نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: server cluster

نام حقيقي: masoomeh

عضو غیر فعال
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

server cluster

سلام
    خسته نباشيد
    كسي در مورد راه اندازي سرور كلاستر رويه سرور 2003 چيزي مي دونه اگه مي دونيد كمك كنيد يا اگه مطلبي داريد خواهشا بهم بديد . مشكل من در طريقه راه اندازي سرور كلاستر please help me

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    خوب از این سرویس میتوانید برای موارد زیر استفاده کنید
    1 - software failures
    2-hardware failures
    3- site failures

که برای سرویسهای stateful application و stateless application بکار می رود .

خلاصه بگم در این سیستم در دو سرور یک سرویس را قرار می دهند و یکی از آنها بعنوان پشتیبان برای اولی باقی می ماند . این دو سیستم توسط کابل شبکه های مجزا به یکدیگر از طریق دو ip خارج از رنج شبکه متصل شده و با یکدیگر معمولاً هر 5 ثانیه صحبت میکنند اگر در این فاصله سرویس مربوطه که برای آن cluster فعال شده است به سرور دیگر پاسخ داده نشود سرور دوم به فعالیت در شبکه به جای سرور اول ادامه می دهد تا سرور اول مجدداً راه اندازی گردد

برای اطلاعات بیشتر می توانید کتاب 293-70 را مطالعه کنید

عضو غیر فعال
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از راهنمايي كه كرديد من اين كتاب رو دارم مي خونم و فوايد سروركلاستر رو هم مي دونم ولي مشكل من طريقه راه اندازي اونه كه تويه كتاب 293-70 چيز زيادي درموردش نگفته يه مپال زده كه كامل نيست اگه ممكنه در مورد مراحل راه اندازي اون براي دوتا نود در 2003 سرور توضيح بدين يعني مراحل راه اندازي اون رو براي يه applicatin state full مثل sql server فقط اگه ميشه يه مثال بزنيد ممنون مي شم.

نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoom_net نمایش پست ها
    ممنون از راهنمايي كه كرديد من اين كتاب رو دارم مي خونم و فوايد سروركلاستر رو هم مي دونم ولي مشكل من طريقه راه اندازي اونه كه تويه كتاب 293-70 چيز زيادي درموردش نگفته يه مپال زده كه كامل نيست اگه ممكنه در مورد مراحل راه اندازي اون براي دوتا نود در 2003 سرور توضيح بدين يعني مراحل راه اندازي اون رو براي يه applicatin state full مثل sql server فقط اگه ميشه يه مثال بزنيد ممنون مي شم.
    سلام دوست من

در این خصوص باید بگم که بله کتاب متاسفانه کامل نگفته ، این مورد در کتابهای ماکروسافتی زیاد است .

1 ) برای راه اندازی این کار نیاز به دو سرور و یک san storage داره .
    2 ) بر روی هر دو سیستم 2 ت کارت شبکه بگذار ( یکی دارای ip رنج داخل شبکه و دیگری دارای رنج دیگر )
    3 ) کارت شبکه هایی که دارای رنج داخل شبکه ای هستندمی بایستی در سویچ شبکه داخلی وصل باشند
    4 ) کارت شبکه هایی که دارای رنج دیگری هستند را در یک سویچ دیگر که به شبکه متصل نیست وصل نمائید ( در صورت استفاده از این سرور درموارد خاص یعنی اطلاعات خاصی درون آن قراره ردو بدل شود از سویچ بهتری استفاده گردد )
    5 ) سرویس cluster administrator را در صورت کامل بودن تجحیزات راه اندازی کنید و در آن یک new cluster ایجاد کنید
    در صورت بودن تنظیمات سرویس راه می افتد ولی توصیه نمی شود از این روش استفاده کنید چون سیستم مدیریت بصورت نرم افزاری است و معمولاً بهتر است برای این منظور از سیستمهای سخت افزاری اسنفاده گردد که متاسفانه خیلی گران است ( حدود 30.000.000 تومان )

امیدوارم مفید باشد

عضو غیر فعال
    نوشته
    45
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام ممنون از راهنماییتون مفید بود
    میشه در مورد سیستم های سخت افزاریش بیشتر توضیح بدین یا معرفی کنیدچند نمونه.بازم تشکر می کنم

نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    تنها موردی که خودم هم با آن کار کردم مدل HP بوده که به نام Cluster Sql معروف است
    این دستگاه دارای دو BOX برای نگهداری حدود 14 Storge حدود 140GB است که دارای Raid 5 هستند و یک BOX که همان Hardware Managment است که خود نیز یک Backup دارد این سیستم حدود 35.000.000 تومان است .
    یک اشکال این سیستم گرانی خود سیستم و هارد دیسکهای آن است که هر کدام حدود 500.000 تومان است .

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرور کلاستر

توضیح کامل cluster server

sql cluster راه اندازي

سرور كلاستر

یعنی چی؟Configuring an NLB Cluster

raid cluster server ;jhf

cluster server

راه اندازي سرور نود داخل شبكه

کتاب در مورد کلاستر سرور

برچسب برای این موضوع