صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 47

موضوع: شروع كار با ThinClient

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

و اينك Thin Clinet

حدود يك ماهي ميشه كه مفتخر شديم يه دستگاه كامپيوتر از نوع مشتري لاغر Thin Client خريد كنيم.
    در كل ابزار مناسبي هست منتها فعلا باهاش چندتا مشكل كوچولو موچولو دارم

1- از اونجايي كه اين ابزار هيچ حافظه ي قابل نوشتني نداره هر سري كه ريبوت بشه ميبايست تنظيمات مورد نيازمون رو مجددا انجام بديم . حداقل تغيير لازم تنظيم كردن IP Address هست كه واقعا طاقت فرساست
    2- براي نصب برنامه هاي اضافه و مورد نياز از جمله مسنجر , DirectX, Flash Player و امثال اون, سيستم پيام خطا بهم ميده .

خوب فعلا همين دوستا كافيه
    از دوستان كسي برخورد داشته ؟ راه حلي هم جسته ؟

موضوعات مشابه:
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال شناسه تصویری Rabinhood
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    14
    اونایی که من دیدم میشد برای تنظیم IP از DHCP Server استفاده کرد.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    هميني هم كه دارم، همينطوريه، در واقع تنظيمات كارت شبكه اش، با كارت شبكه هاي معمولي هيچ تفاوتي نداره .
    اما نياز دارم بعضي از تنظيمات رو روش بصورت ثابت داشته باشم...

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    باید از فیلد های Optional در DHCP استفاده کنی !

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    مدوم مدلش رو خریدی و چند؟
    البته فکر میکنم اگه تک خریده باشی قیمت بالاتر بهت چپونده باشه!

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    تك خريدن كه آره تك خريدم، اما طرف آشناي چندين و چند سالست، بخواد همچين كنه، همچونش ميكنيم !* :دي
    مدل فك كنمWinnet G170 باشه .

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

شروع كار با ThinClient

خوب در راستاي پيشرفت و توسعه اطلاعات، در نظر داريم شبكه اي مبتني بر حدود 50 عدد ThinClient به همراه يك سرور ويندوزي، رو براي يكي از ادارات محترم، راه اندازي كنيم .
    اما اين وسط يه سري مشكلات هست كه فكر ميكنم اگر قبل از شروع كار بررسي بشن وضعيت خيلي بهتر خواهد بود و فشار كمتري خواهيم داشت .

همونطور كه مطلعيد، روي ThinClient ها بصورت معمولي نميشه نرم افزاري نصب كرد، (روي سيستم خودم نصب ميكنم اما بعد از راه اندازي مجدد خبري از تغييرات و اصلاعات سابق نيست...) ، ميخوام به نوعي اطلاعات از روي سرور خونده بشن .
    بيشتر نظرم روي ActiveDirectory هست، اما چون به اين وسعت، اولين تجربه ي كاري هست، از دوستان راهنمايي ميخوام،
    براي سرور چه تدابيري رو پيشنهاد ميكنيد ؟ همچنين اينكه براي كلاينت ها چه نظري داريد ؟

نكته ي مورد اهميتي كه فراموش كردم بگم، اينكه بطور كلي اين شبكه براي دسترسي كاربران به اينترنت و يه سري كار هاي روتين هست كه بدون هيچ محدوديت زماني بايد دسترسي ايجاد بشه . فقط براي برخي كاربران دسترسي هاي بيشتري در نظر گرفته ميشه كه اين دسترسي شامل نرم افزار هاي خاص و امثال اون ميشه .

ممنونم.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    من یه جارو با 70 تا دارم ، و دو تا سرور HP قوی
    کلا پیشنهاد نمیکنم !

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    به قول استاد ادبیاتمون : دلایل ها !؟

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    من متاسفانه تا بحال تجربه كار با Thinclient رو نداشتم ولي يك زماني كه قصد داشتم يك شبكه رو با Thin Client راه اندازي كنم منصرف شدم.

راه اندازي Thin client فقط براي شبكه هاي خاص مفيد است. (به نظر بنده)
    يعني اگر پرسنل مي خواهند فقط از يك نرم افزار خاص استفاده كنند و هر client نمي خواهد نرم افزارهاي گوناگون نصب كنند و يا در محيط تغيير و تحول بوجود نخواهد آمد اين راه حل رو توصيه مي كنم.

توصيه مي كنم قبل از زمان خريد Client ها زمان بيشتري براي مقايسه معايب و مزاياي هر كدام بگذاري و كمي آينده نگري داشته باشيد. (مثل هر خريد ديگه ولي اين بار كمي سفت و سخت برخورد كنيد)

اگر هم مصر هستيد كه Thin Client رو نصب كنيد اما پيش بيني مي كنيد بعضي از قسمت هاي اداري شايد در آينده با Thin Client به مشكل بربخورند توصيه مي كنم از همين اول براي اون قسمت ها از PC استفاده كنيد.
    در ضمن زمان خريد Thin Client چندتا هم اضافه بگريد كه زمان خرابي (سوخت دستگاه) سريع بتونيد دستگاه رو جايگزين كنيد.

اگر در سازمان از device هاي خاصي استفاده مي كنند يا خواهند كرد از همين الان با بخش IT سازمان هماهنگ باشيد كه پس فردا اين مشكلات كوچك باعث بدنامي شركت شما نشه.

ویرایش توسط tsotodeh : 2008-04-07 در ساعت 09:31 AM
    M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ممنون از توجهتون جناب ستوده،؛
    در كل، بايد عرض كنم كل شبكه دست خودمون هست، به عبارت ديگه اگه چيزي قرار به كم و زياد شدن بشه، دست خودمون هست و ميتونيم روي اون قطعه ي جديد مانور بديم . از اين بابت مورد و مشكلي وجود نداره.

اما در مورد ThinClient ها،
    روي اين سيستم ها فقط بايستي يه دسترسي مختصر و ساده به اينترنت براي كاربر وجود داشته باشه، به اضافه آفيس كه كاربر بتونه يه سري سند رو از يه فولدر Share شده باز كنه، بخونه ، تغييرات رو ايجاد كنه و دوباره به همونجا برگردونه...

بعيد ميدونم با اين اوصاف، استفاده از PC چندان مقرون به صرفه و منطقي باشه؛
    شبكه هم حداقل تا 5 سال ديگه به همين وضعيت باقي خواهد موند، و بعد از اون هم فقط احتمال گسترش وجود داره، تغييرات كلي اي وجود نخواهد داشت.
    همچنين اينكه، وضعيت همه ي كلاينت ها، مثل هم خواهند بود . به اين معني كه تفاوتي نميكند كدام كارمند با كدام سيستم كار ميكند...

ممنون از توجهتون.

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    سلام
    منم تجربه راه اندازي را ندارم
    ولي منم مثل بقيه مي خواستم شبكه محل كارمون را شروع به جايگزيني با TC كنم
    رفتم ايرنا را ديدم و خيلي جاهاي ديگه
    ولي چند تا عامل باعث شد كه از اين كار صرف نظر كنم
    البته به محض اينكه موقعيت مناسبتر شد حتما اقدام ميكنم

1- مخالفت سخت خود مجموعه كامپيوتر (به دليل اينكه احساس ميكردند كه كاربر نميتونه با اين موضوع در حال حاظر كنار بياد)
    2- مخالفت كاربران نسبت به اين موضوع (بابا زندان كه نيست مي خوايم 4تا موزيك و عكس داشته باشيم)
    3- تنوع نرم افزاري ويندوز بيس (وب بيس اصلا مشكلي نداره و شما نميتونيد يك پك كينگ مثلا براي همه نصب كنيد)
    4- سنگيني و نياز به پردازش بالاي نرم افزار اتوماسيون اداري فعلي (كه مهمترين عامل بود)
    5- عدم توانايي اشتراك گزاري بعضي از قطعات مثل اسكنر
    6- سرور خيلي قوي نياز داره و حتما بايد 2تا سرور بزاري چون اگه مشكلي پيش بياد ديگه يك كاربر نيست ، بلكه كل شبكه هست
    (به دليل قيمت بالاي سرورهاي HP اصلا صرفه اقتصادي نداره و به شما پيشنهاد ميدم پولي را كه ميخواين براي يك سرور HP بزاريد بديد 2تا سرور از ماركهاي ديگه ولي با همون مشخصات بگيريد مثلا جاي يك DL380ميتونيد 2تا RS160 ASUS بگيريد كه دست كمي هم از بازدهي نسبت به اون نداره)
    7- حتما نيروي متخصص اونجا بايد اكتيوداركتوري را مثل بچه اش تر و خشك كنه چون در حال عادي اگه مشكلي پيش بياد تا 2-3 روز سيستمها نام كاربري را كش ميكنن ولي در اين حالت حتما بايد ورودش به سرور از طريق اكتيودايركتوري تائيد بشه
    8- وجود سيستمهاي تحت داس (اينهم يكي از مهمترين عاملها بود)

چيزهايي كه بايد در نظر داشته باشي:
    1- نوع و تعداد پورتهاي كلاينت
    2- نياز به هارد يا CF
    3- سيستم عامل (Citrix - CE - XP embedded)
    4- سويچها و روتينگها (بار روتينگ نسبتا زيادي داره)
    5- فرهنگ كاربران (كاربر اگه چيزي را نخواد نميشه مجبورش كرد بايد به نوعي يا توجيهش كني يا كلاه سرش بزاري)
    6- عدم نياز به پردازش بالا مثل اتوكد و ...
    7- عدم وجود PC يا قديمي بودن اون (نميشه به اين راحتي PC را از كسي گرفت و بهش TC داد مگر در زماني كه PC*كند باشه كه با درخواست تغيير سيستم كاربر، سيستم را جايگزين كنيد.

tsotodeh، M-r-r و Reza_reza_reza سپاسگزاری کرده‌اند.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    در ادامه این بحث آیا میشه تنظیمات خاص TC ها رو بگید؟

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط nkm نمایش پست ها
    سلام
    منم تجربه راه اندازي را ندارم
    ولي منم مثل بقيه مي خواستم شبكه محل كارمون را شروع به جايگزيني با TC كنم
    رفتم ايرنا را ديدم و خيلي جاهاي ديگه
    ولي چند تا عامل باعث شد كه از اين كار صرف نظر كنم
    البته به محض اينكه موقعيت مناسبتر شد حتما اقدام ميكنم

1- مخالفت سخت خود مجموعه كامپيوتر (به دليل اينكه احساس ميكردند كه كاربر نميتونه با اين موضوع در حال حاظر كنار بياد)
    2- مخالفت كاربران نسبت به اين موضوع (بابا زندان كه نيست مي خوايم 4تا موزيك و عكس داشته باشيم)
    3- تنوع نرم افزاري ويندوز بيس (وب بيس اصلا مشكلي نداره و شما نميتونيد يك پك كينگ مثلا براي همه نصب كنيد)
    4- سنگيني و نياز به پردازش بالاي نرم افزار اتوماسيون اداري فعلي (كه مهمترين عامل بود)
    5- عدم توانايي اشتراك گزاري بعضي از قطعات مثل اسكنر
    6- سرور خيلي قوي نياز داره و حتما بايد 2تا سرور بزاري چون اگه مشكلي پيش بياد ديگه يك كاربر نيست ، بلكه كل شبكه هست
    (به دليل قيمت بالاي سرورهاي HP اصلا صرفه اقتصادي نداره و به شما پيشنهاد ميدم پولي را كه ميخواين براي يك سرور HP بزاريد بديد 2تا سرور از ماركهاي ديگه ولي با همون مشخصات بگيريد مثلا جاي يك DL380ميتونيد 2تا RS160 ASUS بگيريد كه دست كمي هم از بازدهي نسبت به اون نداره)
    7- حتما نيروي متخصص اونجا بايد اكتيوداركتوري را مثل بچه اش تر و خشك كنه چون در حال عادي اگه مشكلي پيش بياد تا 2-3 روز سيستمها نام كاربري را كش ميكنن ولي در اين حالت حتما بايد ورودش به سرور از طريق اكتيودايركتوري تائيد بشه
    8- وجود سيستمهاي تحت داس (اينهم يكي از مهمترين عاملها بود)

چيزهايي كه بايد در نظر داشته باشي:
    1- نوع و تعداد پورتهاي كلاينت
    2- نياز به هارد يا CF
    3- سيستم عامل (Citrix - CE - XP embedded)
    4- سويچها و روتينگها (بار روتينگ نسبتا زيادي داره)
    5- فرهنگ كاربران (كاربر اگه چيزي را نخواد نميشه مجبورش كرد بايد به نوعي يا توجيهش كني يا كلاه سرش بزاري)
    6- عدم نياز به پردازش بالا مثل اتوكد و ...
    7- عدم وجود PC يا قديمي بودن اون (نميشه به اين راحتي PC را از كسي گرفت و بهش TC داد مگر در زماني كه PC*كند باشه كه با درخواست تغيير سيستم كاربر، سيستم را جايگزين كنيد.
    سلام
    ممنونم جناب نيكنام كه اينقدر با حوصله پيگيري ميكنيد و پاسخ ميديد،
    والله همه فرمايشات شما صحيح و كاملا منطقي هستند اما براي صرف نظر كردن از اين انتخاب من هنوز قانع نشدم .
    خوب،
    بزارين شفاف تر مسرف اين شبكه بگم،
    در اين شبكه فقط ميخوايم به كاربر دسترسي براي Office ، Yahoo Messenger ، Internet Explorer ، Msn Messenger ، Skype و چند تا مسنجر ديگه رو به اصافه Java (بيشتر محيط هاي چت تا محيط هاي حرفه اي ديگر) ارائه بشه . يعني اتوماسيون اداري روي همين سرويس ها برقرار ميشه .
    در حال حاضر هم همگي از وجود PC با اين همه مشكل كلافه هستند . با چندتا از كارمندان هم كه تست شد، مشكل خاصي با TC وجود نداشت ...
    مسئله باقي مونده فقط نصب اين نرم افزار هاست...

Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    اشتباه نگيريد
    من اصلا منظورم اين نبود كه منصرف بشيد
    من خودم گفتم كه تا شرايط مساعد بشه حتما شروع ميكنم و مجوز كميته IT شركت هم كسب شده و در صورت اعلام آمادگي، منع خريد PC ايجاد ميكنه براي سازمان

من فقط مشكلات خودم را گفتم.
    چون اگه يك پروژه خوب اجرا نشه، حتي اگه بهترين راه كار باشه، ديگه جون نميگيره
    نمونش سيستمهاي مكاتبات بدون كاغذ كه فقط كافيه يك بار از دست دادن اطلاعات ، مهرش روي پيشوني بخوره
    ديگه محال ممكنه كسي بتونه توي اون سازمان كمرش را راست كنه

ما زماني كه مكاتبات بدون كاغذ را راه اندازي كرديم كلي كلاس آموزشي گذاشتيم تا كاربر بتونه موس دست بگيره
    ولي خدا را شكر در حال حاظ در يكي از شهرستانها جوري شده كه اولا كاغذ را قبول نميكنن و دوما تلفنها همه تحت شبكه روي PC با هدفون كار ميكنن

ولي مثلا هنوز نتونستيم پرينت سرور را در سازمان پياده سازي كنيم

فرهنگ سازي اولين قدم هست

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

آموزش راه اندازی Thin client

راه اندازی شبکه با thin client

thin client راه اندازی

راه اندازي thin client

thin client

نصب و راه اندازی thin client

thin client آموزش

خرید thin client

thin clientخریدمعایب thin client اموزش نصب و راه اندازی thin clientنحوه كار thin clientthin client اhttp://forum.persiannetworks.com/f78/t20116.htmlچگونگی راه اندازی thin clientآموزش پیکربندی thin clientنحوه کار thin clientنحوه کار با thin clientthin clientراه اندازیمشتری لاغر thin clientراه اندازی thin clintراه اندازی tin clientراه اندازی شبکه thin clientکتاب آموزش راه اندازی شبکه thin client برای کافینتویندوز thin client

برچسب برای این موضوع