نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: کمبود هارد WSUS و انتقال به هارد جدید

نام حقيقي: None

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

کمبود هارد WSUS و انتقال به هارد جدید

پس از نصب WSUS و دانلود كردن بخشي از فايل هاي اپ ديت متوجه شدم كه ظرقيت هاردم براي اين كار كافي نيست !
    حالا چطور مي تونم اپديت هاي دانلود شده و ديتابيس Wsus را به يك هارد ديگه انتقال بدم!

من روي يك هارد ديگه Wsus را نصب كردم و بعد از نصب كل شاخه Wsus را در مسير سرور جديد كپي كردم اما الان نمي تونم از برنامه و تنظيمات wsus استفاده كنم و بهم خطاي عدم ارتباط با سرور را مي ده!
    لطفا كمك كنيد...

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حسین توکلی

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    با سلام
    اگر بر روی همان سرور هارد دیگری را اضافه کرده باشید فقط کافی است که اطلاعات را به ترتیبی که در ادامه ذکر می کنم جابجا نمایید و احتیاجی به نصب WSUS در جای دیگری نیست.
    چنانچه از نسخه WSUS 2.0 استفاده می کنید ابزاری با نام WSUSutil.exe در مسیر %drive%\Program Files\Update Services\Tools موجود می باشد که با استفاده از آن می توانید کارهای مختلفی بر روی WSUS و دیتابیس آن انجام دهید.
    یکی از کارهایی که می توان با استفاده از آن انجام داد جابجایی فایلهای دانلود شده درصورت پرشدن هارد می باشد که مثلاً با افزودن هارد جدید و فراهم نمودن فضای خالی قابل انجام است.

جابجایی فایلها می تواند بصورت دستی و یا بطور کامل توسط این ابزار انجام گیرد. برای انجام اینکار باید از سوییچ movecontent استفاده نمایید. اطلاعات کاملتر را می توانید در این آدرس پیدا کنید:

Managing WSUS from the Command Line

نام حقيقي: None

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون
    يك سوال ديگه هم داشتم اگه زماني ويندوز سرور من خراب شد و من مجبور به نصب مجدد شدم مي تونم از فايل هايي كه دانلود كردم دوباره استفاده كنم اگه مي تونم ميشه بگيد به چه روشي!

نام حقيقي: حسین توکلی

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    بله امکانش هست. اطلاعات Update ها در WSUS از دو بخش تشکیل شده: Medadata و فایلهای Update.
    Metadata شامل اطلاعاتی در مورد Udpdate ها و مشخصات آنهاست که در داخل دیتابیس وجود دارد.
    فایلهای Update نیز خود فایلهای به روز رسانی موردنیاز WSUS است که بر روی کلاینتها نصب می شود.
    اگر لینک ارسالی قبلی رو خوب مطالعه کرده باشید متوجه میشید که اینکار از طریق ابزار WSUSUtil.exe قابل انجام است.
    شما می توانید ابتدا با استفاده از export و سپس import، محتوای metadata را به دیتابیس جدید منتقل کنید.
    فایلهای Update ررا هم می توانید از طریق ابزارهای بکاپ یا بصورت دستی به سرور جدید منتقل کنید.
    سپس با استفاده از movecontent و بکار گیری سوییچ -skipcopy اطلاعات Metadata موجود در دیتابیس را بر اساس مسیر جدید به روز کرده و فایلهای کپی شده را به آن نشان دهید.
    سرآخر هم اگر اطلاعات Updateیی در Metadata وجود داشته باشد ولی فایل آن بر روی هارد وجود نداشته باشد آنرا دانلود خواهد کرد.
    دوست عزیز، سایت Technet مایکروسافت بهترین مرجع برای سرویسهای مایکروسافت بوده و در صورت برخوردن هرگونه مشکلی ابتدا مطالعه آنرا به شما توصیه می کنم.
    موفق باشید

Ali_Nob سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

جابجايي wsus

مقاله در مورد wsus

مقاله فارسی در مورد WSus

wsus و

تنظیمات wsus

انتقال تنظیمات wsus به wsus جدید

import drive به wsus

محل فایل های wsus

جابجايي ديتابيس wsus