نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 5سپاس
  • 2 توسط mahyar49
  • 1 توسط darklove
  • 1 توسط mahyar49
  • 1 توسط mahyar49

موضوع: چند سوال در مورد additional سرور

نام حقيقي: samira

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    45

چند سوال در مورد additional سرور

دوستان سلام
    چند تا سوال در مورد ادیشنال سرور داشتم که شاید سوال دوستان دیگه هم باشد.

1 – ادیشنال سرور برای این است که اگر سرور اصلی از کار افتاد کلاینت ها بتونن بدون مشکل لاگین کنن و یا وارد share همدیگر بشوند . خب اگه کلایت ها بدون سرور اصلی و فقط با add سرور میتونن بدون مشکل کار کنند پس فرق سرور اصلی و add در چیه ؟ منظورم اینه که سرور اصلی 5 تا رول داره که add سرور نداره ، یعنی بدون اون رولا مشکلی پیش نمیاد ؟

2- اومدیم و سرور اصلی کلا سوخت و دود شد رفت هوا . وقت هم نشد رولای سرور رو به add منتقل کنیم . حالا تکلیف چیه ؟ باید چیکار کرد ؟ سره دامین چی میاد ؟ چه جوری میشه یه سرور اصلی دیگه داشت ؟

3- اگه با نرم افزارهایی که از پارتیشن image میگیرن یک image از ویندوز سرور اصلی بگیرم و در موقع خراب شدن ویندوز اونو restore کنم ، در اون صورت باید یک add جدید بسازم و قبلی رو پاک کنم ؟ اصلا restore کردن image مشکلی در شبکه پیش نمیاره ؟

4- سوال آخر اینکه چه جوری تست کنم که در نبود سرور اصلی آیا سرور add درست کار میکنه یا نه ؟
    شبکشو قطع کنم تا کلاینت ها برن سراغ dns دوم خودشون یعنی add سرور ؟ اینجوری راه تسته درستیه ؟

اگه جایی از حرفام برداشت غلطی داشتم لطفا بگید .

یه مشکل دیگه هم داشتم که اینجاست : مشکل با سرور اصلی دامین و additional

ممنون میشم اگه توضیح بدید. این قضیه خیلی وقته برام سواله . امیدوارم بتونم اینجا جوابی براش پیدا کنم .

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    45
    سوالام سخته یا به تازه واردا جواب نمیدن ؟!!!!؟

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط snaseri نمایش پست ها
    دوستان سلام

چند تا سوال در مورد ادیشنال سرور داشتم که شاید سوال دوستان دیگه هم باشد.

1 – ادیشنال سرور برای این است که اگر سرور اصلی از کار افتاد کلاینت ها بتونن بدون مشکل لاگین کنن و یا وارد share همدیگر بشوند . خب اگه کلایت ها بدون سرور اصلی و فقط با add سرور میتونن بدون مشکل کار کنند پس فرق سرور اصلی و add در چیه ؟ منظورم اینه که سرور اصلی 5 تا رول داره که add سرور نداره ، یعنی بدون اون رولا مشکلی پیش نمیاد ؟

2- اومدیم و سرور اصلی کلا سوخت و دود شد رفت هوا . وقت هم نشد رولای سرور رو به add منتقل کنیم . حالا تکلیف چیه ؟ باید چیکار کرد ؟ سره دامین چی میاد ؟ چه جوری میشه یه سرور اصلی دیگه داشت ؟

3- اگه با نرم افزارهایی که از پارتیشن image میگیرن یک image از ویندوز سرور اصلی بگیرم و در موقع خراب شدن ویندوز اونو restore کنم ، در اون صورت باید یک add جدید بسازم و قبلی رو پاک کنم ؟ اصلا restore کردن image مشکلی در شبکه پیش نمیاره ؟

4- سوال آخر اینکه چه جوری تست کنم که در نبود سرور اصلی آیا سرور add درست کار میکنه یا نه ؟

شبکشو قطع کنم تا کلاینت ها برن سراغ dns دوم خودشون یعنی add سرور ؟ اینجوری راه تسته درستیه ؟

اگه جایی از حرفام برداشت غلطی داشتم لطفا بگید .

یه مشکل دیگه هم داشتم که اینجاست : مشکل با سرور اصلی دامین و additional

ممنون میشم اگه توضیح بدید. این قضیه خیلی وقته برام سواله . امیدوارم بتونم اینجا جوابی براش پیدا کنم .

سلام
    جواب سوالات در سایت هست...

1.خیر سرور اددیتیشنال فقط واسه این نیست که اولی از کار افتاد دومی جواب بده، به صورت خودکار ترافیک بین سرورها تقسیم میشه،سرور2 هم همون 5 تا رول و تمام مشخصات دومین کنترلر اصلی رو داره...
    2.کاربرها هنوز می تونن لاگین کنند و از منابع شبکه استفاده کنند اما بعد از چندی به مشکل برمی خوری... در این موقع شما باید رول ها رو مصادره کنی تا سرور اددیتیشنال سرور اصلی بشه...
    3.این رو تست نکردم اما اگه با نرم افزارهای درس حسابی ایمیج بگیری و restore کنی سرور اصلی باید بدو مشکل کار کنه و نباید دوباره نیاز به اضافه کردن اددیتیشنال باشه(لازم شد ببرمش این قضیه رو توی vmware یه تستی کنم...)
    4.آره،کابلش رو قطع کن

بیشتر:
    Step-By-Step: Learn how to transfer and seize FSMO roles in Active Directory
    Using Ntdsutil.exe to transfer or seize FSMO roles to a domain controller

ویرایش توسط mahyar49 : 2010-08-17 در ساعت 09:00 PM
    Yokefellow و snaseri سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    45
    مرسی از جوابتون آقا مهیار
    اگه هر 5 رول روی سرور دوم هم هست پس چرا میگن باید برای جابهجایی سرور اصلی اون رولا رو به add سرور ترانسفر کنیم ؟
    جواب قسمت دوم سوالم رو نگرفتم . منظورتون از مصادره کردن رول چیه ؟ وقتی فقط add سرور تو شبکست

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    اگه سرور اصلی بسوزه باید Seize کنی بعد دلت خواست Transfer
    شما به Additional مزیت Global Catalog بدید و با خیال راحت کار کنید.

مزیت Additional علاوه بر Load Balance این هست که شما دیگه نگران Domain نخواهید بود، چرا که اگه یکی از کار بی افتد دیگری جواب گو هست.

یادم رفت بگم رو Additional یک سرویس DNS هم راه اندازی کنید که خیالتون از همه نظر راحت باشه.

Good Luck

ویرایش توسط darklove : 2010-08-18 در ساعت 06:45 AM
    snaseri سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    مرسی از جوابتون آقا مهیار
    اگه هر 5 رول روی سرور دوم هم هست پس چرا میگن باید برای جابهجایی سرور اصلی اون رولا رو به add سرور ترانسفر کنیم ؟
    جواب قسمت دوم سوالم رو نگرفتم . منظورتون از مصادره کردن رول چیه ؟ وقتی فقط add سرور تو شبکست
    سلام
    هست اما به عنوان پشتیبان و سرور 2 مورد استفاده قرار می گیره وقتی بخوای سرور اصلی رو به هر دلیلی جابهجا کنی باید master سرور2 بشه و بعد سرور 1 رو از مدار خارج کنی
    برای load balance توصیه میشه رولها رو بین سرورها تقسیم کنی...

2.نگاه کن وقتی یه دومین کنترلر operation master رو به عهده گرفته و به هر دلیلی خراب میشه ، شما نمی تونی رول رو به صورت عادی ترانسفر کنی و سرور 2 بشه master...ارور میده و میگه که سرور1 در دسترس نیس...
    باید اونا رو seizing کنی تا سرور2 master بشه

اوایل من دومین کنترلر اصلیم از کار افتاد و منم نتونستم درستش کنم
    dc2 خوب سرویس میداد،یه روز اومدم یه کاربر جدید بسازم تو AD دیدم ارور میده و کاربر رو نمی سازه
    بعد از بررسی دیدم که بله operation master رول RID از کار افتاده اما DC2 هست تو لیست...
    مجبور شدم اونجا از Seize استفاده کنم و master رو همون dc2 کنم...
    مشکل برطرف شد و سرور بدون مشکل کار کرد

اون لینک مایکروسافت که واست گذاشتم رو حتما بخون و در مورد Seize کردن rule تحقیق کن.

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    45
    خیلی ممنون که جواب میدید دوستان
    من سیز کردن رو بلدم . روی سرور دوم هم dns دارم و داره به خوبی کار میکهنه .
    یعنی وقتی سرور اصلی دود میشه میره هوا فقط باید روی سرور add برم و رولهاش رو سیز کنم ؟ اینجوری سرور دوم میشه سرور اصلی ؟ بعد همه چیز حله ؟ یا کار دیگه ای باید انجام بدم ؟ من فقط تو همین قسمت موندم
    آقا مهیار میشه در مورد اون تجربه سیز کردنتتون هنگام از کار افتادن سرورتون با جزئیات بیشتری توضیح بدید چون دقیقا مشکل من همینه .

نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    خیلی ممنون که جواب میدید دوستان
    من سیز کردن رو بلدم . روی سرور دوم هم dns دارم و داره به خوبی کار میکهنه .
    یعنی وقتی سرور اصلی دود میشه میره هوا فقط باید روی سرور add برم و رولهاش رو سیز کنم ؟ اینجوری سرور دوم میشه سرور اصلی ؟ بعد همه چیز حله ؟ یا کار دیگه ای باید انجام بدم ؟ من فقط تو همین قسمت موندم
    آقا مهیار میشه در مورد اون تجربه سیز کردنتتون هنگام از کار افتادن سرورتون با جزئیات بیشتری توضیح بدید چون دقیقا مشکل من همینه .
    سلام
    بله مصادره کردن رول ها(Seizing) برای وقتی که dc اصلی به هر دلیلی در شبکه دیگر نتواند قرار گیرد مورد استفاده قرار می گیرد...
    در این موقع dc2 تبدیل به دومین کنترلر اصلی میشه

load balance کرده بودم و dc1 مستر رول RID بودو DC1 از کار افتاد و دیگه نیومد بالا
    DC2 سرویس میداد و شکایتی از طرف کاربرها نبود، اما سرعت اومده بود پایین(منم وقت و حوصله نداشتم DC1 رو دوباره بیارم تو مدار...)
    چند روز بعد اومدم یه کاربر جدید توی اکتیودایرکتوری بسازم که Error داد و هر کاری کردم نشد
    احتمال دادم که مشکل از RID master باشه
    تو گوگل سرچ کردم و با کمک مایکروسافت تونستم مشکلم رو حل کنم و RID master رو در نبود dc اصلی منتقل کردم...

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    45
    دیدم فقط زدن دکمه تشکر کافی نیست گفتم کتبی به خاطر وقتی که برای جواب دادن به سوالام گذاشتید سپاسگذاری کنم .

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرور Additional

ادیشنال اکتیو دایرکتوری

از کار افتادن fsmo

اکتیو دایرکتوری اصلی خراب شده حالا چگونه از اکتیو ادیشنال استفده کنم

ترانسر کردن ادیشنال

سیز کردن در اکتیو دایرکتوری

تبديل سرور اديشنال به سرور اصلي

مشکل با سرور ادیشنال

تبديل اديشنال به دامين اصلي

ادیشنال dc چیست

ادیشنال سرور

Additional سرور

http://forum.persiannetworks.com/f78/t37482.html

تبدیل سرورادیشنال به اصلیتبدیل additional domain به دامین اصلیاستفاده از ادیشنال dc برای لاگین کردنچطور از یه نرم افزار imageمیگیرنسرور additional چیستتبدیل ادیشنال به اکتیو اصلیتبدیل ادیشنال به دامین اصلیکمک تبدیل ادیشنال به اصلیادیشنال dc چیست؟تفاوت dcاصلی از additionalفرق transfer با seizeسیز active directory

برچسب برای این موضوع