دوستان برای اضافه کردن دامین جدید به exchange یه مشکلی دارم البته بیشتر از لحاظ منطقی مشکل دارم تا عملی
ما یه اکتیو دایرکتوری داریم که با یه اسم دامین محلی ساخته شده مثل internal.com و یه exchange سرور هم راه اندازی کردیمو دامین یوزر ها شده internal.com@
حالا ما یه دامین دیگه هم داریم که روی اینترنت شناخته شده هست مثلا internet.com
حالا میخوایم اونو به اکسچنج اضافه کنیم که ایمیل یوزرها بشه internet.com@ برای اینکار میدونم که توی اکسچنج باید توی تنطیماتش internet.com@ رو اضافه کنم و مثلا اونو Master کنم و یه new forest توی dns درست میکنم و دامین اینترنتو توش درست میکنم
حالا مشکلم اینه که توی دی ان اس سرور شبکم باید برای دامین اینترنتم که توی اینترنت یه forest براش ساختم چه آی پی باید قرار بدم ؟ اصلا نمیدونم این کار لازمه ؟ که یوزرهای اکسچنج بتونن از طریق دامین internet.com@ ایمیلهاشونو بشناسنو ارسالو دریافت کنند ؟
دامین جدیدی که میخوایم برای یوزرای اکسچنج در نظر بگیریم اینترنتیه و حالا میخوایم بیاریمش روی شبکه خودمون
کلا مشکل من اینه که نمیدونم چجوری یه دامین که روی اینترنت دارم بیارم روی دی ان اس سرور خودمون بزارمش ؟؟؟؟ باید توی کنترل پنل دی ان اس اینترنت آی پی کجا رو بدم ؟ آی پی دی ان اس ؟ یا اکسچنج ؟
واسه دامینای .ir از کجا باید به کنترل پنلش وارد بشیم ؟
ببخشید یکم طولانی شد
مرسی