صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: فلسفه وجودی child domain

نام حقيقي: Beginner

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7

فلسفه وجودی child domain

اساتید محترم سلام
    راستش خیلی جاها سرچ کردم ولی آخرشم به جواب دلخواهم نرسیدم .حالا اینجا مطرح می کنم تا اساتید بلکه راهنماییم کنن
    فلسفه وجودی child domain چیه؟
    چرا از child domain استفاده میکنیم ؟
    آیا فقط به منظور ایجاد load balancing و off load در دامین اصلی از آن استفاده می شود؟
    مزیت هاش چیه؟
    موارد استفادش کی است؟(چه زمانی از child domain استفاده میکنیم ؟)
    آیا در مورد این که چند شبکه در شهر های مختلف داریم از child domain استفاده میکنند ؟
    و اگر نکته ای باقی مانده ممنون می شوم اگر یاد آوری کنید؟
    با تشکر
    یا حق

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: farbod Abedi

عضو غیر فعال شناسه تصویری samigherty
    نوشته
    95
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    10
    فقط برای جدا کردن اسم استفاده می شه و دیگر هیچ .

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7
    پس با این اوصاف اگر ما فرضا دوLAN در شهر های کرج و سمنان داشته باشیم چگونه می توانیم دایرکتوری های این دو LANرا به هم وصل کنیم و دیتا ها را چگونه با هم replicate می کنند.
    بیشتر منظورم این است که می خوام تمام یوزر های LAN 2 ( در این جا سمنان ) را از کرج manage کنم آیا احتیاجی به child domain نیست ؟(از چه راهکاری برای این کار استفاده می شود(منظورم بیشتر رو active directory است)؟)

نام حقيقي: 1234

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    به هر دو دوست عزیز پیشنهاد میکنم كه این کتاب را بخوانید

Designing a Microsoft Windows Server 2003 Active Directory and Network Infrastructure

کد:
    http://forum.persiannetworks.com/f109/t27641.html

hashemie سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7
    پاتریس جان واقعا ممنون
    میشه بگی کدوم chapter ها بدرد سوالات من می خوره ؟
    بازم ممنونم که همیشه اولین نفر ی تو پاسخ
    beginner

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    بیشتر منظورم این است که می خوام تمام یوزر های LAN 2 ( در این جا سمنان ) را از کرج manage کنم آیا احتیاجی به child domain نیست ؟(از چه راهکاری برای این کار استفاده می شود(منظورم بیشتر رو active directory است)؟)

می شه راجع به این یه کم توضیح بدین تا روشن شم ؟ خیلی گیجم کرده.

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    Install Active Directory
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    کد:
    http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc780951(WS.10).aspx
    Creating a new child domain
    Updated: January 21, 2005
    Applies To: Windows Server 2003, Windows Server 2003 R2, Windows Server 2003 with SP1, Windows Server 2003 with SP2

Creating a new child domain

Create a new child domain when you want to create a domain that shares a contiguous namespace with one or more domains. This means that the name of the new domain contains the full name of the parent domain. For example, sales.microsoft.com would be a child domain of microsoft.com. As a best practice, you create new domains as children of the forest root domain.
    You can create a new child domain by creating a new domain under a parent domain using the Active Directory Installation Wizard. For information about how to create a new child domain, see Create a new child domain.
    After you create the child domain, you can create additional domain controllers in the child domain for fault tolerance and high availability of Active Directory. For more information, see Creating an additional domain controller.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کد:
    http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc755450(WS.10).aspx

Creating a new forest
    Updated: January 21, 2005
    Applies To: Windows Server 2003, Windows Server 2003 R2, Windows Server 2003 with SP1, Windows Server 2003 with SP2
    Creating a new forest

When you create the first domain controller in your organization, you are creating the first domain (also called the forest root domain) and the first forest.
    The top-level Active Directory container is called a forest. A forest consists of one or more domains that share a common schema and global catalog. An organization can have multiple forests.
    A forest is the security and administrative boundary for all objects that reside within the forest. In contrast, a domain is the administrative boundary for managing objects, such as users, groups, and computers. In addition, each domain has individual security policies and trust relationships with other domains.
    Multiple domain trees within a single forest do not form a contiguous namespace; that is, they have noncontiguous DNS domain names. Although trees in a forest do not share a namespace, a forest does have a single root domain, called the forest root domain. The forest root domain is, by definition, the first domain created in the forest. The Enterprise Admins and Schema Admins groups are located in this domain. By default, members of these two groups have forest-wide administrative credentials.

When to create a new forest

A first step in the Active Directory design process is to determine how many forests your organization needs. For most organizations, a single forest design is the preferred model and the simplest to administer. However, a single forest may not be practical for every organization.
    With a single forest, users do not need to be aware of directory structure because all users see a single directory through the global catalog. When adding a new domain to a forest, no additional trust configuration is required because all domains in a forest are connected by two-way, transitive trusts. In a forest with multiple domains, configuration changes need be applied only once to update all domains.

However, there are scenarios in which you might want to create more than one forest:
    • When upgrading a Windows NT domain to a Windows Server 2003 forest. You can upgrade a Windows NT domain to become the first domain in a new Windows Server 2003 forest. To do this, you must first upgrade the primary domain controller in that domain. Then, you can upgrade backup domain controllers, member servers, and client computers at any time.

You can also keep a Windows NT domain and create a new Windows Server 2003 forest by installing Active Directory on a member server running Windows Server 2003. For more information, see Upgrading from a Windows NT domain.
    • To provide administrative autonomy. You can create a new forest when you need to segment your network for purposes of administrative autonomy. Administrators who currently manage the IT infrastructure for autonomous divisions within the organization may want to assume the role of forest owner and proceed with their own forest design. However, in other situations, potential forest owners may choose to merge their autonomous divisions into a single forest to reduce the cost of designing and operating their own Active Directory or to facilitate resource sharing. Another alternative is to provide for some delegation of administrative authority that enables the benefits of both approaches. For more information, see "Best Practice Active Directory Design for Managing Windows Networks" on the Microsoft Web site or "Design Considerations for Delegation of Administration in Active Directory", also available on the Microsoft Web site.

Operations master roles in a new forest

When you create the first forest in your organization, all five operations master roles are automatically assigned to the first domain controller in the forest. As new child domains are added to the forest, the first domain controller in each of the new child domains is automatically assigned the following roles:

• Relative identifier master

Primary domain controller (PDC) emulator

Infrastructure master

Because there can be only one schema master and one domain naming master in a forest, these roles remain in the forest root domain. In an Active Directory forest with only one domain and one domain controller, that domain controller owns all the operations master roles. For more information, see Operations master roles.

Adding new domains to your forest

A domain stores only the information about objects located in that domain, so by creating multiple domains within a new forest, you are partitioning or segmenting Active Directory to better serve a disparate user base.

The easiest domain structure to administer is a single domain within a single forest. When planning, you should start with a single domain and only add additional domains when the single domain model no longer meets your needs. For more information about creating domains, see Domains.

Before creating a new forest

Active Directory requires DNS to function and both share the same hierarchical domain structure. For example, microsoft.com is a DNS domain and an Active Directory domain. Because of the reliance that Active Directory has on DNS you must thoroughly understand Active Directory and DNS concepts before creating a new forest. For more information, see Checklist: Creating a new forest.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کتاب 294-70 ، صفحه 93

Reasons to create more than one child domain under the forest root include the following

To meet required security policy settings that are linked to domains

To meet special administrative requirements, such as legal or privacy concerns

To optimize replication traffic

To retain Windows NT domains

To establish a distinct namespace

ویرایش توسط patris1 : 2009-12-04 در ساعت 01:58 PM
    hadi_PN، hashemie و Beginner سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7
    با سلام خدمت اساتید
    پاتریس جان این مواردی رو که گفتی من خوندم خیلی جالب بودم(البته منظورم موارد مربوط به creating multiple domain بود ) .
    حالا یه سوال از اساتید دارم با این اوصاف ایجاد child domain برای نتورک های کوچک قاعدتا به صرفه نخواهد بود (هم از نظر هزینه ،هم از نظر تامین امنیت و هم از نظر مدیریت)
    پس برای 2 نتورک کوچک جدا ازهم از نظر جغراقیایی آیا ایجاد یک دامین با چند سایت راه حل مناسبی است؟
    یا به طور کل آیا می شود 2 نتورک جدا از هم را در داخل یک دامین قرار داد؟
    اگر نه معمولا از چه راه حلی استقاده میکنند؟

نام حقيقي: hadi

عضو عادی
    نوشته
    404
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    421
    حالا كه جز كنترل يوزر ها و اين جور چيزا كار ديگه اي نداري

بهتره يه كار ديگه اي كني واسه هر كدومشون يه دامين جداگانه در نظر بگير

بعد از طريق اينترنت ريموت شوي به سرور اونطرف به راحتي مي توني جواب بگيري

Beginner سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7
    من منظوره شما رو نفهمیدم
    اگه منظوره شما اینه که من 2 تا دامین جدا در هر دو طرف داشته باشم .
    من می خوام 2 تا دامین با هم ارتباط داشته باشند.
    پس به نظر شما من چه جوری replicate داشته باشم .؟

نام حقيقي: كاظم

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    من منظوره شما رو نفهمیدم
    اگه منظوره شما اینه که من 2 تا دامین جدا در هر دو طرف داشته باشم .
    من می خوام 2 تا دامین با هم ارتباط داشته باشند.
    پس به نظر شما من چه جوری replicate داشته باشم .؟
    دوست من

اگر پهنای باند حداقل 512k اونم به صورت اختصاصی داشته باشی آره می شه این کارو کرد.
    همونطور که خودتم گفتی یه Domain با چند سایت و ADC و ... جواب میده.

ولی به نظر خودت این مقدار هزیه ارزش این کارو داره ؟ قطع شدن خط و اختلال Replicate و سایر
    مسائل ؟ (یا اینکه بهتره همونطور که hadi_PN فرمودن Console سایت Remote رو بسازی و در کل دو Domain داشته باشین و به این صورت مدیریت کنین ؟)

نظر شخصی من اینه که اگر هم می خواهید همچین کاری کنین (Intra Site replication)باید قبلش یه بستر ارتباطی مطمئن داشته باشین.

حالا یه چیز دیگر. وقتی سرویس های شما مثل اتوماسیون و .... Web Base باشن و یا از SQL login یا کلا Login روی Data base جهت Authenticate استفاده کنن (منظورم برنامه های رایج ادارات و نهاد های مختلفه) در این صورت چه پهنای باندی لازمه ؟
    قطعا کمتره. من فکر می کنم اینطوری بهینه تره تا اینکه از این پهنای باند محدود با این هزینه جهت replicate بین DC ها استفاه بشه.(نظر شخصی)

ویرایش توسط kazem_m : 2009-12-06 در ساعت 01:58 PM
    hadi_PN و Beginner سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazem_m نمایش پست ها

حالا یه چیز دیگر. وقتی سرویس های شما مثل اتوماسیون و .... Web Base باشن و یا از SQL login یا کلا Login روی Data base جهت Authenticate استفاده کنن (منظورم برنامه های رایج ادارات و نهاد های مختلفه) در این صورت چه پهنای باندی لازمه ؟
    قطعا کمتره. من فکر می کنم اینطوری بهینه تره تا اینکه از این پهنای باند محدود با این هزینه جهت replicate بین DC ها استفاه بشه.(نظر شخصی)
    دوست عزیز می شه در ورد این پروسه یه کم بیشتر توضیح بدی تا ما تازه کارام بفهمیم
    آیا منظورت از web base اینه که کاربرا کاراشون رو از طریق اینترنت انجام بدن ؟ یا چیز دیگه (البته ببخشید!!!)
    THANKS

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    این جملمو اصلاح می کنم . منظورم این بود:
    نظر شخصی من اینه که اگر هم می خواهید همچین کاری کنین (Inter Site replication)باید قبلش یه بستر ارتباطی مطمئن داشته باشین.

دوست عزیز

شما درست در نظر گرفتی. قبل از هر چیز باید اینو در نظر گرفت که هر سناریو و شبکه ای شرایط خاص خودشو داره. من هم هدفم اصلا این نیست که یه طرح کلی رو برای همه جا مطرح کنم. اما با هم چند موردی که
    در Post قبلیم گفتم بیشتر بررسی می کنیم:

شما فرض کن یه ساختمان مرکزی داری با تعداد زیادی کاربر و چند شعبه با تعداد کاربر کمتر. حتی فرض کن چند شعبه خارج از کشور هم داری.

برای متصل کردن همه اینها بهم می تونی قسمتی رو از طریق Internet انجام بدی یه قسمتشو از طریق فرضا MPLS ,VSAT حتی
    قسمتی رو از طریق شبکه PSTN(Dial up. برای هر کدوم هم باید امنیتشو در نظر بگیری (Firewal, VPN, IPsec,s2svpn و سایر پارامتر ها.

اما بعد از بحث ارتباط باید دید چه سرویسی رو می خواهی روی کلاینت ها داشته باشی و چی ها مد نظرت هست ؟

فرض کن در شعب فقط نیاز به این داری که شخصی ورود اطلاعات رو از یه طریق برنامه (نه لزوما Web Base) انجام بده. این برنامه وصل می شه به DB مرکز (مثلا از طریق SQL Connection ) و اطلاعاتش ثبت می شه. حتی User و Pass طرف هم می تونه روی DB تایید شه و سطح دسترسی User هم اونجا مطرح شه (وارد این بحث نمی شیم )
    یه سرویس دیگه می تونه FTP یا Ftp over Http باشه در حالی که شما در Lan از File sharing روی File server استفاده می کنید.
    این سناریو مثل جاهایی مثل بانک ها « آژانس های هوایی « شرکت بیمه و .... مطرح می شه که با برنامه های کلاینت سروری
    سرو کار دارن.

اما یه حالت دیگه هم هست. ممکنه در شرکت شما هر کدام از شعبش هم کاربران زیادی داشته باشه. مثلا 50 کاربر به بالا
    و شما بخواهید کنترل بیشتری داشته باشین و دیگه Workgroup جواب گوی کار شما نباشه و باید رفت سراغ Domain که در این صورت می رسیم به بحث قبلی.
    پس برای طراحی خیلی چیزا باید کنار هم قرار بگیره تا بشه تصمیم گرفت.
    امروزه خیلی از کارا داره Web Base انجام می شه. راحته . نصب نداره. Compatible با هر سیستم عاملی می تونه بشه.
    امنیتش زیاد جالب نیست به تنهایی ولی با SSL و .... امن تر می شه. پهنای باند زیادی مصرف نمی کنه.
    ولی منظورمن کلا برنامه های کلاینت سروری بود که کلا در خیلی از شرکت ها تمرکز اصلی روی اون برنامه است که مستقل از Domain کارشو انجام می ده.

ویرایش توسط kazem_m : 2009-12-06 در ساعت 05:02 PM

مدیر بازنشسته
    نوشته
    5,634
    سپاسگزاری شده
    2513
    سپاسگزاری کرده
    272
    دوست عزیز چه کسی گفته كه برای Replication باید ارتباط با حداقل 512k باشد !!!!!
    به نظر شما . پس جاهائی كه فقط ارتباط با مودم است و دومین کنترلر دارند چه کار میکنند

کد:
    http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727069.aspx#EGAA

Active Directory Replication over Dial-up Topology

This section describes the steps required for an administrator to install and configure a common virtual private network over a dial-up connection. Where appropriate, tables with the required configuration data are also included for reference.
    The Atlanta office connects to the corporate headquarters, Los Angeles, using a dial-up connection. The administrator must configure routers in both Los Angeles and Atlanta by installing Windows 2000 Routing and Remote Access Service and configure dial-up routing interfaces. The next step will be to install and configure DNS on the servers that will become the domain controllers for the Atlanta and Los Angeles domains. Once this is done, the administrator will promote the server in the Los Angeles office as the first domain controller in the forest. Next the administrator will configure the sites and site link, and define the subnets for Los Angeles and Atlanta using Active Directory Sites and Services. The last tasks are to promote one server as the first domain controller in the ATL child domain, then promote the second server as an additional domain controller. In both offices the routers are configured as stand-alone servers

Settings for minimizing periodic WAN traffic

کد:
    http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Ben-us%3B819108&x=2&y=15

ویرایش توسط patris1 : 2009-12-06 در ساعت 05:52 PM
    kazem_m سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    [QUOTE=patris1;239538]دوست عزیز چه کسی گفته كه برای Replication باید ارتباط با حداقل 512k باشد !!!!!
    به نظر شما . پس جاهائی كه فقط ارتباط با مودم است و دومین کنترلر دارند چه کار میکنند

جناب پاتریس بزرگ

برای من باعث افتخاره که با شما بحث که نه (مفهوم منفی داره تو ایران)از تجربیات شما استفاده می کنم.

با شما موافقم ! اصلا بدون ارتباط هم می شه این کار رو انجام داد. منظورم اینه حتما نباید Connection ما دائمی باشه. من قبول می کنم که ما می تونیم اصلا Schedule هم روی این قضیه داشته باشیم بر فرض
    بعد از ساعات اداری این Replication انجام بشه. تازه زمانی که شما داری از Inter site استفاده می کنید
    ترافیک شما تا حدی Compress شده منتقل می شه.
    اما چند سوال:
    شما و همه دوستان با این مشکل برخورد نکردید که حتی تو Lan در بعضی مواقع این Replication به سرعت انجام نمی شه ؟ ( حتی با زدن دستور )
    براتون پیش نیومده که سمت کلاینت ها بعد از بارها Restart کردن کامپیوتر Policy یا هر تغییر دیگه ای اعمال نشه ؟ ( داخل پرانتز:حتی جالبه که خود Trainer های تایید شده ماکروسافت در چند Video که من ازشون دیدم بعد از انجام یه تنظیم معمولی و بعد از اعمال نشدنش با لبخند می گفتند خوب ظاهرا باید Restart کرد بدون دلیل و منطق خاص)

من اصلا قصد ندارم سیستم عاملی رو که خودم و سایر دوستان عزیزم که داریم ازش استفاده می کنیم و باهاش کلی کار ها کردیم زیر سوال ببرم .

و همچنین اصلا قصد کل کل با دوست خوبم جناب پاترس رو هم ندارم. در ضمن حرف ایشونو نه من بلکه ماکروسافت تأیید می کنه ! طبق Doc ای که فرستادن.) من اگه گفتم 512 اونم اختصاصی و دائمی به این خاطره که به نظر شخصی من اگر توقع کار درست درمون از این سیستم داریم باید به این صورت باشه و منظورم در محیط واقعیه . بله شخصا با دو تا Router و اتصال سریالی به هم و پهنای باند 64K این داستانو تست کردم جواب هم گرفتم ولی در عمل و محیط واقعی هیچ وقت زیر بار مسولیت یه همچین کاری با این وضعیت مخابراتی و با سیستم عامل Mictosoft نمی رم. (بازم این نظر کاملا شخصی و تجربی هست).

همین جا هم از جناب پاتریس می خوام نظر بدن و از تجربیاتشون بگن :

جناب پاتریس در پروژه ای که اخیرا قسمتیش رو انجام دادم به خاطر همین مسئله که Performance جالبی نداره
    Inter Site (به نظر شخص من حتی با وجود قرار دادن ADC در هر شعبه) در مورد اداره بیمه با یک ساختمان مرکزی و حدود 20 شعبه نهایتا طرح به این سمت رفت که از برنامه Deep freeze استفاده بشه که در شعب حداقل Setting دلخواه از بین نره و admin بتونه Remote Access داشته باشه به شعبات و اینطوری کنترل کنه. (در کل هم یه برنامه داشتن که به Sql وصل می شد و سیستم اتوماسیون و .....)
    روی Lan هم یه DC و یه ADC گذاشتیم و سایر ماجرا.
    باز هم داخل پرانتز :
    شما E1 و T1 و ... ریخته دم دستتون. ولی اگر بدونین ما اینجا برای اتصال یه kiosk یا POS از فروشگاه های شهرستان یا حتی جاهای دور دست تر که حتی سیستم تلفنشون PCM هست به سمت مرکز چه مشکلاتی داریم !

زیاد حرف زدم. شما هم از تجربیاتتون بگین آقای سام عزیز

ویرایش توسط kazem_m : 2009-12-06 در ساعت 07:16 PM

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f78/t30105.html

فواید ایجاد child domain

child domain

ایجاد child domain

در صورت قطع شدن ارتباط بین root domain با child چه باید کرد؟

ارتباطات در child domain

فلسفه وجودی کودک

بهینه کردن سرعت اینترنت در شبکه های بزرگ site:forum.persiannetworks.com

قطع شدن ارتباط child domain با domain

درباره child domain

نصب ایزا و دامین کنترلر در کنار هم

با Administering Domain Controllers

مزایای child domain

ارتباطات بعنوان فلسفه وجودی نوشتن

مزایای استفاده از child domain

domain model & domain controller

تعریف single domain forest

چرا تغییرات root domain به child منتقل نمی شود؟

group policy checklist

فلسفه وجودی نوشتن

office communication server چگونه

ايجاد زير دامين يا child doc

configuring intersite replication

8

1

برچسب برای این موضوع