با سلام.

2 سوال دارم. ممنون میشم پاسخ بدید.

1- در DNS SERVER ویندوز2003 می توان برای هر Zone رکوردی از نوع NS اضافه کرد. ولی چرا نمیشه برای ساب دومین رکورد NS تعریف کرد؟ مثلاً در ویندوزسرور میام یک Zone به نام ali.co.cc میسازم بعد فقط میتونم برای ali.co.cc رکورد Ns اضافه کنم و اگر بیام در اون Zone ساب دومینی به نام test و با آدرس test.ali.co.cc ایجاد کنم، گزینه ای برای ساخت رکورد NS وجود نداره. (در مورد دومین com هم همینطوری هست)

این درحالی است که در پنل دومین میشه یه ساب دومین ساخت و برای اون ساب دومین رکورد NS که با رکورد NS دومین اصلی متفاوت باشه ایجاد کرد. در حقیقت در ویندوزسرور با راست کلیک کردن در Zone گزینه افزودن رکورد NS وجود نداره؟!

2- وقتی با استفاده از سایتهایی که مخصوص چک کردن وضعیت DNS سرور هست، وضعیت DNS رو چک می کنم با ارور Recursive Queries روبرو میشم. که در توضیحات نوشته شده:
I could use the nameservers listed below to performe recursive queries. It may be that I am wrong but the chances of that are low. You should not have nameservers that allow recursive queries as this will allow almost anyone to use your nameservers and can cause problems. Problem record(s) are:
***.***.***.***

چه طوری میشه این اررور رو برطرف کرد؟

با تشکر.