نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط yassina
  • 1 توسط imannami

موضوع: درخواست کمک در مورد ISA

نام حقيقي: Mohsen

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    53

درخواست کمک در مورد ISA

درود
    دوستان یه مشکل دارم در مورد ISA
    من یه سرور 2003 دارم که اکتیودایرکتوری داره و اینترنت از یه اکسس پوینت اومده توی سرور و از سرور رفته توی سوییچ که کلاینت ها بتونن استفاده کنن
    حالا میخوام ISA نصب کنم.گفتن چون اکتیو دایرکتوری داره روی سرور نصب نکنی بهتره
    من روی یه PC ویندوز سرور 2003 نصب کردم.اکتیودایرکتوری رو نصب نکردم و ویندوز سرور رو دومین نکردم(بدون هیچ گونه دست کاری)
    حالا سوالم اینم که باید ویندوز سرور رو دومین کنم یا نه؟احتیاج به نصب DNS و DHCP هست؟اینترنت رو چه جوری به ISA برسونم؟باید اینترنت بره توی اون سرور 2003 قبلی و از اونجا بیاد توی ISA و از ISA بره توی سوییچ یا به گونه ی دیگری هست؟
    اگه اینترنت مستقیم باید بیاد به ISA تکلیف ویندوز سرور 2003 قبلی که این کار رو میکرد چی میشه؟تکلیف کلاینت ها چی میشه؟
    ممنون میشم به جای دیگه منو نفرستین و همین جا پاسخ بدین.من سرچ کردم ولی اینارو نفهمیدم
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: یاسین احمدزاده

خواننده
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    16
    از این به بعد ایزا روتر شماست. dhcp, dns, AD روی همان سرور قبلی می مانند. باید آدرس در dhcp و آدرس آی پیgateway از سرور قبلی گرفته سلب و به جای اون آدرس ایزا ثبت بشه. از نظر امنیتی ایزا به دامین نیاد بهتره ولی از نظر مدیریتی بهتره این اتفاق بیفته.
    در مورد رسوندن اینترنت به ایزا ، کابل رو از روی اکسس به ایزا وصل کن و از یه رابط دیگش به هاب یا سوییچ ات متصل کن. (برای استفاده مناسب از ایزا، حتما باید بیش از دو رابط داشته باشی)
    تکلیف همه مشخص شد. سرور به قبلیت نقش dhcp, dns, و AD رو خواهد داشت و ایزا نقش فایروال و روتر رو می پذیره.

mofo سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    53
    نقل قول نوشته اصلی توسط yassina نمایش پست ها
    از این به بعد ایزا روتر شماست. dhcp, dns, AD روی همان سرور قبلی می مانند. باید آدرس در dhcp و آدرس آی پیgateway از سرور قبلی گرفته سلب و به جای اون آدرس ایزا ثبت بشه. از نظر امنیتی ایزا به دامین نیاد بهتره ولی از نظر مدیریتی بهتره این اتفاق بیفته.
    در مورد رسوندن اینترنت به ایزا ، کابل رو از روی اکسس به ایزا وصل کن و از یه رابط دیگش به هاب یا سوییچ ات متصل کن. (برای استفاده مناسب از ایزا، حتما باید بیش از دو رابط داشته باشی)
    تکلیف همه مشخص شد. سرور به قبلیت نقش dhcp, dns, و AD رو خواهد داشت و ایزا نقش فایروال و روتر رو می پذیره.
    با تشکر از شما دوست عزیز بابت توضیحات
    یه جاهایش رو نفهمیدم!!
    گفتین :
    باید آدرس در dhcp و آدرس آی پیgateway از سرور قبلی گرفته سلب و به جای اون آدرس ایزا ثبت بشه. این عملیات چگونه انجام میشه؟
    گفتین :
    از نظر امنیتی ایزا به دامین نیاد بهتره ولی از نظر مدیریتی بهتره این اتفاق بیفته. منظورتون اینه که ایزا وصل بشه به سرور قبلی یا اینکه ویندوز سرور جدید رو که نصب کردم دومینش کنم و ایزا رو نصب کنم؟
    ایزا باید به سرور قبلی وصل بشه؟چگونه؟ اگه نباید وصل بشه جریان این جوری میشه که یه کابل از سرور قبلی بره به سوییچ و یه کابل اینترنت از ایزا بره به سوییچ؟
    با تشکر

نام حقيقي: imannami

عضو عادی . شناسه تصویری imannami
    نوشته
    885
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوست عزيز بايد بري تو سرور اكتيو و در قسمت Administrative Tools و بري تو قسمت DHCP اونجا در قسمت scope option و بري تو ي route به جاي اي پي سرور اكتيو ايپي سرور ايزا رو بزني

بهتره جزو دامين بشه كمتر مشكل برات پيش مياد

دوست عزيز سرور ايزا بايد 2 تا كارت شبكه داشته باشه يه كارت شبكه كه از Swichبياد ميشه اينترنال و شبكه داخليت رو ست ميكني و ييكي ديگه يه كابل از مودم اينترنت رو بهش ميزني كه ميشه اكسترنال حالا ايزا درخواست هايي كه از شبكه داخليت به اينترنت ميره رو با مديريت شما ميفرسه

يادت باشه كه از مودم اينترنت نيبايد كابلي تو سوييچ بره - اگه هم رو سرور اكتيو عمل روتينگ انجام دادي بايد بري stop كني اون رو

راستي رو سرور ايزا هيچ چيزي نميخواد نصب كني فقط رو كارت شبكه داخليت يه رنج اي پي كه مطمئن هستي اين اي پي تو شبكت نيست ست ميكني فكر كن ايزايه پي سي معمولي تو شبكه.بازم كمك خواستي من درخدمتم

ویرایش توسط imannami : 2011-10-08 در ساعت 09:31 AM
    mofo سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    53
    نقل قول نوشته اصلی توسط imannami نمایش پست ها
    دوست عزيز بايد بري تو سرور اكتيو و در قسمت Administrative Tools و بري تو قسمت DHCP اونجا در قسمت scope option و بري تو ي route به جاي اي پي سرور اكتيو ايپي سرور ايزا رو بزني

بهتره جزو دامين بشه كمتر مشكل برات پيش مياد

دوست عزيز سرور ايزا بايد 2 تا كارت شبكه داشته باشه يه كارت شبكه كه از Swichبياد ميشه اينترنال و شبكه داخليت رو ست ميكني و ييكي ديگه يه كابل از مودم اينترنت رو بهش ميزني كه ميشه اكسترنال حالا ايزا درخواست هايي كه از شبكه داخليت به اينترنت ميره رو با مديريت شما ميفرسه

يادت باشه كه از مودم اينترنت نيبايد كابلي تو سوييچ بره - اگه هم رو سرور اكتيو عمل روتينگ انجام دادي بايد بري stop كني اون رو

راستي رو سرور ايزا هيچ چيزي نميخواد نصب كني فقط رو كارت شبكه داخليت يه رنج اي پي كه مطمئن هستي اين اي پي تو شبكت نيست ست ميكني فكر كن ايزايه پي سي معمولي تو شبكه.بازم كمك خواستي من درخدمتم
    با تشکر از شما
    توی DHCP سرور اکتیو در قسمت Scope Option هیچ گونه تنظیماتی نداره!! مشکلی هست؟
    توی ویندوز سرور جدید(بدون هیچ گونه تنظیماتی) که میخوام آیزا رو روش نصب کنم اومدم یه آیپی بصورت manual دادم.یه کارت شبکه هم دارم که اونو برای کابل اینترنت گذاشتم.از اینجا به بعد چکار باید بکنم؟
    با تشکر

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    دوستان طبق قوانین، ارجاع به خارج از انجمن و ارتباطات شخصی مجاز نیست.
    لطفا رعایت فرمایید

کلمات کلیدی در جستجوها:

قبل از نصب isa 2010 چکار باید کنم؟

آیزا در نقش روتر

برچسب برای این موضوع