نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: چند سوال ساده در مورد کار با User و Computer در یک Domain , ...

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

چند سوال ساده در مورد کار با User و Computer در یک Domain , ...

1 - وقتی میخوام از روی Server بتونم یه کامپیوتر رو مدیریت کنم روی اسمش از لیست کامپیوترهای ثبت شده در Domain رایت کلیک میکنم و Manage رو انتخاب میکنم اما به من میگه این کامپیوتر وجود نداره در صورتی که اسم اون کامپیوتر رو توی لیست Computer در Active Directory میبینم و روش رایت کلیک کردم اما وقتی از طریق منوی IP ،Action اون سیستم رو تایپ میکنم و Manage رو میزم صفحه Manage میاد اما هر قسمتی از اون کامپیوتر کلاینت (مثلا" DeviceManager ) رو میخوام ببینم یا میخوام بهش وارد شم به من میگه شما مجوز دسترسی ندارید(پیغام Access is denided میده)
    آیا باید تنظیمات خاصی و روی کلاینتها انجام بدم تا بتونم روی همه قسمتهاش کنترل داشته باشم ؟

2 - یه User توی Domain تعریف کردم حالا میخوام این User فقط به فایل و فولدرهای خاصی روی بعضی سیستم ها دسترسی داشته باشه یعنی پای هر سیستمی نشست و وارد شد به همه ی فایلها و فولدرهای اون سیستم دسترسی نداشته باشه براش تعیین کنم روی چه سیستمی به چه فایلهایی و فولدرهایی دسترسی داره .این تنظیمات رو باید کجا انجام بدم توی Properties User در Active Directory چیزی پیدا نکردم
    ممنون میشم راهنمایی کنید؟

3 - میخوام تعداد زیادی User بالای 500 تا تعریف کنم .با تعیین سطح دسترسی User و pass .یه سری VBscript برای این کار پیدا کردم اما نمیدونم چرا اجرا نمیشه مگه همین که با پسوند VBS ذخیره میکنم و سپس اجرا میکنم ،نباید اجرا بشه ؟آیا برنامه خاصی مورد نیاز است تا نصب کنم و اون Script رو بعد اجرا کنم؟

4 - میخوام وقتی کاربر وارد سیستم میشه بههش یه پیغام داده باشه یعنی یه سری دستوزات موقع Login شدن وی هر کلاینت با هر User داده بشه چطوری باید اینکارو انجام بدم ؟آیا باید بگم به فایل Text موقع Login شدن هر User اجرا بشه ؟این کارو باید چطوری انجام بدم اگر Script یا Batch فایلی باید اجرا بشه کجا باید این Script یا Batch فایل قرار بگیره و کجا باید بگم که اینو اجرا کن ؟

خیلی خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار کنم
    من تو شبکه خیلی مبتدی هستم و خیلی هم به جواب این سوالها نیاز دارم (کارم حسابی گیر کرده )لطفا" راهنمایی کنید .البته رو اینترنت مطالبی بود راجع بهش اما من سر در نیوردم و نتونستم به نتیجه برسم لطفا" به زبان ساده بگید که من هم متوجه بشم
    لطفا" راهنمایی کنید

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    هیچ کس نمیدونه
    یعنی این قدر این سوالها سخته ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عضو غیر فعال شناسه تصویری nanoware
    نوشته
    257
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    10
    1.؟

2. شما بايد رو فايل يا فولدرايي كه ميخواي right click كني و بري تو تب security، اينكه چطوري ميشه از رو سرور و با ad اين كارو كرد، بدون اينكه وارد سيستما شد رو خودم هم نميدونم و خيلي دنبالشم كه بفهمم. البته با batch file يه كارايي كردم كه زياد جالب مشده.

3. راستش من با vbs آشنا نيستم، ولي فكر كنم براي اجراي vbs. به Wscript.exe نياز باشه. درضمن چه خوبه كه اون vbsها رو به ما هم بدي

4. با اسكريپت هم ميشه، ولي ميتوني تو رجيستري اينارو بزني تا قبل از login نشون داده بشه:
    کد:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
    "DefaultDomainName"="yrDfltDomain"
    "DefaultUserName"="yrDfltID"
    "LegalNoticeCaption"="wc2myDomain"
    "LegalNoticeText"="yrNoticeHere
    "

5. منم مبتدي ام

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    1-run>mmc>add/remove snap in>computer managment> another computer و بعد کامپیوتر مورد نظر رو انتخاب کنید.
    2-از خصوصیات خود کاربر می تونی استفاده کنی و محدود به یک کامپیوتر اش کنی.
    می تونید با استفاده از group policy پازتیشن ها رو مخفی کنید.

4- از خصوصیت logon script در خصوصیات کاربر استفاده کن.

برای اطلاعات بیشتر کتاب active directory رو مطالعه کنید
    موفق باشید

کلمات کلیدی در جستجوها:

کار با domain

domain طرز کار

http://forum.persiannetworks.com/f78/t14050.html

کار با group policy

سوالهایی در مورد کار باکامپیوتر

نحوه کار با domain

تعيين سطح دسترسيuser در active directory

چرا یوزرها درlogon نمایش داده نمی شوند

طریقه کار با logon script در سرور سوالاتی در مورد کار با کامپیوترنحوه كار با domainآموزش کار با شبکه domainنحوه تعیین دسترسی درشبکه domainشبكه نصب و كار با domain روش كار با logon scriptروش کار با domainسوالاتی در مورد کامپیوتر درباره یوزر در کامپیوترآموزش شبکه کار با domainتعریفlogon scriptکار با شبکه دامینتعريف چند كاربر براي يك كامپيوتر در دامينسوال هایی پیرامون active directoricomputer domain در موردوارد شدن به یوزر غیردامین

برچسب برای این موضوع