نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12

موضوع: مشکل در نصب به شکل RIPrep

عضو غیر فعال شناسه تصویری aseman60
    نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    14

Icon9 مشکل در نصب به شکل RIPrep

سلام

اگر درست متوجه شده باشم برای نصب ویندوز به شکل ریموت از RIS استفاده می شود و در نصب APPLICATION ها با گرفتن یک IMAGE از سیستم مبدا و ذخیره آن روی سرور می توان سپس IMAGE را روی کلاینتها نصب کرد که به آن RIPrep میگویند.من در هر دو نصب با یک مشکل روبرو می شوم در نصب به شکل RIS یک پیغام مبنی بر اینکه ویندوز باید فارسی باشد و نیست مواجه می شوم و در نصب به شکل RIPrep وقتی برای image گرفتن از سیستم مبدا وقتی با دستور زیر ویزارد را run می کنم پیغامی می دهد مبنی بر اینکه ورژن ویندوزی که می خواهم از آن image بگیرم با ورژن سرور همخوانی ندارد . این مشکل چگونه حل می شود آیا من باید xp را عوض کنم یا چون xp اورجینال نیست این مشکل پیش می آید . اگر این طور است برای نصب و config روی 22 سیستم از چه روشی استفاده کنم . لطفا راهنماییم کنید .
    server- reminst- admin- i386 -riprep.exe

راستی در help خوندم که باید در قسمتی که از cd ویندوز image گرفته ام و یک فولدر با نام language دارد زبان را از انگلیسی به فارسی تغییر دهم تازه گیرم که این کار را هم کردم error مربوط به ورژن را چه کا کنم؟

ویرایش توسط aseman60 : 2006-09-26 در ساعت 05:19 PM

نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    14
    سلام

واقعا کسی نمی تونه کمک کنه . خواهش می کنم جواب بدید حتی یک راهنمایی کوچک شاید کلی به من کمک کنه .

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    برای نصب ویندوز با استفاده از RIS باید تمامی کامپیوتر های کلاینت bootram داشته باشند در غیر اینصورت نمی تونید از این سرویس استفاده کنید.
    قبل از ای تنظیم هم بایستی DHCP و غیره رو تنظیم کنید.
    این کار ها رو انجام داده اید؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مشکل RIS شما یکمی نامعاومه.
    ولی روش RIPrep (که اگه درست گفته باشم من این روش رو به اسم Disk Duplication می شناسم) رو اشتباه
    انجام میدین؛ شما باید یه کامپیوتر رو انتخاب کنین که هاردش خام باشه بعد ویندوز ایکس پی رو نصب کنید تنظیمات
    رو انجام بدین. بعد باید یه دستوری رو اجرا کنید که SID نامبرهای مربوط رو پاک کنه. در آخر هم باید به وسیله ی یه
    یرنامه ی image گیراز هارد ایمیج بگیرید و اونو به بقیه ی کامپیوترها منتقل کنید.

به ویندوز سرور هم احتیاجی نیست.

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    شما باید یه کامپیوتر رو انتخاب کنین که هاردش خام باشه بعد ویندوز ایکس پی رو نصب کنید تنظیمات
    رو انجام بدین. بعد باید یه دستوری رو اجرا کنید که SID نامبرهای مربوط رو پاک کنه. در آخر هم باید به وسیله ی یه
    یرنامه ی image گیراز هارد ایمیج بگیرید و اونو به بقیه ی کامپیوترها منتقل کنید.
    اگر تمامی سخت افزارهای کامپیوتر های کلاینت یکی باشند از این روش میشه استفاده کرد.

عضو غیر فعال
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    اين دستوري كه SID رو پاك ميكنه چيه؟
    يعني بعد كه ويندوز نصب بشه(Image رو Restore كني) و كامپوتر بياد تو شبكه خودش يه SID ميگيره؟

آقاي tsotodeh شما پيغام شخصي ها رو چك نميكنيد ؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    75
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگر تمامی سخت افزارهای کامپیوتر های کلاینت یکی باشند از این روش میشه استفاده کرد
    لارم نیست تمامی سخت افراز ها یکی باشند؛ فقط HAL , mass storage device کامپیوترها باید یکی باشند.
    با دستور pnp (Play and Play- میشه طور تنظیم کرد که وقتی اولین بار ویندوز بالا میاد دیوایس های pnp رو
    دوباره دتکت کنه.

این دستوری که SID رو پاک میکنه چیه؟
    Sysprep.exe رو که توی SUPPORT\deploy.cab در سی دی ویندوز هست، ران میکنیم
    بعد از اینکه ویندوز پیغام داد که ویندوز رو شات دان کنین، در این حالته که SID ها پاک شدن، ویندوز رو شات دان
    میکنیم و از هارد ایمیج میگیریم.

البته قبل از این باید دو تا فایل رو که توی همین deploy.cab به نام های Sysprep.exe , Setupcl.exe هستند رو
    توی درایوی که ویندوز هست (یعنی root) در شاخه ی Sysprep کپی کنین. اولین باری که ویندوز کامپیوترهای
    کلون شده بالا میاد از این دو فایل استفاده میکنه و SID ها رو generate میکنه. یه mini-steup ویزاردی هم برای
    سایر اطلاعات مثل اسم کامپیوتر و ورک گروپ بودن و... ظاهر میشه که باید این اطلاعات وارد بشن.

برای fully automated بودن هم میشه از setup manager توی همون deploy.cab استفاده کرد که نیازی به
    mini-setup هم نباشه.

نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    14
    سلام ببخشید مثل اینکه موضوع اصلی تاپیک فراموش شده .
    من خودم در مورد image گرفتن از سیستم چیزهایی می دونم منتها مثل اینکه دوستان اطلاع از روش نصب application توسط سرور 20003 ندارند خواهش می کنم دوستانی که دست کم یکبار به طور عملی نصب باris را تجربه کرده اند در مورد error ویندوز فارسی و انگلیسی توضیح دهند . در مورد RIPrep هم مقاله اش را در تاپیک می گذارم تا دوستان بخوانند.

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    من خودم در مورد image گرفتن از سیستم چیزهایی می دونم منتها مثل اینکه دوستان اطلاع از روش نصب application توسط سرور 20003 ندارند خواهش می کنم دوستانی که دست کم یکبار به طور عملی نصب باris را تجربه کرده اند در مورد error ویندوز فارسی و انگلیسی توضیح دهند
    من تا به حال این مشگل رو نداشتم و بعد از راه اندازی سرور و کپی سی دی و راه اندازی DHCP و بقیه تنظیمات کامپیوتر های کلاینت با doot بالا میان خودشون DHCP رو می بینند و سپس مراحل نصب شروع میشه.
    هیچ مشگلی هم تاآخر نصب نیست اگر تنظیمات و سی دی ویندوز شما درست باشه.

لارم نیست تمامی سخت افراز ها یکی باشند؛ فقط HAL , mass storage device کامپیوترها باید یکی باشند.
    با دستور pnp (Play and Play- میشه طور تنظیم کرد که وقتی اولین بار ویندوز بالا میاد دیوایس های pnp رو
    دوباره دتکت کنه.
    این دستور رو تست نکردم ممنون از توضیح

البته قبل از این باید دو تا فایل رو که توی همین deploy.cab به نام های Sysprep.exe , Setupcl.exe هستند رو
    توی درایوی که ویندوز هست (یعنی root) در شاخه ی Sysprep کپی کنین. اولین باری که ویندوز کامپیوترهای
    کلون شده بالا میاد از این دو فایل استفاده میکنه و SID ها رو generate میکنه. یه mini-steup ویزاردی هم برای
    سایر اطلاعات مثل اسم کامپیوتر و ورک گروپ بودن و... ظاهر میشه که باید این اطلاعات وارد بشن.
    درسته sysrep هم SID ها رو تعویض میکنه. البته کارهای دیگه ای هم انجام میده
    من به شخصه از New SID استفاده میکنم این برنامه مجانی هست مال شرکت sysinternals بوده که چند ماه پیش مایکروسافت خریدش شاید بتونید از طریق google پیداش کنید.
    البته اگر عملیات imaging شما توسط norton انجام میشه می تونید از Ghost walker خود نورتون استفاده کنید.
    موفق باشید.

نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    14
    لطفا در مورد RIPrep راهنمایی بفرمایید . جناب آقای ستوده دوست عزیز آیا شما برای نصب نرم افزار های جانبی از RIPrep استفاده کرده اید ؟

نوشته
    76
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    14
    سلام
    لطفا جواب سوالم را بدهید بدجوری گیر کردم .

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    من خودم به شخصه با RIP کار نکردم.
    می تونید اینجا رو بخونید:

http://technet2.microsoft.com/WindowsServer/en/library/e0826757-ea4d-407d-a1d9-39a31212120a1033.mspx?mfr=true

کلمات کلیدی در جستجوها:

روش نصب از طریق sysprep

مشکل ویندوز image در شبکه

روش نصب ویندوز به روش sysprep

sysprep آموزش

آموزش sysprep

نصب ویندوز image restor

تنظیمات Sysprep

sysprep.exe در ويندوز

Ris riprep

deploy.cab

در نصب بروش sysprep setup