نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: آیا می شود در Orion NPM وضعیت لینک را مانیتور کرد؟

نام حقيقي: Ahmad Alvandi

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

آیا می شود در Orion NPM وضعیت لینک را مانیتور کرد؟

انجمن مفیدی است . امید وارم دست اندرکاران این انجمن در باپرجا بودن و پیشرفت آن موفق باشند .

خدمت دوستان سوالی داشتم . آیا می شود در نرم افزار Orion Network Performance Monitor وضعیت یک لینک را نیز مانیتور کرد ؟

شبکه سازمان ما در سطح ایران گسترده است و در 95 درصد موارد از روتر و سوییچ های سیسکو و در بقیه huawei یا ... است .
    بعد از پویش شبکه تجهیزات را بر روی نقشه ایران فراخوانی کرده ایم ولی برای نمایش وضعیت لینک ها مشکل داریم . زیرا لینک ها به Object ای join می شوند که این Object تا سطح دانشی که کسب نمودیم می تواند یک گره شبکه یا حداکثر یک واسط شبکه باشد .

آیا دوستان با این نرم افزار و نحوه مانیتور کردن یک لینک اطلاعی دارند ؟
    سپاسگذارم

موضوعات مشابه:

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    یعنی چی؟
    چکار میخواهی بکنید؟؟
    ارتباط بین لینکها چیست؟؟؟

درضمن خوب وقتی یک نود را اضافه میکنید اگر ارتباط شما قطع بشه، خوب اون نود هم قطع میشه دیگه

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    این گراف را که میبنید ما در Orion map maker ساختیم . و لینک بین آنها را برقرار کردیم . ولی Object ای که به این لینک ها می شود متصل کرد فقط یک interface از یک نود دو سر لینک است . مثلا لینک شماره یک بین دو نود A و نود B رسم کردیم . حالا می شود به ابن لینک یا interface نود A را لینک کرد یا interface نود B .

کلا در orion جه طور میشود ( با چه ابزاری ) up یا down بودن لینک ها را بررسی کرد . که مثلا ما یک گراف از شبکه و لینک های ارتباطی داشته باشیم که اگر لینکی این بین down شد مطلع شویم .
    تجهیزات بین لینک ها cisco هستند .

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    هر لینک دو سر دارد. مثلا A و B
    حالا اگر Monitoring ما سمت شبکه A قرار گرفته باشد، باید نقطه ای در سمت B را کنترل کنیم تا متوجه شویم لینک برقرار است یا خیر.
    ولی یک ریسک وجود دارد. این که لینک برقرار باشد ولی آن نقطه دچار مشکل شده باشد و Down باشد. پس نباید به یک نقطه فقط اکتفا کنیم. باید چند شرط "OR" بگذاریم تا مطمئن شویم لینک برقرار است، چرا که اگر حتی یکی از Node های سمت B را ببینیم، در حقیقت لینک برقرار است.

این ساده ترین روش بود. ولی مثلا من در یکی از شبکه هایی که راه اندازی کردم، برای ارتباط بین نقاط مختلف، روی Router ها GRE Tunnel برقرار کردم و آن را Monitor می کردم.
    یکبار دیگر هم برای کاری از IP SLA استفاده کرده بودم و با آن، Route را جابجا می کردم، در نتیجه با جابجا شدن Route متوجه می شدم که فلان لینک Down شده است.

بسته به این که شبکه تان چه مشخصاتی دارد، می توانید از روش های مختلف Alert های Monitoring را تنظیم کنید.

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    تجهیزات همه لینک ها در دسترس ما نیست . برخی از لینک ها MPLS و مخابراتی است .

روتر های مرکز تهران -------- مخابرات . MPLS ، ماهوراه ------------- روتر های شعب ------- روتر های باجه
    آیا در Orion کاری شبیه whatsup می توان انجام داد ؟ چیزی شبیه ping همیشگی بین روتر های مرکزی و روتر های شعب و باجه ها
    ولی این خروجی به صورت گرافیکی در Orion NPM وارد شود .
    آیا خروجی IP SLA را میتوان در NPM وارد کرد ؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    پاسخ همه پرسشهای شما یک کلمه است: بله !
    ولی چطورش را باید بخوانید. از راهنمای Solarwinds استفاده کنید، بخوانید تا بتوانید از این نرم افزار قوی استفاده کنید. پرسش هایتان را هم مطرح کنید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

اضافه کردن یک نود به orion

orion مانیتور

افزودن میب به npm

اضافه کردن نقشه به orion

مقاله در مورد نرم افزار npm

orion مانیتور شبکه

راهنمایSolarwinds Orion

راهنمای solarwin

راهنماي solarwinds

راهنمای solarwinds

وضعیت لینک ها در روتر