نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط Hakimi
  • 1 توسط patris1

موضوع: group policy

نام حقيقي: ali falah

خواننده شناسه تصویری Mehrany
    نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    76

Icon14 group policy

سلام . من ی مشکلی تو اعمال کردن group policy پیدا کردم . من می خواهم با استفاده از این روش ، ی سری از امکانات را از بعضی کابرهای شرکتمون بگیرم مثل : کنترل پنل - کارت شبکه و ..... . این کار را هم می کنم . روی سرور اکتیو دایرکتوری مون میرم ، روی روت پروپرتیز می گیرم و میرم به group policy tab ، ی پالیسی جدید ایجاد می کنم و بعد هم و دکه ادیت را میزنم و هر کدام از پالیسی ها که خواستم را اعمال می کنم و بعد هم دکمه ok را میزنم اما نمی دونم چرا اعمال نمیشه . یا اینکه میرم ی ou جدید ایجاد می کنم و توش ی گروه جدید و آن کاربرهائی که می خواهم را توش جوین می کنم . از ou پروپرتیز می گیرم ، میرم group policy tab و ی پالیسی جدید ایجاد می کنم و بعد هم که ویرایش و انتخاب پالیسی مورد نظرم و enable کردن . اخر سر هم ok l می کنم . در انتها هم gpupdate/force را وارد می کنم اما این هم تاثیری نداره . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چیزی را فراموش کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد

عضو عادی
    نوشته
    121
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    75
    سلام
    بعضی اوقات gpupdate/force اثر نمیکنه
    راه حل:
    درصورت امکان سرور رو ریست بکنید
    اگر امکانش نیست بعد از 90 دقیقه خودبخود سرور خودش اطلاعات مربوط به پالیسی رو ریست میکنه و100 درصد مشکلتون حل میشه

نام حقيقي: Saraa Sheykhi

خواننده
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    9
    من هم تو یکی از شرکتها این مشکل رو داشتم, یه وقتها policy اعمال نمی شد.
    البته می دونم که بعضی policy ها OU level نیستند,اما...?!
    اگر راهنمائی کنید من هم ممنون میشم.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای تعریف Policy ها حتما از ابزار Group Policy Management Console استفاده کنید.
    پس از تعریف Policy ها، روی OU مورد نظر Effective Policy را مشاهده کنید تا مطمئن شوید Policy اعمال شده است.

روی کلاینت مورد نظر با استفاده از ابزار RSOP.MSC می توانید Policy های اعمال شده به آن را ببینید.

در اکثر موارد، اشتباه در تعریف Policy ها موجب می شود تا نتیجه دلخواه به دست نیاید. پس در تعریف ها دقت کافی را بکار بگیرید.

Mehrany و sr.sheykhi سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    76
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    برای تعریف Policy ها حتما از ابزار Group Policy Management Console استفاده کنید.
    پس از تعریف Policy ها، روی OU مورد نظر Effective Policy را مشاهده کنید تا مطمئن شوید Policy اعمال شده است.

روی کلاینت مورد نظر با استفاده از ابزار RSOP.MSC می توانید Policy های اعمال شده به آن را ببینید.

در اکثر موارد، اشتباه در تعریف Policy ها موجب می شود تا نتیجه دلخواه به دست نیاید. پس در تعریف ها دقت کافی را بکار بگیرید.
    ...........................

من رفتم آن کنسول را دانلود کردم و از طریق آن کانفیگ کردم اما باز هم اعمال نمی شه ؟؟؟؟؟؟؟ نمی دونم چرا !!!!!!!! اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید چون خیلی لازمش دارم .

نام حقيقي: 1234

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    Group Policy ساخته شده توسط شما باید در Link Order ابتدا قرار داشته باشد.یعنی شماره ۱

Link order

When linking more than one GPO to an OU, there could be a problem when two or more GPOs have the same settings but with opposite configuration, like, GPO1 have Allow printer installation among other settings but GPO2 is configured to prevent printer installation among other settings. Because the two GPOs are at the same level, there is a link order which can be changed.
    The GPO with the lowest link order is processed last, and therefore has the highest precedence

ویرایش توسط patris1 : 2010-01-09 در ساعت 06:18 PM
    salary2005 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حمیدرضا ایزدی

عضو عادی
    نوشته
    171
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrany نمایش پست ها
    سلام . من ی مشکلی تو اعمال کردن group policy پیدا کردم . من می خواهم با استفاده از این روش ، ی سری از امکانات را از بعضی کابرهای شرکتمون بگیرم مثل : کنترل پنل - کارت شبکه و ..... . این کار را هم می کنم . روی سرور اکتیو دایرکتوری مون میرم ، روی روت پروپرتیز می گیرم و میرم به group policy tab ، ی پالیسی جدید ایجاد می کنم و بعد هم و دکه ادیت را میزنم و هر کدام از پالیسی ها که خواستم را اعمال می کنم و بعد هم دکمه ok را میزنم اما نمی دونم چرا اعمال نمیشه . یا اینکه میرم ی ou جدید ایجاد می کنم و توش ی گروه جدید و آن کاربرهائی که می خواهم را توش جوین می کنم . از ou پروپرتیز می گیرم ، میرم group policy tab و ی پالیسی جدید ایجاد می کنم و بعد هم که ویرایش و انتخاب پالیسی مورد نظرم و enable کردن . اخر سر هم ok l می کنم . در انتها هم gpupdate/force را وارد می کنم اما این هم تاثیری نداره . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چیزی را فراموش کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید .
    شما چه چیزی (object)رو عضو ou کردید؟. منظورم فقط userS یا computerS یا هردو؟ چون بعضی از policy ها بروی computer اعمال میشوند و بعضی برروی userها

ویرایش توسط salary2005 : 2010-01-09 در ساعت 08:07 PM

نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    76
    نقل قول نوشته اصلی توسط salary2005 نمایش پست ها
    شما چه چیزی (object)رو عضو ou کردید؟. منظورم فقط userS یا computerS یا هردو؟ چون بعضی از policy ها بروی computer اعمال میشوند و بعضی برروی userها

من user را عضو ou کردم چون آن پالیسی های مد نظر من بر روی یوزر اعمال می شوند نه کامپیوتر .

نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    76
    نقل قول نوشته اصلی توسط patris1 نمایش پست ها
    Group Policy ساخته شده توسط شما باید در Link Order ابتدا قرار داشته باشد.یعنی شماره ۱

Link order

When linking more than one GPO to an OU, there could be a problem when two or more GPOs have the same settings but with opposite configuration, like, GPO1 have Allow printer installation among other settings but GPO2 is configured to prevent printer installation among other settings. Because the two GPOs are at the same level, there is a link order which can be changed.
    The GPO with the lowest link order is processed last, and therefore has the highest precedence

ممنون از راهنمائی تون اما من فقط ی پالیسی اعمال کردم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نه چندتا !!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

group policy

امکانات group policy

ایجاد policy

تعریف group policy

تعریف group policy بر روی اکتیو دایرکتوریدیدن group policy اعمال شدهچگونگي اعمال پاليسي روي گروه عضو ougroup policy اعمال نمیایجاد group policyامكانات Group policygpoنتیجه ی group policyآموزش تصویری اعمال پالیسی در اکتیو2008تعریف گروه پالیسی در group policeتعريفتعریف link enabled در کنسول group policy managementایجاد و اعمال gpoچرا gpo اعمال نمي شودآموزش کانفیگ گروپ پالیسیمحل اعمال Group Policyhttp://forum.persiannetworks.com/f78/t31005.htmlgroup policy ایجادساخت گروه در اکتیو 2008 و اعمال policy روی آنمفهوم ou در شبکهامکانات group police

برچسب برای این موضوع