نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط 802.1x
  • 2 توسط 802.1x

موضوع: کمک در Group policy

عضو عادی
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    22

کمک در Group policy

با سلام

من می خوام تو یه Domain با حدودا 400 کامپیوتر ، یه نرم افزارو نصب کنم . برا نصبم ، باید

روی کامپیوتر دسترسی Admin داشت .( یوزری که برا نصب باهاش وارد می کنند باید رو خود کامپیوتر دسترسی ادمین داشته باشه)

میدونم که باید از Group policy استفاده کرد اما چه جوریشو اصلا نمی دونم .

اگه می تونید کمکم کنید ( جای آزمایشو خطا نیستا )

19 سرور داریم با windows server 2003 و کلاینت ها هم windows xp sp2 همگی join شدن.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ابراهیم قانع

عضو عادی
    نوشته
    227
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    45
    عليك سلام دوست عزيز
    فكر ميكنم شما ميتوني با كاربري با سطح دسترسي مدير شبكه ( domain admin) وارد بشي و همين كار رو بكني و نيازي نيست كه روي تك تك سيستم ها كاربر مدير بسازي .
    البته اگه خواستي اين كار رو بكني بايد بري توي بخش computer management و يه كاربر جديد در بخش كاربران local بسازي و دسترسي مدير رو بهش add كني ولي اگه به دومين وصل هستند ميتوني با كاربر مدير وارد بشي و عمليات نصب رو ادامه بدي .
    راه دوم : بعضي نرمافزار ها مثل ناد 32 نسخه سرور و NSM هم همين قابليت رو دارند كه ميتوني از طريق سرور روي كلاينت ها نصبشون كني ولي اگر قابليت نصب از طريق سرور رو تو اين نرمافزارت نداري از اين روش هم ميتوني استفاده كني :
    يه OU بسازي و داخل تنظيماتش بري به بخش group polici و نهايتاً در بخش كامپوتر تنظيم كني كه چه برنامه هاي بايد روي چه كلاينت هايي نصب بشن .
    OK ؟

نام حقيقي: Reza

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    راه چاره استفاده از قابلیت نصب نرم افزار از طریق Group Policy می باشد. من در چندین پروژه از این قابلیت با موفقیت استفاده کردم و به مشکلات متعددی نیز برخورد کردم که تونستم تا حالا از پسشون بر بیام.

یکی از مشکلات اساسی که این روش براتون تولید خواهد کرد این است که Windows XP SP2 دارای مشکلاتی هستش که این عملیات رو به مشکل موجه خواهد نمود. خوشبختانه مایکروسافت این مشکلات رو در SP3 کاملا از میون برداشته.

نام حقيقي: محمدتقي ذاكري

عضو غیر فعال شناسه تصویری alfredo
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    16
    آقا رضا لطف ميكنيد بفرماييد از كدام policy ها استفاده كرديد؟ براي نرم افزار كه من دو تا ورودي بيشتر يادم نمي ياد. اگر درست يادم باشه يكي براي user و يكي هم براي سيستم. اما تا حالا نشده كه از طريق سياستها برنامه اي را نصب كنم و برام جالبه كه اينكار را انجام بدم.

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    چند ماهی هست که دارم بر روی مقاله ای کار می کنم که این موضوع رو به صورت کامل توضیح داده. تمامی تجربیاتی که در طی دو سال استفاده از این قابلیت بدست آوردم در این مقاله آوردم. همچنین در این مقاله به موضوعات متعددی در خصوص استفاده از این قابلیت در سناریوهای مختلفی از قبیل نصب سرویس پک ویندوز و همچنین نصب نرم افزارهای خانواده Office، پرداختم.

من این قابلیت رو همونطور که گفتم در شبکه های متعددی پیاده سازی کردم که بزرگترین اونها در حدود 600 کلاینت بوده.

به زودی این مقاله رو در جایی آپلود کرده و سپس لینک دانلودش رو برای علاقه مندان قرار خواهم داد، انشاء الله.

alfredo سپاسگزاری کرده است.

خواننده شناسه تصویری DeathStar
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    2
    تا انجا که یادم هست برنامه با اکستنشن msi را میتوانیم در اکتیودایرکنوری assign یا publish کرد

فکر کنم این برای جستجو در گوگل کافی باشه

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    How to use Group Policy to remotely install software in Windows Server 2003

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    بله دوستان. لینکهای زیادی وجود داره که این موضوع رو تا حدودی تحت پوشش قرار داده. اما متاسفانه باید عرض کنم که مشکلات زیادی در هنگام پیاده سازی این قابلیت ممکنه مشاهده بشه که در اکثر این مقالات به اونها اشاره نشده. به هر حال...

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    مشکلات را بیان کنید تا در مورد راه حل هایشان تبادل نظر کنیم.
    مشکل خاص و عمده ای وجود ندارد. این روش به خوبی کار می کند.

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    از جمله مشکلاتی که میشه در مورد اون صحبت کرد اینکه این قابلیت به ساختار Group Policy نیازمنده و همه دوستان هم می دونن که داشتن یک ساختار منسجم و بدون مشکل از سوی Group Policy، شرایط گوناگونی رو می طلبه.

از دیگر مشکلات موجود می توان به نحوه ایجاد یک محل مناسب جهت قرار دادن محتویات فایل های MSI اشاره نمود. عدم آشنایی با سطح دسترسی های مورد نیاز، در دسترس نبودن احتمالی محل ذخیره سازی، و از میان رفتن کامل این محل می تونه مشکلات زیادی رو در پیاده سازی این قابلیت ایفا کنه.

مشکلات باقی مونده از نصب نرم افزارهای قبلی بر روی سیستم های کلاینت، می تونه عملیات پیاده سازی این قابلیت رو با مشکلات جدی مواجه کنه.

وجود مشکلاتی در بعضی از کارت های شبکه و درایورهای اونها می تونه این عملیات رو متوقف کنه. به شخصه تا حالا در سناریوهای مختلفی به این مشکل برخورد کردم.

در بعضی از مواقع مدیران سیستم به منظور عیب یابی عدم انجام درست این قابلیت ناچار به مطالعه لاگ فایل های تولید شده هستند. این لاگ فایلها اونقدر پیچیده و زیاد هستند که کمتر کسی می تونه از میون اونها به راه حل مناسبی برسه.

این قابلیت به چندین client-side extension محتاجه که کوچکترین مشکل در این extensionها می تونه عملیات رو دچار مشکل کنه.

در بعضی از موارد که خودم هم اونها رو تجربه داشتم، مدیر شبکه می بایست تنظیمات موجود در Schema Partition رو تغییر بده که البته عدم انجام درست این عملیات می تونه مشکلات خطرناکی رو بر روی سیستم بوجود بیاره.

یکی دیگه از مشکلاتی که می تونه انجام این عملیات رو با مشکلات جدی مواجه کنه، کاربران هستند. فرض کنید که شما قصد دیپلوی کردن نرم افزارهای خانواده Office رو با این قابلیت دارید. همچنین شما قصد دارید که انجام این عملیات در هنگامه قبل از لاگین کردن کاربران اتفاق بیافته. با انجام این کار هنگامی که کاربر سیستم خودش رو روشن می کنه و منتظر صفحه لاگین می مونه با پیغامی مواجه می شود که به لاتین نوشته است؛ office در حال نصب شدن بر روی کلاینت می باشد. همه دوستان می دونن که این کار زمان نسبتا زیادی رو به خودش اختصاص خواهد داد. در این هنگام اگر کاربر نتواند این زمان رو تحمل کنه، می تونه با ری استارت کردن سخت افزاری سیستم، عملیات نصب رو دچار مشکل کنه. پس از دیگر مشکلات موجود می شه به آموزش کاربران در سطوح مختلف اشاره کرد.

همچنین دوستان می تونن با کمی جستجو در Google، به خیل عظیمی از مشکلات کاربران و مدیران شبکه در فروم های سطح دنیا مواجه شوند که خود این می تونه دلیلی بر عدم سادگی انجام این عملیات باشه.

در ضمن هونطور که قبلا هم گفتم، من این قابلیت رو در حداقل 7 شبکه بزرگ پیاده سازی کردم که در بعضی از اونها واقعا دچار مشکل شدم. به طوری که مجبور به انجام عملیات مشابه اما با راه حل های غیر مایکروسافتی بودم.

موفق باشید.

ویرایش توسط 802.1x : 2008-08-13 در ساعت 05:19 PM

عضو عادی
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    22
    آقا رضا با این مشکلاتی که نوشتین

من برا خوندن مقالتون لحظه شماری می کنم .

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    سلام خدمت دوستان عزیز

بالاخره موفق شدم که فایل مورد نظر رو در خصوص نصب نرم افزار از طریق Group Policy رو آپلود کنم.

اگر در موضوعات مطرح شده در این فایل سوال و یا اشکالی وجود داره، می تونید همه اونها رو در همین پست مطرح کنید.

لینک دانلود:

4shared.com - online file sharing and storage - download Deploying and Maintaining Software Through Group Policy.rar

a_ahmadi و naghikhani سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Assassins

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33

Icon1 تبدیل فایل به PDF

ُسلام
    با تشکر از مقاله خوبتون
    اگه لطف کنید فایل مقالتون را تبدیل به PDF کنید چون برای من به طور کامل و مرتب اجرا نشدش

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    دوست عزیز شما باید از Group Policy پیش فرض دومین و از بخش Software Settings استفاده کنی و میتونی همونجا همه دسترسی ها رو بدی از جمله اینکه یه راست برای همه بعد از لاگین نصب بشه یا نشه - برای کی بشه برای کی نشه - رو چه کامپیوتری بهش روی کدوم نشه و ..... !
    فقط باید نرمافزارت فایل نصب msi داشته باشه ! - من برای office و acrobat و ... همین کار رو کردم

موفق باشی

کلمات کلیدی در جستجوها:

تحقیقgroup policy

اشکال در نصب نرم افزار از طریق گروپ پالیسی

polici

تنظیم group policy برای نصب نرم افزار توسط کاربر غیر ادمین در دامین

group policy سطح کاربران در

نصب office 2007 با group policy

دیپلوی کردن

group policy کاربران نتوانند نرم افزار نصب کنند

فعال شدن کاربرغیر ادمین توسط کاربر غیرادمین در ویندوز 7

نبودن group policy در 7