نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: IP Cconflict

عضو غیر فعال
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

IP Cconflict

سلام .من یه مشکل توی شبکه دارم که اصلا با تئوری شبکه نمی خونه .روی دستگاه هایی که IP استاتیک دارم هر چند وقت IP Conflict می بینم و این کانفلیکت ، ip دستگامو پاک می کنه و زمانی که این دستگاه سرور باشه دیگه مصیبت دارم .قسمت جالبش اینه که وقتی این ip رو پینگ می کنم هیچ جا set نشده چون تو ARP نمی بینمش .چرا این جوری می شه ؟ضمنا dhcp دارم ولی آی پی مربوطه تو رنج dhcp نیست .

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    تست کنید ببینید روی کلاینت شما دو تا آدرس IP تنظیم نشده است ؟
    در مورد اینکه فرمودید نمیتونید اون آدرس رو Ping کنید، فکر میکنم این مشکل بدلیل این باشه که روی کلاینت مورد نظر Firewall تنظیم شده باشه و این موضوع مانع از Ping شدن اون سیستم میشه .

اما برای رفع مشکل؛
    پیشنهاد میکنم سیستم هاتون رو یکی یکی با وقفه ی 5 الی 10 دقیقه، روشن کنید . در این بین، در فاصله ای که زمان میگیرید تا سیستم بعدی رو روشن کنید، وضعیت باقی سیستم ها رو چک کنید و ببینید آیا با پیغام Conflict مواجه میشوید یا خیر . در صورتی که با این پیام مواجه میشوید، مشکل بطور قطع ناشی از آخرین سیستم خواهد بود .

گاه این مشکل، بدلیل ترافیک زیاد بر روی سرویس دهنده DHCP و همچنین همزمانی در روشن شدن چند سیستم نیز بروز میکند .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    36
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    حتی اگر firewall نصب شده باشه شما ip دستگاهی که ping می کنید رو توی ARP می بینید. با ARP/a اینو تست کنید .از این که این IP جایی set نشده مطمئن هستم .

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    خب وقتی که یه ip ست میشه و اون IP قبلا توی شبکه وجود داشته کامپیوتر اولی کار میکنه با همون IP و کامپیوتر دومی کار نمیکنه با اون IP. پس توقع پینگ هم نباید باشه.
    شاید یه خرابکار توی شبکه دارید. یا 2 تا سوئیچ با 2 تا کابل به هم وصل میشن. یا از 2 جا به هم رووت میشن.

کلمات کلیدی در جستجوها:

کانفلیکت آی پی

همزمانی دو Ip

برچسب برای این موضوع