نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط majid000
  • 5 توسط farhang321
  • 1 توسط hraeissi
  • 1 توسط topvpn

موضوع: نحوه ی تنظیم وب سرور پس از خرید دامین (تنظیمان سرور + فایر وال + DNS)

نام حقيقي: مجید داراب

عضو عادی شناسه تصویری majid000
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    6

نحوه ی تنظیم وب سرور پس از خرید دامین (تنظیمان سرور + فایر وال + DNS)

با سلام و عرض خسته نباشید بر شما دوستان زحمت کش و گرامی :
    چندی پیش با همیاری یکی از دوستان در محل آی اس پی ایشان یک سرور (وب سرور - ویندوز 2003)راه انداختیم که خوب بیشتر تنظیمات سرور توسط ایشان صورت گرفت.
    سرور ما در اینترنت با یک آی پی ولید به خوبی دیده می شد تا اینکه بر آن شدیم که برای این آی پی ولید دامین تهیه کنیم.
    پس از خریداری نمودن دامین ظاهراً این دوست عزیز ما موفّق به انجام تنظیمات سرور و بالاخص DNS نشد.

اگر مقدور است قدم به قدم مرا راهنمایی فرمایید که برای این منظور چگونه باید سرور را تنظیم نمایم و در مراحل انجام کار چگونه صحّت درستی انجام کار را تست نمایم؟
    (راستی با کارهایی که این دوست عزیزمون رو سرور انجام داده بود نود 32 که firewall نصب شده روی سرور بود از کار افتاده بود که ظاهراً به علّت دستکاری در DNS بود - چگونه عمل کنیم که این اتفاق دوباره نیفتد؟)

با تشکر از حسن توجّه و یاری شما دوستان عزیز

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط majid000 : 2010-07-24 در ساعت 03:16 PM
    dezchilds سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    6
    از دوستان کسی راهنمایی نمی کنه؟
    باتشکر
    مجید داراب

نام حقيقي: alihagh

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7
    خيلي ها دنبال اين هستند منم خيلي دنبالش بودم اما هيچكس اينو بلد نبود يا بلد بود اما نمي خواستند ياد بدهند من هم شديدآ به اين نياز دارم

نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    6
    به نظرم با همکاری دوستان عزیز بتونیم این کارو انجام بدیم...
    من فکر نمی کنم قضیه سر دریغ کردن اطّلاعات باشد.
    من خودم تا به حال از امسال این فروم ها مطالب مهمی را یاد گرفتم که همشون حاصل فکر دسته جمعی و زحمت دوستان عزیز بوده است.
    امید است که این تاپیک در آینده به توضیح کاملی در این باب دست یابدو اگر خودمم هم به نحوه ی تظیمات dns برای انجام این کار دسترسی پیدا کردم حتماً نتیجه را در تاپیک قرار می دهم.

باتشکّر
    مجید داراب

نام حقيقي: فرهنگ كيان

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    3
    با سلام.
    من هم شاید یکی دو سال درگیر همین موضوع بودم. تقریبا فکر میکردم موضوع باید خیلی ساده باشه. در واقع هم همینطور باید باشه و هست ولی تقریبا با دردسرهایی که کشیدم و نبود کمک فکری به نظر خیلی هم ساده نبود. من هم یه آی پی ولید برای سرورم داشتم ودلم میخواست براش یه دومین ثبت کنم. تا جاییکه من فهمیدم ثبت دومین نصف راه هست. نصف دیگه ایجاد رکورد هاست در یک DNS سرور برای دومین شماست. کاشکی همون موسساتی که دومین رو میفروشند اینکارو میکردند. ولی متاسفانه پول میگرن دومین ثبت میکنن اما انگار یه DNS سرور راه نمیاندازند. شاید هم من اشتباه میکنم. در هر حال بعد از ثبت دومین و جستجوی مکرر تو اینترنت به دنبال ثبت کننده های DNS بالاخره یه سایت پیدا کردم Free DNS service - Easy, web-based domain manager - ZoneEdit.com . خدا پدر و مادرشون رو بیامرزه چون خوشبختانه این سایت به صورت رایگان هم هست. ابتدا باید عضو سایت بشید. پس از اون میتونید برای خودتون Zone ایجاد کنید که در واقع با اینکار ثبت دومین و آی پی ولید شما در DNS سرور بین المللی انجام میشه.
    نام zone رو اسم همون دومین که رجیسر کردید بدید و در قسمت IP-address هم آی پی ولید سرور رو میدید. پس از این اگر به قسمت View برای دیدن خلاصه زون برید در انتهای صفحه عبارت Nameservers رو میبیند که معمولا دو تا نام و آی پی متانظر اون رو بهتون نشون میده. مثلا:

Nameservers:
    ns2.zoneedit.com 69.72.158.226
    ns17.zoneedit.com 209.126.159.118

حال باید این دو آدرس و آی پی رو در سایتی که دومین اولیه خودتون رو در اونجا رجیستر کردید برید و معمولا با ایجاد یک درخواست جدید از مدیر سایت بحواهید که این دوتا آی پی یا nameserver رو برای دومین شما ثبت کنند. البته بعضی از سایتهای رجسترکننده دومین با دادن امکان ویرایش جزییات دومین شما اینکارو در اختیار خودتون میزارن.
    پس از این مرحله معمولا حدود یکی دو روز باید بگذره تا سایت شما در تمام DNS سرور های معتبر دنیا به طور اتوماتیک درج و ثبت بشه. اون وقت دیگه سایت شما برای همه قابل دسترس میشه. خلاص
    (میبینید که خیلی هم دردسر نداره و همون حرف اولم: میشد اینکارو خود سایت رجستر کننده دومین هم انجام بده)
    موفق باشید.

topvpn، hraeissi، pardazande و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhang321 نمایش پست ها
    با سلام.
    من هم شاید یکی دو سال درگیر همین موضوع بودم. تقریبا فکر میکردم موضوع باید خیلی ساده باشه. در واقع هم همینطور باید باشه و هست ولی تقریبا با دردسرهایی که کشیدم و نبود کمک فکری به نظر خیلی هم ساده نبود. من هم یه آی پی ولید برای سرورم داشتم ودلم میخواست براش یه دومین ثبت کنم. تا جاییکه من فهمیدم ثبت دومین نصف راه هست. نصف دیگه ایجاد رکورد هاست در یک DNS سرور برای دومین شماست. کاشکی همون موسساتی که دومین رو میفروشند اینکارو میکردند. ولی متاسفانه پول میگرن دومین ثبت میکنن اما انگار یه DNS سرور راه نمیاندازند. شاید هم من اشتباه میکنم. در هر حال بعد از ثبت دومین و جستجوی مکرر تو اینترنت به دنبال ثبت کننده های DNS بالاخره یه سایت پیدا کردم Free DNS service - Easy, web-based domain manager - ZoneEdit.com . خدا پدر و مادرشون رو بیامرزه چون خوشبختانه این سایت به صورت رایگان هم هست. ابتدا باید عضو سایت بشید. پس از اون میتونید برای خودتون Zone ایجاد کنید که در واقع با اینکار ثبت دومین و آی پی ولید شما در DNS سرور بین المللی انجام میشه.
    نام zone رو اسم همون دومین که رجیسر کردید بدید و در قسمت IP-address هم آی پی ولید سرور رو میدید. پس از این اگر به قسمت View برای دیدن خلاصه زون برید در انتهای صفحه عبارت Nameservers رو میبیند که معمولا دو تا نام و آی پی متانظر اون رو بهتون نشون میده. مثلا:

Nameservers:
    ns2.zoneedit.com 69.72.158.226
    ns17.zoneedit.com 209.126.159.118

حال باید این دو آدرس و آی پی رو در سایتی که دومین اولیه خودتون رو در اونجا رجیستر کردید برید و معمولا با ایجاد یک درخواست جدید از مدیر سایت بحواهید که این دوتا آی پی یا nameserver رو برای دومین شما ثبت کنند. البته بعضی از سایتهای رجسترکننده دومین با دادن امکان ویرایش جزییات دومین شما اینکارو در اختیار خودتون میزارن.
    پس از این مرحله معمولا حدود یکی دو روز باید بگذره تا سایت شما در تمام DNS سرور های معتبر دنیا به طور اتوماتیک درج و ثبت بشه. اون وقت دیگه سایت شما برای همه قابل دسترس میشه. خلاص
    (میبینید که خیلی هم دردسر نداره و همون حرف اولم: میشد اینکارو خود سایت رجستر کننده دومین هم انجام بده)
    موفق باشید.
    عالی بود
    دقیقاً همینطور است

farhang321 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محسن شهبازی

خواننده
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    13
    بستگی داره شما کجا دومین ثبت کرده باشید .
    اگر directi دومین داشته باشید امکان child dns بهتون میده . میتونید dns از دومین خودتون ست کنین و به آدرس آی پی سرور خودتون متصل کنین و در واقع از dns های خودتون استفاده کنین .

اگر هم قصد استفاده از dns های وب دارید که خب معرفی کردند . من هم تقریبا بیش از ۴ ساله دارم از این استفاده میکنم : domaindns.com

نام حقيقي: شهرام

عضو غیر فعال
    نوشته
    97
    سپاسگزاری شده
    35
    سپاسگزاری کرده
    60
    نقل قول نوشته اصلی توسط topvpn نمایش پست ها
    بستگی داره شما کجا دومین ثبت کرده باشید .
    اگر directi دومین داشته باشید امکان child dns بهتون میده . میتونید dns از دومین خودتون ست کنین و به آدرس آی پی سرور خودتون متصل کنین و در واقع از dns های خودتون استفاده کنین .
    : domaindns.com
    ایشه این تیکه فرمایشاتتون رو بیشتر توضیح بدید؟

نام حقيقي: محسن شهبازی

خواننده
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    13
    registerar یا ثبت کننده دامینی هست به نام شرکت DirectI که داخل پنل دومین'ش , به مشتریان اجازه میده که Child DNS تعریف کنند و برای اون Child بتونن IP ست کنند . مثلا شما داخل دایرکتی یه دامین دارین به نام :*mohsen.com و حالا قصد دارین dns هاتون ماله خودتون باشه . یه سرور هم دارین که آدرسش 10.20.30.40 هست .
    ۲تا dns به این صورت میتونین تعریف کنین :*ns1.mohsen.com / ns2.mohsen.com که پوینت بشن به اون آدرس سرور که دارید .

در واقع از شر سرویس دهنده dns خلاص میشین به راحتی .

در مورد domaindns.com هم یه سایت شبیه همین zoneedit هست که اون بالا گفتن . سرویس خدمات dns مجانی میده .

farhang321 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f78/t36977.html

خرید ای پی ولید

نحوه ی نصب DNS Server

تنظیمات وب سرور

تنظیمات دامین

تنظیمات دومین

ثبت نام در directiچگونه dns را تنظیم کنیمکار با zoneeditdirecti دومینwww.zoneedit.com كار نمي كنه dnsdns server وب سرور دامینچطور وب سرور 2003 داراب حقیقیبرای تهیهDNSنحوه تهیه dns رایگاننحوه ی ثبت dnsتنظیم آی پی ولید در سرور 2003نحوه ی کارکرد Dnsپیکربندی سرور وبصحت انجام کار dns سرورخرید آی پی ولیدنحوه ساختن dns رکورد ویندوز 2003چگونه برای dns دامین دو ای پی ست کنیمتنظیم ویب سرور

برچسب برای این موضوع