نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط soheileee
  • 1 توسط al1p0ur

موضوع: دو مشکل اساسی با کامیوترهای عضو دامین (ویندوز XP، ویندوز 7، ذخیره سازی فایل*ها، کنترل پنل)

نام حقيقي: Soheil B.

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

دو مشکل اساسی با کامیوترهای عضو دامین (ویندوز XP، ویندوز 7، ذخیره سازی فایل‎ها، کنترل پنل)

من دو تا مشکل اساسی دارم:
    1- مدتیه که در تمام کامپیوترهایی که عضو دامین هستند نمی‎شه روی روت درایوهای غیر سیستمی هیچ فایلی کپی کرد و الزاماً باید یه Folder ساخته بشه و بعد فایل‎ها اونجا ذخیره بشه. اگر در این درایوها از قبل فایلی در root وجود داشته باشه دیگه نمی‎شه Delete یا Editشون کرد و پیغام Access denied می‎ده. این در حالی است که در Group Policyها هیچ چیز تازه‎ای Set نشده. خودم سه تا حدس می‎زنم که دلیل این مشکل باشه:
    I)ممکنه چون Clientها تمامشون Live Update می‎شن از روی Microsoft، این مورد به دلیل نصب مثلاً یه Patch جدید Microsoft باشه برای جلوگیری از آلودگی دستگاه‎ها توسط ویروس‎هایی که فایل autorun می‎سازن روی root درایوها باشه.
    II) ممکنه به دلیل مشابه ولی برای Windows Server 2003ای باشه که روش دامین کنترلر نصب شده.
    III)ممکنه به دلیل Update شدن آنتی ویروس تحت شبکه و اعمال Policy جدید به صورت پیش‎فرض روی Clientها باشه.
    اما چیزی که 100% هست اینه که من هیچ Policy جدیدی برای چنین کاری نه روی سرور ویندوز و نه روی آنتی ویروس سرور Set نکردم و این اتفاق خود به خود افتاده.
    نکته: اگر سطح دسترسی کاربر رو Administrator بذارم این مورد برطرف می‎شه ولی نمی‎شه که تمام کاربران رو Admin کنیم.

2- اما مشکل دوم اینه که روی بعضی از Laptopهای شرکت Windows 7 Professional نصب هست. بعد از اینکه اونا رو عضو دامین می‎کنم تمام آیتم‎های کنترل پنلشون (بدون اینکه چنین Policyای رو Set کرده باشم رو سرور)، غیر از Fonts حذف می‎شه. یه چنین مشکل مشابهی رو روی Windows Vista Business هم داشتیم. اما اونجا یه ذره دست و دل بازتر بود و دو سه تا آیتم دیگه هم وجود داشت. اما ویندوز 7 با خصاصت تمام فقط Fonts رو برای کاربر بیچاره باز میذاره . مثلاً کاربر نمی‎تونه زبان فارسی رو Add کنه چرا که Regional and language settings از کنترل پنلش حذف شده. در صورتی که روی Clientهای Windows XP دقیقاً Policyهای Set شده اعمال می‎شه. نه بیشتر نه کمتر.

حالا اگه از دوستان کسی می‎تونه بهم کمک کنه راه حل بده. خوشحال می‎شم یاد بگیرم.
    ممنونم.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط soheileee : 2010-02-24 در ساعت 09:52 PM

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    با سلام
    در مورد مشکل اولتون باید بگم که شما باید سطح دسترسی کاربر جدید رو روی درایو ویندوز دوباره بررسی و تنظیم کنید یعنی روی درایو راست کلیک کنید و از قسمت Security سطح دسترسی کاربر (یا گروهی که کاربر جاری عضو اون هست ) رو Full Control بگذارید. این مشکل رو حل می کنه . این اتفاق ممکنه در درایو های دیگه هم رخ بده که راه حلش همینه
    اما در مورد مشکل دوم باید بگم هنوز به چنین چیزی برخورد نکردم !

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-02-26 در ساعت 11:49 PM

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    اگه با این کار درست نشد باید بری owner درایو رو تغییر بدی .

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.
    ممنون از راه حلی که گفتید، اما راستش این کار عملی نیست و دلیلش تعداد زیاد کاربر هستش. روش شما هیچ ایرادی نداره ولی Flexible نیست و برای تعداد کاربر زیاد نمی‎شه این کار رو انجام داد. راه حل مشکل من هر چی که باشه باید فقط از طریق سرور به Clientها Force بشه.
    باز هم ممنونم.
    منتظر پاسخ‎های بقیه استاتید هم هستم.

parsa1377 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    با سلام
    همون جور که گفتید این کار باید روی همه کلاینت ها بشه (چاره ای جز این نیست) ولی میتونید این کار رو از روی سرور بدون اینکه پشت کلاینت ها برید انجام بدید ولی بازم از روی سرور باید برای تک تک کلاینت ها این کار رو انجام بدید.
    اگر این کار هم براتون سخته میتونید کاربران رو عضو گروه ادمین کنید و با Policy براشون محدودیت ایجاد کنید . انتخاب با شماست

ویرایش توسط al1p0ur : 2010-02-27 در ساعت 11:19 AM
    parsa1377 سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.
    خوب مشکل دوم من حل شد دوستان.
    توی Group Policy، مربوط به محدود کردن کاربران برای استفاده از آیتم های Control Panel، نامهای موجود در ویندوز ویستا و Windows 7 با نامهای Windows XP اونها متفاوته. من Show Olny Items ... رو Set کرده بودم و وقتی نامهای جدید رو اضافه کردم مشکل حل شد.
    در مورد مشکل اول هم حتماً راهی هست که لازم نباشه برم پشت هر PC یا از روی Server برای تک تک PCها Setting انجام بدم، چون این راه کاملاً غیر منطقی و غیر عملی هست. هر وقت راه حل اولی رو هم پیدا کردم میام اینجا برای استفاده دوستان میگم. کار نشد نداره دوستان. پیداش کردم جواب رو مطرح میکنم.

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheileee نمایش پست ها
    سلام.
    خوب مشکل دوم من حل شد دوستان.
    توی Group Policy، مربوط به محدود کردن کاربران برای استفاده از آیتم های Control Panel، نامهای موجود در ویندوز ویستا و Windows 7 با نامهای Windows XP اونها متفاوته. من Show Olny Items ... رو Set کرده بودم و وقتی نامهای جدید رو اضافه کردم مشکل حل شد.
    در مورد مشکل اول هم حتماً راهی هست که لازم نباشه برم پشت هر PC یا از روی Server برای تک تک PCها Setting انجام بدم، چون این راه کاملاً غیر منطقی و غیر عملی هست. هر وقت راه حل اولی رو هم پیدا کردم میام اینجا برای استفاده دوستان میگم. کار نشد نداره دوستان. پیداش کردم جواب رو مطرح میکنم.
    تنظیمات ACL در NTFS کامپیوترها Local هست . فقط خود سیستم میتونه تغییرش بده. بدین معنی که شما حتما باید دستی اعمال کنی. حالا یا با Remote desktop (که یک Local session هستش) و یا اینکه برین و پشت کامپیوترها بشینین که در enterprise environment رفتن بالا سر هر سیستم معقول نیست.

ویرایش توسط mkm : 2010-03-07 در ساعت 04:44 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f78/t33263.html

مشکل access is denied در شبکه کردن 7 و xp

عضو دامین کردن ویندوز 7

دامین در ویندوز 7

access is dinide

دومین کردن در Xp

تغییر دامین ویندوز 7

مشکلات دامین ویندوز xp

عضو دامنه کردن ویندوز XPدومین با ویندوز 7کپی روی چند ویندوز عضو دامنهدامین ویندوز 7ویندوز 7شبکه domain کنترل کلاینتمشکلات شبکه کردن ویندوز 7دامین کردن ویندوز xpمشکل دسکتاپ دامین ویندوز XPجلوگیری از کپی فایل در شبکه با استفاده از پالیسی دومینمشکلات دسک تاپ دامین کنترلردومین کردن ویندوز xpدامین ویندوزروش رفع محدودیت دسترسی کاربر شبکه xpسح دسترسی در ویندوز 7 ندارمعضو دومين كردن در ويندوز 7چگونگی روت کردن ip در ویندوز xp

برچسب برای این موضوع