نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط arya_q8
  • 1 توسط MustafaJF
  • 1 توسط arya_q8
  • 1 توسط MustafaJF
  • 1 توسط arya_q8
  • 1 توسط MustafaJF
  • 1 توسط arya_q8

موضوع: پشتیبان برای دامین کنترلر

نام حقيقي: محمد

خواننده
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    9

پشتیبان برای دامین کنترلر

سلام
    من تو شبکه یه دامین کنترلر دارم که روش ,WSUS, DNS, DHCP, Antivirus, ISA و AD نصب هستش.
    حالا میخوام یه پشتیبان براش داشته باشم که اگر down شد همه پروسس ها بره رو یه سرور دیگه، یعنی هیچ مشکلی پیش نیاد.
    چطور میشه این این کارو انجام داد؟ Clustering یا Additional یا ...؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mostafa JalilianFar

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    Clustering و Additional همزمان با سرور کار می کنن نه زمانی که سرور از کار بیفته

نام حقيقي: علی

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام.دوست عزیز DC رو یذره سنگینش نکردی با این همه سرویس...بخصوص ISA رو DC!

یه image از سیستم عاملت بگیر...البته اگه درست گفته باشم...فقط باید سخت افزارات شبیه هم باشن...

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    سلام
    image رو که از سیستم عامل میگیرن.اول سیستم عامل رو نصب میکنن بعد برنامه ها شون رو میریزن رو سرور و بعد image میگیرن که اگه برا سیستم
    مشکلی پیش اومد راحت بشه recovery کرد.

شما باید additinal نصب کنی و همونطور که دوستمون گفت همزمان با هم کار میکنن و replicate میکنند

نام حقيقي: mahmood

خواننده شناسه تصویری saharkhiz4
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    24
    ببخشید میشه مشخصات سرورتون رو بگید

نام حقيقي: ahmad

خواننده
    نوشته
    177
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    53
    نقل قول نوشته اصلی توسط taghipoor نمایش پست ها
    سلام
    من تو شبکه یه دامین کنترلر دارم که روش ,WSUS, DNS, DHCP, Antivirus, ISA و AD نصب هستش.
    حالا میخوام یه پشتیبان براش داشته باشم که اگر down شد همه پروسس ها بره رو یه سرور دیگه، یعنی هیچ مشکلی پیش نیاد.
    چطور میشه این این کارو انجام داد؟ Clustering یا Additional یا ...؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    سلام
    كارى كه شما كرديد خيلى كار خطرناكى هستش ,شما در صورتى كه توانايى خريد يك سرور ديگه رو داريد بايد اول از همه يك Additional AD كه DNS در اون ها Integrated هست رو ايجاد كنيد ,DHCP شديدا توصيه شده كه با AD رو يك سيستم نباشه.Isa و Antivirus هم بهتره رو يه سيستم جدا باشندزشما بسته به بودجه ى كه داريد يا براتون در نظر ميگيرند بايد شبكه رو طراحى كنيد.شما ميتونيد از سيستمتون Image بگيريد ولى اگه بيشتر از يك DC داشته باشيد به احتمال فراوان با مشكل مواجه ميشيد..cluster هم براى برنامه هاى معين هست و بعضى از اونها Cluster Aware نيستند ,براى اطلاعات بيشتر به لينك زير مراجعه كنيد
    Clustering Technologies: Server Clusters (MSCS); Network Load Balancing (NLB)

در هر صورت شما براى كلاستر كردن به يه network Storage نياز داريد كه اون هم گرونه .به نظر من شما بايد سرويسها رو توزيع كنيد بين چند سيستم و اگه نيازى به استفاده از كلاستر باشه بهترين گزينه AD هست البته با توجه به تعداد كاربر و نيازمندى خودتون

MustafaJF سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    جسارت نباشه دوست عزیز arya_q8 ولی کلاسترینگ خیلی هم تکنیک جالبی نیست فقط سرور رو توی یک مسر غیر قابل برگشت میندازه و بیشتر برای وب سرورها مناسبه نه یک شبکه کوچیک با یک و یا شاید هم دو تا سرور

شاید بهتر باشه یک یک Additional سرور اضافه کنی که اکتیو دایرکتوری و DNS بین اونها مشترک و همون طور که دوست عزیز arya_q8 گفت بهتره بقیه سرویسها جدا باشن مثلا ISA و Antivirus رو روی additional و DHCP رو روی مستر نصب کنی البته من تازه کارم شاید بهتر باشه با دوستانی که تجربه بیشتری دارند صحبت کنی

ویرایش توسط MustafaJF : 2011-07-18 در ساعت 10:50 PM
    arya_q8 سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    177
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    53
    سلام آقا مصطفى ,راستش من هم نوشتم بسته به نيازشون و اينكه دقيقا چى ميخواهند (البته بودجه خيلى مهمه ).كلاستر رو بيشتر روى برنامه هاى كه Cluster Aware هستند نصب ميكنند ,SQL و Exchange از اون ها هستند (البته AD هم ميشه ,خيلى جاها ديدم كه بنا به نياز استفاده كردند ) براى وبسايت فكر كنم NLB گزينه ى بهترى باشه ,باز هم ممنون واسه اطلاعاتتون .

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    حرفتون درسته
    ولی فکر می کنم برای 2-3 سرور حتی نباید به کلاسترینگ و لوود بالانسینگ فکر کرد
    کاربردهایی که مایکروسافت برای هر کدام از این تکنیکها ذکر کرده صرفا پیشنهاد
    من خودم یکبار از کلاسترینک استفاده کردم خیلی خوب نیست فکر می کنم که لوود بالانسینگ باید خیلی بهتر عمل کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط arya_q8 نمایش پست ها
    سلام آقا مصطفى ,راستش من هم نوشتم بسته به نيازشون و اينكه دقيقا چى ميخواهند (البته بودجه خيلى مهمه ).كلاستر رو بيشتر روى برنامه هاى كه Cluster Aware هستند نصب ميكنند ,SQL و Exchange از اون ها هستند (البته AD هم ميشه ,خيلى جاها ديدم كه بنا به نياز استفاده كردند ) براى وبسايت فكر كنم NLB گزينه ى بهترى باشه ,باز هم ممنون واسه اطلاعاتتون .

خواننده
    نوشته
    177
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    53
    من به شخصه فكر ميكنم كه كلاسترينگ رو جاهاى به كار ميبرند كه امكان Down شدن يه سرور براشون خيلى ضرر آور باشه ,مثلا تو يه بيمارستان كه تمام پرسنل از طريق يه برنامه تحت SQL كاراشون رو انجام ميدند حالا اگه 30 دقيقه سرور بره پايين چه چيزهاى كه ممكنه ثبت نشه (با NLB هم نميشه كارى كرد ),اهميت اطلاعات و اينكه چقدر حياتى هست خيلى مهمه .باز هم ميگم تو NLB شما فقط توى لود و فشارى كه به هر سرور وارد ميشه دخالت ميكنيد و به شما امكان Fail over رو نميده (هر سرور يه نسخه از اون برنامه رو داره ) اين در حالى هست كه تو Cluster سيستم ها يا به اصطلاح نود ها (Node) از يك نسخه مشترك بهره ميگيرند كه بسته به تنظيمات انجام شده يك سرور Standby هست و با Down شدن سرور اكتيو ,سرور ديگه مياد و جاش رو ميگيره (fail-over )

اطلاعات من كامل نيست و اگر اشتباهى هست ,به بزرگى خودنون ببخشيد

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    85
    سپاسگزاری کرده
    84
    حرفت تا حدود زیادی درسته
    لود بالانسینگ بیشتر برای جاهایی استفاده میشه که اطلاعات روی کامپیوترها خیلی کند تغییر می کنه مثل IIS
    ولی فکر نکنم برای کار با برنامه ای پیچیده ای مثل SQL بشه به راهتی از کلاستز=رینگ استفاده مرد فکر کنم که روی کامپیوترهای استفاده کننده از SQL Server باید آدرس آی پی اون کامپیوتر رو بصورت استاتیک وارد بشه و این ...

خواننده
    نوشته
    177
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    53
    دقيقا دوست من به همين خاطر هم از Clustering استفاده ميشه چون تو كلاسترينگ تمام Node ها با بك ip به كلاينتها سرويس ميدند (virtual ip ) پس با پايين رفتن يك سرور ,سرور ديگه با همون Ip مياد بالا!!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

جدا کردن دومین کنترلر ادشینال از مستر

پشتیبان از دامین

دومین کنتر لر

سرویس پشتیبان دامین کنتلر

ادشینال

ایجاد یک سرور پشتیبان برای دامین کنترلر

اگر یک دومین کنترولر بالا نیاد میشه ریکاوری کرد

زیاد بودن تعداد ادیشنال load balancing dc

failover کلاسترینگ سرور نود

برچسب برای این موضوع