نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: مشکل عجیب در ارتباط سرور hp با gateway

نام حقيقي: هومن

خواننده شناسه تصویری hooman_sh
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مشکل عجیب در ارتباط سرور hp با gateway

سلام دوستان
    راستش یه مشکل عجیب واسم پیش اومده توی شبکه می خواستم اگه ممکنه راهنمایی کنید
    یه سرور hp proliant G6 جدیدا گرفتیم ولی بعد از نصب ویندوز سرور 2003 یا 2008 و تنظیمات شبکه ارتباط با gateway اصلی شبکه که یه pix cisco هست نداره. در واقع pix رو پینگ نمی کنه و وقتی که به عنوان Gateway م ست میکنیم سیستم اینترنت نداره.
    توی شبکه یه سرور آیزا هم هست که به عنوان gateway بعضی سیستم هاست واسه اعمال محدودیت و بعضی کارای دیگه. وقتی که سرور آیزا رو به عنوان gateway ست میکنیم بدون مشکل ارتباط داریم با اینترنت.
    gateway سرور آیزا هم pix cisco هست.
    -مشکل ارتباطی (کابل شبکه) وجود نداره. (حتی همون کابل رو به سیستم دیگه یا لپتاپ وصل میکینم بدون مشکل pix پینگ میشه و ارتباط برقرار هست)
    - تنظیمات شبکه هم مشکلی نداره (تنظیمات رنج آی پی ها)
    راستش من که خیلی واسم عجیب بود میخواستم اگه کسی با یه همچین مشکلی برخورده راهنماییم کنه
    ممنون منتظر راهنمایتون هستم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    وقتی به جای سرور ، یه لپ تاپ میزنی به اون کابل ، از ip همون سرور استفاده میکنی یا یه ip دیگه تو همون رنج به لپ تاپ میدی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_sh نمایش پست ها
    وقتی که سرور آیزا رو به عنوان gateway ست میکنیم بدون مشکل ارتباط داریم با اینترنت.
    gateway سرور آیزا هم pix cisco هست.
    اینجور که شما فرمودید همه این دستگاهها ی بالا توی یک رنج هستند . و عملا آیزا داره نقش proxy server رو بازی میکنه ، یعنی هرکسی gw خودش رو بذاره pix میتونه آیزا رو دور بزنه و بره تو نت !! (شاید مشکلت همین باشه که باید با ip ایزا به pix وصل شد و رفت تو نت و pix سایر ip های رسیده رو رد میکنه)

نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    وقتی به جای سرور ، یه لپ تاپ میزنی به اون کابل ، از ip همون سرور استفاده میکنی یا یه ip دیگه تو همون رنج به لپ تاپ میدی ؟
    هر دو حالت رو آزمایش کردم بدون مشکل pix رو پینگ میکنم و میتونم به عنوان gw ست کنم و اینترنت داشته باشم

اینجور که شما فرمودید همه این دستگاهها ی بالا توی یک رنج هستند . و عملا آیزا داره نقش proxy server رو بازی میکنه ، یعنی هرکسی gw خودش رو بذاره pix میتونه آیزا رو دور بزنه و بره تو نت !!
    درسته همه این سیستم هایی که دربارشون صحبت شد توی یه رنج هستند ولی سیستم هایی که پشت آیزا هستند nat شدند پس عملا نمتونن آیزا رو دور بزنن.

(شاید مشکلت همین باشه که باید با ip ایزا به pix وصل شد و رفت تو نت و pix سایر ip های رسیده رو رد میکنه)
    با آی پی آیزا هم به آزمایش کردم ولی باز همون مشکل هست. یعنی درواقع من با هر سیستمی که تنظیمات لازم رو انجام دادم تونستم pix رو به عنوان gw ست کنم و اینترنت داشته باشم به جز این سرور hp. تعجب من هم از همینه!!!

ویرایش توسط hooman_sh : 2011-01-30 در ساعت 08:42 PM

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_sh نمایش پست ها
    ولی سیستم هایی که پشت آیزا هستند nat شدند پس عملا نمتونن آیزا رو دور بزنن.
    نمیخوام از بحث اصلی دور شم ولی داخل پرانتز اینو میگم . وقتی کلاینت و آیزا و pix توی یک رنج هستند ، کلاینت میتونه به جای آیزا ، pix رو به عنوان gw برای خودش ست کنه و به همین راحتی آیزا رو دور بزنه . اصلا خودتون دارید میگید که با هر سیستمی که توش pix رو به عنوان gw ست کرده بودید ، تونستید برید تو نت .

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نمیخوام از بحث اصلی دور شم ولی داخل پرانتز اینو میگم . وقتی کلاینت و آیزا و pix توی یک رنج هستند ، کلاینت میتونه به جای آیزا ، pix رو به عنوان gw برای خودش ست کنه و به همین راحتی آیزا رو دور بزنه . اصلا خودتون دارید میگید که با هر سیستمی که توش pix رو به عنوان gw ست کرده بودید ، تونستید برید تو نت .
    حیف پول هایی که صرف چنین pix هایی میشه!

نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    حرف شما کاملا درسته ولی من گفتم که کلاینت ها درواقع پشت آیزا هستند با یه رنج متفاوت حتما من درست عنوان نکردم
    منظورم هم از اینکه گفتم هر سیستمی یکی 2تا لپتاپ با سیستم عامل های متفاوت بود که واسه تست توی اون رنج قرار میدادم
    کلاینت های پشت آیزا از یه رنج آی پی دیگه استفاده میکنن که با رنج pix تفاوت داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    حیف پول هایی که صرف چنین pix هایی میشه!
    اگه حرف آقای علیپور درباره قرار دادن pix و آیزا توی یه رنج و ... درست بود حرف شما هم درصد درست بود
    البته شاید جوری که من توضیح دادم برداشت ها اینجوری بوده! ولی توضیحاتی که من دادم که گفتم چند سیستم آزمایش کردم و ... واسه این بود که راه هایی که تست کردم و نتیجه نگرفتم رو گفته باشم.

ویرایش توسط hooman_sh : 2011-01-31 در ساعت 12:27 AM

نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مشکل حل شد

با Upgrade کردن Pix IOS مشکل حل شد.

کلمات کلیدی در جستجوها: