صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 22

موضوع: نحوه ي انجام تنظيمات RRAS و DHCP

نام حقيقي: Mobin

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11

نحوه ي انجام تنظيمات RRAS و DHCP

با سلام خدمت تمامي اعضاي فروم
    اولاً پوزش ميخوام بخاطر اينکه اولين پستم سئوال هست،هر چقدر فروم رو گشتم ببينم يه سئوال ساده باشه که بتونم جواب بدم چيزي پيدا نکردم،انشالله بتونم جبران کنم.
    من چند وقت پيش يه مقاله جامع راجع به راه اندازي يک سرويس دهنده ي اينترنت که تجهيزات لازمش تنها چند خط تلفن و مودم بود خوندم اما حالا هر چي ميگردم اون مقاله رو روي وب پيدا نميکنم.به هر حال،قصد من راه اندازي ISP نيست و تنها جهت تامين بخشي از هزينه ي ماهيانه ي ADSL ام ميخوام از يه خط تلفن اضافي و مودم اکسترنالم که روش يه سانت خاک نشسته! استفاده کنم.
    اکثر تاپيک هاي اينجا و PT رو خوندم و تا جايي که تونستم سعي ام رو کردم اما تقريباً اطلاعات هيچ تاپيکي کامل نبود.در حال حاظر من يک خط تلفن آزاد ،يک مودم اکسترنال ACORP و Windows 2000 Advanced Server که 2.02 NTTacPlus رجيستر شده روش نصب هست رو دارم و ميخواستم راجع به تنظيمات RRAS، DHCP و احياناً هر سرويس لازم ديگه اي از شما کمک بگيرم.
    ممنون ميشم اگر قدم به قدم بتونيم بريم جلو تا هم مفاهيم و چرا ها رو متوجه بشم و هم نصب موفقي داشته باشم.
    البته در حال حاظر ADSL اي و IP استاتيکي در کار نيست! ولي مطالبي که ميفرماييد رو ميتونم با يه کانکشن Dialup و سیستم دیگه ای که دارم تست کنم.
    جسارتاً در آخر ميخواستم بگم تو فروم بخش برنامه نويسي شبکه نديدم،اگر کسي راجع به برنامه نويسي شبکه سئوالي براش مطرح هست من در حد توان در خدمتش هستم.( البته با توابع Winsock و در C )
    Secure_krnl «atsign» Yahoo «d0t» com
    با تشکر

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال شناسه تصویری exploit
    نوشته
    213
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    گازشوو گرفتی داری میری که .....
    nttak+ واسه ISP هستش شما اصلا ویندوز سرور هم نیاز نداری فقط یک اینکامینگ کانکشن بساز اینتر فیس رو هم مودم اکسترنالت معرفی کن

نوشته
    213
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای راه اندازی isp هم به این تاپیک مراجعه کن

راهنمايي براي راه ا ندازي يك ISP

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11

بابت پاسخ ممنونم آقای exploit
    نقل قول نوشته اصلی توسط exploit
    nttak+ واسه ISP هستش شما اصلا ویندوز سرور هم نیاز نداری فقط یک اینکامینگ کانکشن بساز اینتر فیس رو هم مودم اکسترنالت معرفی کن
    بله،شما درست میفرمایید اما دوست دارم اصولی این کار رو انجام بدم چون ممکن هست خط اضافه کنم.در مورد NTTacplus هم حق با شماست اما قرار نیست اکانتی که میدم unlimited باشه و یوزر هر زمانی که خواست کانکت بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط exploit
    برای راه اندازی isp هم به این تاپیک مراجعه کن
    راهنمايي براي راه ا ندازي يك ISP
    این رو قبلاً مطالعه کرده بودم،همونطور که گفتم قصد راه اندازی ISP ندارم(در ابعادی که تو این تاپیک بحث شده)،فقط یه شبکه کوچولو میخوام راه بندازم که دخلم با خرجم یکی باشه،همین!
    اگر وقت پاسخ دادن ندارید فقط بگید به ترتیب چه کارهایی رو باید انجام بدم،مثلاً اول تنظیمات RRAS بعد DHCP و ... .من یه سری E-Book دارام که میتونم مراحل انجام تنظیمات رو از توش بخونم،فقط شما لطف کنید توضیح بدید که تنظیمات RRAS به چه منظور انجام میشه و ... .
    من هم اگر زمان انجام تنظیمات به مشکلی برخوردم سئوالم رو مطرح میکنم.

از پاسختون ممنونم

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11

RRAS و DHCP نصب شد

با سلام مجدد

آقا من این RRAS رو همراه تنظیماتش که شامل تغییر Auth Method به PAP بعلاوه تغییر پورت های Auth و Acc به پورت های NTTacPlus میشد رو به همراه DHCP سرور نصب کردم.
    الان فقط توی تعریف یوزر در NTTacPlus به مشکل برخوردم.هر یوزر ای تعریف میکنم Invalid username/password میده.ماشالله این تاپیک های گره گشای بخش Accounting هم که توسط مدیر ویرایش شده...

هر کی تجربه داره لطف کنه حداقل راهنمایی کنه،خیلی ممنونش میشم.

نوشته
    213
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما رادیوس رو برای ارتباط بین rras و nttak+ راه انداختید؟

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11
    از پاسختون ممنونم آقای exploit
    بله راه انداخته بودم،فقط یه اشکال کوچیک در تنظیمات کاربر بود که در تاپیک زیر حل شد.
    تعریف یوزر در NTTacPlus

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11

DHCP

سلام
    يه مشکل با DHCP پيدا کردم.الان روي DHCP يه Scope دارم به اسم Dialup که 217.219.0.1 تا 217.219.0.254 رو شامل ميشه و IP هاي 1 تا 5 رو هم Exclude کردم.در RRAS هم آدرس DHCP سرور رو از طريق Properties بخش DHCP Relay Agent وارد کردم اما IP هايي که کلاينت ها ميگيرن تو يه range ديگه هست! مثلاً 162.196.0.72 !
    يه سئوال ديگه هم برام پيش اومده اين هست که چطوري ميشه که کلاينت ها IP شون با Gateway شون يکيه؟!

نوشته
    213
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای سوال اول = یک جای دیگه dhcp داری! مثلا تو rras تنضیم کردی که به یوزر های ریموت از این رنج ای پی بده

تو propertis یه نگاه به فیلد Ip بنداز و همین تور به nat

سوال دوم = تا حالا ندیدم شاید منضورت اینه که سابنت مسکشون 255.255.255.255 هستش که این از طریق nat هستش

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    آقای exploit درست میگن.
    ip روتر شما 217.219.0.69 هست؟ اگه هست snmp community name رو عوض کنید دیروز شانسی دیدم.

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11

NAT رو پیدا نکردم

بابت پاسخ هاتون ممنونم
    در سربرگ IP ي Properties سرور RRAS دکمه ي راديويي Static address pool غير فعال هست،موقع Setup گفتم از DHCP استفاده کنه.
    NAT رو پيدا نکردم! تو Help ويندوز نوشته در مسير زير هست :
    کد:
    Routing and Remote Access » server name » IP Routing » NAT
    اما نتونستم پيداش کنم.زير شاخه هاي IP Routing فقط General ، Static Routes ، DHCP Relay Agent و IGMP هستن.
    فقط يه چيزي پيدا کردم،تو بخش General مجوعه IP Routing سه تا Interface هست.يکي Loopback هست،دومي Local Area Connection و سومي Internal.نميدونم اين سومي از کجا اومده! آدرس IPش 169.254.69.60 و مسکش 255.255.255.255 هست.الان کانکت شدم،کلاينت IPي 169.254.196.204 رو داره.
    راستي من روتر ندارم،فقط يه Win 2k هست.
    اگر لطف کنيد توضيحاتي هر چند خلاصه درباره ي اين Interface و NAT بديد ممنون ميشم،اصل NAT رو میدونم چی هست و چیکار میکنه ولی نمیدونم کجاست...

باز هم تشکر.

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11

NAT فعال شد

خوب،الان NAT رو به RRAS اضافه کردم و تو بخش IP Routing دارمش.
    حالا اگر بخواهيم کاربراني که به صورت Dialup به شبکه وصل ميشن،بتونن از IP ي Access server براي ارسال Packet هاشون استفاده کنن من بايد کارت شبکه اي که مودم ADSL بهش وصل هست رو به عنوان Interface اي که قرار هست از NAT استفاده کنه معرفي کنم؟
    در صورتي که پاسخ بله هست اگر در سربرگ General دکمه راديويي Public interface connected to Internet و چک باکس Translate TCP/UDP headers رو فعال و در سربرگ Address Pool رنج IP اي که ميخوام کلاينت ها ازش استفاده کنن رو مشخص کنيم تنظيمات ديگه اي لازم نيست؟
    با مشخص کردن رنج IP در همين قسمت ديگه فکر نميکنم اصلاً نيازي به DHCP هم باشه،فقط موندم DNS و WINS هم لازم دارم يا نه؟
    آقاي exploit به شما و ساير دوستان تو اين تاپيک خيلي زحمت دادم،ممنون ميشم اين چند تا سئوال آخر رو هم پاسخ بديد.

نوشته
    213
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    نت خودش میتونه ای پی بده همون dhcp هستش ولی اندازه dhcp قابلیت نداره
    شما باید تو nat اینرفیسی که به اینترنت وصل هستش رو باید پابلیک بزاری و بقیه اینتر فیس ها که قراره استفاده کنن پرایویت تو آدرس پول ای پی ولید اینترنتی رو میزاری ( منضور آی پی که از ای اس پی گرفتی ) wins که اصلا نیاز نداری dns هم توصیه نمیشه

فقط یه چیزی کانکشن شما برای adsl از نوع pppoe هستش یا کارت شبکه ای ؟

عضو عادی
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    11

نتیجه داد!

آقای exploit خیلی ممنون
    شبکه ای رو که میخواستم دیروز راه اندازی و تست کردم،البته با یه کانکشن Dialup.حالا سئوالی که برام پیش اومده این هست که این شبکه با یه کانکشن ADSL هم همینطوری کار میکنه یا نه؟
    البته شرایطی رو به صورت زیر که به شرایط داشتن اینترنت ADSL نزدیک تر بود شبیه سازی کردم :
    اول یه سیستم با آدرس 192.168.0.1 در نظر گرفتم و یه کانکشن Dialup رو روش Share کردم.بعد در بخش NAT سرور RRAS ، اینترفیس پابلیک رو 192.168.0.2 ( که Gateway اون IP ی 192.168.0.1 هست ) قرار دادم و به این ترتیب یوزرهای Dialup مشکلی در ارتباط با اینترنت نداشتن.
    حالا اگر اینترفیس پابلیک رو به مودم ADSL با پورت Ethernet وصل کنم علی القاعده (القاعده!) نباید مشکلی پیش بیاد فقط جهت اطمینان سئوال رو مطرح کردم که در صورتی که مشکلی باشه قبل از گرفتن ADSL برطرفش کنم.

نوشته
    213
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0
    مهم نوع کانکشن adsl هستش به سوال بالا که پرسیده بودم دقت کنید

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات RRAS

نحوه نصب rrashttp://forum.persiannetworks.com/f78/t15059.htmlتنظیمات routing and remote accessتنظيمات rrasrras تنضیماتتنظیم RRAsتغییر در DHCP به کمک رجیستریrras تنظیماتتنظيمات rras تلفنnttak تحقیق خلاصه راجع به dhcpتنظیمات کامل routing and remoote accessنحوه تنظیم RRASتنظيمات Routing and Remote Accesremote and routing تنظیمات تنظیمات کامل routing and remote accessمراحل انجام dhcpتنظیمات rras برای دومیننحوه ی ارتباط 2 rrasتنظیمات پیشرفته rrasنحوه ي فعال كردن DHCPDHCPمقاله ای در موردنحوه ی فعال کردن rrasنحوه ارتباط dhcp با rras

برچسب برای این موضوع