نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 11سپاس
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط Hakimi
  • 3 توسط Hakimi
  • 1 توسط th95
  • 1 توسط SADEGH65
  • 4 توسط Hakimi

موضوع: کاربرد VMware

نام حقيقي: meysam

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    23

کاربرد VMware

سلام
    چند تا سوال داشتم در مورد VMware
    1.فرق ورژن VMware Server 2 و VMware Workstation 7 چیه ؟ البته اگه کسی لینک با کرک server داره ممنون میشم بزاره
    2.میشه تو یه پلاتفرم سرور به عنوان Additional ازشون استفاده کرد(سروری که SQLهست و نمیخوام مستقیم به عنوان Additional کار کنه )
    3.این نرم افزار ها میتونن به عنوان mirror واسه OS کار کنن ؟(تمام تنضیمات سرور تو محیط مجازی تکرار شه )

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    سوال سوم سوال قشنگیه
    من هم برام سواله
    فکر کنم آقا مهدی (مدیر بخش مجازی سازی) امروز نیومده سایت
    فردا بیاد چند تا جواب به ما بدهکاره

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    1- دو محصول متفاوت هستند با دو کاربرد متفاوت.
    Workstation برای نصب بر روی یک کلاینت ایجاد شده است و یک محصول تجاری است.
    http://www.vmware.com/products/workstation/

Server برای نصب بر روی یک سرویس دهنده ایجاد شده و محصولی رایگان است. مدل عملکردش شباهت بیشتری به ESX دارد تا Workstation
    http://www.vmware.com/products/server/

2- متوجه پرسشتان نشدم. بیشتر توضیح بدهید.

3- می توانید به طور کامل یک سرور فیزیکی را تبدیل به سرور مجازی کنید و نسخه مجازی اش را داشته باشید. اگر فیزیکی از کار افتاد می توانید نسخه مجازی را وارد مدار کنید.

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: meysam

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    23
    با تشکر از آقای حکیمی
    منظورم اینه که چون یه نرم افزار تحت ویندوزه اگه یه مدت طولانی up باشه مشکل براش پیش نمیاد
    می تونم خواهش کنم در مورد سوال سوم بیشتر توضیح بدید

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    3- می توانید به طور کامل یک سرور فیزیکی را تبدیل به سرور مجازی کنید و نسخه مجازی اش را داشته باشید. اگر فیزیکی از کار افتاد می توانید نسخه مجازی را وارد مدار کنید.
    این درست ! الان هم من همین کار رو کردم. اما به صورت ان لاین این کار امکان پذیره ؟
    مثلا من یه database server دارم یه نسخه مجازیش رو هم ایجاد کنم (دقیقا از همین یه کپی بگیرم و تبدیلش کنم به مجازی) حالا به esx بگم هر تغییری که در اون ماشین حقیقی رخ داد تو هم دقیقا توی خودت اعمال کن ! نمیدونم توصیف خوبیه یا نه مثلا مثل اینکه دو تا هارد رو با هم raid کردیم هر تغییری روی یکی روی دیگری هم نوشته میشه

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط pila pila نمایش پست ها
    با تشکر از آقای حکیمی
    منظورم اینه که چون یه نرم افزار تحت ویندوزه اگه یه مدت طولانی up باشه مشکل براش پیش نمیاد
    می تونم خواهش کنم در مورد سوال سوم بیشتر توضیح بدید
    اگر بار زیادی رویش نباشد می توان از VMWare Server استفاده کرد. ولی اگر می خواهید بهترین کارایی را داشته باشید، از ESX استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    این درست ! الان هم من همین کار رو کردم. اما به صورت ان لاین این کار امکان پذیره ؟
    مثلا من یه database server دارم یه نسخه مجازیش رو هم ایجاد کنم (دقیقا از همین یه کپی بگیرم و تبدیلش کنم به مجازی) حالا به esx بگم هر تغییری که در اون ماشین حقیقی رخ داد تو هم دقیقا توی خودت اعمال کن ! نمیدونم توصیف خوبیه یا نه مثلا مثل اینکه دو تا هارد رو با هم raid کردیم هر تغییری روی یکی روی دیگری هم نوشته میشه
    VMWare Converter می تواند ماشین فیزیکی را به مجازی تبدیل کند. ولی بعد از تبدیل نمی تواند آن را Sync نگه دارد. برای این کار من روشی ندیده ام.

اگر هر دو مجازی بودند با Fault Tolerence می توان ماشین دوم را با اولی به صورت Sync حفظ کرد و در صورت از کار افتادن ماشین اول، دومی به طور خودکار وارد مدار می شود و چون کاملا Sync است همه سرویس ها همانند قبل کار می کنند.

اگر ماشین مورد نظر تغییر می کند (نمونه: Database Server) می بایست از Data ها Bachup داشته باشید و در صورت نیاز روی ماشین مجازی Restore کنید.

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    اگر هر دو مجازی بودند با Fault Tolerence می توان ماشین دوم را با اولی به صورت Sync حفظ کرد و در صورت از کار افتادن ماشین اول، دومی به طور خودکار وارد مدار می شود و چون کاملا Sync است همه سرویس ها همانند قبل کار می کنند.
    جدی ؟؟ این ممکنه ؟ میشه توضیح بدید در کدوم قسمت. ؟ من برای کارت شبکه ها fault tolerance دیدم ولی برای sync شدن دو ماشین مجازی نه ! ضمنا لازم نیست که هر دو روی یه سرور باشند درسته ؟ مثلا من دو سرور رو بردارم و روی هر دو esx راه بندازم و اتوماسیون و شیرپوینت و .. رو روی هر دو نصب کنم. حالا میشه تنظیم کرد که درخواست ها بین این دو پخش بشن و ضمنا کاملا هم با هم سینک بشوند که در صورت خرابی یک سرور اون یکی اتوماتیک وارد بشه و بدون هیچ مشکلی (حتی Restore کردن دیتابیسها) کار ادامه پیدا کنه و کاربر هیچی متوجه نشه ؟/

این یک ماهه زیاد رویESX کار کردم و خیلی تغییرات تو سرورها دادم و خیلی هم راضی هستم اما مثل اینکه هنوز هیچی نمیدونم.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    M-r-r، th95 و pila pila سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

ممنون میخونم و سعی میکنم یه نیمچه مقاله خوب ازش آماده کنم و تو سایت بذارم
    ولی خلاصه جناب حکیمی بدونید که دیگه من اون کسی نیستم که یک ماه پیش سوالات مبتدیانه در مورد ESX میپرسیدم و ملت (شما و آقا مهدی و پاتریس) دعوام میکردن که برو مطالعه کن بعد بیا . کارهای خوبی تو شبکمون با ESX انجام دادم. یه مصیبتی بود برای ترکوندن سایت شیرپوینت و راه اندازی از اولش که با ESX حل شد. سرور میخواستیم برای WSUS و Monitoring و Antivirus و .. همه رفتند روی یه سرور. بکاپ ازشون گرفتن و با Vranger برگردوندم و خیلی کارهای دیگه ولی هنوز Enterprise نکردم قضیه رو که بخوام از Vcenter استفاده کنم و ...

Hakimi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    مطلب در بخش مجازی سازی است ولی فکر کنم اگر سولوشن شما تغییر کند و چون دیتابیس است بیایید از Replication با قابلیت های همان دیتابیس سرور نیز انجام دهید مشکل شما رفع میشود .
    در مورد ریپلیکیت کردن هم انواع مختلف میتوانید در این رابطه داشته باشید .

th95 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    مطلب در بخش مجازی سازی است ولی فکر کنم اگر سولوشن شما تغییر کند و چون دیتابیس است بیایید از Replication با قابلیت های همان دیتابیس سرور نیز انجام دهید مشکل شما رفع میشود .
    در مورد ریپلیکیت کردن هم انواع مختلف میتوانید در این رابطه داشته باشید .
    Replication خوبه اما
    میدونید بعضی از سرورها هستند که تغییرات زیادی روی App شون دارند یا برنامه های مختلفی روشون نصب میشه و اگر از بین برن کلی مصیبته تا از اول نصب بشن و بعد دیتابیس روشون برگردونده بشه. ضمن اینکه انجا بحث Load Balance هم هست دیگه
    مثلااتوماسیون شلوغه یه تعداد رو بفرستیم به یه سرور و یه تعداد رو به یه سرور دیگه یا App و DB رو به صورت ضربدری روی دو سرور بذاریم

نام حقيقي: سحر خاكپور

خواننده
    نوشته
    326
    سپاسگزاری شده
    63
    سپاسگزاری کرده
    302
    سلام
    يه سوال فني
    مگه شما نميگيد سرور دوم لحظه به لحظه با سرور اول sync ميشه ؟ خوب هر اتفاق نرم افزاري براي سرور اول افتاد روي سرور دوم هم انجام ميشه ديگه.
    پس اگه سيستم هنگ كنه يا يه اتفاق نرم افزاري كه سرور را دان كنه بيفته دوتا سرور با هم دان ميشن ديگه.
    پس كاربرد اين موضوع فقط براي مشكلات سخت افزاري كه يك در هزاره هست ؟

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_gol نمایش پست ها
    سلام
    يه سوال فني
    مگه شما نميگيد سرور دوم لحظه به لحظه با سرور اول sync ميشه ؟ خوب هر اتفاق نرم افزاري براي سرور اول افتاد روي سرور دوم هم انجام ميشه ديگه.
    پس اگه سيستم هنگ كنه يا يه اتفاق نرم افزاري كه سرور را دان كنه بيفته دوتا سرور با هم دان ميشن ديگه.
    پس كاربرد اين موضوع فقط براي مشكلات سخت افزاري كه يك در هزاره هست ؟
    همان طور که اشاره کردید، کاربرد این موضوع در مشکلات سخت افزاری است که سرور اول از کار می افتد و سرور دوم وارد مدار می شود.
    حتی در Clustering بر روی Windows هم، کنترل در دسترس بودن سرویس، براساس Ping است. یعنی سرور Standby همواره در حال کنترل کردن Hurt bit سرور اصلی است و اگر پاسخی دریافت نکرد، سرویس دهی را خودش بر عهده می گیرد.

SADEGH65، th95، aliafzalan و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

کاربرد VMware Workstation

کاربردهای vmware

كاربرد vmware

کاربرد ESX

vmware کاربرد

vmwareکاربرد

کاربردvmware

کاربردهای کلی vmwareموارد استفاده از vmwareکاربرد های vmwareریپلیکیتموارد استفاده vmwarevmwereکاربردکاربرد vmware در شبکههای سخت افزاری raid با esx مشکلاتکاربرد VMware Workstation 7تفاوت vmware server با vm warevmware کاربردهای نرم افزارتارخچه و کاربرد vmware work stationتحقیق در مورد نرم افزارهای جدید vmwareدرباره کاربرد vmwareموارد کاربرد esxi pdf كاربرد vmware ESXکاربرد vmwearتحقیق راجع به vm ware work station

برچسب برای این موضوع