نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 8سپاس
  • 2 توسط patris1
  • 1 توسط patris1
  • 5 توسط patris1

موضوع: حل یک سئوال کلی در نصب یک شبکه .

نام حقيقي: فرید

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

حل یک سئوال کلی در نصب یک شبکه .

نصب ویندوز 2003
    شما مدیر یک شبکه هستید. در یک سازمان بزرگ میخواهید شبکه این سازمان را متناسب با نیازهای سازمان پیکربندی کنید.این سازمان 3 قسمت دارد که در هر قسمت 2 گروه کاری هستند و در گروه تعدادی کاربر کار میکنند.تمام پیکر بندی باید متمرکز باشد و برای تنظیم سرور حق ورود به اتاق سرور را نداریدو نمیتوانید به صورت محلی به سرور مورد نظر دسترسی داشته باشید، در حال حاظر این سازمان 100 کامپیوتر دارد که شاید در آینده 3 برابر شود.
    این شبکه دارای سه مسیر یاب ، 2 DNS ، 2win server است و همچنین دارای یک Mail Server و یک FTP سرور تحت دامین test.com هستندو هر کدام بر روی یک سرور مجزا نصب شده اند همچنین فایل سرور این سازمان نیز بر روی سرور که پیکربندی میکنید قرار دارد.
    ·توجه : همیچکس نباید بتواند از Internet Explorer سرور استفاده نماید
    حال با توجه به نیازهای این سازمان سرور مربوطه را پیکبندی کنید

خیلی ممنون میشم کسی مراحل کار و کامل شرح بده . این سوال ترم شبکمونه اگه کسی جوابمونو بده ممنونش میشم .

نام حقيقي: 1234

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    سوال امتحانی را اینجا میپرسید که نمره بگیرید!!!
    قرار است شما بر اساس معلومات خود ، نمره این سوال را بگیرید ، نه انجمن.
    اگر احتجاج به کمک دارد ، در ابتدا راه حل خود را با دلیل و منطق و ارایه نقشه یا پلن شبکه بیان کنید، سپس دوستان به شما در ایرادات کمک خواهند کرد. در غیر اینصورت فکر نکنم کسی به سوال شما پاسخ دهد.
    موفق باشید

th95 و yaser-saad سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط patris1 نمایش پست ها
    سوال امتحانی را اینجا میپرسید که نمره بگیرید!!!
    قرار است شما بر اساس معلومات خود ، نمره این سوال را بگیرید ، نه انجمن.
    اگر احتجاج به کمک دارد ، در ابتدا راه حل خود را با دلیل و منطق و ارایه نقشه یا پلن شبکه بیان کنید، سپس دوستان به شما در ایرادات کمک خواهند کرد. در غیر اینصورت فکر نکنم کسی به سوال شما پاسخ دهد.
    موفق باشید

آخه اگه استادتون چیزی یادت میداد بعد می پرسید یه چیزی ولی وقتی هیچی یادت نداده که .......
    من از سوالی که داده هیچی نمی فهمم . مثلا وقتی گفته 3 قسمت دارد و هر قسمت 2گروه کاری و
    تمام پیکر بندی باید متمرکز باشد و برای تنظیم سرور حق ورود به اتاق سرور را نداریدو نمیتوانید به صورت محلی به سرور مورد نظر دسترسی داشته باشید یا نحوه تعریف MAIL , ftp server یاد نداده من چجوری پنل و نقشه شبکه بیان کنم؟؟بعدشم مگه چه اشکالی داره یکی جواب سواله مارو بده ؟؟؟از کسی فکر نمی کنم چیزی کم بشه . من فقط مسیر پیاده کردن این شبکرو می خوام . هوای ما جوونارو داشته باشین .

ویرایش توسط farid_asss : 2010-05-21 در ساعت 07:59 PM

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    yogishiip سپاسگزاری کرده است.

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    در ضمن چون اسمی از میل سرور نیاورده ، پس باید میل سرور خود ویندوز باشد ولی برای اطمینان طریقه نصب Exchange سرور هم گذاشتم.

من نمیدانم که تو ایران به مسیر یاب چی میگن ، ولی اگر سویتچ لایه ۲ هست، collision برای این همه PC بالاست، شما احتیاج دارید که تغییر تو پلان و سخت افزار شبکه بدید و از VLAN استفاده کنید ، چون در آینده تعداد PC ها بیشتر هم میشود.

InterVLAN Routing on Layer 3 Switches
    How to Setup VLAN Trunking Protocol (VTP) on Cisco Switches
    Implementing Private VLANs - How They REALLY Work

DNS Zone ها با اکتیو دایرکتوری Integration شود.

اگر در شبکه ویندوزهای 95, 98, NT ندارید و همچنین برنامه ای ندارید که احتیاج به WINS Server داشته باشد، آنها را از شبکه خارج کنید، با این کار میتوانید, با یکی از آنها Additional Domain Controller راه اندازی کنید که ضریب اطمینان شبکه را در بروز اتفاق بالا میبرد. در ضمن از آن دیگری میتوانید Exchange سرور راه اندازی کنید چون میل سرور ویندوز در آینده برای شما با تعداد زیاد User مشکل میشود و قابلیتهای Exchange Server را ندارد.

برای جلوگیری از استفاده کردن Internet Explorer از Group pokicy میتوانید استفاده کنید.

برای ۳ قسمت اصلی هر کدام یک OU درست کرده و در داخل هرکدام دوباره ۲ OU درست کنید و در داخل هر کدام دوباره OU ۲ که یکی برای Computer ها و دیگری برای User ها که اگر بخواهید از طریق Group Policy کاری در آینده انجام دهید به مشکل بر نخورید و مجبور نباشید که همه چیز را دوباره تغییر دهید.

شبیه شکل زیر

این ساده ترین چیزی بود که میتوانستم بگویم.

در آخر ، از کسی چیزی کم نمیشود، بلکه ما میخواهین تلاش کنیم که افراد مطالب را طوطی وار تقلید نکنند و بفهمند ، که اگر مطلب فهمیده شود و مکانیزم کار درک شود در آینده جایی که کار میکنید به مشکل برنخاهید خورد و اگر هم مشکل پیدا کنید خودتان بدون وابسته بودن به شخص دیگر ، مشکل را حل میکنید.
    فقط برای من جالب است در سال ۲۰۱۰ استاد شما مطالب ۲۰۰۳ را تدریس میکند!! و جالبتر از آن نحویه طرح سوال است ، گویی یک شخصی که اصلن از این کار خبر ندارد از شما سوال کرده باشد!!!

ویرایش توسط patris1 : 2010-05-22 در ساعت 06:06 AM
    mgholami، pardazande، aliafzalan و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: یاسر

عضو عادی شناسه تصویری yaser_a
    نوشته
    187
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    26
    سلام بر شما
    بنظر من این سوال ابهام داره . بقول خودتون یک سوال کلی !!!
    دوست من اون قسمتی که گفته از سه قسمت و هر قسمت دو گروه و هر گروه تعدادی کاربر داره بنظر من بخش انحرافی سوال هست و خیلی روش تمرکز نکن چرا که تازمانی که مشخص نکنیم آیا هر گروه دسترسی خاصی می خواد ، Policy خاصی میخواد ، اصلا چی میخواد که نمی شه بخش بندی و قسمت بندی کرد الان شما سه تا OU درست کنی و ... چی میخوای توش ست کنی ؟ . توی این شبکه شما فقط اطلاع دارید که چنین قسمتهایی وجود داره ولی از شما خواسته نشده که این سه گروه رو مجزا ست کنید . مگر اینکه OU ها را ست کنی برای Order های آینده .
    البته در قسمتی دیگر از سوال امتحانی شما صحبت از سه دستگاه روتر شده که شاید از این طریق میخواسته بگه که این سه قسمت باید از هم جدا باشن و البته مشخص نشده که این سه تا روتر چه کاری دارن میکنن ؟ فقط بین سه تا قسمت هست . به جای خاصی در ارتباط هست ؟ به شبکه خارجی متصل شده و ...
    درضمن ستینگ کدوم سرور رو میخواد پیکربندی کنید ؟ فایل سرور ؟ میل سرور ؟ دی ان اس ؟ یا فقط یکی از ویندوز سرور ها رو منظورش بوده . ؟کدوم رو منظور نظر سوال میدونید شما ؟
    و ابهامات دیگه که سوال رو در بر گرفته ؟ اگه توضیح بدین بهتر میشه رفت جلو .( البته اگه خودتون متوجه سوال شدین یا از استادتون سوال کردین )

ویرایش توسط yaser_a : 2010-05-22 در ساعت 12:26 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    از پاتریس عزیز و یاسر عزیز خیلی تشکر میکنم . حق با شماست پاترسی عزیز که آدم نباید طوطی وار چیزی یاد بگیره ولی تو محیط دانشگاهی که می دونید جو چطوره.در هر صورت خیلی خیلی ممنون.

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب شبکه خانگی

اموزش عملی شبکه بندی یک سازمان با 100کامپیوتر

طریقه راه اندازی vlan در یک شبکه بزرگ

vlanدر یک سازمان بزرگ

برچسب برای این موضوع