صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: اعمال نشدن گروپ پالیسی در سطح OU

نام حقيقي: رسول نصراصفهانی

عضو عادی شناسه تصویری isfahany
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66

اعمال نشدن گروپ پالیسی در سطح OU

با سلام
    اینجانب مشکلی دارم که با این که تکراری است ولی با مطالعه موضوعات مرتبط قبلی در این فروم و مدارک ماکروسافت و سایت های دیگر نتوانستم جواب مناسبی برای آن پیدا کنم .

در شبکه دومین ام یک OU تعریف می کنم و یک گروه به آن ADD می کنم و یک کاربر را به آن گروه ADD می کنم . بعد در گروپ پالیسی به عنوان مثال RUN را از Administrativr Tools آن گروه حذف می کنم . تیک به ارث نرسیدن گروپ پالیسی را می زنم و در سطح دومین و کلاینت دستور GPUpdate/Force را اجرا می کنم . با این حال گروپ پالیسی اعمال نمی شود .

دوستان در مطالب قبلی مشکلات را به بحث های سخت افزاری و شبکه ای برده بودند که به نظر من غیر منطقی است زیرا اگر همین گروپ پالیسی را در سطح پیش فرض دومین اجرا کنیم (گروپ پالیسی پیش فرض) به راحتی اعمال می شود . پس ایراد کار از نظر منطقی است . خواهش می کنم اگر کسی قبلا با این مشکل دست به گریبان بوده و یا جواب را می داند ما را هم بی نصیب نگذارد .

موضوعات مشابه:

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66
    یعنی هیچ کس به این مشکل بر نخورده

نام حقيقي: Mohammad Rasoul

عضو عادی شناسه تصویری rasool01
    /ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı/
    نوشته
    25
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام
    GPO رو به OU لينك كردي ؟؟؟
    بخاطر اينكه جزو user configuration هاست وقتي user --- logon ميكنه بهش اعمال ميشه

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66
    ببینید وقتی دکمه نشاندهنده لینک های مربوطه را می زنم نام ou را بر می گرداند . یعنی لینک است .

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66
    یا سوال بنده خیلی بچه گانه است و یا اینکه دوستان هیچ عنایتی ندارند .
    در مورد اول از خودم نا امید شدم .
    در مورد دوم از persiannetworks ناامید شدم .

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    هیچ policy اعمال نمیشود یا فقط همین یه مورد ؟

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66
    در سطح domain همه پالیسی ها اعمال می شود . در سطح ou هیچ پالیسی اعمال نمی شود

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    شما توی Active Directory اکانت اون کامپیوتری (هایی) رو که میخوای policy روشون اعمال بشه رو drag کن بنداز تو ouای که ساختی . بعد روی اون کامپیوتر دستور gpupdate /force رو اجرا کن و برای اطمینان restart کن ، ببین درست میشه یا نه .
    بعضی از policy ها روی user ها اعمال میشن و بعضی روی computer ها .

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66
    با تشکر فراوان
    من حذف کردن run از منوی استارت را می خواهم . به نظرم یک policy مربوط به کاربر است . در ضمن کاربر را نمی توان به ou لینک داد بلکه باید عضو یک گروه کرد . من گروه مربوط به آن را داخل ou می اندازم . نسخه سرورم 2003 است و نسخه کلاینت ها ، xp Sp2 است . با این حال جواب نمی دهد .

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط isfahany نمایش پست ها
    با تشکر فراوان
    من حذف کردن run از منوی استارت را می خواهم . به نظرم یک policy مربوط به کاربر است . در ضمن کاربر را نمی توان به ou لینک داد بلکه باید عضو یک گروه کرد . من گروه مربوط به آن را داخل ou می اندازم . نسخه سرورم 2003 است و نسخه کلاینت ها ، xp Sp2 است . با این حال جواب نمی دهد .
    میدونید چرا policyتون روی domain کار میکنه و لی روی ouتون نه ؟ به خاطر اینه که هم کامپیوتر کاربر ، هم خود کاربر ، هم گروهی که کاربر عضو اون هست زیر مجموعه domain هستند اما معلوم نیست کدوم اینایی که عرض کردم زیر مجموعه ouتون هست ؟!
    در ضمن شما یه ou بساز و توش یه user اضافه کن . رو ou که ساختی policy هایی رو که میخوای ست کن . چرا نمیشه ؟!
    حالا اگه دوست داشتی اون کاری رو که گفتم تست کن اگرم نه که ...
    موفق باشید

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-05-05 در ساعت 03:37 PM
    isfahany سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    شما انتظار دارید که Policy مورد نظر بر روی کاربری اعمال شود که عضو گروهی است و آن گروه (و نه خود کاربر) زیر مجموعه یک OU است و Policy را بر روی آن OU اعمال کرده اید.
    انتظار شما اشتباه است و واضح است که این Policy کار نخواهد کرد.

Policy را باید به OU ای لینک کنید که یا User Accounts در آن قرار دارند و یا Computer Accounts.
    اگر می خواهید با Security Groups کنترل هایتان را اعمال کنید، می بایست Policy مورد نظر را به همه User Accounts یا Computer Accounts لینک کنید و بعد در تنظیمات GPO، فیلتر کنید که فقط گروه مورد نظر اجازه و امکان خواندن و اعمال آن Policy را داشته باشند.

mahdi2008، pardazande، al1p0ur و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    میدونید چرا policyتون روی domain کار میکنه و لی روی ouتون نه ؟ به خاطر اینه که هم کامپیوتر کاربر ، هم خود کاربر ، هم گروهی که کاربر عضو اون هست زیر مجموعه domain هستند اما معلوم نیست کدوم اینایی که عرض کردم زیر مجموعه ouتون هست ؟!
    در ضمن شما یه ou بساز و توش یه user اضافه کن . رو ou که ساختی policy هایی رو که میخوای ست کن . چرا نمیشه ؟!
    حالا اگه دوست داشتی اون کاری رو که گفتم تست کن اگرم نه که ...
    موفق باشید
    شما درست گفتی ، متشکرم . باورم نمی شود کار به این راحتی 1 هفته مرا به دردسر انداخته باشد . به هرحال متشکرم

al1p0ur سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    66
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    شما انتظار دارید که Policy مورد نظر بر روی کاربری اعمال شود که عضو گروهی است و آن گروه (و نه خود کاربر) زیر مجموعه یک OU است و Policy را بر روی آن OU اعمال کرده اید.

Policy را باید به OU ای لینک کنید که یا User Accounts در آن قرار دارند و یا Computer Accounts.
    اگر می خواهید با Security Groups کنترل هایتان را اعمال کنید، می بایست Policy مورد نظر را به همه User Accounts یا Computer Accounts لینک کنید و بعد در تنظیمات GPO، فیلتر کنید که فقط گروه مورد نظر اجازه و امکان خواندن و اعمال آن Policy را داشته باشند.
    مطابق با آنچه شما و دوست مان علی گفتند عمل کردم و انجام شد . بسیار ساده . متشکرم و با آرزوی موفقیت

n_n
    n_n آنلاین نیست.
    نام حقيقي: nafise

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    من سوالم تقریبا همین هستش:
    در win 2008 پالیسی ou من روی کاربرام اعمال نمیشه
    من در defult domain policy اومدم تغییر ایجادکردم ،گفتم واسه پسورد یوزرم complexity واینا غیر فعال باشه اما واسه ou 22 من بیا این قابلیتو بزار(پسور user من دارای complexity ,....باشه)
    با وجود برداشتن inhirit و.....باز هم مشکل پا برجاست...
    اشکالم کجاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها

سلام
    من سوالم تقریبا همین هستش:
    در win 2008 پالیسی ou مد روی کاربرام اعمال نمیشه
    من در defult domain policy اومدم تغییر ایجادکردم ،گفتم واسه پسورد یوزرم complexity واینا غیر فعال باشه اما واسه ou 22 من بیا این قابلیتو بزار(پسور user من دارای complexity ,....باشه)
    با وجود برداشتن inhirit و.....باز هم مشکل پا برجاست...
    اشکالم کجاست؟

نام حقيقي: قلعه نویی

عضو عادی
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    35
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hakimi نمایش پست ها

میشه توضیح بیشتری بدین.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

گروپ پالیسی

اعمال نشدن گروپ پالیسی

اعمال نشدن group policy

اعمال نشدن پالیسی

http://forum.persiannetworks.com/f78/t34864.html

مشکل در اعمال نشدن گروپ پالیسی

مشکل اعمال نشدن policy server 2008 ou

چرا gpo اعمال نمي شود

ou شبكه

ou کجاست شبکه

مثالهایی برای گروپ پالیسیاعمال گروپ پالیسی به ouاعمال نشدن پالیسی بهاعمال پالیسی در یک ouاعمال نشدن گروپ پاليسي به كلاينتهامشكل اعمال نشدن gpo پسورد در گروپ پاليسياعمال پسورد پالیسیاعمال نشدن policy روي كلاينتها در اکتیو 2008اعمال نشدن group policy در سرور 2008آپ دیت نشدنگروپ پالیسی اعمال نشدن gpo به usergpo اعمالپاک شدن بعضی از گروپ پالیسی هااغمال نشدن پاليسيou در شبکه

برچسب برای این موضوع