نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 6سپاس
  • 3 توسط govel
  • 3 توسط al1p0ur

موضوع: نصب تعداد زیادی Windows XPدر شبکه

خواننده
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

نصب تعداد زیادی Windows XPدر شبکه

سلام روزتان بخیر
    من آدمین یک شبکه با 1300 دستگاه رایانه می باشم.
    مشکل اصلی بنده خرابی سریع سیستمها است که نیاز به نصب مجدد ویندوز دارند.
    روی تمامی سیستم ها باید یک سری نرم افزار از روی لیست نصب شود . به عنوان مثال باید Office داشته باشند. Adobe Acrobatو Anti virus و Agent های خاص و Font های خاص و تنظیمات خاص IE و...
    حالی آیا راهی وجود دارد یک سی دی نصب ویندوز درست کرد و این عمل نصب را سریع و بدون سوال انجام دهد تا یک نفر بیهوده پای سیستم ها نشیند؟
    آیا روشی برای نصب سریع ویندوز وجود دارد؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Rasool

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    4
    ویرایش توسط govel : 2010-09-02 در ساعت 12:01 PM
    SADEGH65، farhadham و firstline سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Ehsan Alimohamadi

عضو عادی شناسه تصویری alimohamadi
    نوشته
    436
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    79
    نوشته های وبلاگ
    13
    من خودم تا حالا اين كارو انجام ندادم ولي به نظرم شما ميتوني از يه سيستم سالم image بگيري و روي همه سيستم ها restore كني
    خود symantec norton ghost 15.0 اين ادعا رو داري كه شما ميتوني روي يه سيستم image بگيري و روي تمامي سيستم ها صرف نظر از نوع سخت افزار اون image رو برگردوني

فقط يه مسئله وجود داره كه اون هم SID هر سيستم كه روي همه يكسان ميشه و همين باعث اختلال توي شبكه ميشه كه البته يادم ماكروسافت واسه اين مسئله راهكاري با نام Sysprep داده بود كه حالا اميدوارم اساتيد كمك كنند و اين مطلبو كاملش كنند چون خود من اين كارو انجام ندادم و فقط خوندم

نام حقيقي: محمدی

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    سختی کار شما فقط برای بار اوله کافیه بعد از اینکه سیستم آماده به کار شد یک ایمیج ازش بگیری و اونو تو درایو آخر کامپیوتر ذخیره کنی، بهتره پارتیشن رو مخفی کنی که دیگه خیالت راحت باشه کسی بهش دست نمی زنه، ولی با توجه به اینکه برای شروع با 1300 کامپیوتر طرفی میتونی یک ایمیج سالم و آماده به کار ، تهیه کنی و روی بقیه رستور کنی و بعد از تنظیمات شبکه و تنظیمات خاص اون سیستم کاری رو که گفتم انجام بدی(تهیه ایمیج در درایو آخر).
    اگه ایمیجی که گرفتی رو سیستم های مختلف جواب نداد بهتره برای هر سیستم با مشخصات سخت افزاری مشترک یه ایمج تهیه کنی و ...
    200 مادربرد گیگا X1 مدل و cpu... یک ایمیج
    150 مادربرد گیگا X2 مدل و cpu... یک ایمیج
    300 مادربرد ایسوس X3 مدل و cpu... یک ایمیج
    ...........

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط gh_fereydonpoor نمایش پست ها
    سلام روزتان بخیر
    من آدمین یک شبکه با 1300 دستگاه رایانه می باشم.
    مشکل اصلی بنده خرابی سریع سیستمها است که نیاز به نصب مجدد ویندوز دارند.
    روی تمامی سیستم ها باید یک سری نرم افزار از روی لیست نصب شود . به عنوان مثال باید Office داشته باشند. Adobe Acrobatو Anti virus و Agent های خاص و Font های خاص و تنظیمات خاص IE و...
    حالی آیا راهی وجود دارد یک سی دی نصب ویندوز درست کرد و این عمل نصب را سریع و بدون سوال انجام دهد تا یک نفر بیهوده پای سیستم ها نشیند؟
    آیا روشی برای نصب سریع ویندوز وجود دارد؟
    image گرفتن از سیستم هاتون شدیدا توصیه میشه . با هر نرم افزاری که فکر میکنید بهتره .
    اما در مورد نصب ویندوز با برنامه های مختلف میتونید از این ها استفاده کنید :
    پی سی دانلود : ساخت سی دی های ویندوز با قابلیت نصب خودکار توسط Almeza MultiSet Professional 7.2.Build.475
    WinFuture XP ISO Builder 3 (english) Screenshots & Fotos - WinFuture.de

farhadham، sarah و firstline سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مسعود

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    94
    با سلام
    احتمالا با برنامه nLite nLite - Deployment Tool for the bootable Unattended Windows installation یا برنامه های مشابه بتونی یه cd ویندوز مثل mrt یا مثلا ویندوزهایی که روی لپتاپ ها هست درست کنی و با اون توی زمان کم ویندوز رو نصب کنی وبا نصب ویندوز برنامه هایی که میخوای همه داشته باشن رو هم به ایمیج یا سی دی ویندوز جدید اضافه کنی، البته اگه نسخه تحت کلاینت Ghost رو هم روی اون cd اضافه کنی و cd ویندوز جدید رو درست کنی ، با نصب نسخه کامل Ghost روی سرور میتونی از روی شبکه از همه ویندوزهای نصب شده رروی سرور ایمیج بگیری و هروقت خواستی اونو restore کنی.
    با تشکر

نام حقيقي: حمید

تازه وارد شناسه تصویری h411
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام،همه کلاینت هات تحت دامین ویندزی هستن ؟

خواننده
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام به همه دوستان مرسی از جوابهایی که ارائه شده است.
    1- بله تمامی سیستم ها تحت دامین هستند.
    2- با رنج بسیار زیاد مادر برد و کارتهای مختلف گرافیکی و شبکه و صدا رو برو هستم که کار رو خیلی سخت کرده.
    3- در نظر دارم که در زمان نصب ویندوز از آنها Image تهیه بکنم ولی بقول دوستان اون برای بعد از ماجرای نصب ، الان برای نصب چی کار کنم!؟

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    دلیل خرابی سریع ویندوز ها چیست؟

نام حقيقي: M3hDi

خواننده شناسه تصویری mehdi
    نوشته
    239
    سپاسگزاری شده
    92
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام

من خودم با70 تا کلاینت اینطوری کنار اومدم :

1 - دونه دونه از درایور های سیستمها بکاپ گرفتم تا موقع نصب درایور وقت تلف نشه
    2 - Agent نرم افزار Acronis True Image Echo Enterprise Server رو روی کلاینتها نصب کردم(متاسفانه WG بود وگرنه اگه Domain بود خیلی راحت میشدم)
    3 - اومدم رو سرور(یا روی یه سیستم کانفیگ خوب) نرم افزار Acronis Echo Server رو به همراه Console مربوطه نصب و کلاینتها رو به کنسول جوین کردم
    4 - یه ایمیج ترو تمیز با تمام نرم افزار های مورد نیازم از رو سیستمی که هیچ درایوری روش نصب نشده با یکی از نسخه های آکرونیس گرفتم (فرقی نمیکنه که کدوم نسخه باشه فقط پسوند فایل ایمیج tib باشه حله ،بعد توسط کنسول آکرونیس این ایمیج رو ری استور کردم رو کلاینتها و با آنتی ویروس آپدیت شده ام تمام کلاینتها رو پای خود سیستمها اسکن کردم و سپس اقدام به نصب درایور های مربوطه ی هر سیستم کردم .
    5 - حالا میتونی بعد تغییر دادن SID هر سیستم (Ip - Copmuter Name - ...) از همون سیستم بکاپ بگیری و دیگه اون بکاپ منحصر به اون کلاینت باشه

برای جلوگیری از خرابی زود زود از Deep Freez میتونی استفاده کنی که اونم نسخه ی سرور - کلاینت داره

موفق باشی

نام حقيقي: محمد مهدی شریف مشهدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری sharif12
    نوشته
    317
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    52
    سلام
    به هیچ عنوان از سیستم ها ایمیج تهیه ننمایید چون هنگام جوین به اکتیو دایرکتوری و غیره به مشکل برمی خورید
    بهتر است از نصب unattend استفاده نمایید به این ترتیب شما می توانید یک سی دی ویندوز با مشخصات دلخواه و دارای درایورهای خاص و مخصوص اداره خود را داشته باشید

نام حقيقي: ازاده ت

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام-من پيشنهادم همان acronis است باور كنيد مشكلات من را در شبكه 50 كاربره يك دوم كرده است .لازم است يكبار ايميج بگيريد از يك ويندوز سالم و بعد از اون به دفعات استفاده كنيد -

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب ویندوز تحت شبکه

http://forum.persiannetworks.com/f78/t38005.html

نصب خودکار ایمیج norton ghost

نصب ویندوز از شبکه

نصب اتوماتيك ويندوز با norton ghost

نصب تعداد زیادی ویندوز

پنهان نمودن دانلود ها در یک شبکه

Acronis

sysprep win 2003 server ایمیج از کلاینت

نصب ويندوز از شبكه

گرفتن ایمیج از ویندوز xp نصب شده روی سیستم

راهكار نصب سريع ويندوز در شبكه 2008

ویندوز در شبکه sid جدید -بازی

نصب سیستم عامل در شبکه با norton ghost تصویرینصب اکرونیس بر روی win server 2008روی شبکه norton ghost 15ایمیج از ویندوز روی شبکهنصب ویندوز در زمان کم با ghostacroniis نصب ویندوز شبکهتغییر sid ویندوز بدون نیاز به sysprepنصب ویندوزxp در شبکه بوسیله اکرونیسایمج xp برای تمامی مادربردهاروشهاي نصب image ويندوز تحت شبكهنصب ویندوزدر تمام کلاینتهانصب سریع ویندوز با ایمیج

برچسب برای این موضوع