نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط Abulhallaj
  • 3 توسط hadi_PN
  • 1 توسط hadi_PN

موضوع: انتقال اکتیو دایرکتوری از سروری به سرور دیگر

عضو غیر فعال
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0

انتقال اکتیو دایرکتوری از سروری به سرور دیگر

سلام
    با تشکر از زحمات همه دوستان
    من یک اکتیو دایرکتوری 2003 دارم که کاربرام روش هستند و البته سیستم عامل 32 بیتی هست

حالا یک سرور دیگر دارم که هم خودش هم سیستم عامل 64 بیتی هست
    می خوام تمام اطلاعات و کاربران و ... از 32 بیتی رو بیارم رو 64 بیتی و هیچ مشکلی برای کاربران پیش نیاد

البته منظور گروهها و کاربران و group policy و ... هست نه فایل

مثل این که از اولی backup بگیرم و روی یک ویندوز دیگه که 64 بیتی هست برگردونم یا ...

ایا این عمل ممکنه ؟؟ و اگر هست چطوری ؟

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    سه عملیات اصلی در این خصوص بایستی انجام بدید:

1. انتقال DNS سرور و محتویات اون به سرور جدید
    2. انتقال سرویس Active Directory و محتویات اون به سرور جدید
    3. بروزرسانی آدرس DNS در DHCP (اگر از DHCP به عنوان در اختیار گذاشتن تنظیمات مربوط به TCP/IP استفاده می کنید) و یا به صورت دستی در تک تک کلاینت ها

موفق باشید.

نام حقيقي: علی ابوالحلاج

عضو عادی شناسه تصویری Abulhallaj
    نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    22
    برای انتقال Active Directory ابتدا سرور جدید رو به صورت Additional Domain Controller تعریف کنید. با این کار تمام اطلاعات Active Directory به صورت خودکار به سرور دوم انتقال میکنند. سپس می توانید با فعال کردن این سرور به عنوان Primary Domain Controller سرور قدیم را مدار خارج کنید.

با این کار تا زمانی که از سیستم جدید و صحت عملکرد آن مطمئن نشده اید سرور قدیمی همچنان به شبکه شما سرویس خواهد داد.

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Sepehr Tangestani

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    3
    1.سرور جدیدو Aditional اولی کنی
    2. 5 تا نقش اصلی رو به سرور جدید منتقل کنید .
    3. سرور جدید رو Global cataloge کنید .
    4. DNS رو به سرور جدید منتقل کنید .
    5. اگه میخواید فایلهاتونو با Permission به سرور جدید منتقل کنید یه Backup بگیرید و رو سرور جدید Restore کنید.

نام حقيقي: DarkSeed

عضو عادی شناسه تصویری darkseed
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    منظور از additional که اینجا همش صحبتش میشه چیه
    ما وقتی dcpromo زو میزنیم
    چند تا گزینه داریم ( 2008)
    اولی rodc
    دومی مربوط به ساخت child از دامین اصلیه ( و اگه موقع زدن dcpro تیک advance رو بزنیم میتونیم یک tree جدید اضافه کنیم)
    سومی هم که کلا ساخت یک فارست جدیده
    حالا من نمیدونم این additional که اینجا باب شده همه میگند یعنی چی؟

نام حقيقي: hadi

عضو عادی
    نوشته
    404
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    421
    نبش قبر میکنی بیا اینجا رو ببین

mahdy، f14f21 و darkseed سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_PN نمایش پست ها
    نبش قبر میکنی بیا اینجا رو ببین

ممنون آره اونم دیدم منتها زیرش نمیتونم سوال کنم
    خیلی سوال رو اون هست
    1- رو همون پیج هم مشخص نیست منظور از additional که همه میگند یعنی چی بالاخره . با فرض سرور 2008 ( child جدید؟ tree جدید؟)
    2-اینکه اونکار فرقش با admt چیه؟
    3- مگه از این کار استفاده نمیکردند که 2003 رو به 2008 ارتقا بدند؟
    4- و کلا مگه برای بفرض ارتقا از ad trust استفاده نمیشه؟ چرا dcpromo

ویرایش توسط darkseed : 2012-04-29 در ساعت 08:50 AM

نام حقيقي: hadi

عضو عادی
    نوشته
    404
    سپاسگزاری شده
    121
    سپاسگزاری کرده
    421
    یه سرچی بکن اینم ببین

darkseed سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    یه سرچی بکن اینم ببین
    آقا ممنون دقیقا متوجه شدم
    همون روال ساخت rodc منتها بدون زدن تیک rodc
    یادم رفته بود. امان از ذغال بد

نام حقيقي: مهدی مشفق

تازه وارد
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

منم نیاز به کمک دارم

یه سرچی بکن اینم ببین
    سلام هادی جان - این بنده خدا راست میگه اون تایپیک که مربوط به انتقال اکتیو دایرکتوریه تهش بسته است و نمیشه سوالات رو اونجا پرسید حد اقل یه صفحه دیگه همونجا لینک کنید تا افرادی که مثل من گیج شده اند بتوانند سوالاتشان رو آنجا بپرسند شاید همین سوالی که من الآن میپسرم قبلا هم پرسیده باشند اما الآن من تو این انجمن شما گم شده ام و اصلا نمیدونم کجا هستم سرچ هم میزنم چیزی به غیر از همون صفحه پیدا نمیکنم از اضافات بگذریم و به ساول اصلی برسیم .
    داداش من 20 سالی هست که کار کامپیوترو شبکه انجام میدم تا الآن هم بیش از 10 بار دامین جا به جا کرده ام ( اکتیو دایرکتوری ویندوز 2003 ) اما امروز به یه مشکلی خوردم اونم اینه که هر کاری میکنم نمیتونم اکتیو دایرکتوری رو انتقال بدم یعنی جا به جا میشه اما نصفه و نمیشه ببین تمامی مراحل رو درست میرم و همه چیز هم درسته اما گروپ پالسی ها جا به جا نمیشه من اول فکر کردم خودم فراموش کردم برای همین یه سری به استاد پرفسور گوگل زدم و سایت زیبای شما رو دیدم با اینکه من تو همه سایت های تخصصی عضو هستم اما سایت شما تا به امروز از دست من در رفته بود و خوشحالم که الآن یکی از شما ها هستم . بگذریم برم سر اصل مطلب یعنی سوالم .

میخواهم اکتیو دایرکتوری را انتقال دهم :
    تمامی موارد به درستی رعایت میشه این مطلب رو هم نگاه کردم و مثل همین مرحله به مرحله بیش از 5 بار جلو رفتم دوبار ویندوز عوض کردم گفتم شاید نسخه های ویندوز هایی که دارم مشکل داره اما الآن اون ویندوز قدیمی خودم رو پیدا کردم و لایسنس داره و اطمینان دارم که ویندوزم مشکلی نداره این ویندوز رو نصب کردم ادشنال رو زدم دی ان اس خالی نصب کردم تمامی پنج مرحله رو جلو رفتم ntdsutil رو زدم و تمامی مراحل رو تا به آخر مانند نوشته شما و تجربه خودم جلو رفتم و بعد ری استار دی ان اس انتقال پیدا کرده و حتی دامین مستر سرور دوم شده و و و و اما یه مشکل بزرگ هست و خدا به روم رحم کرد که اول امتحان کردم .
    تا زمانی که سرور قبلی روشنه همه چیز درسته دی ان اس از سرور دوم میگیره دی اچ سی پی از سرور دوم و کلا تمامی سرویس ها روی سرور دوم هستش اما همین که سرور اولی رو خاموش میکنم یا کانکشنش رو قطع میکنم دیگه هیچی اینطرف ندارم انگار که یه ادشنال ساده است گروپ پالسی ها رو نمیخونه اکتیو دایرکتور دیگه کار نمیکنه و کل سرویس ها از کار می افته .
    آیا شما و یا اساتید دیگه تا به حال به این مشکل خوردید ؟ راستی تا یادم نرفته عرض کنم در زمان انتقال اکتیو دایرکتوری هیچ نوع خطایی هم ندارم یعنی حتی در اونت ویو ور هم چیزی ثبت نمیشه همه چیز گویای اینه که تمامی مراحل به صحت و سلامت انتقال پیدا کرده راستی مورد دوم ظاهرا این شرکت دو سال پیش اکتیو دایرکتوریش رو جا به جا کرده قبلا روی یه پی سی بوده و بعد که سرور خریدن AD آوردن روی این سرور الآن دیگه من نمیتونم جا به جا کنم لطفا اگه امکان داره راه نمایی کنید چون آبروی 20 ساله ام در خطره یکی از هارد های اون سرور سوخته و چون گارانتی داره میخوان ببرن از اون شرکتی که خریدن به اون نشون بدن یعنی من باید سریعا اکتیو دایرکتوری رو انتقال بده .
    من تقریبا 40 سال از خدا عمر گرفته ام و دیگه کم کم مغزم فرسوده شده یادم نمیاد که کجا رو اشتباه میکنم . یه چیزایی یادم میاد اما چون مربوط به گذشته است نمیدونم درسته یا نه . موارد رو میشمارم
    1- آیا این کارها رو باید روی سرور جدید انجام بدیم یا نه سرور قدیمی
    2- آیا باید تیک گلوبال بخوره بعد این کارها رو انجام بدیم یا نه اول انتقال بدیم و بعد گلوبال رو بزنیم
    3- آیا راهی دیگه هست که من انجام ندادم یعنی یه پیش نیازی که فراموش کرده باشم و شما هم ننوشته باشید ؟
    لطفا مرا یاری کنید .

و در آخر از اساتید استدعا دارم برای آن مطلب به اون مهمی لطفا یه صفحه باز کنید تا همه سوالات خود را رد همان صفحه یاد داشت کنند . شاید سوال من برای کسی دیگر در زمانی دیگر لازم باشه و شاید هم همین سوال را قبلا کسی دیگر پرسیده اما چون پراکنده است کسی نمیتونه پیدا کنه .
    ارادتمند : مهدی مشفق

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتقال اکتیو دایرکتوری

انتقال اکتیو دایرکتوری 2003 به 2008

انتقال اکتیو دایرکتوری به سرور دیگر

انتقال دامین از 2003 به 2008

انتقال اكتيو دايركتوري به سرور ديگر

انتقال اکتیو دایرکتوری به ویندوز جدید

انتقال dns به سرور دیگر

انتقال active directory

انتقال اکتیو دایرکتوری به سرور جدید

انتقال دومین از 2003 به 2008

انتقال اکتیو دایرکتوری از 2003 به 2008

انتقال dns از یک سرور به سرور دیگر

نحوه انتقال اکتیو دایرکتوری از سرور 2008 به 2012انتقال اکتیو 2003 به 2008انتقال Ctive directory 2008 به یک سرور دیگرانتقال dns به یک سرور دیگرانتقال اكتيو دايركتوري از يك سرور به سرور ديگرانتقال active directory از يك سرور به سرور ديگرانتقال اطلاعات یک سرور دامین کنترلر به سرور دیگرانتقال اكتيو دايركتوري از سرور 2003 به 2008ساخت rodcانتقال اطلاعات active directoryطریقه انتقال اکتیو دایرکتوری از سرور 2003به سرور2008انتقال اکتیو دایرکتوری به سرور 2008انتقال اکتیو دایرکتوری به سیستم دیگر

برچسب برای این موضوع