نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مشکل در RIS

نام حقيقي: Hamoon Moh

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

مشکل در RIS

سلام
    ببخشید من یک سوال داشتم
    در انجمن هم جستجو کردم چیزی پیدا نکردم
    من از ویندوز 2003 استاندارد استفاده می کنم
    در قسمت Components اصلا برای من گزینه Remote Installation Services وجود نداره که بخوام تیکش رو برای نصب بزنم
    کسی میدونه دلیلش چیه ؟
    در ضمن ویندوز اکتیو نیست و اون زیر میگه 20 روز مونده برای استفاده دلیلش اون نمیتونه باشه ؟
    و سوال آخر اینکه DNS وظیفش تبدیل نام به IP و IP به نام هستش این وسط تبدیل IP به نام چه کاربردی داره یا اصلا Reverse برای چیه؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    کسی نبود ما رو کمک کنه ؟

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    سلام
    در مورد اول اینکه RIS دیگه رفته کنار و جاش تو ویندوز سرور 2003 از WDS یا Windows Deployment Services استفاده میشه

Remote Installation Services was introduced with Windows 2000 as an optional component when installed on Windows 2000 Server. Initially, it supported only the distribution of Windows 2000 Professional, but with Service Pack 3 allowed for the remote installation of Windows 2000 Server.[1] RIS was updated twice; once to support Windows XP, and again to support Windows Server 2003. With the release of Service Pack 2 for Windows Server 2003, RIS was replaced with Windows Deployment Services.

بعد هم چه کاریه ؟ ویندوز استاندارد با محدودیت های خاص خودش و اون هم کرک نشده
    شما نسخه Enterprise Sp2 R2 رو نصب کن

سوال دوم
    خوب ! من سیستم رو مونیتور میکنم میبینم یک ای پی داره حرکات مشکوک انجام میده ! میخوام بدونم اسم اون سیستم چیه (یا هزار تا سناریوی دیگه که وجودداره و شما میخواین نام یک سیستم رو دربیارید با توجه به ای پی اش - خصوصا وقتی که بحث DHCP مطرحه و ای پی ها عوض هم میشن)
    In most DNS lookups, clients typically perform a forward lookup, which is a search based on the DNS name of another computer as stored in an address (A) resource record. This type of query expects an IP address as the resource data for the answered response.

DNS also provides a reverse lookup process, enabling clients to use a known IP address during a name query and look up a computer name based on its address. A reverse lookup takes the form of a question, such as "Can you tell me the DNS name of the computer that uses the IP address 192.168.1.20?"

Dead Space سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    ممنون بابت راهنمایی ولی من کلا گیج شدم اول اینکه اصلا نمیدونم چطور باید با WDS کار کنم مشکل بعدیم اینه وقتی Active Directory رو نصب می کنم بعدش توی DHCP یه Scope میسازم و اکتیوش می کنم به PC هایی که وصل می کنم IP نمیده نمیدونم کجای کار مشکل داره زمان نصب Scope توی قسمت DNS Server باید IP سرور رو بدم ؟ ممنون میشم کمک کنید

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    یکی خواهشا راهنمایی کنه من رو من فردا امتحان دارم :|
    من میخوام یک سایت رو که حدود 20 تا کامپیوتر داره رو شبکه کنم به وسیله Active Directory سازمان و گروه بسازم میخوام هر سیستم اوتو IP بگیره و نیازی نباشه دستی تنظیم بشه و همچنین سرور از راه دور کنترل بشه هرکاری می کنم خودم نمیشه

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    بهتر نیست جستجو کنید.
    DHCP, AD, RAS

نام حقيقي: سعید

عضو عادی شناسه تصویری Firebirds
    نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dead Space نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی ولی من کلا گیج شدم اول اینکه اصلا نمیدونم چطور باید با WDS کار کنم مشکل بعدیم اینه وقتی Active Directory رو نصب می کنم بعدش توی DHCP یه Scope میسازم و اکتیوش می کنم به PC هایی که وصل می کنم IP نمیده نمیدونم کجای کار مشکل داره زمان نصب Scope توی قسمت DNS Server باید IP سرور رو بدم ؟ ممنون میشم کمک کنید
    باید DHCP ایت Authorize شه ( با دامین امین پایه DHCP سرور لاگین کن بعد روش کلیک کن بزن Authorize شه )

کلمات کلیدی در جستجوها:

مشکل در نصب ویندوز با wds

برچسب برای این موضوع