نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط drezaie
  • 7 توسط th95

موضوع: از بین نرفتن نام کامپیوتر در Computers اکتیودایرکتوری بعد از تغییر نام کامپیوتر

نام حقيقي: nazokdel

خواننده
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    37

از بین نرفتن نام کامپیوتر در Computers اکتیودایرکتوری بعد از تغییر نام کامپیوتر

وقتی کامپیوتری رو Join to domain میکنیم نام کامپیوتر در قسمت Computers اکتیو دایرکتوری اضافه شود.حال وقتی نام کامپیوتر را تغییر میدهیم نام جدید نیز علاوه بر نام کامپیوتر قدیمی در قسمت Computers اکتیودایرکتوری اضافه میشود. حال سوال من اینست چگونه میتوان کاری کرد که بصورت اتوماتیک نام کامپیوتر قدیمی از بین برود و در اکتیو دایرکتوری باقی نماند ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام با دستور زیر می تونی یه نام دیگه به کامپیوتر اضافه کنی
    Netdome computername dc7.mic.local / add dc007.mic.loca l
    بعد بیا باین دستور نام کامپیوتر جدیده رو در الویت قرار بده
    Netdome computername dc7.mic.local /makeprimary dc007.mic.local
    و در آخر با این دستور نام کامپیوتر قدیمی رو پاک می کنی
    Netdome dc007.mic.local /remove dc7.mic.local

توضیحات:
    نام کامپیوتر قدیمی :dc7
    نام کامپیوتر جدیده: dc007
    نام دامین :mic.local

به این لینک هم یه سر بزن:
    How To Use the Netdom.exe Utility to Rename a Computer in Windows Server 2003

itpirooz سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام.
    با تشكر از شما
    منظورم اين بود كه متاسفانه همكاران ما در قسمت پشتيباني دقت نام كامپيوتر را وارد مي كنن و در قسمت computers اكتيو دايركتوري نام هاي مختلفي براي يك سيستم وجود دارد و بصورت اتوماميك پاك نميشوند.
    من براي حل اين مشكل در قسمت description نام كاربر هر سيستم را وارد كرده ام و نام جديدي كه اضافه ميشود را چك ميكنم و اگر اشتباه باشد آنرا پاك ميكنم.
    حال سوال من اينست كه ايا راه حلي وجود دارد كه يك سيستم فقط يك نام داشته باشد و در صورتي كه سيستم با نام ديگري Join to domain شد نام قبلي بصورت اتوماتيك پاك شود نه اينكه من بگردم دنبال نام قبلي و آنرا پاك كنم ؟؟

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazokdel نمایش پست ها
    سلام.
    با تشكر از شما
    منظورم اين بود كه متاسفانه همكاران ما در قسمت پشتيباني دقت نام كامپيوتر را وارد مي كنن و در قسمت computers اكتيو دايركتوري نام هاي مختلفي براي يك سيستم وجود دارد و بصورت اتوماميك پاك نميشوند.
    من براي حل اين مشكل در قسمت description نام كاربر هر سيستم را وارد كرده ام و نام جديدي كه اضافه ميشود را چك ميكنم و اگر اشتباه باشد آنرا پاك ميكنم.
    حال سوال من اينست كه ايا راه حلي وجود دارد كه يك سيستم فقط يك نام داشته باشد و در صورتي كه سيستم با نام ديگري Join to domain شد نام قبلي بصورت اتوماتيك پاك شود نه اينكه من بگردم دنبال نام قبلي و آنرا پاك كنم ؟؟
    سلام
    وقتی شما یک سیستم در یک دومین رو Rename کنید در اکتیو هم نام جدید فقط ثبت میشه و قبلی پاک میشه

ضمنا اگر به هر دلیلی یک کامپیوتر جوین دومین بشه و بعد دیگه وصل نشه (از روی اون به دومین لاگین نشه) یا روشن نشه (برای زمان زیاد) یا کلا فورمت بشه و ... اسمش خود به خود حذق نمیشه (منظورم Computer Object اش هست)
    برای حذف اونها میتونید از دستور dsquery و پارامتر inactive کمک بگیرید

Reza.D، nazokdel، mavrick و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    37
    با تشكر و سپاس فراوان از mhdganji عزيز
    مشكلم حل شد

کلمات کلیدی در جستجوها:

تغییر نام کامپیوتر

اکتیو دایرکتوری 2008

تغيير اسم كامپيوتر در اكتيودايركتوري

تغییر نام کامپیوتر در شبکه

اکتیو دایرکتوری یوزر کامپیوترتغییر نام کامپیوتر عضو شبکهچگونه اسم یوزر کامپیوتر را عوض کنیمویرایش نام کامپیوتر 7حذف نام کامپیوتر قدیم در دامیناضافه کردن کامپیوتر در اکتیو دایرکتوریتعویض اسم کامپیوترعوض کردن نام کامپیوتر join شدهنام کامپیوتر در اکتیو دایرکتوریچگونه دوتا کامپیوتردر اکتیو دایرکتوری 2008 join به domain میشهحذف کردن اسم کامپوترتغییر نام کامپیوتر بعد از جوین به دومینچگونه در شبکه کامپیوتری یک کامپیوتر را join domain کنیم؟تغییر نام سیستم در شبکهتغیر نام کاربر درون اکتیو دایرکتوریتعویض نام کامپیوتر در شبکهافزودن کامپیوتر اکتیو دایرکتوریعوض کردن پسورد کامیوتر در اکتیو دایرکتوریچگونه اکتیو دایرکتوری رو حذف کنمتغییرنام کامپیوتر در شبکهاضافه کردن و حذف کردن یک کامپیوتر در دامین

برچسب برای این موضوع