نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 8سپاس
  • 2 توسط mahyar49
  • 1 توسط mahyar49
  • 1 توسط mahyar49
  • 1 توسط halvaei
  • 1 توسط key-one
  • 1 توسط donkishot
  • 1 توسط mahyar49

موضوع: نصب ISA server

نام حقيقي: هادی

عضو غیر فعال
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11

نصب ISA server

با قبولی طاعات و عبادات

سوالی داشتم از اونجا که گفته میشه نباید آیزا رو روی دی سی نصب کرد سوال داشتم آیا سیستمی که آیزا روش نصب میشه باید عضو دامین کنترلر باشه یا می تونه ورک گروپ کار کنه ؟

من آیزا رو روی یه سرور 2003 عضو دامین کنترلر نصب کردم این سیستم دو تا کارت شبکه داره یکی خارجی هست که ای پی براش ست نکردم چون داینامیک از سرویس دهنده اینترنتم آی پی می گیره اون کارت شبکه هم یه رنج 192 هستش

همون طور که می دونید آیزا پیش فرض همه درخواست ها رو حذف می کنه به عبارتی با ایزای پیش فرض شما نمی تونید با DNS یا DHCP ارتباط برقرار کنید در صورتی که کلاینت ها من خیلی راحت از DHCP داره آی پی می گیره در ضمن default gateway همه ی آداپتورهای شبکه به ای پی آیزا اشاره می کنه و آی پی DNS هم درست ست شده

مشکل کجاست ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط hadi2010 : 2010-09-02 در ساعت 08:02 PM

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi2010 نمایش پست ها
    با قبولی طاعات و عبادات

سوالی داشتم از اونجا که گفته میشه نباید آیزا رو روی دی سی نصب کرد سوال داشتم آیا سیستمی که آیزا روش نصب میشه باید عضو دامین کنترلر باشه یا می تونه ورک گروپ کار کنه ؟

من آیزا رو روی یه سرور 2003 عضو دامین کنترلر نصب کردم این سیستم دو تا کارت شبکه داره یکی خارجی هست که ای پی براش ست نکردم چون داینامیک از سرویس دهنده اینترنتم آی پی می گیره اون کارت شبکه هم یه رنج 192 هستش

همون طور که می دونید آیزا پیش فرض همه درخواست ها رو حذف می کنه به عبارتی با ایزای پیش فرض شما نمی تونید با DNS یا DHCP ارتباط برقرار کنید در صورتی که کلاینت ها من خیلی راحت از DHCP داره آی پی می گیره در ضمن default gateway همه ی آداپتورهای شبکه به ای پی آیزا اشاره می کنه و آی پی DNS هم درست ست شده

مشکل کجاست ؟
    سلام
    در مورد سوال اولت باید طبق سناریوی که شما طراحی کردی عمل کنی
    در مورد عضو بودن یا نبودن آیزا بحث زیاد شده اما در کل توصیه میشه که عضو نباشه(مسائل امنیتی)
    فرض کن سرورت تحت نفوذ قرار گرفت اگه آیزا عضو باشه نفوذگر به تمامی اطلاعات کاربرها و اکتیودایرکتوری دسترسی داره...

ن آیزا رو روی یه سرور 2003 عضو دامین کنترلر نصب کردم این سیستم دو تا کارت شبکه داره یکی خارجی هست که ای پی براش ست نکردم چون داینامیک از سرویس دهنده اینترنتم آی پی می گیره اون کارت شبکه هم یه رنج 192 هستش
    نمی تونی که Ip برای کارت شبکه ست نکنی!
    منظورت اینکه از dhcp میگیره؟

همون طور که می دونید آیزا پیش فرض همه درخواست ها رو حذف می کنه به عبارتی با ایزای پیش فرض شما نمی تونید با DNS یا DHCP ارتباط برقرار کنید در صورتی که کلاینت ها من خیلی راحت از DHCP داره آی پی می گیره در ضمن default gateway همه ی آداپتورهای شبکه به ای پی آیزا اشاره می کنه و آی پی DNS هم درست ست
    درخواست ها رو حذف نمی کنه ، بلاک می کنه
    شک دارم در مورد این نوشته ام و از دوستان دعوت می کنم که بحث کنن در مورد صحبت من و اگر درسته تائید کنند:
    خود آیزا dhcp نیست و کامپیوترها یه درخواست broadcast می کنن و dhcp سرور شما جوابش رو میده
    اگه خود ایزا dhcp سرور هم بود باید ارتباط قطع میشد

dhcp server شبکه ات چیه؟
    رو سوئیچه؟

SADEGH65 و hadi2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    ممنون

کارت اکسترنال که آی پی دینامیک از ISP می گیره بعبارتی آی پی valid نداره برای کارت شبکه اینترنال هم یه آی پی Invalid ست کردم کلاینت ها به راحتی طبق تنظیم رول ها دارند با اینترنت کار می کنند منتها من هنوز برای DHCP و یا DNS رولی رو ست نکردم به عبارتی کلاینت طبق برداشت من نباید آی پی داینامیک دریافت کنه ولی این کار رو میکنه

من DHCP رو روی DC نصب کردم ویندوز 2003 همچنین آیزا رو هم روی یک سرور عضو دامین کنترولر الان هم طبق پیشنهاد خوب شما میرم از دامین کنترلر خارجش کنم تستی بکنم

ویرایش توسط hadi2010 : 2010-09-02 در ساعت 09:31 PM

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    ممنون

کارت اکسترنال که آی پی دینامیک از ISP می گیره بعبارتی آی پی valid نداره برای کارت شبکه اینترنال هم یه آی پی Invalid ست کردم کلاینت ها به راحتی طبق تنظیم رول ها دارند با اینترنت کار می کنند منتها من هنوز برای DHCP و یا DNS رولی رو ست نکردم به عبارتی کلاینت طبق برداشت من نباید آی پی داینامیک دریافت کنه ولی این کار رو میکنه

من DHCP رو روی DC نصب کردم ویندوز 2003 همچنین آیزا رو هم روی یک سرور عضو دامین کنترولر الان هم طبق پیشنهاد خوب شما میرم از دامین کنترلر خارجش کنم تستی بکنم
    سلام
    یکمی در مورد ایپی ها من سردرگم شدم
    پیشنهاد میکنم تاپیک زیر را مطالعه کنید و سپس در مورد ایپی ها دوباره توضیح بدید:
    چند مفهوم در مورد IP - توضیح چند مفهوم عمومی

من می خوام به صورت کاملا اصولی با این مبحث آشنا بشیم و بتونیم در مورد ip همه جا درست صحبت کنیم...

hadi2010 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    شرمنده رفیق من یه اشتباه لپی کردم منظور من از valid و invalid همون public و private بود

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    ممنون

سلام
    اگه می تونی با isp صحبت کن و یه ایپی پابلیک-استاتیک بگیر تا همیشه واسه خودت باشه(واسه remote desktop , vpn server و...به دردت می خوره)
    خوب تا اینجا مشکلی نیست و توی پست شماره 2 هم توضیح دادم چرا کاربرها با وجود نصب آیزا دارن ip می گیرن...
    dns داخلی هم کار می کنه اما حتما یک rule بساز و پروتکل dns رو از طرف dns server های شبکه ات مجاز کن تا بتونن با اینترنت در ارتباط باشن

بابت تاخیر به وجود آمده هم عذرخواهی می کنم...
    پاک فراموش کرده بودم تو این تاپیک شرکت کردم

عضو غیر فعال
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    ممنونم رفیق

راستی شما گفتید Workgroup بهتره کار بشه در این حالت اگه بخوایم یه وی پی ام سرور راه بندازیم برای صحت سنجی کاربران اکتیودایرکتوری باید از چه روشی استفاده کنیم؟

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    پیشنهاد من اینه که ایزا هم عضوی از دامین باشه

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56
    من رو DC نصب کردم و هیچ مشکلی ندارم

نام حقيقي: فواد انصاري

عضو غیر فعال شناسه تصویری donkishot
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    15
    نبايد آيزا رو dc ويا iis نصب كرد بايد روي سرور جدا باشه

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    ممنونم رفیق

راستی شما گفتید Workgroup بهتره کار بشه در این حالت اگه بخوایم یه وی پی ام سرور راه بندازیم برای صحت سنجی کاربران اکتیودایرکتوری باید از چه روشی استفاده کنیم؟
    سلام
    از اکتیودایرکتوری باید به عنوان radius server استفاده کنی
    به نظر من حالا که میای vpn server راه می اندازی یه nttac هم نصب کن تا حسابداری کنه...

نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    پیشنهاد من اینه که ایزا هم عضوی از دامین باشه
    این روش هم خوبه و تنها مشکلش همون مبحث امنیته که تو شبکه های بزرگ و حساس شاید مشکل ایجاد کنه
    در کل در دو حالت خوب کار می کنه...

عضو عادی
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    20
    مرسی از همه

به ظاهر مشکل من این بود که چرا برای DHCP یا DNS برای تنظیم رولی آی پی میگیره که مشخص شد چون آیزا روی سیستم دیگه نصب هست طبیعتا این اتفاق می افته ولی برای تنظیمات VPN اگه روی آیزا آی پی اتوماتیک ست بشه اون موقع باید رولی بابت DHCP تنظیم کنم(اون طور که متوجه شدم)

راستش من یه VPN Server راه اندازی کردم برای یه user محلی رو خود آیزا پاسخ میده ولی برای کابران اکتیودایرکتوری مشکلی هست روی آیزا تنظیمات مربوط به RAdius رو ست کردم تنها دو نکته داشت که Authentication رو روی PAP و CHAP تنظیم کردم و map user رو غیر فعال کردم چون یه جا خوندم این گزینه زمانی فعال میشه که آیزا عضو دامین باشه که سرور من workgroup هست

چون آی پی public فعلا ندارم یه کلاینت داخلی در نظر گرفتم ولی عضو دامین نیست و در ضمن وقتی میاد بالا طبیعتا یه آی پی از DHCP میگیره یه کانکشن vpn ساختم و تنظیمات Security اون رو روی noencyrption و pap و chap تنظیم کردم

روی سرور RRAS هم کلاینت رو ساختم که در واقع میشه آیزا سرومون و vendor رو مایکروسافت ست کردم و در قسمت remote access policy هم یه policy ساختم برای مد VPN و در اونجا هم authentiocation رو pap و chap ست کردم

الان که می خوام از روی کلاینت لاگین کنم خطای Error 930: The authentication server did not respond to authentication requests in a timely fashion. رو میده و لاگ اون این هست :

کد:
    Access request for user IBM.COM\amir was discarded.
     Fully-Qualified-User-Name = IBM.COM\amir
     NAS-IP-Address = 192.168.2.3
     NAS-Identifier = <not present> 
     Called-Station-Identifier = <not present> 
     Calling-Station-Identifier = 192.168.2.11
     Client-Friendly-Name = ISAsrv
     Client-IP-Address = 192.168.2.3
     NAS-Port-Type = Virtual
     NAS-Port = 486
     Proxy-Policy-Name = Use Windows authentication for all users
     Authentication-Provider = Windows 
     Authentication-Server = <undetermined> 
     Reason-Code = 6
     Reason = The server is unavailable.
    نتیجه کلی این که میگه سرور در دسترس نیست سوال دارم سرور منظور چی هست خود RRAS یا ISA

و اینکه در قسمت ساخت کلاینت برای RRAS وقتی vendor رو وارد می کنی یه پسورد می خواد که من چیزی وارد نکردم این چیه؟

در ISA هم یه firewall policy ساختم برای همه پروتکل ها از local host و vpn client , internal به internal , local
    host, vpn client

ممنون میشم راهنمایی کنید؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    11
    رفقا برای تست در قسمت remote request polocies روی IAS یه رول پیش فرض هست یه گزینه داره که میگه بدون صحت سنجی ارتباط رو برقرار کن وقتی انتخابش می کنم اتصال برقرار میشه و باعث میشه اتصال بدون در نظر گرفتن نام کاربر و پسورد و به صرف درست بودن نام دامین برقرار بشه ولی وقتی برمیگردونم به گزینه" صحت سنجی روی این سرور" دوباره همون خطای 930 رو میده

در ضمن IAS روی AD ثبت شده

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f78/t38022.html

نصب isa server

ISA SERVER نصب

radius server چیست

آموزش نصب isa server 2010 isa server 2010 -forefront روش نصبنصب isaآيزا چيستisa serverisa server چيستISA server چیست؟آموزش نصب ایزا سرور2010آيزا سرورایزا سرورنصب isa server در ispisa server 2010 نصبنصب isa server در workgroupآموزش کامل Isa 2010بر روی isa سرور dns داخلی شبکه چیستنصب isa در شبکه workgroupمراحل نصب radiusآموزش نصب isa 2010isa server نحوه نصب چیستisa 2010 نصبvpn server چیست

برچسب برای این موضوع