نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط th95
  • 4 توسط th95
  • 2 توسط SADEGH65
  • 1 توسط th95

موضوع: ساخت دیسکت بوت برای RIS

عضو عادی
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    20

ساخت دیسکت بوت برای RIS

با سلام
    سوالی داشتم من تنظیمات مربوط به RIS رو انجام دادم ولی برای ساخت دیسکت بوت باید از فلاپی استفاده کنم که لپ تاپ من اصلا فلاپی درایو نداره یه راهنمایی برای بوت کلاینت ها خواهشا بکنید

مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    میخوای با RIS روی لپتاپت ویندوز نصب کنی ؟
    گفتی راهنمایی برای بوت کلاینتها میخوای ؟ کلاینتها منظورت لپتاپه ؟
    یا اینکه کلا مشکلت استفاده از فلاپی روی لپتاپ هستش
    اگه این آخریه 10 تومن بده یه اکسترنال بگیر

hadi_en سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    20
    ببین جیگر من یه لپ تاپ دارم یه ویندوز سرور 2003 روش نصبه می خوام برای یه کار کاملا آموزشی یه xp مجازی(VMware) روی همون لپ تاپ توسط RIS نصب کنم برای اینکه Xp رو نصب کنم طبیعتا باید روی شبکه قرار بگیرم تا بهRIS متصل بشم آیا برای این کار حتما نیاز به یک فلاپی درایو هست؟

ویرایش توسط hadi_en : 2010-06-19 در ساعت 08:31 PM

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_en نمایش پست ها
    ببین جیگر من یه لپ تاپ دارم یه ویندوز سرور 2003 روش نصبه می خوام برای یه کار کاملا آموزشی یه xp مجازی(VMware) روی همون لپ تاپ توسط RIS نصب کنم
    ببین عزیزجان من خودم خیلی آدم شوخ و خوش مشربی هستم ولی اینکه یه دفعه بگی جیگر تو سایت ما خیلی موضوعیت نداره. یه کم که تو سایت باشی می بینی در عین صمیمیت یه جورایی حواسمون به پست هامون هم هست

حالا قهر نکنی ! بیا جیگر این رو بخون

Using PXE with Virtual Machines

برای نصب RIS فقط هنگامی نیازی به دیسکت بوت داری که کارت شبکه PXE نباشه اما کارتهای VMWARE اون رو پشتیبانی میکنند

شاید رو برخی ورژن هاش این قضیه وجود نداشته باشه

SADEGH65، hadi_en، aliafzalan و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    اولا Vmware خودش Virtual Floppy میتواند ایجاد کند برای شما.
    دوما این مورد برای حالتی استفاده میشود که کارت شبکه سیستم قابلیت PXE Boot نداشته باشد و خیلی از کارت های شبکه موجود این مورد را دارند.*(VMware این قابلیت را دارد)
    سوما پیشنهاد میکنم با R2 و یا 2008 بیایید و WDS را آموزش دهید کاربردی تر است به نظر من.

*. این مورد با PXE support که بر روی یک سری از کارتهای شبکه ارزان قیمت نوشته است متفاوت است.

PXE بوت در اصل یک لودر است برای گرفتن IP توسط DHCP و لود کردن Boot file

ویرایش :
    پست من با محمد تقریبا همزمان شد

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-06-19 در ساعت 08:35 PM علت: توضیح
    hadi_en و th95 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    20
    خدمت شما رفیق عزیز عرض بشود در مورد کلمه جیگر باید بگم من چیزی حدود 8 سال توی نت هستم و شاید اغراق نباشه توی 30 40 فروم عضوم بسته به علاقمندهام توی اونها فعالیت دارم این فروم هم مث بقیه هست جوش فرقی نمی بیینم بهرحال این سوتفاهم به این علت هست که خوبی و بدی زشتی و زیبایی همه نسبی هست و از کسی تا کس دیگه فرق می کنه زیاد سخت نگیر بگذریم من اتفاقا یه ساعت پیش توی تنظیمات BIOS رفتم قسمت boot یه گزینه به اسم network boot from AMD amd1254203 بود اونو انتخاب کردم ولی از روی نت ورک بوت نشد می خواستم بدونم آیا درست این کار رو انجام دادم اگه درست بوده پس مشکل توی تنظیمات RIS هست درسته ؟

ویرایش توسط hadi_en : 2010-06-19 در ساعت 09:29 PM

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_en نمایش پست ها
    خدمت شما رفیق عزیز عرض بشود در مورد کلمه جیگر باید بگم من چیزی حدود 8 سال توی نت هستم و شاید اغراق نباشه توی 30 40 فروم عضوم بسته به علاقمندهام توی اونها فعالیت دارم این فروم هم مث بقیه هست جوش فرقی نمی بیینم بهرحال این سوتفاهم به این علت هست که خوبی و بدی زشتی و زیبایی همه نسبی هست و از کسی تا کس دیگه فرق می کنه زیاد سخت نگیر بگذریم من اتفاقا یه ساعت پیش توی تنظیمات BIOS رفتم قسمت boot یه گزینه به اسم network boot from AMD amd1254203 بود اونو انتخاب کردم ولی از روی نت ورک بوت نشد می خواستم بدونم آیا درست این کار رو انجام دادم اگه درست بوده پس مشکل توی تنظیمات RIS هست درسته ؟
    هم تنظیمات RIS رو چک کن هم توع ارتباط شبکه ای بین Host و Guest رو

hadi_en سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    20
    والا کارهایی که انجام دادم بعد از نصب DNS ، HDCP و AD فایل risetup.exe رو اجرا کردم بعد از نصب کامل اون وارد AD شدم بخش remote install در Domain Controller گزینه response to client computers رو فعال کردم . کانکنشن vm1 رو یه آی پی براش تنظیم کردم اتصال هم host only هست. راستی توی بخش HCDP هم وارد manage athurized شدم آی پی که که روی کانکشن vm1 ست کردم اونجا اضافه کردم .

وقتی کلایت می خواد لود بشه تلاش می کنه برای سرور HDCP ولی بوتی دریافت نمی کنه .

اشتباهی نکردم توی تنظیمات ؟

عضو عادی
    نوشته
    44
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    20
    یه عزیزی نیست یه راهنمایی بکنه مشکل از کجا آب میخوره ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f78/t36156.html

RIS

آموزش RIS

ساخت PXE

تنظیمات ris

كارتهاي شبكه مورد استفاده در ris

آموزش کار با remote installation serviceآموزش ساخت فلاپی درایو مجازینحوه ساخت pxe bootآموزش ساخت فلاپي bootساخت دیسکت pxe ساخت فلاپي مجازي فعال در بوتآموزش risدر2008risدر2008دیسکت bootکارت شبکهpxe boot اموزش روشطریقه ساختن فایل بوت pxeنحوه کار درایو فلاپی مجازی pxe boot آموزشpxe bootکارت شبکه pxe boot آـموزشساخت فلاپی مجازیفعال کردن سرویس risساخت دیسکت pxe bootساخت دیسکت بوت

برچسب برای این موضوع