نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: مبانی شبکه

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مبانی شبکه

سلام
    من یک شبکه دارم.که سرور ویندوز 2003 است و کلاینت ایکس پی.میخواهم که از طریق سرور یکسری یوزر تعریف کنم و اختیارات انها را نیز محدود کنم.در ضمن بتوانم برای انها فایل و همچنین ÷رینتر را که در سرور هستند در کلاینتها به اشتراک بگذارم.
    1:سوال:ایا سرور باید workgroup یا دومین تنظیم شود.

من اکتیو دایرکتوری را نصب کردم در حین نصب ان من خود سرور را به عنوان dns تعیین کردم
    2:سوال:اگر بخواهم به اینترنت کانکت شوم و ان را بین کلاینتها به اشتراک بگذارم در ان صورت چه سروری را به عنوان dns باید تعیین کنم.ایا dhcp را باید نصب کنم؟

3: یک یوزر ساختم منتها با این یوزر نمیتوانم از طریق کلاینت وارد شوم ظاهرا کلاینت اصلا دومین را نمیشناسد در حالیکه من برای ان همان دومینی را تعیین کردهام که برای سرور است ایا روی کلاینت تنظیم دیگری باید انجام شود(ای پی و subnet را داده ام و...).لازم به ذکر است که وقتی یک فایل را در سرور به اشتراک میگذارم جواب میدهد.پس یعنی کلاینت و سرور همدیگر را میشناسند.

نام حقيقي: Iman Mansouri

عضو غیر فعال شناسه تصویری shabake_karan
    نوشته
    1,050
    سپاسگزاری شده
    369
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط aspnet_22
    سلام
    من یک شبکه دارم.که سرور ویندوز 2003 است و کلاینت ایکس پی.میخواهم که از طریق سرور یکسری یوزر تعریف کنم و اختیارات انها را نیز محدود کنم.در ضمن بتوانم برای انها فایل و همچنین ÷رینتر را که در سرور هستند در کلاینتها به اشتراک بگذارم.
    1:سوال:ایا سرور باید workgroup یا دومین تنظیم شود.

من اکتیو دایرکتوری را نصب کردم در حین نصب ان من خود سرور را به عنوان dns تعیین کردم
    2:سوال:اگر بخواهم به اینترنت کانکت شوم و ان را بین کلاینتها به اشتراک بگذارم در ان صورت چه سروری را به عنوان dns باید تعیین کنم.ایا dhcp را باید نصب کنم؟

3: یک یوزر ساختم منتها با این یوزر نمیتوانم از طریق کلاینت وارد شوم ظاهرا کلاینت اصلا دومین را نمیشناسد در حالیکه من برای ان همان دومینی را تعیین کردهام که برای سرور است ایا روی کلاینت تنظیم دیگری باید انجام شود(ای پی و subnet را داده ام و...).لازم به ذکر است که وقتی یک فایل را در سرور به اشتراک میگذارم جواب میدهد.پس یعنی کلاینت و سرور همدیگر را میشناسند.
    1. خوب دوست عزیز ، قطعا با در نظر داشتن این موضوع که شما قصد Managment داری استفاده از AD برای شما مناسب تره ، البته این این موضوع با تعداد Client های شما در شبکه رابطه مستقیم داره .

2. در شبکه مبتنی بر AD ، باید که حتما DNS داخلی برای تمامی Client ها set بشه. DNS در چنین وضعیتی ، علاوه بر Name Resolution ، وظیف Locate کردن Dc و سرویس دهنده های مورد نیاز رو هم به عهده داره . شما DNS اول رو DC ویا به بیانی Local DNS تنظیم کن و DNS دوم رو یک DNS خارجی که اصولا بر روی Connection اینترنت DNS ISP رو پیکره بندی می کنند. و هیچ نیازی به استفاده از DHCP نیست ، ولی خوب استفاده از ابالطبع بهتر هستش.

3. شما برای Join کردن یک ویندوز Client به domian، می بایست که آدرس Local DNS اونرو آدرس Dns Server قرار دهید . که این آدرس DNS اکثر مواقع با DC یکسان است.

ویرایش توسط shabake_karan : 2006-05-26 در ساعت 12:23 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرسی

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع