ccproxy روی ویندوز سرور 2008

آموزش ccproxy و نصب وینوز 2003

آموزش تصویری ccproxy در windows server

آموزش نصب ccproxi بر روی سرور

آموزش راه اندازی ccproxy

راهنمای کانفیگ shuttle 903