نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 9سپاس
  • 2 توسط halvaei
  • 2 توسط tstuser
  • 4 توسط drezaie
  • 1 توسط sina21

موضوع: نحوه به اشتراک گذاشتن ip valid

نام حقيقي: hadi

خواننده
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

نحوه به اشتراک گذاشتن ip valid

با سلام خدمت دوستان. یه مشکلی برام پیش اومده که متاسفانه از هیچ کجا جواب درست و یا راهنمایی که بشه مشکلم رو حل کنم نداشتم. امیدوارم شما کمکم کنید. بنده مسئول انفورماتیک یکی از نمایندگیهای ایران خودرو هستم.از یک آی اس پی 8 تا آی پی ولید خریداری کردیم تا مدیر شرکت بتونه دوربین ها رو از منزل ببینه. (گفتم 8 تا آی پی ولید چون شرکت کمتر از 8 آی پی ولید نمی فروشه). حدود 15 کلاینت توی مجموعه وجود داره که 7 تاشون بخاطر وجود آی پی ولیدی که روشون ست کردم اینترنت دارن. منتها بقیه کلاینتها به خاطر عدم وجود آی پی ولید اینترنت ندارن. این در حالیه که از نرم افزار های تحت شبکه هم استفاده میکنیم. سوال اول اینکه چطور میشه یکی از این آی پی ولید ها رو Share کرد؟ ویا چه راهی وجود داره که به بقیه کلاینتها اینترنت رسوند؟ دوم اینکه اگه راهی پیدا بشه برای Share کردن اینترنت به بقیه کلاینتها تکلیف نرم افزارهای تحت شبکه ما چی میشه؟ منظورم اینه که حتما به خاطر متفاوت بودن آی پی های نرم افزار و آی پی ولید نرم افزارها از کار می افتن. اگه میشه راهنمایی کنید چون بدجوری گیر کردم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز
    خیلی خوب دقت کن
    1- اول اینکه مشکلتو توی 3 جای مختلف مطرح کردی .اگر یک بار هم مشکلت رو مطرح می کردی با الان هیچ فرقی نمی کرد.
    2-تا اونجایی که سواد ناقص بنده اجازه میده چیزی به اسم اشتراک IP vAlid وجود ندارد.پس سوال شما از ریشه مشکل دارد
    3- شما دقیقا لقمه را دور سر خود چرخانده اید.به همین راحتی !!! شکل شبکه ای را که شما مطرح کرده اید من تا به حال هیچ کجا نشنیدم و ندیده ام .هیچ کجا روی کامپیوتر کاربر معمولی که IP valid ست نمی کنند! یعنی اگر 500 تا کاربر داشته به همه ی اونها ip valid میدادی؟
    4- فکر کنم مشکل تو با قرار دادن یک روتر حل شود. نظر بنده اینه که یک میکروتیک بگیری .برای کاربرات ip private تعریف کنی و برای دوربین از ip valid استفاده کنید
    5 فکر کنم باید دیدت رو کاملا نسبت به حل این مسئله عوض کنی!!!

radar و tstuser سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Tst

خواننده
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    6
    این تفکر شما فراگیر بشه فکر کنم IPv6 هم کم بیاد

radar و farhad940 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام
    آقا انگار شما دوست دارین سوالتونو چند جور ، توی چند انجمن و حالت های مختلف بپرسین
    مشکل در Ip valid و sharing اینترنت
    ببینید این مشکل رو من هم داشتم اما نه دقیقا مثل شما، توی یه شرکت اونا با یه آنتن اینترنت داشتن یعنی این که اصلا یوزر و پس ی وجود نداشت که من بخوام اونو Share کنم . یه راه به ذهنم اومد توی این سایت مطرح کردم اساتید فرمودن این فکر شما درسته، بگذریم می خوام بگم که شما یه بار این ریسکو بکن شاید جواب داد بله راه های مختلفی دوستان پیشنهاد کردن که مطئنم شما حتی حاظر به فکرکردنش نشدین تا چه برسه به اجرا(ببخشید ا من خیلی بی سواد تر از اونی هستم که نظربدم) حالا اون با شما !!!!
    بازم توضیح میدم من این کارو کردم وجواب هم داده یعنی با یه IP Valid به 5 تا سیستم اینترنت دادم و هم توی شبکه داخلی هم بود بازم تصمیم با شماست!!
    شما یه کارت شبکه اضافه بگیر بذار روی یه سیستم (به این میگیم کارت شبکه داخلی مثلا) کارت خودش(کارت شبکه اینترنت) IP Valid ست شده خوب!
    کارت شبکه داخلی رو که اضافه میکینی رنج IP ی شبکه داخلی رو بده(مثلا : 192.168.10.10) بعد اونو Share کن هیچ کاری هم به کارت شبکه اینترنتت نداری.
    بقیه سیستم هاتو مثلا این تو این رنج میدی 192.168.10.11اما اگه بخوای اینترنت داشته باشن Gatewayشو آی پی کارت شبکه داخلی کامپیوتری که دوتا کارت شبکه داره ، میدی که تو مثال ما میشه192.168.10.10 این طوری هم توی شبکه هست هم اینترنت داره .
    اما اگه نخواستی اینترنت داشته باشن اما توی شبکه باشن Gateway رو چیزی غیر از 192.168.10.10بدی دیگه اینترنت نداره با این کار در واقع دارن Forward میشن به ip که اینترنت نداره همون نخود سیا ه /
    در واقع شما IP Valid تو Share نمیکنی فقط داری کارت شبکه ای دومی رو به اشتراک میزاری که اون سیستم یه IP Valid داره (اینترنت داره) شما نیازی نیست که هفتا IP valid ست کنید فقط یکی از اونا کافیه ! همین!
    بازم میگم این کار این بدی رو داره تا زمانی که کامپیوتر ی که دوتا کارت شبکه داره روشن باشه بقیه اینترنت دارن!!!!
    روی نظرات بقیه دوستان هم فکر کن و یه خواهش یه تقاضا این سایت خیلی خیلی پر محتوا و دوستانه هست که همه بدون هیچ چشم داشتی به همدیگه کمک میکنن لطفا لطفا یه مشکلتو چند جا و چند حالت مختلف نپرسین که ظاهر سایت رو نظم خودش جلو بره
    بازم ببخشید اگه پامو بیش از گلیمم دراز کردم
    موفق باشین

ویرایش توسط drezaie : 2010-10-09 در ساعت 07:48 PM
    iman20000، halvaei، sina21 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mostafa

عضو عادی
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    68
    Nat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام دوست عزیز :
    مشکلتون حل شد؟

نام حقيقي: Sina H

عضو غیر فعال شناسه تصویری sina21
    نوشته
    160
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    15
    اينطوري بود كه اوووف ... ساليان پيش IP v4 تموم شده بود ديگه قسمت شما هم نمي شد اينجا topic بذاري با اين تنظيمات ...

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    ایشا اله قسمت شما شه با اون تنظیمات...
    من هدفم کمک کردن به ایشون بود . همین اگه اشتباه گفتم بگو من هم بدونم که دیگه بدونم کجا Topicc بذارم.....
    زود بگو تا IP V4 تموم نشده؟؟؟؟

نام حقيقي: Sina H

عضو غیر فعال شناسه تصویری sina21
    نوشته
    160
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    15
    آقاي رضايي خطاب بنده به صاحب تاپيك بود و نحوه به كار گيري ايشون از Valid IPs
    راه حل شما منطقيه...

drezaie سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط drezaie نمایش پست ها
    سلام
    آقا انگار شما دوست دارین سوالتونو چند جور ، توی چند انجمن و حالت های مختلف بپرسین
    مشکل در Ip valid و sharing اینترنت
    ببینید این مشکل رو من هم داشتم اما نه دقیقا مثل شما، توی یه شرکت اونا با یه آنتن اینترنت داشتن یعنی این که اصلا یوزر و پس ی وجود نداشت که من بخوام اونو Share کنم . یه راه به ذهنم اومد توی این سایت مطرح کردم اساتید فرمودن این فکر شما درسته، بگذریم می خوام بگم که شما یه بار این ریسکو بکن شاید جواب داد بله راه های مختلفی دوستان پیشنهاد کردن که مطئنم شما حتی حاظر به فکرکردنش نشدین تا چه برسه به اجرا(ببخشید ا من خیلی بی سواد تر از اونی هستم که نظربدم) حالا اون با شما !!!!
    بازم توضیح میدم من این کارو کردم وجواب هم داده یعنی با یه IP Valid به 5 تا سیستم اینترنت دادم و هم توی شبکه داخلی هم بود بازم تصمیم با شماست!!
    شما یه کارت شبکه اضافه بگیر بذار روی یه سیستم (به این میگیم کارت شبکه داخلی مثلا) کارت خودش(کارت شبکه اینترنت) IP Valid ست شده خوب!
    کارت شبکه داخلی رو که اضافه میکینی رنج IP ی شبکه داخلی رو بده(مثلا : 192.168.10.10) بعد اونو Share کن هیچ کاری هم به کارت شبکه اینترنتت نداری.
    بقیه سیستم هاتو مثلا این تو این رنج میدی 192.168.10.11اما اگه بخوای اینترنت داشته باشن Gatewayشو آی پی کارت شبکه داخلی کامپیوتری که دوتا کارت شبکه داره ، میدی که تو مثال ما میشه192.168.10.10 این طوری هم توی شبکه هست هم اینترنت داره .
    اما اگه نخواستی اینترنت داشته باشن اما توی شبکه باشن Gateway رو چیزی غیر از 192.168.10.10بدی دیگه اینترنت نداره با این کار در واقع دارن Forward میشن به ip که اینترنت نداره همون نخود سیا ه /
    در واقع شما IP Valid تو Share نمیکنی فقط داری کارت شبکه ای دومی رو به اشتراک میزاری که اون سیستم یه IP Valid داره (اینترنت داره) شما نیازی نیست که هفتا IP valid ست کنید فقط یکی از اونا کافیه ! همین!
    بازم میگم این کار این بدی رو داره تا زمانی که کامپیوتر ی که دوتا کارت شبکه داره روشن باشه بقیه اینترنت دارن!!!!
    روی نظرات بقیه دوستان هم فکر کن و یه خواهش یه تقاضا این سایت خیلی خیلی پر محتوا و دوستانه هست که همه بدون هیچ چشم داشتی به همدیگه کمک میکنن لطفا لطفا یه مشکلتو چند جا و چند حالت مختلف نپرسین که ظاهر سایت رو نظم خودش جلو بره
    بازم ببخشید اگه پامو بیش از گلیمم دراز کردم
    موفق باشین
    راه حل خوب و ساده ای هست.موافقم.اما همونطور که گفتید مشکل خاموش شدن سیستم و قطع شدن همه ی اینترنت رو داره

نام حقيقي: sara

خواننده
    نوشته
    209
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    86
    این کارو میشه با نصب یه نرم افزار lan accounting هم انجام داد ؟ یعنی فقط یه سرور داشت و یک ip valid گذاشت روش و بعد اینترنت رو برای بقیه سیستم ها آماده کرد ؟ حالا هر نمیدونم هر نوع lan accountingi

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام میشه یکم بیشتر توضیح بدین ؟ لطفا!

نام حقيقي: جلیل لطیفیان

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    یه آی پی ولید روی یک سرور ست کن کاربرانت وقتی نیاز به اینترنت داشتند به اون سرور vpn بزنند کار سختی نیست تجهیزاتی که می خواد یه سیستم+win 2003 server به علاوه rras و nttacplus همین به قول آقای حلوایی اگه 500 تا کاربر داشتی همه را ولید می دادی؟ خیلی وضعت خوبه

عضو عادی شناسه تصویری iman20000
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    23
    همه پیشنهاد های دوستان درسته , و میتونی اجرا کنی ....

به نظر من هم بهترین راه اینه 45 بده یه برد 750 میکروتیک بخر....

بعد یه ip valid روش ست کن و اینترنت هم توش بیار ....

برای دوربین هات هم یه رنج ip مثل 192.168.78.9/27 تنطیم کن...

حالا برای هر دوربین حال و اینده که نصب میکنی کافبه یه dst nat برای دوربین بنویسی

حالا اگه اینترنت هم خواستی بدی کاربرات میتونند به این میکروتیک وصل شن از طرق مختلف یکیش vpn

یا pppoe بزنن میتونی از امکانات اکانتینگ خود میکروتیک هم برای مدیریت زمان هم مصرفشون بهره ببری

انشالله کارت راه بیفته
    یا حق

نام حقيقي: reza asgari

عضو عادی
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    1:میتونی ip validنت کنی به چند ipinvalidبعد ip invalidست کنی روی کلاینتا
    2:میتونی میکروتیک روتر بزاری از روی اون nat کنی ipvalid به چند ipinvalid
    3:میتونی اکسسپوینت روتر بگیری با پورت wan.توی ون در قسمتipvalid,static ip ست کن.بعدdhcpرو active کن رنج ip براش تعریف کن.
    رنجip همون رنج نرم افزار شبکت بزار.
    فقط به یک ipvalid نیاز داری.در ضمن وقتی اپیهارو نت میکنی بقیه اپیها اینترنت هم دارن

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه استفاده از ip valid

http://forum.persiannetworks.com/f78/t38923.html

طریقه استفاده از IP VALID

روش استفاده از IP VALID

نحوه کار با ip valid

راهنمای استفاده از ip validطريقه استفاده از ip validچگونگي استفاده از IP Validآموزش کار با ip validروش کار با ip validنحوه استفاده از ip طریقه استفاده از آپی ولید ارتباط با کامپیوتر راه دور استفاده از آی پی ولید نحوه گذاشتن ipطریقه استفاده از آی پی ولیدقرار دادن اي پيکار با ip validآموزش ip validاشتراک ip validروش قرار دادن دوربین در نترنج IP VALIDطريقه ست كردن IP valid بر روي سيستمقراردادن آی پی استاتیک در دوربین شبکهنحوه قرار دادن دوربین روی ipدادن ای پی ولید به کارت شبکه

برچسب برای این موضوع