نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 1سپاس

موضوع: server redundant

نام حقيقي: Mohamad tavakoli

خواننده
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    26

server redundant

سلام
    من يه pc دارم كه سرور مالي هستش يعني database sql روي اين سرور ميشينه و dc هم همين سرور هستش
    من ميخوام يه pc ديگه كنار اين سرور بذارم كه با اين redundant باشه مثلا اگه يكي از pc ها خاموش شد يا كابل شبكه قطع شد يا به هر دليلي يكي از سرور ها دچار مشكل شد هيچ مشكلي بوجود نياد مثلا حتي user ها متوجه مشكل نشن وهيچ وقفه اي تو كارشون ايجاد نشه اگه بشه مايكروسافتي حلش كرد خيلي خوب ميشه..ممنون ميشم اگه كمكم كنيد.موفق باشيد

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    649
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    2
    با سلام
    این حالت برای dc نیاز دارین یا برای نرم افزار sql
    اگر برای dc که با additional حل می شه
    برای نرم افزار مالی هم با شرکت مربوطه باید هماهنگ کنین ضمنا sql راه حل های جالبی برای اینکار داره

نام حقيقي: محمد قرمزكن

عضو عادی
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    40
    سپاسگزاری کرده
    7
    براي SQL مي توني از Data Mirroring استفاده كني تو اينترنت Search كن مطلب در موردش زياده براي كار شما بهتر جوابگو است

خواننده
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنون از جواب شما..ولي من مي خوام خود سرور redundant بشه نه يك سرويس خاص ..يعني دوتا سرور يجوري clony بشن .سرور اول با سرور دوم هيچ فرقي نكنه و هميشه با هم sync باشن..همان طور كه ميدونيد اگه additional dc بخواهيم بياد تو سرويس بايد بريم role هاشو تغيير بديم .من نمي خوام در گير اين كارا بشم من مي خوام كه مثلا اگه در حال ping كردن سرور اصلي كابل شبكشو قطع كردم سرور stand by بياد تو سرويس و من همچنان reply بگيرم..من نديدم كه جايي يه همچين كاري كرده باشن ولي فكر ميكنم يه راه كاري داره شايد مثلا بايد clustering بكنيم يا يه چيز تو اين مايه ها..بازم ممنون از شما

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtavakoli نمایش پست ها
    ممنون از جواب شما..ولي من مي خوام خود سرور redundant بشه نه يك سرويس خاص ..يعني دوتا سرور يجوري clony بشن .سرور اول با سرور دوم هيچ فرقي نكنه و هميشه با هم sync باشن..همان طور كه ميدونيد اگه additional dc بخواهيم بياد تو سرويس بايد بريم role هاشو تغيير بديم .من نمي خوام در گير اين كارا بشم من مي خوام كه مثلا اگه در حال ping كردن سرور اصلي كابل شبكشو قطع كردم سرور stand by بياد تو سرويس و من همچنان reply بگيرم..من نديدم كه جايي يه همچين كاري كرده باشن ولي فكر ميكنم يه راه كاري داره شايد مثلا بايد clustering بكنيم يا يه چيز تو اين مايه ها..بازم ممنون از شما
    اتفاقا من ديدم يكجايي اينكار را كرده باشه. شركت iweb براي ديتاسنترش اينكار را كرده. فكر كنم چيزي كه ميخواي يه چيزيه تو مايه اين

در مورد پياده سازيش هم نميدونم

نام حقيقي: اسماعیل بغدادی

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    18
    دوست عزیز کاری رو که شما می خواهید انجام بدید Replication گفته می شه

برای SQL اینجا کلیک کند
    SQL Server Replication

اما کاری که شما می خواهید برای ویندوز انجام بدید در اینجا پاسخ داده شده :

Installing Cluster Continuous Replication on Windows Server 2003

Installing Cluster Continuous Replication on Windows Server 2008

شما موارد بسیار خوبی رو در دو لینک بالا پیدا خواهید کرد.

به هر ترتیب شما باید در مورد Replication on Windows Server 2008/2003 جستجو کنید.

خواننده
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    26
    فكر ميكنيد اگه منSAN و NLB راه اندازي كنم مشكلم حل ميشه ؟

نام حقيقي: اسماعیل بغدادی

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    18
    SAN یک دیوایس برای بک آپ گیری آنلاین از سرور هست قیمت بسیار بالایی دارد (حداقل 15 میلیون به بالا) و باید گفت که نمیتونه به عنوان سرور عمل کنه.
    اما در مورد NLB باید بگم اطلاعاتی ندارم اما اگر منظور شما Network Load Balancing Clusters هستش باید بگم که مایکروسافت برای این کار در لینک زیر توضیحاتی ارائه کرده.
    Network Load Balancing Clusters

نام حقيقي: ahmad

خواننده
    نوشته
    177
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    53
    سلام
    كار شما با clustering درست ميشه , ولى بايد يك storage روى نتورک به دو تا سرور نصب باشه (SAN , NAS ) اگه قدرت خريد اينا رو نداريد ميتونيد يك سيستم قوى بسازيد بعد از طريق vmware یکى از appliance هاى آماده رو نصب كنيد (openfiler براى مثال) اونوقت دو سرور رو به اين سيستم نصب ميكنيد كه ip شما براى cluster در نظر ميگيريد (Virtual Ip ) به user داده ميشه ,يعنى اگه سرور اول بره پایین سرور دوم با حداكثر 30 ثانيه تاخير جوابگو خواهد بود ,شما ميتونيد از SQL MIRRORING هم استفاده كنيد ولى متاسفانه اگه سرور اول DOWN شد شما شخصا بايد بريد پيش هر user و IP سرور دوم رو وارد كنيد (البته من نميدونم اگه بشه با script این کار رو کرد )
    در دورد NLBC هم باید بگم كه براى sql اصلا جواب نمیده , معمولا اين سرويس رو تو جاهاى به كار ميبرند كه user با ip اون برنامه کارى نداره مثل terminal يا ftp

خواننده
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنون از جواب شما آقای آریا
    یعنی باید یه pc قوی بذارم و روش vmware نصب کنم؟ و چه طور باید appliance نصب کنم وسرور هارو بهvmware kنصب کنم؟ اگه document راجع به این موضوع دارین ممنون میشم بذارین..

نام حقيقي: amir arabizadeh

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    23

Post تغییر صورت مسئله

سلام 
    دوست بزرگوار شما شاید راه جدیدی برای مشکل خودتون پیدا کرده باشید ولی از صورت اصلی سوال خودتون دور شدین اگه با یک سخت افزار قرار به راه اندازی سرور پشتیبانی باشد که دیگه اسمشو سرور پشتیبان نمیشه گذاشت اگه سخت افزار مشکل دار بشه همچی با هم از بین میره بهتره شما با این پیش فرض جلو برین که بدون شک باید دو سخت افزار جداگانه داشته باشید.
    از طرفی بهترین گزینه برای تبادل لحظه ای اطلاعات همان riplication  هست فقط سعی کن توی فروم خارجی جستجو کنی مطالب خیلی مفیدی بدست میارین.
    Setting up Transactional Replication in SQL Server 2008 R2. - SQL Server Performance
    در این مثال به ازای هر ترانس اکشن یک ریکوئست به سرور بعدی فرستاده میشه و دیتا بشکل لحظه ای و برابر بین هر دو سرور مشترک میباشد.

البته اوراکل برای چنین موقعیت هایی راه کارهای فوق العاده ای دارد که در صورت لزوم همراهیتان میکنم.

موفق و سربلند باشید

leo_57 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: omid

عضو عادی
    نوشته
    27
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    10

Talking

این کار شدنی هست و به نوعی میشه از تکنولوژی مجازی سازی استفاده کرد
    پیشنهادی بنده استفاده از ESX هستش و میتونی دو تا سرور رو با هم راه اندازی کنی بصورتی که با هم بصورت HA کار کنن
    قابلیت های vmotion رو هم میشه به ماشین های تعریف شده داخل سرورهات اضافه کنی البته در صورت نیاز
    و این بصورت موازی و همزمان عملیات همگام سازی رو انلاین انجام میده

خواننده
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    26
    ممنون از جواب همه دوستان
    آقا اميد اگه سرور ها روي vm نصب كنم و بعد كامپيوتري كه روش vm نصب شده دچار مشكل سخت افزاري بشه بعد دو تا سرور از دست نميره؟
    من در حال جور كردن حداقل امكانات براي راه اندازي clustering هستم . جواب گرفتم حتما همينجا ميگم كه چه مراحلي رفتم..ممنون از همه

نام حقيقي: ahmad

خواننده
    نوشته
    177
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    53
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminet نمایش پست ها
    سلام
    دوست بزرگوار شما شاید راه جدیدی برای مشکل خودتون پیدا کرده باشید ولی از صورت اصلی سوال خودتون دور شدین اگه با یک سخت افزار قرار به راه اندازی سرور پشتیبانی باشد که دیگه اسمشو سرور پشتیبان نمیشه گذاشت اگه سخت افزار مشکل دار بشه همچی با هم از بین میره بهتره شما با این پیش فرض جلو برین که بدون شک باید دو سخت افزار جداگانه داشته باشید.
    از طرفی بهترین گزینه برای تبادل لحظه ای اطلاعات همان riplication هست فقط سعی کن توی فروم خارجی جستجو کنی مطالب خیلی مفیدی بدست میارین.
    Setting up Transactional Replication in SQL Server 2008 R2. - SQL Server Performance
    در این مثال به ازای هر ترانس اکشن یک ریکوئست به سرور بعدی فرستاده میشه و دیتا بشکل لحظه ای و برابر بین هر دو سرور مشترک میباشد.

البته اوراکل برای چنین موقعیت هایی راه کارهای فوق العاده ای دارد که در صورت لزوم همراهیتان میکنم.

موفق و سربلند باشید

سلام دوست عزيز شما بايد توجه كنيد كه من هم همچين چيزى نگفتم ,مسلما قرار دادن دو سرور به صورت مجازى بر روى يك host اصلا كار درستى نيست در حالتى كه شما بخواهيد اين دو همديگه رو پشتيبانى (clustering , NLB,mirroring ) كنند ,ولى ببينيد چيزى كه شما داريد ميگيد بيشتر به NLB بر ميگرده تا Fault Tolerant )fail over ( چيزى كه ايشون ميخواهند Fault tolerant هستش ,كه من به شخصه براى اين كار به ايشون mirroring يا اگه ابزار و امكانش رو رو دارند Clustering ,,,,در Replication همينطور كه شما فرموديد ميشه Data Base رو به صورت نزديك به Real time به روز كرد ولى در صورتى كه اون سرور Down بشه ,كاربر متصل به اون سرور هم ارتباطش با سرور قطع ميشه و نميتونه با سرور دوم (به صورت اتوماتيك )اتصال برقرار كنه چيزى كه در Data Base mirroring به صورت سرور سوم ( witness) انجام ميشه .

http://www.replicationanswers.com/Re...gMirroring.asp

اگه شما به لينك بالا بريد يه مقايسه كوچك درباره اين دو انجام شده ,البته بايد ذكر كنم كه DB mirroring همينجور كه از اسمش هم پيداست فقط واسه يه DB هست و در صورت داشتن تعداد بيشتر (حداكثر 10 تا ) بايد واسه هر كدوم همين عمل رو انجام بديد ,در DB mirroring شما نميتونيد به سرور Mirror هيچ query انجام بديد (ميتونيد از DB يه دونه Snapshot بگيريد ولى نميصرفه ).
    مطالب بيشتر رو ميتونيد تو لينكهاى زير جستجو كنيد
    Database Mirroring or Replication

Difference Between Mirroring and Replication

من به شما mirroring رو پيشنهاد كردم چون شما دنبال fail over بوديد (واسه clustering هم اگه امكاناتش رو داريد حتما اقدام كنيد )

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرور redundant

راه اندازی سرور redundant در sql server

سرورهای redundant

تفاوت nlb با failover clustering

سرور Redundant یا Mirror از سرور Database

redundancyیعنی چه

redundant سرور

راه اندازی سرور redundant

سرورهاي redundant

سرور redundance

sql failover cluster راه اندازیتفاوتnlb and clasteringسرور Redundant یا Mirrorredundant کردن نحوه sql serverredundant یعنی چیip redundancy http:forum.persiannetworks.comتفاوت mirror با fail over clusterراه اندازی mirroring در اسکیوالreplication یا mirroringredundant یعنی چی؟راه اندازی سرورهای redundantopenfilere همچیسرورهای redeundantredundant serverredundantیعنی

برچسب برای این موضوع