با سلام و ارادت خدمت دوستان عزیز و محترم :
چندی پیش روی windows server 2008 نرم افزار MDaemon را به منظور بهره گیری از Mail server نصب کردم.
پس از نصب web admin و web client در iis ، موقع تست ایمیل مشخص شد که نه ایمیل ارسال می شود و نه دریافت می شود.
خوب مشکل در ارسال ایمیل و deliery شدن آن این بود که ip ولید ما در یک شبه black list قرار داده شده بود که پس از پر کردن فرم removal مربوطه مشکل مرتفع شد.
اما در مورد دریافت ، شک بر روی فایر وال سیستم ارسال کننده و سرور بود که هر دو را روی هر دو سیستم از کار انداختم و ایمیل سمت سرور دریافت شد.(در مورد فایروال : غیر از فایر وال خود ویندوز، nod 32 نیز نصب می باشد)
خوب حالا یکی یکی شروع کردم به فعال کردن فایروال ها تا ببینیم کدوم یکی باعث مسدود شدن ایمیل می شود.
با فعال کردن دو فایروال ویندوز و nod سمت کامپیوتر remote ایمیل همچنان ارسال می شد.
اما در سرور : پورت های 25 و 110 و 143 رو به نود معرفی کردم و پس از فعال کردن آن ایمیل نیز دریافت می شد.

حالا مونده فایر وال خود ویندوز روی سرور 2008 که نمی دونم کدوم قسمتشو برای دریافت ایمیل باید دست بزنم ؟
آیا همین سه پورتی که گفتم توسط این فایروال باید باز بشن یا غیر از اونها پورت دیگری هم لازم است ؟

پس از باز کردن پورت های بالا پس تکلیف امنیت چه می شود و برای برقراری آن چه کارهایی لازم است صورت گیرد ؟

یا تشکر از حسن توجه شما