نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13

موضوع: اجازه ورود به کامپیوتر با تایید از سرور

نام حقيقي: kasra nasserifar

عضو عادی
    نوشته
    88
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    22

اجازه ورود به کامپیوتر با تایید از سرور

با درود و سلام به دوستان
    من یک مشکلی دارم که گمان کنم اینجا مطرح کنم زودتر به پاسخ می رسم.
    من یک دامین راه انداختم با یک سرور 2003 و 10 ایستگاه کاری وقتی مشکل اینه کاربرها به دامین لاگین می کنن و وصل می شن حالا اگه کاربری یکبار وصل شده باشه و کار کنه بعد لاگ آف کنه،اگه ارتباط با سرور قطع باشه (به هر دلیلی قعطی کابل یا خاموش بودن ) اون کاربر دامین میتونه به صورت Offline به اون کامپیوتر لاگین کنه چه جوری می تونم این سیاست رو بزارم که فقط با تایید سرور کاربر بتونه به هر کامپیوتری لاگین کنه؟

یک مشکل دیگه اینه که بعضی از کامپیوتر ها دیر به سیستم لاگین میشن 3 تا 4 دقیقه طول میک شه ولی وقتی لاگین میشن سرعت خوبه.!! مشکل کجاست؟؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

در اتتظار تایید
    نوشته
    162
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    36
    برای هر یک از کاربراتون یک پروفایل روی سرور بسازین و اون پروفایل رو اختصاص بدین بهشون .. به احتمال زیاد مشکل دیر لاگین کردن حل می شه .

نام حقيقي: Reza

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    در خصوص سوال اولتون این کار امکان پذیره. به منظور انجام این کار اقدامات زیر رو به ترتیب و با دقت انجام دهید:

1. بر روی دامین کنترلرتون با اکانتی در گروه مدیران لاگین کنید.
    2. دستور dsa.msc رو در پنجره RUN تایپ کرده و سپس اجرا کنید. با انجام این کار، پنجره Active Directory Users and Computers باز خواهد شد.
    3. در این پنجره بر روی نام دامین خود راست کلیک کرده و در منوی باز شده گزینه Properties رو انتخاب کنید. با انجام این کار پنجره Properties باز می شه.
    4. در این پنجره، روی زبانه Group Policy کلیک کنید.
    5. در زبانه Group Policy، روی دگمه Edit کلیک کنید. با انجام این کار، پنجره Group Policy Object Editor باز میشه.
    6. در این پنجره به آدرس زیر مراجعه کنید:

Computer Configuration / Windows Settings / Security Settings / Local Policies / Security Options

7. در این مسیر، در سمت راست پنجره به دنبال گزینه Interactive logon: Number of previous logons to cache (in case domain controller is not available) بگردید و سپس روی اون دوبار کلیک کنید تا پنجره تنظیمات اون باز بشه.
    8. در این پنجره عبارت Define This Policy Settings رو فعال کرده و سپس در کادر logons عدد 0 رو تایپ کنید.

با انجام عملیات فوق وجود سروری به منظور احراز هویت جهت لاگین کردن کاربران به امری ضروری تبدیل خواهد شد.

اما در خصوص مشکل دومتون:

این امر دلایل مختلفی داره و نمی شه به راحتی اون رو تشخیص و راهی برای حل اون ارائه داد. متاسفم

ویرایش توسط 802.1x : 2008-07-28 در ساعت 08:13 AM

عضو عادی
    نوشته
    88
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    22

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط 802.1x نمایش پست ها
    در خصوص سوال اولتون این کار امکان پذیره. به منظور انجام این کار اقدامات زیر رو به ترتیب و با دقت انجام دهید:

1. بر روی دامین کنترلرتون با اکانتی در گروه مدیران لاگین کنید.
    2. دستور dsa.msc رو در پنجره RUN تایپ کرده و سپس اجرا کنید. با انجام این کار، پنجره Active Directory Users and Computers باز خواهد شد.
    3. در این پنجره بر روی نام دامین خود راست کلیک کرده و در منوی باز شده گزینه Properties رو انتخاب کنید. با انجام این کار پنجره Properties باز می شه.
    4. در این پنجره، روی زبانه Group Policy کلیک کنید.
    5. در زبانه Group Policy، روی دگمه Edit کلیک کنید. با انجام این کار، پنجره Group Policy Object Editor باز میشه.
    6. در این پنجره به آدرس زیر مراجعه کنید:

Computer Configuration / Windows Settings / Security Settings / Local Policies / Security Options

7. در این مسیر، در سمت راست پنجره به دنبال گزینه Interactive logon: Number of previous logons to cache (in case domain controller is not available) بگردید و سپس روی اون دوبار کلیک کنید تا پنجره تنظیمات اون باز بشه.
    8. در این پنجره عبارت Define This Policy Settings رو فعال کرده و سپس در کادر logons عدد 0 رو تایپ کنید.

با انجام عملیات فوق وجود سروری به منظور احراز هویت جهت لاگین کردن کاربران به امری ضروری تبدیل خواهد شد.

اما در خصوص مشکل دومتون:

این امر دلایل مختلفی داره و نمی شه به راحتی اون رو تشخیص و راهی برای حل اون ارائه داد. متاسفم
    با سلام و عرض سپاس من این راه حل شما رو انجام دادم اما نشد که نشد .وقتی که رو سرور این تنضیمات رو کردم بر روی کامپیوتر های کلاینت هم فولدر Profile کاربران رو پاک کردم و دوباره با همان کاربر وصل شدم . انگار نه انگار که تنظیمی کردم هیچ فرقی نکرد هیچ من چه کنم؟؟؟؟

ویرایش توسط kenwall : 2008-07-29 در ساعت 02:52 PM

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    دوست عزیز؛

لطفا بفرمایید حذف profile در خصوص تست مشکل اولتون بود یا دوم.

با تشکر

نام حقيقي: AL1

عضو عادی شناسه تصویری MS-DOS
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام من راجع ب مشکل دوم یه تجربه دارم ک اگر شما روی همون دامین یه default gateway مثلا خط adsl هم داری و به اونها ادرس default gateway هم دادی مشکل دیر لاگین شدنت ممکنه ب خاطر تنظیمات بد DNS باشه - ایا شما به اونها اینترنت دادی؟

عضو عادی
    نوشته
    88
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    22
    با تشکر از توجه شما دوستان

مشکل اول اینه که وقتی سرور قعطه کاربراهایی که داخل دامین تعریف کردم می تونن لاگین بشن . من می خوام با تایید سرور فقط لاگین بشن(زمانی که سرور آماده به کاره) مثلا زمانی که یکبار تایید میشن برای دفعه های بعد اگر چه که سرور قعطه باز می تونن وارد شن!!!

مشکل دوم هم اینه که زمانی که می خوان لاگن بشن خیلی طول می کشه . من هیچ اینترنتی و هیچ شبکه خارجی هم ندارم فقط یک شبکه محلی LAN که یک سری فایل باید رو سرور به اشتراک بزارم.

از شما دوستان که پاسخ دادین ممنونم

در اتتظار تایید
    نوشته
    500
    سپاسگزاری شده
    100
    سپاسگزاری کرده
    7
    تنظیماتی که در پست قبلیم به اونها اشاره کردم تنها راه حل ممکنه. در این مرحله شما باید چک کنید که آیا policy های تعریف شده به کلاینت ها اعمال می شوند یا خیر.

یکی از دلایل بالا بودن زمان لاگین کردن می تونه از اشتباه در انجام تنظیمات DNS در کلاینت های مورد نظرتون باشه. این موضوع رو چک کرده و نتیجه رو اعلام کنید.

با تشکر

نام حقيقي: ALI SADEGHIAN

عضو غیر فعال شناسه تصویری sadeghiali
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

دی ان اس

اول اینکه یوزر و پس شما کش میشه تا 10 بار کار میکنه در مورد دوم هم مشکل dns داری مطمئن باش . یا دستی ست کردی و اشتباه ست کردی که باید درستش کنی در غیر اینصورت خود dns ایراد داره که رو همون سیستم ها ipconfig /flushdns میکنی و رو خود سرور هم dns رو restart میکنی ببینی چی میشه . ولی اگر روی کلاینتت آی پی دستی دادی حتما توجه کن dns رو درست داده باشی.

نام حقيقي: masoud

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوستان

سوال داشتم : اول اینکه هرزمان که ip ها رو دستی ست کنیم باید این دستور (ipconfig /flushdns) رو هم وارد کنیم ؟
    دوم : چگونه میشه فهیمد که روی سرور DHCP server نصب شده ؟
    سوم : اگه dhcp نصب شده باشه اگه خودمان دستی ip ست کنیم مشکلی واسه سرور بوجود نمیاره ؟
    چهارم : اگه روی سرور RAID0 یا Mirror وجود داشته باشه چگونه میشه به هاردهای Mirror دسترسی داشت ؟
    پنجم : اگه یک ویندوز سرور نصب کنیم چه مراحلی وجود داره تا دامین نصب کنیم و User ها رو تعریف کنیم تا به معنای واقعی سرور آماده راه اندازی بشود ؟
    ششم : چه جوری میشه RAID برای سیستم تعریف کرد ؟ ( یعنی به سیستم بفهمانیم در یک لحظه در دو قسمت اطلاعات را کپی کند ؟)
    هفتم : آیا میشه از سرور Image گرفت و برای زمانهایی که ویندوز سرور صدمه می بینه از Image برای برگرداندن اطلاعات و تنظیمات استفاده کرد ؟
    ببخشید سرتونو درد آوردم

نام حقيقي: Mr.shahamati

تازه وارد شناسه تصویری Microsoft1984
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    Srf

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud8880 نمایش پست ها
    net start توی command prompt بزن، اگر DHCP Server باشه تو خروجی میشه فهمید که سرویسdhcp داری

سوم : اگه dhcp نصب شده باشه اگه خودمان دستی ip ست کنیم مشکلی واسه سرور بوجود نمیاره ؟
    اگه با هم همپوشانی داشته باشه، ممکنه یه آدرس را شما دستی بدی سرور هم اتوماتیک بده به یکی دیگه

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    سلام دوستان

سوال داشتم : اول اینکه هرزمان که ip ها رو دستی ست کنیم باید این دستور (ipconfig /flushdns) رو هم وارد کنیم ؟
    چهارم : اگه روی سرور RAID0 یا Mirror وجود داشته باشه چگونه میشه به هاردهای Mirror دسترسی داشت ؟
    پنجم : اگه یک ویندوز سرور نصب کنیم چه مراحلی وجود داره تا دامین نصب کنیم و User ها رو تعریف کنیم تا به معنای واقعی سرور آماده راه اندازی بشود ؟
    ششم : چه جوری میشه RAID برای سیستم تعریف کرد ؟ ( یعنی به سیستم بفهمانیم در یک لحظه در دو قسمت اطلاعات را کپی کند ؟)
    هفتم : آیا میشه از سرور Image گرفت و برای زمانهایی که ویندوز سرور صدمه می بینه از Image برای برگرداندن اطلاعات و تنظیمات استفاده کرد ؟
    ببخشید سرتونو درد آوردم

دوست عزیز بهتر بود یه POST جدا می زاشتی در هر صورت :

هفت : بله میشه این کار رو کرد با نرم افزار acronis true image
    یا norton ghost
    پنجم : بعدش باید Active Directori نصب کنی و user و Group بسازی

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f78/t21468.html

وارد شدن به کامپیوتر دیگران

کامپیوتر عضو دامنه لاگین نمیشود

اجازه دسترسی user به سیستم دیگران در شبکه policy

وارد شدن به configuration سرور

وارد شدن به configuration سیستم سرور 2003

اتوماتیک کردن لاگین یک کاربردامین در ویندوز 7

چجوری عدد در DNS وارد کنیم

چگونه در ویندوز سرور user نعریف کنیم

وارد نشدن سرور به کامپیوتر

چگونه سرور و کلاینت را تعریف کنیم

اجازه دسترسی به سرور های عضو دومین

چگونه ویندوز سرور را به دومین تبدیل کنیم؟

اجرای دستور dsa.msc در ویندوز 2008

مشکل دسترسی acronis به سرور 2008

یوزر عضو دامین اجازه لاگین نمیدهد

پیکربندی کامپیوتر جهت کار با 802.1x در ویندوز 7

چگونه در ویندوز سرور 2003 computer configuration را باز کنیم

win server 2008 مشکل ورود به سیستم

تعریف یه سیستم به دومین یک سرور

تایید ورود به سایتها در ویندوز 2008 سرور

computer configurationسرور کجاست ؟

چگونه در ویندوز سرور اکانتی را تعریف کنیم

اجازه دسترسی به سرور

سیستم اجازه ورود در سرور