صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 21 از مجموع 21

موضوع: روشن شدن خودکار سیستم بعد از قطع و وصل برق؟

نام حقيقي: ﺣﺎﻣﺪ پیروز

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها

باید درخواست 2 تیکه باشه
    یعنی اینجوری که درخواست رو بدی به آی پی شبکه مقصدت که مک آدرس مورد نظر رو میشناسه و توی اون درخواست بگی که حاجی! فلانی رو از خواب بیدار کن !!!
    من خیلی با این توضیحاتی که شما دادین ور رفتم ولی همچنان به جواب نرسیدم
    این بنده خدا فلانی از خواب بیدار نمیشه
    مک ادرس ها رو عوض کردم هم pc هم مودم !!! بازم نشد احتمالا نخوابیده مرده
    اینترنت اومده به مودم که حالت pppoe هست بعد رفته به یه مودم4 پورت وایرلس(اکسس پوینت نداشتم) بعد رفته به pc مورد نظر.
    داستان اون پورت udp چیه که 9 هست ؟؟؟ این پورت udp در این سناریو چه عملی انجام میده اخه ؟؟؟

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    ای بابا !!!

آدم مجبور به حرافی میکنیا !!!

ببین پروتکل Wake-on-LAN‌ یک پروتکلی هستش که روی لایه 2 کار میکنه
    تیریپ هم اینه که یک فریمی هست به اسم Magic Packet که به صورت Broadcast توی شکبه فرستاده میشه و کارت شبکه‌ای که آدرس فیزیکیش (یا به قول کفار Mac Address ش) با اون Magic Packet یکی باشه، به اون قضیه پاسخ مثبت میده و سیستم متبوعش رو روشن میکنه !

پس محدودیت اول این سیستم اینه که فقط داخل شبکه کار میکنه و شما نمیتونی یک همچین درخواستی رو از خارج شبکه بدی !!!!

نکته جالب اینه که حتی اگر شبکه‌ت سابنت شده باشه و مثلاً چند تا روتر و سویئچ داشته باشی هم باز نمیتونی Magic Packet‌ بفرستی !!!

این از این !

حالا اومدیم و شما خواستی از خارج از شبکه بفرستی !
    پس باس چیکار کنیم؟

نزدیک‌ترین روتر در اون شبکه رو باید پیدا کنیم
    و یک درخواست بهش بدیم و داخل اون درخواست Magic Packet مون رو قرار بدیم
    یعنی شما به اون روتر از خارج شبکه میگی که به آدرس فیزیکی فلان، این MP‌ رو بفرست !

اینکه گفتم :

باید درخواست 2 تیکه باشه
    یعنی اینجوری که درخواست رو بدی به آی پی شبکه مقصدت که مک آدرس مورد نظر رو میشناسه و توی اون درخواست بگی که حاجی! فلانی رو از خواب بیدار کن !!!

هم منظور همین بود !
    شما باید یک فقره سروری این وسط داشته باشی که بتونی درخواست‌ها رو به صورت لایه 3 براش بفرستی و اون به دلیل اینکه داخل شبکه فیزیکی ِ کامپیوتر مقصد شماست، این توانایی رو داره که Magic Packet رو براتون بفرسته !

حالا اون نرم‌افزاری که شما عکسش رو گذاشتی هم همینه !
    اگر بخوای خارج شبکه درخواست بزنی، ازت یک آدرس دومین (همون روتره) رو میخواد به اضافه اینکه پورت UDP رو هم باید بدی (که معمولاً روی پروت 7 یا پورت 9 هستش که اون پورتیه که روتر شما به درخواست‌های MP گوش میده)

پس جواب شما این میشه
    اگر اون روتر و سیستمه رو داری و میتونی کانفیگ کنی (که خب آی پی پابلیک میخواد یا مستقیم یا اینکه بهش وی پی ان بزنی!) میتونی مشکلت رو حل کنی و یک سیستم راه بندازی که بتون از WoL استفاده کنی

اگر هم که نه که خب دعاش رو بکن به جون ما که کلی مجبور شدیم حرّافی کنیم و سر ملت رو درد بیارم !!!

راستی !!
    میتونی یه سر به این صفحه ویکی پدیا هم بزنی و تمامی داستان‌های مرتبط با WoL‌ و Magic Packet و نون اضافه‌هاش ببینی !!

ویرایش توسط hamed_mhk : 2012-04-15 در ساعت 09:51 PM
    itpirooz سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954

پس جواب شما این میشه
    اگر اون روتر و سیستمه رو داری و میتونی کانفیگ کنی (که خب آی پی پابلیک میخواد یا مستقیم یا اینکه بهش وی پی ان بزنی!) میتونی مشکلت رو حل کنی و یک سیستم راه بندازی که بتون از WoL استفاده کنی
    عجب داستانی شد این
    منظور شما اینه من به غیر از مودم روتری که اینترنت داره باید یک سرور در شبکه lan دائم روشن باشه تا از طریق اون بقیه رو بیدار کنم ؟ این که خیلی ستمه
    یه سوال دیگه این که اون پورت 9 یا 7 که گفتی، باید اون هم در مودم فورواردش کنم ؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    بــعـــله !!! سرور یا مودم یا هر چیزی که آی پی Public داشته باشه و یک سرویسی هم روش باشه که بتونه به این تیپ درخواست ها روی پورت 7 یا 9 (یا هر پورتی که دوست داشتی) گوش کنه !!

ضمناً اگر قرار بود این داستان‌ها و این دردسر ها رو نداشته باشه که سنگ رو سنگ بند نمیشه !!

اون وقت هر کسی توی دنیا میاد عشقی یک مک آدرس رو پیدا میکنه و بهش MP‌ میزنه و دستگاهش رو روشن میکنه !!!
    امنیت منیت کشک میشد اونوقت !!!
    (همین الانش هم همجینی امن نیست !!‌ توی شبکه شما هرکی که دلش بخواد میتونه WOL‌ بکنه و هیچ ادمینی هم نمیتونه جلوی طرف رو بگیره!!)

عضو عادی
    نوشته
    488
    سپاسگزاری شده
    452
    سپاسگزاری کرده
    954
    بــعـــله !!! سرور یا مودم یا هر چیزی که آی پی Public داشته باشه
    من الان 2 تا مودم روتر دارم با این تفاسیر میتونم ازش استفاده کنم ؟

و یک سرویسی هم روش باشه که بتونه به این تیپ درخواست ها روی پورت 7 یا 9 (یا هر پورتی که دوست داشتی) گوش کنه !!
    منظور از سرویس همون nat و این قبیل سرویس هاست ؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    بستگی به مودمت داره و نوعِ آی پی ها پابلیکت !

سرویس هم منظور یک سرویسه !

یعنی یه چیزی بسازی که بتونی به درخواست‌های WAL گوش کنه و بتونه درخواست ها رو بگیره و بفرسته به کلاینت‌ها !

(باید ببینی نرم‌افزاری برای این کاری که میخوای بکنی هست یا نه من خودم پی ِ این کار نبودم و نمیدونم هست یا نه)

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

روشن شدن اتوماتیک کامپیوتر بعد از قطع برق

http://forum.persiannetworks.com/f78/t23984.html

wake on lan چیست

دلیل روشن شدن خودکار کامپیوتر

علت روشن شدن خودکار کامپیوتر

روشن شدن کامپیوتر به محض اتصال به برق

wake on lan چیست؟

روشن شدن کامپیوتر بعد از وصل شدن برق

علت روشن شدن خودکار سیستم

روشن شدن اتوماتیک سرورروشن شدن سیستم بعد از قطع برقwol چیستروشن شدن خودکار کامپیوتر بعد از وصل برقچگونه با قطع و وصل شدن برق کامپیوتر بصورت اتومات روشن شود؟قطع کردن برق بطور اتوماتیکwake up lanروشن شدن خودکار سرورعلت روشن شدن اتوماتیک کامپیوترمشکل روشن شدن کامپیوتر به محض وصل شدن به برقروشن شدن کامپیوتر بعد از قطع برقچیست wake on lanدانلود نرم افزار روشن شدن کامپیوتر بعد از قطع برقعلت روشن شدن مجدد کامپیوتر سرور بعداز خاموش شدنروشن شدن کامپیوتر بعد از وصل برقروشن شدن کامپیتر بعد از وصل برق

برچسب برای این موضوع