نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط yogishiip
  • 1 توسط Hanif
  • 2 توسط yogishiip
  • 1 توسط Hanif
  • 1 توسط ham3ddd

موضوع: ریموت شدن با دانستن IP

نام حقيقي: مصطفی

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9

ریموت شدن با دانستن IP

با سلام به همه دوستان

شاید این موضوع خیلی پیش پا افتاده باشه اما من بلد نیستم و هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم که درست حسابی بهم جواب بده.

من از خونه میخوام سرور محل کارم رو که توی یک شبکه داخلی هست و سرور به اینترنت وصل هست ریموت کنم.
    من IP ولید ندارم ولی IP سرور رو میتونم راحت گیر بیارم
    توی سایت شرکت ADSL شرکت IP رو بهم میده

آیا این کار ممکن هست یا خیر؟
    اگه ممکن هست چطور؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    اگر آی پی ولید روی سیستم سرور شما ست شده باشد و در سرور تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید اون وقت میتوانید با ریموت دسکتاپ به سرور متصل شوید و در صورتی که اینترنت دارید و آی پی استاتیک ندارید بی درد سر ترین راه برای شما استفاده از نرمافزار هایی مثل TEAM VIEWER است!

m_abo سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    این نرم افزار رو تست کردم مشکلش این هست که وقتی سیستم لاک باشه کار نمیکنه
    در ضمن من IP ولید روی سرور ندارم

نام حقيقي: Hanif Farahnak

عضو ویژه
    نوشته
    1,547
    سپاسگزاری شده
    1400
    سپاسگزاری کرده
    1174
    نقل قول نوشته اصلی توسط yogishiip نمایش پست ها
    اگر آی پی ولید روی سیستم سرور شما ست شده باشد و در سرور تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید اون وقت میتوانید با ریموت دسکتاپ به سرور متصل شوید و در صورتی که اینترنت دارید و آی پی استاتیک ندارید بی درد سر ترین راه برای شما استفاده از نرمافزار هایی مثل TEAM VIEWER است!
    دسترسی به سیستم از راه دور با TeamViewer

hanif.farahnak [a t] gmail.com

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    این نرم افزار در صورت Lock بودن سیستم جواب نمیده و باید حتما سیستم Login شده باشه و وارد محیط ویندوز شده باشه تا کار کنه

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    فکر میکنم اگر اون رو رجیستر کنید و یک نام کاربری و رمز عبور ثابت بهش اختصاص بدهید میتوانید ریموت کنید (رجیسترش رایگانه)

th95 و m_abo سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط yogishiip نمایش پست ها
    فکر میکنم اگر اون رو رجیستر کنید و یک نام کاربری و رمز عبور ثابت بهش اختصاص بدهید میتوانید ریموت کنید (رجیسترش رایگانه)
    ممنون از راهنماییتون امتحانش میکنم
    راه دیگه ای نداره که قطعی جواب بده؟

نام حقيقي: Hanif Farahnak

عضو ویژه
    نوشته
    1,547
    سپاسگزاری شده
    1400
    سپاسگزاری کرده
    1174
    به فایل یا فولدری در كامپیوتر خانگی یا محل كار خود از راه دور نیاز دارید. اگر یك اتصال ویندوز به ویندوز یا اپل به اپل داشته باشید، با استفاده از فناوری های ارتباط از راه دور خاص هر سكو، این كار آسان خواهد بود. مایكروسافت حتی امكان اتصال راه دور از اپل به ویندوز را نیز فراهم كرده است.

اما اگر به اتصال راه دور بین سكوهای متفاوت، مثلا ویندوز به لینوكس یا ویندوز به اپل نیاز داشته باشید، چه باید بكنید؟ راه حل این مسئله كمی دور از ذهن است؛ به ویژه اگر خواهان صرف كمترین هزینه باشید.
    یك محصول منبع باز و رایگان به نام Victual Network Computing) VNC) خوشبختانه به كمك شما می آید. این محصول را ابتدا شركت AT&T توسعه داده و از سال ۱۹۹۸ در دسترس است. تخمین زده می شود میلیون ها نفر از این محصول استفاده می كنند.
    VNC امكان اتصال به دسكتاپ گرافیكی را توسط پروتكل TCP/IP، پروتكل استاندارد اینترنت، فراهم می كند. اگر در این مورد به جست وجو در گوگل بپردازید، انتخاب های فراوانی پیدا می كنید. اما VNC اصلی به شركت RealVNC تعلق دارد كه توسط توسعه دهندگان اصلی VNC در AT&T تاسیس شده است و به توسعه نسخه های جدیدتر این ابزار می پردازد. Real VNC سه نسخه از این محصول را عرضه كرده است: رایگان، شخصی و تجاری.
    نسخه های شخصی و تجاری ویژگی های بیشتری مانند امنیت توكار و مقیاس پذیری را فراهم می كنند. در این مقاله روی نسخه رایگان متمركز می شویم كه ویژگی هایی همچون امكان ارتباط از راه دور ساده به همراه احراز هویت ابتدایی را دربردارد و می تواند توسط ابزارهای رایگان دیگری امن تر شود.
    VNC از دو بخش تشكیل شده است:
    سرور و بخش ناظر (viewer). سرور روی ماشینی كه از راه دور به آن متصل می شوید نصب شده است و بخش ناظر نیز روی سیستمی كه دسترسی توسط آن صورت خواهد گرفت، نصب می شود. RealVNC بخش سرور را برای ویندوز و یونیكس تهیه كرده است؛ سرور برای سایر سكوها. برای مثال MAC OS توسط شركت های دیگری ساخته شده است. من نیاز به دسترسی به دسكتاپ سیستم عامل MAC OS روی كامپیوتر PowerBook از ماشین ویندوزیم داشتم.
    ●دسترسی راه دور به وسیله VNC و SSH
    به همین دلیل یك سرور VNC برای MAC OS تهیه و راه اندازی كردم و یك كلا ینت نیز برای ماشین ویندوز تدارك دیدم. برای این كار ابتدا OSXvnc را از اینجا دانلود كردم. سپس آن را برای گوش دادن به پورت پیش فرض ۵۹۰۰ (با مقدار ۱۰۲.۱۵.۱۶۸.۱۹۲) به همراه یك رمز عبور ساده تنظیم كردم. پس از آن یك نسخه رایگان ناظر VNC برای ویندوز را از سایت Realvnc دانلود كردم. آن را روی ماشین ویندوز اكس پی نصب نمودم و به سرور OSXvnc نصب شده روی MAC OS متصل شدم.
    به رغم آن كه VNC رایگان احراز هویت ابتدایی را انجام می دهد، ارتباط میان كلا ینت و سرور بدون رمزگذاری برقرار می شود. اما می توانید ارتباط میان آن ها را با برنامه هایی نظیر SSH كه در اصل با تغییر مسیر (یا تونل زدن) به صورت واسطی بین كلا ینت و سرور عمل می كند، رمزگذاری كنید.
    در واقع به جای آن كه به صورت مستقیم به برقراری ارتباط با سرور بپردازید، ناظر VNC با كلا ینت SSH محلی ارتباط برقرار می كند، SSH محلی نیز با سرور راه دور ارتباط برقرار می نماید و پیام را به آن می رساند. دست آخر SSH سرور ارتباط را با VNC سرور برقرار می نماید. برای انجام دادن این فرایند به یك كلا ینت و سرور SSH نیاز دارید. MAC OS براساس یك هسته یونیكس ساخته شده است (بر پایهBSD).
    بنابراین سرویس های SSH با سیستم عامل یكپارچه شده و از طریق كادر كنترلی system prefenences بسته نرم افزاری دیگری نیز با نام cygwin در آدرس Cygwin كه شبیه سازی محیط SSH را فراهم می كند، وجود دارد.
    برای آغاز عملیات انتقال پورت (تونل زدن) یك پنجره دستور در ویندوز باز كردم و دستور زیر را تایپ نمودم:
    SSH-N-L-۵۹۰۰:۱۷۲.۰.۰.۱:۵۹۰۰ anil@۱۹۲.۱۶۸.۱۵.۱۰۲N
    از اجرای هرگونه دستور از راه دور جلوگیری می كند و L پورت محلی را به آدرس IP و پورت راه دور انتقال می دهد.
    هنگامی كه ارتباط برقرار شد، رمز عبور MAC از من خواسته شد. در حالت SSH/Secure، ناظر VNC به جای ارتباط با آدرس IP راه دور با میزبان محلی (Local host) ارتباط برقرار كرد.
    به دلا یلی نتوانستم از عبارت Local host استفاده كنم و به جای آن از آدرس فیزیكی ۱.۰.۰.۱۲۷ استفاده كردم. ۱.۰.۰.۱۲۷معادلی برای Local host است؛ آدرسی كه همیشه كامپیوتر محلی را نشان می دهد.
    به هرحال هنگامی كه این مانع كوچك از بین رفت، ناظر و سرور VNC به راحتی مانند آن كه مستقیما و بدون تونل امن SSH به هم متصل شده باشند به كار خود ادامه دادند. اگر از تركیب مختلف سكوها استفاده كنید، مراحل به همین ترتیب خواهد بود.
    حداقل شرایط لا زم آن است كه هم سرور و هم كلا ینت چه VNC باشد چه SSH، باید توانایی برقراری ارتباط با یكدیگر را بدون توجه به سكویی كه در آن استفاده می شوند، داشته باشند.
    بنابراین باید دستورات معمولی یا پارامترهای GUI و یا توابعی مانند آدرس IP و پورت را بپذیرند. چه VNC را به صورت ایمن به كار ببرید یا به صورت غیرایمن، به راحتی می توانید دسكتاپ راه دور را مانند آن كه در آن محل حضور دارید، به كار بگیرید.
    قابل توجه است كه VNC یك جلسه (Session) جداگانه برای كاربر نمی گشاید، بلكه در واقع اجازه كنترل هر آنچه روی دسكتاپ / صفحه نمایش در حال اجرا باشد را از راه دور به شما می دهد. ممكن است بخواهید با فهرست F۸ آشنا شوید، كه اجازه دسترسی به پاره ای از عملكردها را می دهد، مانند آن هایی كه اجازه كوچك شدن، انتقال یا بسته شدن پنجره ها را می دهند.همچنین می توانید كلیدهای Ctrl و Alt را برای انجام دادن برخی كارها از طریق سرور VNC، تنظیم نمایید.
    VNC راه خوبی برای تكمیل نیازهای دسترسی از راه دور شما است. می توانید همان طور كه من به آن برای ارتباط راه دور خود تكیه كردم، به آن اعتماد كنید.
    اگر تصمیم به استفاده مرتب از VNC گرفته اید، حتما گزینه های پیشرفته آن مانند ابزارهای خط دستور گوناگون، فایل های اتصال VNC، گزینه های تنظیمات و بهبود آن و چیزهای بسیار دیگر را فرا بگیرید. همچنین این برنامه یك ناظر جاوا دارد كه به عنوان یك اپلت برای دسترسی به یك سرور كوچك مورد استفاده قرار می گیرد (برای مثال برای دسترسی از طریق پورت ۵۸۰۲ با نشانی آدرسhttp:۱۹۲.۱۶۸.۱۵.۱۰۲:۵۸۰۲) درضمن اجرای آن به عنوان یك برنامه كاربردی به همراه سرور RealVNC نیز میسر است.

منبع : farinsoft

hanif.farahnak [a t] gmail.com

نام حقيقي: haMED

خواننده شناسه تصویری ham3ddd
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    9
    اصولا لازم نیست شما حتما بر روی سرورتون آیپی ولید داشته باشید!!
    تنها کاره که لازم هست انجام بدبن تا بتونین به سرورتون ریموت بزنین اینه که آیپی ولید مودوتون رو بدونید و چند تا تنظیم کوچک همین.
    اولین کار این که سرورتون حتما بدون بدون استفاده از پروکسی اینترنت داشته باشه ، فایروال اون رو خاموش کنید، تیک ریموت اون رو بزنید.
    سپس در مودمتون بسته به نوع و مدل اون باید Virtual Server و یا Port Forwarding اون رو راه اندازی کنید به طوریکه پورت 3389 رو که پورت پیش فرض ریموت دسکتاپ هست رو روی همین پورت سروری که مورد نظرتون هست فروارد کنه.
    اینجوری کلیه درخواست های ورودی برای این پورت بر روی مودم شما به اون سرور فروارد شده و انگار که شما مستقیما به همون سرور ریموت می زنین.
    بعد کافیه از هر دستگاهی خارج شبکه تون که به اینترنت وصله با ریموت دسکتاپ به آی پی ولید مودمتون ریموت بزنید.

Leon سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

چگونه به سرور وصل شویم

چگونه ریموت شویم

ریموت شدن با ip

ریموت شدن با آی پی استاتیک

ریموت شدن با ای پی ولید

ریموت شدن به کامپیوتر با ip

ریموت شدن با آی پی

دانستن ip

پیدا کردن آی پی ولید خط adsl

ریموت شدن