نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: لطفا در مورد این طرح شبکه نظر بدهید!

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6

لطفا در مورد این طرح شبکه نظر بدهید!

راستش توی یک موضوع با یک یاز دوستان جلو رفتیم و یه جاهایی برای خود من هم سوال ایجاد شد.یک از کاربران به تازگی ادمین شبکه ای شده که میخواد دوباره و با مقداری آشنایی با ویندوز سرور می خواهد سرویس های دامین کنترلر و ایزا سرور را ایجاد کند.ایشون دو سرور داره که هر کدوم 4 گیگ رم داره و 320 هارد و پردازنده چهارهسته ای .من پیشنهاد دادم که برای یکی از سرورهاش یه رم 2 گیگ دیگه اضافه کنه.
    این طرح من بود برای سرورها

شما چی میگید؟
    لطفا نظر بدین

ویرایش توسط halvaei : 2010-09-09 در ساعت 02:36 PM

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    قراره با این سرور ها چه خدماتی داده بشه ؟ چه حجم کاربر ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: برديا

عضو غیر فعال شناسه تصویری bardia6265
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    مرسی اقای مهندس

منضورتون از این جمله چیه : ((دقت کن که به هیچ عنوان نباید متصل به دامین کنی.چون خود دامین اصلی هم قراره روی این ماشین نصب بشه ))

فرمودید وقتی رو ماشین اول ویندوز و دامین و ... نصب کردم و اماده شد رو خودش دو تا VM نصب کنم که یکیشون اکتیو دایرکتوری داره و دیگری ایزا ، حالا یک کارت شبکه که برای اینترنته هیچ . کارت دوم که برای شبکه داخلیه و روی همین سیستم نصبه قرار به کلاینتها سرویس بده ...توپولوژی و نقشه اتصال این سیستم با سرور 2 و و ماشین های مجازی روی خودش چطوریه؟؟؟

به عبارت ساده تر سرور یک باید به کدوم وصل بشه؟ سرور دوم؟؟ و ماشین های مجازی به چی وصل میشن و در نهایت کدومشون در اخر زنجیره قرار داره و به کلاینتها سرویس می ده
    نمی دونم متوجه منظورم میشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    قراره با این سرور ها چه خدماتی داده بشه ؟ چه حجم کاربر ؟
    قرار سرویس اینترنت به کاربرای ساختمان اداریه شرکت داده بشه . و کنترل دسترسی برای بیشتر کاربرها رو داریم تعداد کاربرا هم حدود 20 تاست شایدم کمتر

ویرایش توسط bardia6265 : 2010-09-09 در ساعت 02:34 PM

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    روی این حجم کاربر، همین سرور ها براحتی پاسخگو خواهد بود. حتی کل سرویس را نیز میتوانید بر روی یک سرور راه اندازی کنید.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    ببینید اینجا دو تا سرور داریم که یکیشون تو رک قرار داره و دیگری روی زمین .سرور یک به کابل ها ، سوئیچ ها و اکسس پوینتهای موجود در طبقات متصله و سرور دو هم به یه دونه اکسس پوینت تو همین اتاق که به چند تا کاربر که محدودیت دسترسی ندارن سرویس میده مثل مدیر عامل و روسا. حالا می خوام روی این نقشه دو تا سرور رو از نو پیکربندی کنم عنایت کنید تا فردا هم بیشتر فرصت ندارم دستم به دامنتون....

نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    روی این حجم کاربر، همین سرور ها براحتی پاسخگو خواهد بود. حتی کل سرویس را نیز میتوانید بر روی یک سرور راه اندازی کنید.
    دقیقا همینه ، می خوام با یک سرور این کار بکنم و چون نباید ایزا رو روی اکتیو دایرکتوری نصب کرد می خوام سرور دوم رو ادیشنال بکنم و فرایند این کارو می خوام بدونم..

نظر شما چیه؟

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    فکر میکیردم تصویر اونقدر گویا هست.ولی مثل اینکه خوب توضیح ندادم.ببین ماشین دامین کنترلر روی ویندوز اصلی قرار دارد.وقتی می خواهید ماشین اصلی را روشن کنید چون دامین کنترلر هنوز روشن نیست(چون ماشین اصلی روشن نیست) خب اگه ماشین اصلی را جوین به دامین کنی که ماشین اصلی هم بالانمیاد!
    کارت های شبکه ای که به صورت فیزیکی نصب اند در Vmware هم قابل دسترسی اند.به این نکته فکر کن که بعد از راه اندازی دو ماشین مجازی شما رسما سه عدد سرور دارین. دو تا مجازی که روی سرور اصلی نصب شده اند.

bardia6265 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    5
    اوکی حالا دو تا سرور واقعی داریم که کلیات اتصال این دو بهم به چه نحوه نمی دونم چرا انقدر گیج شدم باور کنید شما خیلی خوب توضیح میدید ولی من گیج می زنم.

به راحتی نقشه شبکه این جا رو کشیدم و می گذارم اینجا بازم ممنون و متشکر حتما جبران می کنم...

ما هیچ کاری به پیکر بندی قبلی نداریم! و از نو با نقشه خودمون می خوایم اینکار کنیم....

ویرایش توسط bardia6265 : 2010-09-09 در ساعت 03:09 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع