نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط keihan
  • 1 توسط MustafaJF

موضوع: چند سوال از سرور ۲۰۰۳

نام حقيقي: Farid

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    64

چند سوال از سرور ۲۰۰۳

درود بر دوستان گرامی یه هفته دیگه امتحان دارم و کلی سوال اگه ابتداییه ببخشید
    ۱) فرض کنین دو تا سیستم دارم که روی هرکدوم ad نصب شده. سرور اول دامین کنترلر a.net و سرور دوم با دامین b.net
    چجوری این دو تا دامین رو با هم ارتباط بدم. منظورم اینه که در یک forest قرار بگیرن
    ۲- چجوری میتونم child بسازم (با این فرض که الان یک دامین دارم)
    ۳- دو تا دامین که به هم هیچ ارتباطی ندارن رو چجوری بینشون trust بزنم.
    ۴- دو تا دامین میتونن به یک سوییج وصل شده باشند؟
    اگر در مورد rras وiis و ftp هم اموزشی دارین قرار بدین، البته فارسی باشه
    -------------------
    فرض کنید یه vps اجاره کردم و میخام روش سرویس vpn رو فعال کنم. با توجه به این که در حالت عادی باید دو تا کارت شبکه داشته باشیم (یکی برای اتصال یوزر ها و دیگری برای اتصال به اینترنت) چجوری این کارو با یه کارت شبکه انجام بدم؟
    پیشاپیش از پلسخگوییتون متشکرم

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط Faridtabas : 2011-07-30 در ساعت 04:38 PM

نام حقيقي: keihan

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    13
    شما خیلی سئوال پرسیدی خیلی زیاد،که همشون هم کلی جواب دارن.
    4 تا سئوال اولتو میتونم جواب بدم.
    از 4رومی شروع میکنم :بله می تونن تو یه switch یا حتی hub باشن.
    1-شما واسه شروع باید یه دونه دامینتو نصب کنی مثلا میگیم abc.com (به عنوان forest root domain) تا اینجاش که مشکلی نبود.بعد نصب اولی میریم سراغ دومی xyz.com در این حالت dcpromo /adv رو اجرا می کنی و existing forestt>creating new domain...>create a new domain tree رو میزنی و بقیه مسائل.
    2-حالا اگه بخوای child بسازی دوبارهdcpromo /adv>existing forest>creating new domain .... v رو میزنی و حله.
    3-اگه منظورت دو تا forestت باید بگم که از کنسول active directory domain and trust این عمل انجام می شه.اگه هم منظورت دو تا دامین داخل یک forest باشه که با هم از قبل root tree trust دارن.

Faridtabas سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    جواب دوست عزیز keihan درسته ولی چیزی که باید در نظر بگیری اینه که Trust انواع مختلفی داره که وابسته به نیاز و سطح امنیتی که می خوای برقرار کنی داره اگه توی این فاروم سرچ کنی به جواب دلخواهت می رسی
    خودت داری میگی یکی برای اتصال به شبکه و دیگری برای اتصال به اینترنت پس این میشه 2 تا ولی اگه یکمی ایرانی وار فکر کنیم اینترنتت رو از یک مودم روتر ADSL که پورت USB داره بگیری مشکل حله

Faridtabas سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط MustafaJF نمایش پست ها
    جواب دوست عزیز keihan درسته ولی چیزی که باید در نظر بگیری اینه که Trust انواع مختلفی داره که وابسته به نیاز و سطح امنیتی که می خوای برقرار کنی داره اگه توی این فاروم سرچ کنی به جواب دلخواهت می رسی
    خودت داری میگی یکی برای اتصال به شبکه و دیگری برای اتصال به اینترنت پس این میشه 2 تا ولی اگه یکمی ایرانی وار فکر کنیم اینترنتت رو از یک مودم روتر ADSL که پورت USB داره بگیری مشکل حله
    متشکر از جوابت
    دوست من، دست من نیست که بخام یه مودم adsl با پورت usb داشته باشم. شنیدم با یه کارت هم میشه انجامش داد

نقل قول نوشته اصلی توسط keihan نمایش پست ها
    شما خیلی سئوال پرسیدی خیلی زیاد،که همشون هم کلی جواب دارن.
    4 تا سئوال اولتو میتونم جواب بدم.
    از 4رومی شروع میکنم :بله می تونن تو یه switch یا حتی hub باشن.
    1-شما واسه شروع باید یه دونه دامینتو نصب کنی مثلا میگیم abc.com (به عنوان forest root domain) تا اینجاش که مشکلی نبود.بعد نصب اولی میریم سراغ دومی xyz.com در این حالت dcpromo /adv رو اجرا می کنی و existing forestt>creating new domain...>create a new domain tree رو میزنی و بقیه مسائل.
    2-حالا اگه بخوای child بسازی دوبارهdcpromo /adv>existing forest>creating new domain .... v رو میزنی و حله.
    3-اگه منظورت دو تا forestت باید بگم که از کنسول active directory domain and trust این عمل انجام می شه.اگه هم منظورت دو تا دامین داخل یک forest باشه که با هم از قبل root tree trust دارن.
    دیگه چیکار کنم کلا سوال زیاد می پرسم
    از پاسختون متشکرم کمکم کرد.

ویرایش توسط Faridtabas : 2011-08-05 در ساعت 12:40 AM

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    اگه منظورت مودم اینترناله که روی مودمهای مامولی نوشته اکسترنال پس باید اینترنالشم باشه البته من ندیدم
    و کلا تبدیلهایی هستند که کار تبدیل USB به LAN رو انجام میدن که البته موضوع تفاوتی پیدا نمی کنه
    فکر نمی کنم که دیگه لازم باشه کاری بکنی

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط MustafaJF نمایش پست ها
    اگه منظورت مودم اینترناله که روی مودمهای مامولی نوشته اکسترنال پس باید اینترنالشم باشه البته من ندیدم
    و کلا تبدیلهایی هستند که کار تبدیل USB به LAN رو انجام میدن که البته موضوع تفاوتی پیدا نمی کنه
    فکر نمی کنم که دیگه لازم باشه کاری بکنی
    اقاجان عزیز فدات شم، فرض کن من یک vps در امریکا اجاره کردم، بهشون بگم بهش کارت شبکه وصل کنید؟ میخام با مجازی سازی این مشکل رو حل کنم

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    قربونت برم منظورت رو متوجه نمی شم شاید بهتر باشه سرچ کنی

کلمات کلیدی در جستجوها:

trust در دامین

اتصال چند دامین به یه vps